Jeśli do tej pory przez sześć miesięcy uczęszczałeś na lekcje gry na perkusji oraz codziennie ćwiczyłeś na swoim padzie perkusyjnym, Twój nauczyciel będzie uważać, że udowodniłeś swoje zaangażowanie i zasugeruje zakup własnego zestawu do gry!

Ci którzy nigdy nie grali na skrzyni perkusyjnej ani nie używali szczotek jazzowych, mogą porównać pierwszą grę do uczucia kiedy usłyszeli oświadczenie, że uzyskali pierwsze prawo jazdy.

Pewnie bez wątpienia dużo się zastanawiałeś nad tym, jaki zestaw perkusyjny powinieneś zakupić, pod względem konfiguracji, koloru i rodzaju drewna, ile talerzy powinien posiadać zestaw oraz jaka powinna być marka i model instrumentu.

Zanim zaczniesz grać na Vintage Gretsch Catalina Maple (według niektórych opinii jest to jeden z najlepszych zestawów, jakie możesz posiadać) pozwól, aby Superprof dał Ci wskazówek, zanim zaprezentuje zestawy perkusyjne, które mogą pasować do Twojego stylu gry!

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak nastroić zestaw perkusyjny!

Mężczyzna grający na perkusji w zespole
Standardowy zestaw jest dość duży, więc czy masz miejsce w domu lub w garażu na wszystkie te bębny? (Źródło: Pixabay)
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Instrumenty perkusyjne
Jakub
5
5 (11 oceny)
Jakub
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Wojtek
5
5 (5 oceny)
Wojtek
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (5 oceny)
Agata
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kajetan
5
5 (8 oceny)
Kajetan
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Damian
5
5 (4 oceny)
Damian
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (1 oceny)
Michał
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Olaf
5
5 (1 oceny)
Olaf
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Radek
5
5 (1 oceny)
Radek
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
5
5 (11 oceny)
Jakub
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Wojtek
5
5 (5 oceny)
Wojtek
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (5 oceny)
Agata
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kajetan
5
5 (8 oceny)
Kajetan
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Damian
5
5 (4 oceny)
Damian
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (1 oceny)
Michał
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Olaf
5
5 (1 oceny)
Olaf
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Radek
5
5 (1 oceny)
Radek
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Czynniki, które powinieneś rozważyć podczas zakupu zestawu perkusyjnego

Tak jak przeciętny, nowo licencjonowany kierowca nie mógł i nie powinien kupować najdroższego pojazdu, tak perkusista (początkujący jak i średnio zaawansowany nie powinien przeznaczać całej swojej gotówki, na przykład na zestaw DW Timeless Timber.

Przy wyborze pierwszego zestawu perkusyjnego najważniejszy powinien być budżet.

W żadnym wypadku nie chcemy Ci powiedzieć, żebyś skąpił na instrument, ale raczej zachęcamy Cię do zastanowienia się nad zestawem przed jego zakupem.

Czy lepszym pomysłem jest zakup brzozowego zestawu Ludwig, Pearl czy zestawu Tama z drewna lipowego?

  • Reklamy dotyczące sprzedaży bębnów mogą być zdradliwe. Wspomniany pakiet bębnów (shell pack) to zestaw samych bębnów. Chociaż drewno użyte do ich wykonania może być wysokiej jakości.

Sformułowanie shell pack ogólnie oznacza brak stojaków, talerzy, tronu perkusyjnego czy pedału basowego.

Zestaw Tama może być wykonany z nieco gorszej jakości drewna i najprawdopodobniej nie posiadać tronu perkusyjnego, ale będzie zawierał mocowania do tomów i prawdopodobnie jeden lub dwa talerze.

Podsumowując: średniozaawansowani perkusiści mogą radzić sobie lepiej z kompletnym zestawem, nawet jeśli może to kosztować nieco więcej niż zestaw samych bębnów (shell pack).

  • Następną ważną rzeczą do przemyślenia jest przestrzeń: ile miejsca trzeba będzie poświęcić na zestaw perkusyjny?

W pełni wyposażony zestaw, z dwupiętrowymi tomami i talerzami, może zająć dużo miejsca.

Jeśli zamierzasz grać w garażu, szopie lub nawet w nieużywanym pokoju w domu, powinieneś wziąć pod uwagę, w jakim miejscu będziesz musiał się zmieścić, szczególnie podczas nastrajania bębnów.

