Strona główna
Zostań nauczycielem
Warszawa 
Anna - Prof rysunek - Warszawa
80zł/h
1-sza lekcja za darmo!
Profil nauczyciela zweryfikowany
Czas odpowiedzi 2h
Lekcje oferowane przez Anna
 • Indywidualnie
Lekcje odbywają się
Nauczane przedmioty
 • Rysunek
 • Sztuki plastyczne
 • Malarstwo
 • Sztuka i projektowanie
 • Przygotowanie do egzaminów ASP
 • Malowanie farbami olejnymi
Poziomy
 • Wszystkie poziomy

Ukończyłam studia na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Udzielam prywatnych lekcji rysunku i malarstwa. Przygotowuję do egzaminów praktycznych na ASP oraz do liceów plastycznych.

Metoda nauczania

Indywidualne podejście do ucznia. Uczę z pasją, dynamiką, zarażam entuzjazmem do sztuki! Uczeń pod moim kierunkiem pracuje intensywnie, stąd szybko robi postępy. Dużo wymagam.

Opis doświadczenia

Jestem magistrem sztuki. Moje wykształcenie to: 1) 1993 / 2000 – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki – studia dzienne. Dyplom (2000) obroniłam w Pracowni Ilustracji Książkowej u prof. Janusza Stannego. 2) 1994 / 1995 – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - 
kształcenie się na Wydziale Grafiki dodatkowo rozbudowałam o naukę pojedynczych przedmiotów: naukę technologii malarstwa sztalugowego i średniowiecznego w Pracowni Technik Malarskich na Wydziale Malarstwa oraz kurs z anatomii człowieka na Wydziale Rzeźby. 3) 1995 / 1999 – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - nauka technik malarskich w Pracowni Technologii Malarstwa Sztalugowego i Pozłotnictwa u prof. Jerzego Nowosielskiego i u prof. Aleksandry Krupskiej na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Na tym wydziale robiłam aneks do dyplomu.
Od roku 2000 prowadzę w mojej pracowni w Warszawie na Ochocie lekcje indywidualne z rysunku i malarstwa, przygotowuję do egzaminów praktycznych na Akademię Sztuk Pięknych oraz do liceów plastycznych (Liceum Plastyczne na Smoczej i Liceum Cervantesa w Warszawie, Plastyczniak w Opolu). Obecnie, w czasie pandemii udzielam z powodzeniem lekcji on-line.

Stawki

Ceny lekcji przez kamerę internetową : 80 zł/h
Lekcje oferowane przez Anna
Indywidualnie
Lekcje odbywają się
w domu nauczycielki
w Twoim domu
Nauczane przedmioty
 • Rysunek
 • Sztuki plastyczne
 • Malarstwo
 • Sztuka i projektowanie
 • Przygotowanie do egzaminów ASP
 • Malowanie farbami olejnymi
Poziomy
 • Wszystkie poziomy

Curriculum Vitae - Anna

Doświadczenie:

2000/02 - obecnie: „Karolak Art”, Warszawa. Działalność własna jako samodzielny specjalista: artysta malarz, ilustrator, graphic designer, nauczyciel sztuki
Sztuki piękne: malarstwo olejne na płótnie i desce - maluję z wykorzystaniem technik malarskich dawnych mistrzów; obrazy w technikach malarskich średniowiecznych na desce wraz z pozłotnictwem (pozłotnictwo wykonywane z wykorzystaniem receptur XV-wiecznej technologii pozłotniczej); ilustracja artystyczna - digital painting 2D, Photoshop; rysunek satyryczny - ołówek, marker (tu preferuję styl minimalistyczny: czerń-biel, prosta kreska); rysunek odręczny, szkic - ołówek, marker; grafika warsztatowa - miedzioryt, suchoryt, linoryt, litografia; artystyczne projekty logo i logotypów. Specjalizacja w stylistyce artystycznej: dark art, metaphysical art, oniryzm, symbolizm, surrealizm.
Uczę rysunku i malarstwa, przygotowuję indywidualnie do egzaminów praktycznych na Akademię Sztuk Pięknych na Wydziały: Grafiki, Malarstwa oraz Restauracji i Konserwacji Dzieł Sztuki.

