„Mądry człowiek może nauczyć się więcej z głupiego pytania niż głupiec z mądrej odpowiedzi”. - Bruce Lee

Ogólnie rzecz biorąc, trudności w nauce, spadek samooceny, strach przed szkołą i wysoki potencjał uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to wszystko, co dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. W rezultacie tradycyjne prywatne korepetycje w domu rozszerzyły się o korepetycje dla wszystkich grup wiekowych.

Coraz więcej dorosłych uczy się więcej, poprawia swoją pamięć i szuka spełnienia edukacyjnego. Coraz więcej szkoleń zawodowych odbywa się w firmach poprzez usługi korepetycji, takie jak korepetycje indywidualne, warsztaty, a nawet korepetycje online.

Jest to dla dorosłych okazja do nauczenia się czegoś, co mogli przegapić w szkole, zdobycia nowych umiejętności lub przeszkolenia do obecnej pracy od wykwalifikowanego i pełnego pasji prywatnego korepetytora.

Ale jakie są różnice między uczeniem dorosłych a uczeniem dzieci? Jak korepetytor może skonfigurować zajęcia dla obu?

W naszym kolejnym artykule na temat nauczania dorosłych za pomocą prywatnych korepetycji przyjrzymy się powodom, dla których warto to robić, różnicy między nauczaniem dorosłych i dzieci oraz różnym stylom nauczania, które musisz zastosować.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
Aleksandra
5
5 (3 oceny)
Aleksandra
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (6 oceny)
Sandra
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nikola
5
5 (1 oceny)
Nikola
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
Marta
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (3 oceny)
Aleksandra
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (6 oceny)
Sandra
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nikola
5
5 (1 oceny)
Nikola
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
Marta
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego dorośli i dzieci powinni otrzymywać prywatne korepetycje?

Bez względu na wiek ucznia, w jego karierze akademickiej jest wiele prób i udręk. Niezależnie od tego, czy mają problemy behawioralne, z którymi zmagają się w szkole, czy mają wysokie IQ, każdy może skorzystać z prywatnych korepetycji.

kobieta w okularach i kraciastej koszuli na tle zapisanej tablicy
Niezależnie od wieku ucznia, korepetycje muszą być pouczające i angażujące. (Źródło: Unsplash)

Ten rodzaj nauczania jest nastawiony głównie na pomaganie uczniom w doskonaleniu się, zdobywaniu wiedzy w określonej dziedzinie, czy to w sporcie, matematyce, czy nawet medytacji. Muszą być otwarci na naukę, popełnianie błędów i podążanie za wskazówkami nauczyciela.

Jeśli weźmiemy pod uwagę tradycyjne lekcje zakotwiczone w narodowym systemie edukacji, korepetycje dla dorosłych i dzieci mają bardziej osobisty charakter i mogą przebiegać w tempie bardziej dostosowanym do każdego ucznia. Rozwój intelektualny jest bardziej rozpowszechniony niż kiedykolwiek.

Oczywiście istnieje wiele różnic między korepetycjami dla dorosłych a dla dzieci, o których korepetytor musi pamiętać. W rzeczywistości dorosły niekoniecznie będzie miał takie same zdolności intelektualne jak dziecko, a nawet może cierpieć na specjalne potrzeby edukacyjne, które wymagają zupełnie innego podejścia do nauczania.

Dziecko jest prawdopodobnie bardziej ciekawskie niż dorosły i prawdopodobnie zada więcej pytań. Prawdopodobnie będą też zmagać się z niektórymi koncepcjami bardziej niż dorosły. Sposób, w jaki będą pracować dorosły i dziecko, nie będzie taki sam, więc ich nauczyciel będzie musiał upewnić się, że dostosował do nich lekcje.