  • Z ilu elementów powinien składać się Twój zestaw?

Kiedy już obliczysz, ile masz miejsca, zastanów się, na ilu bębnach i talerzach mógłbyś wygodnie grać.

Pomyśl także o dodatkowym pomieszczeniu potrzebnym do konserwacji bębna!

Jeśli dopiero co stałeś się dobry w technice paradiddle i wiesz w jakim gatunku muzyki czujesz się najlepiej, być może nie potrzebujesz drugiego bębna basowego.

Dodatkowo talerz ride, talerz crash, wraz z instrumentem hi-hat są urządzeniami do gry na perkusji, natomiast chińskie talerze oraz talerze splash już niekoniecznie.

Możesz wstrzymać się z ich zakupem, przynajmniej na razie.

  • Na koniec, powinieneś rozważyć zestawy perkusyjne, które pomogą Ci udoskonalić twoją grę.

Jeśli jesteś perkusistą jazzowym, zestaw Fusion (w zestawie posiada bębny o mniejszej średnicy, które prawdopodobnie byłyby dla Ciebie bardziej odpowiednie niż większy standardowy zestaw). Dodatkowo, rodzaj materiału, z jakiego wykonane są korpusy bębnów, będzie miał wpływ na to, jak brzmi Twoja gra.

Jeśli zamierzasz grać w zespole akustycznym, najlepszym wyborem jest zakupienie zestawu z drewna klonu, ale jeśli jesteś hardkorowym perkusistą heavy metalowym, powinieneś wybrać drewno brzozowe dla jasnego, twardego brzmienia.

Teraz, gdy już to omówiliśmy, przejdźmy dalej i przyjrzyjmy się kilku elektronicznym zestawom perkusyjnym!

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jakie pałki perkusyjne są dla Ciebie!

Zestaw perkusyjny
Uważaj na sformułowania w reklamach sprzedaży: przeczytaj uważnie, czy zakup obejmuje mocowania i resztę elementów, jak na powyższym zdjęciu, czy tylko korpusy bębnów! (Źródło: Pixabay)

Zestawy perkusyjne dla początkujących

Oczywiste jest to, że kiedy zaczniesz grać na perkusji to chciałbyś zakupić zestaw, który będzie spełniał Twoje oczekiwania oraz był interesujący cenowo. Poniższe zestawy mogą się dobrze sprawdzić dla początkujących graczy:

Pearl Roadshow Series

Każdy z zestawów Pearl’s Roadshow jest w pełni wyposażony, w tym w parę hybrydowych hi-hatów, talerz crash, a nawet w tron perkusyjny.

Jako bonus otrzymasz worek na pałki perkusyjne, wraz z dwoma zestawami pałek.

Korpusy bębnów zbudowane są z 9-warstwowej topoli, co zapewnia wyjątkowo mocny dźwięk. Krawędź łożyska jest ustawiona pod kątem 45 stopni, aby zapewnić optymalne dostrojenie, ton i rezonans.

Klienci ocenili ten zestaw perkusyjny na pięć gwiazdek, twierdząc, że jest to najlepszy zestaw perkusyjny dla początkujących i średniozaawansowanych.

Dostępnych jest kilka modeli Pearl Roadshow na Amazonie, w cenie 429 funtów (2 139 złotych).

Oszczędzaj pieniądze, bierz udział w lekcjach gry na perkusji online.

Ludwig BreakBeats

Jeśli brakuje Ci miejsca lub masz do wykorzystania niewielką przestrzeń, jest to zestaw, którego potrzebujesz.

Występuje tylko w jednym zestawie; bęben basowy ma tylko 16 cali w średnicy! Jest wyposażony w podnośnik, i statyw na jeden bęben.

Będziesz musiał kupić własne talerze, bębny i statywy, a także pałki i tron perkusyjny. Możesz również wymienić standardowe głowice Remo, w zależności od brzmienia, które chcesz osiągnąć.

Jednak biorąc pod uwagę cenę (2 039 złotych), naprawdę nie można było trafić lepiej!

Masz nawet do wyboru cztery kolory!

