Strona główna
Zostań nauczycielem
Katowice 
Katowice 
 • (Oceny: 2)
W
Wojciech
« Kilka słów o Radku z mojej strony: 1) Radek jest czynnym... Więcej »
W
Wojciech
« Kilka słów o Radku z mojej strony: 1) Radek jest czynnym zawodnikiem, będącym z mniejszą lub większą częstotliwością „pod grą”, w turniejowym rytmie, co daje gwarancję praktycznego podejścia do rozwiązywania szachowych problemów. Czyli teoria to raz, a dodatkowo poparcie jej własną, aktualną praktyką i doświadczeniem turniejowym. 2) Oprócz niekwestionowanych umiejętności szachowych, popartych wysokim rankingiem elo i tytułem Mistrza Fide, Radek posiada wykształcenie w dziedzinie psychologii, co – do pary z wrodzonymi zdolnościami interpersonalnymi i „czutką” społeczną, daje realną jakość w relacji nauczyciel-uczeń, co jest nieocenione zwłaszcza we współpracy z najmłodszymi. Empatia, wyczucie i „myślenie do przodu”, wyprzedzające ruchy partnera – nie tylko na szachownicy, ale również w relacjach międzyludzkich. 3) Nawiązując do poprzedniego punktu – Radek nie jest typem bajeranta, bazującego na modnych w ostatnich latach hasłach typu „uwolnij swoją energię”, „możesz wszystko” itp. – skupia się raczej na konkretach i trzeźwym wychwyceniu, gdzie i w jaki sposób postawić następny krok w rozwoju swoim czy podopiecznego. Innymi słowy – Radek nie stosuje metod i tricków klasyfikujących go do grupy „coachów”. Co kto lubi, akurat mojemu sercu bliższe jest właśnie takie podejście. 4) Co zostało podkreślone już wcześniej – wyniki mówią same za siebie i mamy możliwość styczności z osobą, która naprawdę doszła na bardzo przyzwoity poziom w królewskiej grze (tytuł Mistrza Fide itd.). Niczego nie ujmując trenerom młodego pokolenia z rankingiem 1800-2000, dla nieco bardziej zaawansowanych uczniów, możliwość pracy z utytułowanym, czynnym zawodniczo trenerem, jest gwarancją jakościowej pomocy w kontekście np. problemów dotyczących repertuaru debiutowego czy innych praktycznej natury dylematów. Coś na zasadzie „bo on (trener) już tą ścieżkę przeszedł”. 5) Czysto ludzko patrząc – co jest nie mniej ważne niż kompetencje trenerskie – Radek jest słowny, uczciwy, dostępny i bezproblemowy w kontakcie. Pozdrawiam, Wojciech Grygierczyk »
85zł/h
1-sza lekcja za darmo!
Profil nauczyciela zweryfikowany
Czas odpowiedzi 1h
Lekcje oferowane przez Radosław
 • Indywidualnie
Lekcje odbywają się
Nauczane przedmioty
 • Szachy
Poziomy
 • Wszystkie poziomy

Mistrz FIDE oraz student psychologii i pedagogiki chętny do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pierwsza lekcja gratis!

Metoda nauczania

Oferuję lekcje wszystkim pasjonatom królewskiej gry, także tym, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w szachowym świecie. Gwarantuję zaangażowanie i wykorzystanie wieloletniego doświadczenia, zdobytego zarówno w grze praktycznej, jak i podczas zajęć z najlepszymi polskimi trenerami.

Pierwsza, darmowa lekcja, służy wzajemnemu poznaniu nauczyciela i ucznia, a w dalszej kolejności, ocenie poziomu umiejętności i stworzeniu indywidualnego, ramowego planu szkoleniowego. Plan zależny jest od zapotrzebowania i motywacji ucznia; od jego celów, dążeń i oczekiwań.
Jeśli uczeń chce poprzez naukę osiągnąć ogólnorozwojowe lub szczegółowe cele niezwiązane stricte z grą w szachy, wtedy wchodzę przede wszystkim w rolę nauczyciela i w przeważającej mierze skupiam się na realizacji
piątki "rozwojowej":
1. Okazuję własną kulturę osobistą oraz postawę otwartości dla potrzeb i motywacji ucznia.
2. Poszukuję analogii, uogólniam oraz abstrahuję sytuację i problemy szachowe na inne obszary życia oraz funkcjonowania człowieka.
3. Kładę większy nacisk na zadania i ćwiczenia szachowe służące rozwojowi intelektualnemu niż praktyczną grę i rywalizację.
4. Zapoznaję z tradycją i kulturą szachową.
5. Przekazuję poprzez szachy dobre wzorce i pozytywnie oceniane postawy moralne (dla dzieci).