Projeky:

2019 - Współpraca artystyczna z Fundacją Spontaniczne Warsztaty Artystyczno - Praktyczne "VARSZTATOVNIA".
Prowadzenie zajęć artystycznych dla firmy - impreza integracyjna.

20016 - Publikacja: „Remerciements - Les Illustrateurs de Baudelaire”, prof. Ivan Bernier, Université Laval, Québec.
Publikacja książkowa on-line „Remerciements - Les Illustrateurs de Baudelaire” autorstwa prof. Ivana Bernier`a z Université Laval w Québec. Książka prezentuje najlepszych współczesnych światowych ilustratorów twórczości Charles`a Baudelaire`a. Jestem ilustratorką poezji Baudelaire`a. Moja twórczość została wyróżniona w tej książce.


2010-08 / 2010-12 - Rok 2010 - jubileusz 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina, Pabianice.
Mój plakat zatytułowany "Fryderyk Chopin. Muzyka mojej duszy II” firmował cykl uroczystości „Fryderyk w Pabianicach” czyli Obchody Roku Chopinowskiego 2010 w Pabianicach pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pabianic, a organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Pabianicach. Mój plakat wydrukowany został m.in. w tej publikacji rocznicowej miasta Pabianice.


2009 - Projekt „Zwierciadło życia” w kwartalniku ”Tematy z Szewskiej", Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Wykonałam ilustrację artystyczną pt. "Zwierciadło życia" dla czasopisma "Tematy z Szewskiej" nr 1(3)/2009. Moja ilustracja otwierała w czasopiśmie piękne, rozbudowane portfolio prac różnych artystów, którzy wykonali prace z motywem przewodnim `zwierciadła` w różnych interpretacjach tego słowa / pojęcia. Ja zinterpretowałam temat `zwierciadło` na sposób metafizyczny. Czasopismo "Tematy z Szewskiej" redagowane jest przez pracowników i współpracowników Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego.


1998-02 / 2006-09 - Współpraca artystyczna z TV Polsat, TV Centrum oraz z TV Onet.pl.
Prezentacja mojej sztuki w TV - wywiady w programach "Kruchta kulturalna", "Hit-Kit", także rysowanie przed kamerami na wizji. Wielokrotny udział w cyklicznym programie "Portret na życzenie", kiedy to portretowałam znane osobistości ze świata kultury. Wykonałam portret m.in. pani Agnieszki Osieckiej.


2005/06 -„Manhattan Fashion Show” w Manhattan Design Club Party
Wystąpiłam jako gość specjalny z indywidualną wystawą malarstwa na imprezie „Manhattan Fashion Show” (pokaz mody i sztuki piękne) w „Manhattan Design Club Party” przy ul. Zgoda 11, Warszawa. Ten club już nie istnieje. Wydarzenie zorganizowane było pod honorowym patronatem Międzynarodowego Forum Kobiet. Patroni medialni imprezy: Gala, onet.pl., ELITY, kobiety.pl. Partnerzy imprezy: Bata, Clarins Paris, SAPU - Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru.


2003/2005 - Współpraca artystyczna z Fundacją Dokumentacji Dziedzictwa Kultury Narodowej Polski, miejsce: Warszawa, Włochy, Francja.
Moje obrazy i grafiki były prezentowane na cyklu wystaw "Polska Sztuka Współczesna" organizowanych we Włoszech i Francji w latach 2003 i 2004.


2003/2005 - Współpraca artystyczna z Międzynarodowym Forum Kobiet.
Międzynarodowe Forum Kobiet z siedzibą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie objęło patronatem moją sztukę w ramach promocji sztuki młodych twórców. Zwieńczeniem tych działań była wystawa moich prac w hotelu "InterContinental" w Warszawie w roku 2004.


2003 - „POLKON 2003”
Prezentacja moich obrazów olejnych na wystawie polskiej sztuki fantastycznej „POLKON 2003” w Elblągu.