Krótko mówiąc, niezależnie od tego, czy lekcje są dla dorosłego, czy ciekawskiego dziecka, celem jest pomoc w postępach w danym przedmiocie, uzupełnienie braków w wiedzy i nadanie im umiejętności niezbędnych do odniesienia sukcesu. Musisz zaszczepić uczniowi poczucie pewności siebie i spełnienia, które są jednymi z głównych celów nauczania prywatnych korepetycji.

Upewnij się, że wiesz, jak dostosować się do swoich celów.

Jak dostosowuje się korepetycje do dzieci?

Prywatne lekcje dla dzieci dotyczą odkrywania. Nie ma miejsca na nieśmiałość, gdy zagrożone są ich wyniki w nauce. Brak pewności siebie może naprawdę zaszkodzić postępom dziecka.

Jest to ważniejsze niż na zajęciach dla dorosłych i nauczyciel będzie musiał wiedzieć, jak zareagować i dostosować się do tego. Właściwe podejście do nauczania pomoże uczniowi stać się pewnym siebie uczniem.

kobieta zabawiająca małą dziewczynkę podczas karmienia zdjęcie zrobione pod światło
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczyć dzieci w różnym wieku. (Źródło: Unsplash)

Nawet jeśli dziecko jest nieprzewidywalne, musisz być mistrzem przedmiotu, którego uczysz, planować jak najwięcej i jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z uczniami, aby rozwijać ich umiejętności i je utrzymać zaangażowani w proces uczenia się. Możesz zaangażować uczniów w to, czego uczysz, tylko jeśli pasjonujesz się swoim przedmiotem i pracą.

Umiejętności prezentacji są formą sztuki i mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o to, aby dzieci i młodzież entuzjastycznie podchodziły do ​​lekcji. Rodzice są również szczęśliwsi, jeśli ich dziecko wraca z lekcji z uśmiechem na twarzy, ponieważ oznacza to, że korepetytor zapewnił im zaangażowanie i produktywność podczas lekcji.

Nauczanie jest wzbogacającym i złożonym zajęciem, które czasami wymaga zdolności adaptacyjnych o heroicznych proporcjach. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy uczysz dorosłego, czy dziecko, musisz przez cały czas zarządzać ich oczekiwaniami i ambicjami. Niezależnie od tego, czy jest to uzdolnione dziecko, introwertyczny dorosły, czy nastolatki zmagające się z problemami, każdy musi być aktywny i zaangażowany w naukę.

Aby to zrobić, potrzebujesz odpowiedniego przeszkolenia i doświadczenia, aby ułożyć lekcje dostosowane do uczniów. Ciekawskie dzieci będą chciały wiedzieć więcej informacji niż dorośli. Nie chcesz, żeby opuszczali lekcje z poczuciem, że czegoś w pełni nie zrozumieli.

Znajdź swoją pierwszą pracę, zacznij uczyć angielskiego online.

Jak wyglądają korepetycje dla dorosłych?

Oczywiście osoba dorosła może również skorzystać z korepetycji. Istnieje wiele powodów, dla których dorośli mogą wymagać nauki, w tym:

  • Doszkalanie się
  • Rozpoczęcie nowej pracy
  • Poszerzanie nowej wiedzy na zadany temat
  • Nauka czegoś nowego
  • Zajęcie w swoim wolnym czasie
  • Stymulowanie się intelektualnie
  • Nowe znajomości

Jak widać tutaj, istnieje wiele dobrych powodów, dla których dorośli powinni korzystać z prywatnych korepetycji. Nauczyciel może zapewnić im wsparcie, którego potrzebują, oraz narzędzia, których potrzebują, aby odnieść sukces. Korepetytor musi zachować profesjonalizm i czasami zdystansować się od swoich uczniów. W końcu są ich nauczycielem, a nie przyjacielem.

otwarty notes z napisanym słowem notes leżące na nim pióro i obook czarne okulary
Studenci w każdym wieku mogą skorzystać z prywatnych korepetycji. (Źródło: Unsplash)

Jaka jest więc relacja między korepetytorem a dorosłymi uczniami?