Z kolei, jeśli uczeń chce zostać szachistą lub po prostu jak najlepiej grać w szachy, wtedy w przeważającej mierze wchodzę w rolę trenera i kładę nacisk na realizację
piątki "eksperckiej":
1. Wspieram i pochylam się nad bieżącymi problemami zawodnika - zwłaszcza poprzez analizę rozegranych przez niego partii.
2. Uczę prawideł gry środkowej, w oparciu o prawidłowe zasady szachowej strategii.
3. Uczę techniki gry końcowej i przedstawiam pozycje elementarne, potrzebne do adekwatnej oceny wybranej kontynuacji oraz obiektywnej sytuacji na szachownicy.
4. Wspólnie z zawodnikiem wybieramy i opracowujemy repertuar debiutowy.
5. Zostawiam zadania domowe - monitoruję pracę własną zawodnika zwłaszcza w zakresie treningu taktycznego i liczenia wariantów.

Oczywiście, w praktyce często stosuję podejście "hybrydowe" i poszukuję wraz z uczniem złotego środka pomiędzy wchodzeniem przez mnie w rolę trenera i nauczyciela. Powyższe punkty nie stanowią dwóch rozłącznych propozycji, a jedynie reprezentują rozłożenie akcentów podczas wspólnych spotkań szachowych.
Serdecznie zapraszam do współpracy!

Opis doświadczenia

Szanowni Państwo, nazywam się Radosław Dzierżak, mam 25 lat, posiadam tytuł Mistrza FIDE. Jestem aktualnym Mistrzem Śląska i zawodnikiem ekstraligowego UKS 21 Podlesie Katowice. Gra w szachy towarzyszy mi od najmłodszych lat, zasady rozgrywki poznałem w wieku 4-5 lat. Cały czas aktywnie rywalizuję w turniejach szachowych, równocześnie studiuję psychologię i pedagogikę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Doświadczenie (2015 - aktualnie):

- Trener indywidualny juniorów (2015 - aktualnie).
- Trener szachowy drużyny na II lidze szachowej (2015).
- Instruktor szachowy w szkołach i domach kultury (2016 - 2019).
- Sędzia szachowy w turniejach rangi m.in. Mistrzostw Polski i Śląska (04.2017 - aktualnie).


Najważniejsze sukcesy:

- Udział w Mistrzostwach Europy (Wrocław 2014, Katowice 2017).
- Mistrzostwo Śląska (Chorzów 2019).
- Awans do Ekstraligi z UKS 21 Podlesie Katowice (Dźwirzyno 2019).
- Udział w Mistrzostwach Polski Juniorów (2002, 2009-2013).

Stawki

Ceny lekcji przez kamerę internetową : 85 zł/h
Lekcje oferowane przez Radosław
Indywidualnie
Lekcje odbywają się
w Twoim domu
Nauczane przedmioty
 • Szachy
Poziomy
 • Wszystkie poziomy

Curriculum Vitae - Radosław

Student na kierunku Psychologia - Uniwersytet Śląski w Katowicach (10.2015 - aktualnie).
Kurs instruktora szachowego Polskiego Związku Szachowego (04.2016).
Student na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne - Uniwersytet Śląski w Katowicach (10.2017 - aktualnie).
Tytuł Mistrza Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) (uzyskany: 02.2019).
Sędzia klasy II Polskiego Związku Szachowego (07.2019).

Oceny: 2 - Radosław
 • 5/5

Wszystkie nasze oceny są gromadzone przez nasze usługi i są w 100% wiarygodne. Odpowiadają one prawdziwym doświadczeniom uczniów z danym nauczycielem.

Rekomendacje: 2

W
Wojciech

Kilka słów o Radku z mojej strony:

1) Radek jest czynnym zawodnikiem, będącym z mniejszą lub większą częstotliwością „pod grą”, w turniejowym rytmie, co daje gwarancję praktycznego podejścia do rozwiązywania szachowych problemów. Czyli teoria to raz, a dodatkowo poparcie jej własną, aktualną praktyką i doświadczeniem turniejowym.

2) Oprócz niekwestionowanych umiejętności szachowych, popartych wysokim rankingiem elo i tytułem Mistrza Fide, Radek posiada wykształcenie w dziedzinie psychologii, co – do pary z wrodzonymi zdolnościami interpersonalnymi i „czutką” społeczną, daje realną jakość w relacji nauczyciel-uczeń, co jest nieocenione zwłaszcza we współpracy z najmłodszymi. Empatia, wyczucie i „myślenie do przodu”, wyprzedzające ruchy partnera – nie tylko na szachownicy, ale również w relacjach międzyludzkich.