2001/2002 - Galeria sztuki "Apollon".
Współpraca z warszawską galerią sztuki "Apollon". Sprzedaż moich obrazów olejnych do prywatnych kolekcji sztuki w Anglii i we Francji.


2001/08 - Wystawa „Otwarte Drzwi” - Związek Polskich Artystów Plastyków, Okręg Warszawski. Udział w zbiorowej wystawie malarstwa pt. „Otwarte Drzwi”, zorganizowanej przez Sekcję Malarstwa Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Wydany został piękny katalog prac prezentowanych na wystawie.


Nagrody:

2020/06 - Moja ilustracja „Thanatos - Prelude VII/I” otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim graficznym konkursie mitologicznym pt. „Władcy nocy i snów”, zorganizowanym przez magazyn kulturalno-literacki Szuflada.net Fundacji Artystycznej „SZUFLADA”.


2019/12 - Trzy ekslibrisy mojego autorstwa zaprezentowane zostały na wystawie pt. ”Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Cyfrowego Ex DIGITALIS Salon 2019" zorganizowanej przez Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU w Toruniu. Moje ekslibrisy wykonałam dla „27 Wrocławskich Targów Dobrych Książek” w 2018 r. Wystawa ekslibrisów w CSW ZNAKI CZASU w Toruniu trwała do 02/02/2020. Wydany został piękny katalog prac prezentowanych na wystawie.


2018/06 - Moja ilustracja pt. „Jeden dzień z życia artysty freelancera” otrzymała wyróżnienie w konkursie graficznym pt. „Jeden dzień z życia freelancera” zorganizowanym przez portal PayPal Polska.


2017/01 - Nagroda „Web Guru Awards, The Winner”. Nagroda w międzynarodowym konkursie z zakresu projektowania stron www, przyznana mojemu projektowi mojej strony internetowej prezentującej moją sztukę: „The Art of Anna Maria Karolak - (Informacja ukryta)


2009/06 - Rok 2010 - jubileusz 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. Mój plakat zatytułowany "Fryderyk Chopin. Muzyka mojej duszy II” znalazł się w finałowej grupie najlepszych polskich plakatów wyłonionych w ogólnopolskim konkursie graficznym pt. "Fryderyk Chopin", zorganizowanym przez Muzeum Plakatu w Wilanowie, Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz portal kulturalno-społeczny (Informacja ukryta) z okazji obchodów jubileuszu 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. Wydarzenie zakończyła plenerowa wystawa wyróżnionych plakatów w 06/2006 na ulicy Nowy Świat
w Warszawie.


1995/06 - Moja praca zatytułowana „Lalka i jej dom” zdobyła w 1995 roku nagrodę specjalną w ogólnopolskim konkursie z zakresu projektowania zabawek dla dzieci. Konkurs zorganizowany był przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i Muzeum Zabawek w Kielcach, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Moja lalka to praca artystyczna, wykonana tylko w jednym egzemplarzu. Lalka była prezentowana na dwóch wystawach pokonkursowych: w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie (1995), a następnie w Muzeum Zabawek w Kielcach (1996). Od 2019 r. praca ta prezentowana jest na wystawie stałej w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju.


Certyfikaty:

2017/01 - ”Certificate From Web Guru Awards For The Art Of Anna Maria Karolak" przyznany mojemu projektowi strony www prezentującej moją sztukę: (Informacja ukryta) Data wydania certyfikatu 01/2017, licencja nr (Informacja ukryta) Otrzymanie certyfikatu było skutkiem zdobycia przeze mnie nagrody w międzynarodowym konkursie „Web Guru Awards” z zakresu projektowania stron www. Nagrodę zdobył mój projekt mojej strony internetowej: „The Art of Anna Maria Karolak - (Informacja ukryta)


Umiejętności:

Malarstwo olejne na płótnie i desce
Technologie malarskie dawnych mistrzów
Malarskie techniki średniowieczne wraz z pozłotnictwem
Ilustracja artystyczna
Rysunek anatomiczny
Rysunek odręczny, szkic
Rysunek satyryczny
Digital painting 2D
Grafika warsztatowa (akwaforta, suchoryt, linoryt)
Znajomość rynku sztuki współczesnej (rynek aukcyjny sztuki)
Wiedza z zakresu sztuki współczesnej
Wiedza z zakresu historii sztuki dawnej - nauczanie historii sztuki
Umiejętność nauczania, przekazywania wiedzy
Wysoka komunikatywność

