Wszyscy wiemy, co robi trener piłki nożnej: planuje i wprowadza strategie wygrywania meczów.

Oprócz tych obowiązków, nadzoruje, motywuje, doradza i pomaga graczom skoncentrować swoją energię na osiąganiu celów - zarówno w grze, jak i w życiu. Jest także odpowiedzialny za mentalne nastawienie zawodnika do gry oraz odbudowę jego psychicznych zasobów. Wiadomo przecież, że każda gra toczy się także w głowie sportowca.

W podobny sposób trener śpiewu pomaga ćwiczyć głos i budować pewność siebie przed występem, trener aktorstwa pokieruje aktorem, trener tańca pomaga opanować taniec, a holistyczny coach zdrowia uczy jogi, odżywiania... wszystkiego, czego potrzebujesz by prowadzić zdrowy tryb życia i pozostawać w formie, która pozwoli ci na zachowanie ogólnego dobrostanu psychicznego.

Twoje dziecko może potrzebować trenera akademickiego: kogoś, kto może pomóc rozwinąć dobre nawyki uczenia się i umiejętności organizacyjne - w przeciwieństwie do nauczyciela, którego specjalizacja może dotyczyć tylko jednego lub dwóch przedmiotów.

Wszyscy ci trenerzy pracują nad konkretnym celem: lepszy głos, bardziej wiarygodne aktorstwo, bardziej ognisty taniec, zdrowsze życie, sukces akademicki ...

Czego naucza life coach- życia?

Nie, to nie ma sensu; nie, jeśli wierzymy, że życie jest czymś, co sami kreujemy.

I tu właśnie tkwi problem. Zbyt wielu ludzi nie wierzy, że ich życie może być takie, jak im się marzy. Czują się ograniczeni normami społecznymi i zobowiązaniami rodzinnymi. Często wydaje im się, iż mają ograniczony wpływ na różne przestrzenie swojego życia, a przekonanie to niestety bywa głęboko osadzone w ludzkiej psychice.

Podczas gdy marząc, myślami mogą być gdzieś daleko, ich życie jest uwikłane w dylematy dnia codziennego i tu właśnie wkracza do akcji life coach!

Pozwól Superprof szczegółowo wyjaśnić, czym jest life coaching, a czym nie jest i co taki coach może dla Ciebie zrobić.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Life coaching
Andrzej
5
5 (5 oceny)
Andrzej
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł500
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sławomira
Sławomira
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
5
5 (3 oceny)
Tomasz
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Emil
Emil
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Miłosz
5
5 (3 oceny)
Miłosz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
Wiktoria
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksander
5
5 (1 oceny)
Aleksander
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Andrzej
5
5 (5 oceny)
Andrzej
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł500
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sławomira
Sławomira
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
5
5 (3 oceny)
Tomasz
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Emil
Emil
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Miłosz
5
5 (3 oceny)
Miłosz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
Wiktoria
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksander
5
5 (1 oceny)
Aleksander
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Czym Jest Life Coaching?

Aby odblokować swoją kreatywność i potencjał, pozostając w pełni sobą, pracuj z life coachem! (Źródło: Pixabay)

Jeśli chcesz zmienić swoje życie, zawodowe lub osobiste - albo jedno i drugie, ale brakuje Ci wystarczającej motywacji, nękają Cię lęki i wątpliwości lub po prostu nie wiesz, jak się za to zabrać, wtedy zadzwoń do life coacha. Warto to zrobić również wtedy, gdy obawiasz się stawiać sobie poprzeczkę wyżej lub po prostu wtedy, gdy twoje życie wydaje ci się pozbawione treści lub głębszego sensu. Prawdopodobnie każdy czasem napotyka tego rodzaju dylematy, warto zatem wiedzieć, do kogo można się zwrócić o pomoc.

Life coach to profesjonalista, który pomaga Ci osiągnąć cel lub dokonać zmiany w swoim życiu.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest oczywiście określenie i zdefiniowanie celu (lub kilku celów). W związku z tym, Twój life coach jest strategiem. Aby działać konkretnie i efektywnie, konieczne jest wyznaczenie płaszczyzny, po której będziecie się poruszać.

Będzie chciał poznać wszelkie szczegóły; zadawaj konkretne pytania i przeredaguj swoje odpowiedzi, aby Twój cel stał się jak najbardziej klarowny (np. chcę dostać awans w pracy), był bardziej skoncentrowany i jasny. Pamiętaj jednak, żeby dać sobie czas na dokonanie autorefleksji i weryfikacji tego, czego naprawdę chcesz od życia. Odpowiedź nie zawsze przychodzi od razu. Gdy się upewnisz, jakie są bądź powinny być twoje dążenia, spójrz na poniższy przykład. Jaki cel możesz sobie wyznaczyć?