To chyba jedno z najważniejszych pytań, jakie należy zadać.

Jak możesz zachować autorytet przed uczniem w podobnym wieku do Ciebie?

W takim przypadku musisz być przewodnikiem i mistrzem przedmiotu, którego uczysz, niezależnie od wieku!

Nie zapominajmy, że jednym z głównych celów nauczania jest przekazanie wiedzy z danego przedmiotu lub techniki uczniowi, który jest w tym mistrzem. Początkujący zawsze zwróci większą uwagę na coś, czego nie wie, niezależnie od wieku czy pracy. W końcu to nasza ciekawość i perfekcjonizm napędzają nas do nauki.

Jeśli prowadzisz korepetycje akademickie lub przygotowujesz do egzaminów, musisz skupić się na programie nauczania ucznia i upewnić się, że podane instrukcje przygotują osoby uczące się do egzaminu, do którego mają przystąpić. Tego rodzaju lekcje mogą obejmować pomoc uczniom w odrabianiu prac domowych, umiejętnościach uczenia się lub konkretnym zadaniu.

To powiedziawszy, nie ma dwóch takich samych korepetytorów i możesz nauczyć małą grupę w klasie czegoś bardzo specyficznego, szczególnie w dziedzinach matematyki i nauk ścisłych, gdzie możesz skończyć nauczaniem przedmiotów takich jak algebra, chemia, biologia, fizyka, rachunek, geometria itp.

Nauczanie dorosłych i dzieci: różne style nauczania z tymi samymi podstawami

Nawet jeśli nauczanie dorosłych i dzieci wymaga różnych podejść, podstawy nauczania, na których opierają się lekcje, pozostaną takie same. Na przykład, jeśli rozmawiasz o Szekspirze z dorosłym i dzieckiem, oboje pomyślą o tej samej osobie, ale będą mieli bardzo różne poglądy i opinie w tej sprawie.

mężczyzna tłumaczący coś piszącej kobiecie w ławce w klasiew tle widać rozmawiające osoby i materiały pomocnicze wiszące na ścianach
Głównym celem wszystkich zajęć, niezależnie od wieku ucznia, jest przekazywanie wiedzy i umiejętności. (Źródło: Unsplash)

Wszystko sprowadza się do tego, jak przekazujesz informacje uczniowi, aby mógł je jasno zrozumieć i nauczyć. W końcu jesteś po to, aby zapewnić odpowiednie podejście do nauki dla tego, czego się uczą.

Musisz wziąć to wszystko pod uwagę podczas nauczania, ponieważ Twoim zadaniem nie jest po prostu wykładanie materiału uczniowi, a następnie powrót do domu. Wręcz przeciwnie, musisz zaangażować ucznia w naukę, kazać mu wyrobić sobie własne zdanie, zadawać pytania, rozwijać swoje umiejętności itp.

Tak więc, niezależnie od tego, czy uczysz dorosłego, czy dziecka, istnieją różne sposoby prezentowania podobnych podejść do nauczania, ponieważ nie uczysz tych samych uczniów. Nauczanie to satysfakcjonujące i zróżnicowane powołanie, dlatego coraz więcej osób zostaje prywatnymi korepetytorami.

Jeśli chcesz zostać prywatnym korepetytorem i pracować w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, możesz szybko i łatwo założyć sobie profil na Superprof. Musisz tylko powiedzieć, czego uczysz i gdzie tego uczysz.

Następnie możesz zacząć oferować indywidualne korepetycje, lekcje za pośrednictwem kamery internetowej za pomocą oprogramowania takiego jak Skype lub grupowe zajęcia dla uczniów w każdym wieku. Oczywiście, jeśli chcesz oferować grupowe zajęcia za pośrednictwem kamery internetowej, wszyscy będą potrzebować naprawdę dobrego połączenia internetowego!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.