Podobni nauczyciele

rysunek niedaleko? Oto profile innych nauczycieli z tego samego przedmiotu, które możesz sprawdzić.
Superprof może także zaproponować sztuki plastyczne, by Ci pomóc.
Nauka nie jest już problemem, malarstwo dla wszystkich!
Branie lekcji z sztuka i projektowanie nigdy nie było łatwiejsze: nauczysz się nowych umiejętności.

Warszawa
Jestem uczennicą warszawskiego liceum. Z chęcią podejmę się nauczania podstaw rysunku. Rysunkiem zajmuje się od kiedy tylko mogłam utrzymać ołówek w ręce
zł35
Maja
 • (1 ocena)
1-sza lekcja za darmo!

Do każdej osoby podchodzę w sposób indywidualny. Jestem otwarta na różne metody nauczania z uwzględnieniem preferencji...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych poprowadzi zajęcia z rysunku, malarstwa, sztuk wizualnych, Art & Crafts
zł70
Wiola
1-sza lekcja za darmo!

Moja metoda nauczanie to swoboda w odkrywaniu w sobie artystycznego dziecka

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz
Warszawa
Cześć! Jestem krytyczką sztuki, skończyłam historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Szukasz lekcji z historii sztuki lub chcesz zrozumieć zawiłości sztuki współczesnej? Służę pomocą :)
zł50
Karolina
1-sza lekcja za darmo!

Jako historyczka sztuki i redaktorka magazynu artystycznego oferuję przede wszystkim lekcje o charakterze teoretycznym,...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Rysunek, fotografia, film. Jestem absolwentką ASP w Warszawie i ASP w Paryżu.
zł80
Marta
1-sza lekcja za darmo!

Jestem absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz pracowni fotografii i filmu na Ecole...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Jestem mgr sztuki po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Udzielam prywatnych lekcji z zakresu rysunku,malarstwa oraz projektowania plastycznego. Poziom zajęć : podstawowy lub zaawansowany ( przygoto
zł80
Krzysztof
1-sza lekcja za darmo!

Podstawą prowadzenia zajęć jest uśmiech i miła atmosfera w trakcie której staram się podzielić z osobami...

Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Jeśli jesteś zainteresowany/ a lekcjami z dziedzin: Malarstwo( akrylowe, tempera,olejne,akwarele) , rysunek ( ołówek,pastele olejne, suche, kredki, cienkopisy, węgiel,sepia), rzeźba( ćwiczenia z model
zł150
Joanna
 • (3 ocen(y))
1-sza lekcja za darmo!

Moje lekcje są elastyczne,dopasowane do poziomu i oczekiwań uczniów.Pracujemy nad doskonaleniem silnym stron i zmierzamy...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Jestem studentką ASP w Warszawie Wydziału Wzornictwa, chętnie podzielę się z tobą wiedza na temat podstaw projektowania, konstruowania przedmiotów, rysunku i malarstwa.
zł45
Ewelina
1-sza lekcja za darmo!

Opowieść połączona z rozmową na temat wybranych technik artystycznych/nurtów w sztuce lub problemów projektowych....

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Doświadczony arch. wnętrz z radością poprowadzi zajęcia - projektowanie wnętrz ,rys / malarstwo /kurs na ASP /
zł55
Darek
1-sza lekcja za darmo!

Mam własny ,sprawdzony program autorski.

Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Studiuje architekturę PW, dwa lata doświadczenia w szkole rysunku (grupy i indywidualnie), ukończony kilkuletni kurs rysunku oraz kilka miesięcznych (akwarela, modelowanie, oleje, grafika, loga)
zł70
Ola
1-sza lekcja za darmo!

Zawsze zaczynam od wytłumaczenia podstaw, uczę "konstrukcji" i wyjaśniam co i po co Ci się przyda. Ze mną masz...

Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Projektantka art booków. Kuratorka sztuki. Projektowanie, kompozycja, narracja, rozmowa o sztuce, praktyka.
zł30
Ana
1-sza lekcja za darmo!

Sztuka jest filozofią wiec opieram swoje metody na rozmowie.

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Moja praca dyplomowa z realizacji intermedialnych z części praktycznej i teoretycznej została oceniona na ce
zł55
Barbara
1-sza lekcja za darmo!

Swoją wiedzą dzielę się głównie przez praktykę. Na początku zostaje omówiony ogólny koncept, aby późnej...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Jestem studentką architektury na Politechnice Warszawskiej. Prowadzę zajęcia z rysunku dla hobbystów oraz osób zdających na studia architektoniczne
zł100
Patrycja
1-sza lekcja za darmo!

Do każdej osoby staram się podejść indywidualnie. Z doświadczenia wiem, że uczniowie mają problemy z zupełnie...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Jestem studentką wydziału scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (studiowałam też na MSKPU), ostatni rok spędziłam we Francji pracując jako grafik. Zajmuję się portretowaniem na zamówienie, p
zł60
Aleksandra
1-sza lekcja za darmo!

Na zajęciach, w zależności od zaawansowania i oczekiwań chciałabym nauczyć rysowania realistycznych portretów...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Jestem absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych. Udzielam lekcji rysunku, malarstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przygotowuję kandydatów na kierunki artystyczne.
zł60
Anna
1-sza lekcja za darmo!

Opieram swoje zajęcia na zdobytym doświadczeniu w wykonywaniu prac plastycznych w różnych technikach m. in. malarstwo...

Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Fotograf, Grafik, Wykładowca. Ukończyłem ASP w Warszawie, wydział grafiki (studia dzienne). Od 15 lat jestem wykładowcą w wyższych uczelniach.
zł80
Maciek
1-sza lekcja za darmo!

Zawód wykładowcy w szerokim zakresie dyscyplin twórczych wykonuję od ponad 15 lat, osiągając zamierzone, dobre efekty,...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Studentka III roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Chętnie udzielę lekcji z malarstwa i fotografii cyfrowej, a także przygotuję do składania na ASP (kierunek Sztuka Mediów).
zł50
Weronika
1-sza lekcja za darmo!

Kurs jest uzależniony od poziomu doświadczenia ucznia i celów, które chce osiągnąć. Chętnie udzielę zajęć...

Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Jestem grafikiem warsztatowym, komputerowym i malarką . Głownie zajmuje się wklęsłodrukiem, sztuką konceptualną i performancem.
zł50
Anastasiia
1-sza lekcja za darmo!

moja metoda nauczania, opiera się na historii przedmiotu, doniesieniu pewnych zasad w tej lub innej dziedzinie sztuki,...

Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Dyplomowany Artysta Plastyk. Zajęcia z dojazdem do ucznia na terenie Warszawy.
zł60
Julia
1-sza lekcja za darmo!

Program dostosowuję indywidualnie do potrzeb i zainteresowań ucznia.

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Udzielam lekcji rysunku i malarstwa. Dyplomowany Artysta Plastyk. W trakcie studiów na ASP na kierunku medialnym.
zł60
Julia
1-sza lekcja za darmo!

Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie. Na pierwszych zajęciach obserwuję poziom od jakiego zaczynamy zajęcia po...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil
Warszawa
Jestem studentem Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończyłem Zespół Szkół Plastycznych im W. Gersona w Warszawie z wynikiem celującym. Udzielam lekcji rzeźby, ceramiki, malarstwa, rysunku, przygoto
zł60
Jan
1-sza lekcja za darmo!

Podchodzę do studenta indywidualnie, staram się dopasować do jego potrzeb i zainteresowań, tak żeby odniósł jak...

Lekcje przez kamerę internetową Lekcja twarzą w twarz Zweryfikowany profil Odpowiada w przeciągu godziny
w domu nauczycielki w Twoim domu Przez kamerę internetową
Godzina 80 zł 80 zł 80 zł
Zarezerwuj lekcję