Być może: Chcę być lepszy w wystąpieniach publicznych, aby uzyskać awans.

Albo: Chcę nabrać pewności siebie w sytuacjach społecznej ekspozycji. 

Po zdefiniowaniu przeszkód, które stoją między Tobą a Twoim celem (celami), Twój life coach nakreśli dla Ciebie strategię ich pokonania. Jego rolą jest wspieranie ciebie w procesie zmiany. Nie obawiaj się więc, że zostaniesz sam. Pamiętaj także, że lifecoach to osoba, która stoi po twojej stronie i poza motywowaniem cię do rozwoju, okaże wsparcie w trudnych sytuacjach. Strategia pokonania przeszkód polega na wyznaczeniu:

 • konkretnego zadania do wykonania
  • np. może być to podjęcie lekcji śpiewu i dykcji, przykładowo dołączając do Toastmasters
 • dokładny harmonogram realizacji wspomnianych zadań (kiedy masz osiągnąć poszczególne kompetencje, jakich narzędzi masz do tego użyć)
 • ustalenie wyników (można rozumieć to jako ustalenie konkretnego celu; miejsca, do którego chcesz dojść; umiejętności, jaką chcesz nabyć; pewnej jakości, którą chcesz wnieść do swojego życia)

Przede wszystkim Twój life coach wymaga wydajności w wysiłkach, abyś osiągnął swoje cele - flirtowanie lub wymówki nie będą akceptowane!

A co jeśli od lat masz kłopot z podejmowaniem działania? Wielu ludzi oddaje się prokrastynacji zamiast skupić się na osiąganiu celów. Trwonią swój czas surfując pod internecie lub zwlekają z zabraniem się za realizację swoich zobowiązań. Wiesz, o czym mowa? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. Life coaching przychodzi z pomocą. Czas na zmianę i czerpanie z życia garściami!

W tym celu Twój trener będzie motywatorem.

Tak jak trener osobisty popchnie Cię do osiągnięcia pełnego potencjału fizycznego, tak life coach ma szkolenie, doświadczenie i, co najważniejsze, umiejętności trenerskie, które pozwolą Ci dotrzeć tam, gdzie chcesz być w życiu. Jeżeli należysz do sceptyków, którzy mają w zwyczaju negować naukowe nowinki lub psychologiczne triki, czytaj dalej, a z pewnością twoje nastawienie ulegnie zmianie! Czy warto? Z pewnością. Sam się przekonaj.

Nie myśl, że Twój life coach powierzy Ci zadania do wykonania i usiądzie z założonymi rękami, czekając, aż skończysz!

Life coach ponosi częściową odpowiedzialność za osiągnięcie przez Ciebie tego zmieniającego życie celu.

W końcu, jeśli nie osiągniesz tego celu, to oczywiście Twój coach jest przynajmniej częściowo winny! Ale uwaga! Bez twojego zaangażowania żadna zmiana się nie wydarzy. Pamiętaj, że "Quidquid discis, tibi discis" - czegokolwiek się uczysz, uczysz się dla siebie!  Jak zatem dzielić odpowiedzialność z life coachem?

Dlatego najlepsi trenerzy pozostają w kontakcie ze swoimi klientami, od czasu do czasu czekając aż się zameldujesz i powiesz o swoich postępach.

„Jak poszło Twoje przemówienie zeszłego wieczoru?” lub „Co sądzisz o Toastmasters?” mogą być częstymi pytaniami w scenariuszu przedstawionym powyżej.

Zasadniczo możesz zaangażować coacha na około miesiąc, tylko do momentu osiągnięcia tego celu lub do momentu, w którym będziesz gotów go osiągnąć. Nie zapominaj o tym, że każdy człowiek potrzebuje innej ilości czasu do realizacji wyznaczonych zadań. Staraj się działać szybko i skutecznie, ale nigdy nie porównuj się do innych! Początkowe trudności dotyczą wszystkich.

Jednak wiele osób odkrywa, że ​​gdy tylko jeden cel zostanie osiągnięty, tuż za nim znajduje się kolejny, przy czym potrzebują dalszej pomocy i wskazania kierunku.

Zatrudnianie Life Coacha na okres do sześciu miesięcy nie jest czymś nietypowym.

Pamiętaj, że czas spędzony z trenerem nie jest sesją doradczą: life coach nie jest terapeutą jakiegokolwiek rodzaju - chociaż może on być licencjonowanym terapeutą. I zdarza się to co raz częściej.