Zestawy perkusyjne w średniej cenie

Jeśli masz trochę więcej gotówki lub pieniędzy na koncie to możesz rozważyć wydanie nieco więcej i zakupienie lepszego zestawu.

Czy wiesz wszystko na temat różnych typów bębnów?

Zestaw Pearl Export

Jest to zestaw w nieco wyższym przedziale cenowym, który zawiera kompletny zestaw, w tym talerze Sabian! Bardziej szczegółowo są to talerz crash, talerz ride i para 16-calowych hi-hatów, wszystkie z własnymi podstawkami. Sprzęt, taki jak klucz perkusyjny czy stopa bębna basowego są również dołączone w zestawie. Wyjątkiem są pałki perkusyjne,  które trzeba kupić osobno.

Dowiedz się, jakie pałki perkusyjne będą Ci służyć najlepiej!

Urzekający dźwięk tego zestawu perkusyjnego pochodzi z mieszanki topoli i azjatyckiego mahoniu użytego w jego konstrukcji. Możesz zafundować sobie ten zestaw za jedyne 689 funtów (3 435 złotych).

Możesz także zafundować sobie lekcje gry na perkusji w wielu miejscach w Polsce z Superprof!

PDP Main Stage

PDP ma doskonałą reputację; być może czytałeś o tym zestawie pochlebne recenzje na jakimś perkusyjnym forum lub czasopiśmie, w takim wypadku wiesz, że ich werble cieszą się dużym zainteresowaniem.

Chociaż ten zestaw można zakupić w komplecie ze stołkiem perkusyjnym i podstawkami pod talerze, talerze te będziesz musiał sam wyposażyć. Cały zestaw może być Twój za niecałe 700 funtów (3 490 złotych).

Jak do tej pory wspominaliśmy o zestawach dla początkujących i tych ze średniej półki cenowej. Teraz przejdźmy droższych zestawów, ja na przykład wcześniej wspomniany zestaw Timeless Timber, który sprzedawany jest się za tysiące dolarów.

Mimo że jest to prawdopodobnie najlepszy dostępny zestaw, jego wymiana może okazać się problematyczna.

W następnej kolejności przyjrzymy się perkusji elektrycznej.

Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć o konserwacji perkusji!

elektroniczna perkusja
Jeśli często jesteś w trasie i musisz przewozić perkusję proponujemy lżejszy zestaw, jak na przykład perkusja elektroniczna ukazana powyżej! (Źródło: Unsplash)

Elektroniczne zestawy perkusyjne

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu i martwisz się, że Twoi sąsiedzi nie docenią Twojej gry, taki zestaw będzie Ci najlepiej służyć.

Zestaw perkusyjny Ion Audio Redline można kupić w komplecie z hi-hat i pedałami, czterostopniową podstawką o regulowanej wysokości i łatwym w użyciu module sterującym. Nawet słuchawki i pałki są wliczone w cenę!

Czy wiesz, że możesz po prostu podłączyć słuchawki do zestawu perkusyjnego, aby całkowicie wyciszyć perkusję?

Oczywiście najważniejszą cechą perkusji elektronicznej jest moduł, który w tym przypadku jest fabrycznie wyposażony w ponad 200 zakresów brzmień: niezależnie od tego, czy grasz rock czy hip-hop, perkusje te będą dobrze brzmieć w każdym gatunku muzycznym.

Będziesz także bardzo zadowolony, gdy odkryjesz, że ten zestaw kosztuje tylko 173 funtów (862 złotych)!

Jeśli już grasz na koncertach i chcesz mieć zestaw, aby skupić się na swojej muzyce, możesz preferować zestaw Alesis Nitro Kit. Zestaw ten bardziej przypomina perkusję akustyczną, z tomami z boku, werblem, tronem perkusyjnym i talerzami.

Masz do wyboru gumowe podkładki (rubber pads), które inni perkusiści uważają za najbardziej dynamiczne, lub możesz wybrać tańsze podkładki siatkowe (mesh pads).

Będziesz musiał kupić pałki i stołek perkusyjny, jeśli jeszcze ich nie masz. Poza tym będziesz gotowy do gry w ciągu kilku minut po rozpakowaniu i złożeniu całego zestawu!

Teraz pozwolimy ci się do tego zabrać, daj nam znać jak sobie radzisz!

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się ile kosztują zestawy perkusyjne na każdym poziomie gry?

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.