3) Nawiązując do poprzedniego punktu – Radek nie jest typem bajeranta, bazującego na modnych w ostatnich latach hasłach typu „uwolnij swoją energię”, „możesz wszystko” itp. – skupia się raczej na konkretach i trzeźwym wychwyceniu, gdzie i w jaki sposób postawić następny krok w rozwoju swoim czy podopiecznego. Innymi słowy – Radek nie stosuje metod i tricków klasyfikujących go do grupy „coachów”. Co kto lubi, akurat mojemu sercu bliższe jest właśnie takie podejście.

4) Co zostało podkreślone już wcześniej – wyniki mówią same za siebie i mamy możliwość styczności z osobą, która naprawdę doszła na bardzo przyzwoity poziom w królewskiej grze (tytuł Mistrza Fide itd.). Niczego nie ujmując trenerom młodego pokolenia z rankingiem 1800-2000, dla nieco bardziej zaawansowanych uczniów, możliwość pracy z utytułowanym, czynnym zawodniczo trenerem, jest gwarancją jakościowej pomocy w kontekście np. problemów dotyczących repertuaru debiutowego czy innych praktycznej natury dylematów. Coś na zasadzie „bo
on (trener) już tą ścieżkę przeszedł”.

5) Czysto ludzko patrząc – co jest nie mniej ważne niż kompetencje trenerskie – Radek jest słowny, uczciwy, dostępny i bezproblemowy w kontakcie.

Pozdrawiam,
Wojciech Grygierczyk

A
Adam

Radek bardzo dobrze tłumaczy wybrane przez ucznia zagadnienia, jak i również posiada dużą ilość materiału na zajęcia, dzięki czemu nie są one monotonne.
Nie podaje gotowego rozwiązania, co zmusza ucznia do samodzielnego myślenia, jednak w razie problemów w znalezieniu rozwiązania udziela wskazówki oraz w logiczny sposób tłumaczy, na co powinno zwrócić się uwagę.

Podobni nauczyciele

szachy niedaleko? Oto profile innych nauczycieli z tego samego przedmiotu, które możesz sprawdzić.

Głuchołazy
Akademia Szachowa SPEED CHESS Jarosław Dąbrowski KREATYWNY Trener Szachowy NAUKA gry w szachy GWARANCJA jakości ZAJĘCIA ONLINE warunki cenowe JAK NAJBARDZIEJ promocyjne FIRMA GODNA ZAUFANIA GOLD 2020
zł50
Jarosław
 • (29 ocen(y))
1-sza lekcja za darmo!

Nie ukrywam że pasja do królewskiej gry bardzo pomogła mi w życiu. Dzięki temu że spędzałem wiele czasu przy...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Gdynia
Licencjonowany trener, z wieloletnim doświadczeniem najlepszej Akademii Szachowej w Trójmieście Król i Królowa
zł60
Rafał
 • (8 ocen(y))
1-sza lekcja za darmo!

-Oferuje profesjonalne przygotowanie które zapewni podniesienie rankingu na platformach szachowych np. chess.com -Uczę...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Stalowa Wola
Oferuję naukę gry w szachy na poziomie początkującym oraz średnio zaawansowanym. Jestem aktywnym, rozwijającym się zawodnikiem. Posiadam II kategorie, 1515 Fide, ranking Lichess 2300, Chess.com 2200
zł20
Filip
1-sza lekcja za darmo!

Moją metodą jest stopniowe i łagodne a zarazem skuteczne i rygorystyczne podejście do tematu. Zajęcia odbywają się...

Lekcje przez kamerę internetową Zweryfikowany profil
Wrocław
Szachista z doświadczeniem nauczy Cię grać w szachy i poprawi koncentrację.
zł30
Bartosz
1-sza lekcja za darmo!

Do każdych zajęć przygotowuje się personalnie, dostosowując poziom zadań i łamigłówek do stopnia zaawansowania....

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Bydgoszcz
Szachista z Bydgoszczy Udziela prywatnych również jak i grupowych lekcji z szachów
zł40
Mateusz
 • (2 ocen(y))
1-sza lekcja za darmo!

Podchodzę do każdego ucznia indywidualnie. Posiadam uczniów najmłodszych co maja 5-6 lat jak i również co 60+....

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil Odpowiada w przeciągu godziny
Toruń
Posiadam Międzynarodowy Tytuł CM. Gram w szachy od 18 lat i na swoim koncie posiadam medale Mistrzostw Polski oraz Europy. Jestem trenerem od 5 lat. Moi uczniowie cały czas podwyższają swój poziom gry
zł50
Damian
1-sza lekcja za darmo!

Moim głównym mottem w pracy jako trenera jest, że nauczyciel/trener musi nauczyć dziecko lub osobę początkującą...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Łódź
Cześć! Jestem Jasiek i oferuję naukę gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podejmę się nauki dzieci już od 6 roku życia - im wcześniej zacznie się przygodę z szachami, tym lepiej!
zł55
Jan
1-sza lekcja za darmo!

Na zajęciach ze mną sprawię, że nie będziesz się nudzić! Gwarantuję dokładne objaśnianie zasad gry w szachy,...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Renomowana Szkoła Szachowa Szmitek Team udziela prywatnych jak i grupowych lekcji gry w szachy na terenie Warszawy i okolic.
zł100
Karol
1-sza lekcja za darmo!

Każdy uczeń jest dla nas bardzo ważny. Staramy się poświęcić maksimum uwagi każdemu kto nam zaufa. Mamy swój...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Krosno
Jestem uczniem jednego z krośnieńskich liceów, uczę gry w szachy od blisko 2 lat, lekcje prowadzące on-line. Prywatnie lub grupowo.
zł40
Dominik
1-sza lekcja za darmo!

Nauczam głównie on-line. Lekcje prowadzę na platformie lichess.org, gdzie tworzę swoje opracowania. Na pierwszej...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz
Wrocław
Witam :) Udzielam lekcji szachowych dla każdego w przystępnej cenie. Gram od 11 lat, jestem złotą medalistką Mistrzostw Polski Juniorów.
zł50
Natalia
1-sza lekcja za darmo!

Opieram swoje zajęcia na doświadczeniu. Dostosowuję zadania do poziomu zaawansowania, staram się aby zajęcia były tak...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Kraków
Witam, jestem hobbistycznym szachistą, jak dzieciak brałem udział w mistrzostwach Polski oraz Europy w wieku do 7 lat. Chętnie nauczę Cię podstaw tej królewskiej gry oraz jak przewidywać ruchy przeciw
zł40
Jacek
1-sza lekcja za darmo!

Gdy byłem dzieckiem rodzice zarazili mnie pasją do gry w szachy, grając w coraz bardziej prestiżowych turniejach...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz
Gdańsk
Jestem profesjonalnym trenerem szachowym, współzałożycielem Szkoły Szachowej Król i Królowa działającej na terenie Trójmiasta.
zł60
Michał
1-sza lekcja za darmo!

Uważam, że nauka szachów jest dla każdego. Dbam o różnorodność prowadzenia zajęć i korzystam między innymi z:...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Pszczyna
Pszczyński Mistrz FIDE zaprasza na zajęcia szachowe wszystkich miłośników gry królewskiej!
zł80
Eneasz
1-sza lekcja za darmo!

Jestem mistrzem FIDE w szachach. Mam certyfikat instruktora sportu od 7 lat i prowadzę zajęcia w kilku przedszkolach....

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Szachy są moją pasją od 12 lat. Z chęcią podzielę się moją wiedzą.
zł49
Michał
 • (1 ocena)
1-sza lekcja za darmo!

Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie. Nieco inne podejście jest wymagane na każdym etapie drogi do mistrzostwa...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Gorlice
Nazywam się Julia Bartoszek i prowadzę lekcje gry w szachy przez skype. Mam 8 letnie doświadczenie jako zawodniczka oraz I kategorię. Uczę gry od podstaw, ale również osoby średniozaawansowane. Bardzo
zł30
Julia
1-sza lekcja za darmo!

Na zajęciach będziemy analizować różne pozycje, rozwiązywać zadania. Będziemy również grać, a ja będę...

Lekcje przez kamerę internetową Zweryfikowany profil
Jastrzębie-Zdrój
Jestem certyfikowanym instruktorem szachowym i kandydatem na mistrza szachowego z ponad 5-letnim doświadczeniem.
zł60
Stanisław
1-sza lekcja za darmo!

Lekcję dostosowuję indywidualnie do każdego ucznia. Do przeprowadzenia zajęć potrzebujemy tylko Skype'a i połączenia...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Małomice
Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej i studentem ostatniego roku na kierunku Pedagogika. Nauczam szachów na różnym poziomie zaawansowania.
zł30
Radosław
1-sza lekcja za darmo!

Udzielam lekcji szachów na różnym poziomie zaawansowania. Nauczam osoby zarówno podstaw nauki gry w szachy, jak i...

Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Śrem
Nauka gry w szachy online dla dzieci i dorosłych z doświadczonym trenerem
zł50
Alicja
1-sza lekcja za darmo!

Trenuję zgodnie z programem nauczania szachów i dostosowuje lekcja do indywidualnych predyspozycji zawodników. Jestem...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Lublin
Student uniwersytetu medycznego w Lublinie oferuje lekcje gry w Szachy dla początkujących jak i zupełnie nie zapoznanych z grą królewską.
zł40
Maciej
1-sza lekcja za darmo!

Jeśli nie miałeś/aś wcześniej kontaktu z szachami to zaczniemy oczywiście od nauki ruchów oraz podstawowych zasad,...

Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
w domu nauczyciela w Twoim domu Przez kamerę internetową
Godzina Niedostępne 85 zł 85 zł
Zarezerwuj lekcję