Nie jest też Twoim nowym najlepszym przyjacielem! I całe szczęście! Przyjaciele często akceptują wszystkie nasze słabości, czyniąc tym samym niedźwiedzią przysługę. Przecież właśnie teraz przyszedł czas na zmianę i pracę nad sobą, a nie ciągłe szukanie wymówek! Akceptacja siebie? Zawsze! Ale z pracą nad sobą! To konieczne!

Life coach ma tylko jeden cel: aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele zawodowe i/lub osobiste, a nie słuchać o Twoim okropnym rozstaniu z partnerem! Nie traktuj tego jako przejawu obojętności czy braku empatii. Przecież nawiązujecie współpracę po to, aby popchnąć cię do działania, a nie użalać się nad twoim trudnym losem.

Jeśli jednak to zerwanie pozbawi Cię pewności siebie lub zepchnie z toru, lepiej uwierz, że Twój life coach pomoże Ci odzyskać koncentrację, czyniąc Cię twardym jak skała!

Postara się oddzielić od innych zadań i zmarginalizować problem złamanego serca, aby nie zakłócało to terminowego osiągnięcia Twoich celów.

Co jeszcze nie mieści się pod parasolem life coacha?

Na Superprof znajdziesz zarówno coaching kurs online dla siebie, jak i klientów, którzy znajdą Twoją ofertę pod hasłem life coaching.

dwie osoby para siedząca przy stoliku trzymając się za ręce i pijąc kawę
Nie licz na pogaduchy przy kawce ze swoim coachem; od tego masz przyjaciół! (Źródło: Unsplash)

Czym Nie Jest Life Coaching

Prawdopodobnie masz już przyjaciół i rodzinę, więc nie potrzebujesz żadnego life coacha, który zjadłby z Tobą kolację lub wysłuchał Twoich problemów z partnerem. A nawet jeżeli twoje relacje interpersonalne pozostawiają wiele do życzenia, pamiętaj o tym, że life coach to nie psychoterapeuta. Jest on osobą, która może pomóc ci w osiąganiu celów. Jeżeli poszukujesz profesjonalnej pomocy psychologicznej lub medycznej, zgłoś się do osób, jakie mogą ci ją zaoferować.

Jak już doskonale wiesz, w profesjonalnym coachingu nie chodzi o nawiązywanie nowych przyjaźni.

Programy coachingowe nie dotyczą również psychologii: nie angażujesz psychologa, pracujesz z przewodnikiem, który doprowadzi Cię do określonego pożądanego rezultatu, poprzez Twoje własne wysiłki w określonym aspekcie (aspektach) Twojego życia.

Istnieją dwie podstawowe różnice między certyfikowanym life coachem a licencjonowanym terapeutą.

 • Podczas gdy terapeuta zbada Twoją przeszłość, life coach koncentruje się na Twojej przyszłości.
 • Terapeuta koncentruje się na Twoich problemach, ale misją coachów jest pomoc w znalezieniu rozwiązania!

Coach może zaoferować sugestie, pomysły i działania, które doprowadzą Cię do sukcesu, ale generalnie nie udzieli porad - ponieważ nie jest doradcą.

Jeśli masz nierozwiązane problemy i mógłbyś skorzystać na terapii, wyszkolony life coach z pewnością poleciłby lekarza, aby te problemy zostały rozwiązane, szczególnie jeśli przeszkadza Ci to w osiągnięciu sukcesu.

Life coach nie pomoże Ci zarządzać biznesem.

Powód, dla którego zatrudniasz takiego trenera, może być związany z biznesem, ale jeśli masz problemy osobiste lub problemy z zarządzaniem łańcuchem dostaw, prawdopodobnie potrzebujesz coacha biznesu.

Oczywiście możesz skonsultować się ze swoim trenerem w sprawie strategii i celów w życiu zawodowym, ale pamiętaj: specjalizują się oni w prowadzeniu Twojego życia do osiągnięcia celu, a nie w zarządzaniu firmą.

W ten sam sposób nie licz na to, że Twój life coach zostanie Twoim mentorem.

Mentoring sugeruje długoterminowy związek, w którym mentor nadzoruje ogólny rozwój swojego podopiecznego lub protegowanego.

Life coach pomoże Ci sprecyzować swoje cele i opracować jasne strategie ich osiągnięcia. Gdy osiągniesz pożądany poziom sukcesu, Twoje relacje z tym trenerem kończą się.

Być może najważniejsze zastrzeżenie dotyczące pracy z life coachem: to nie jest Twój przyjaciel.

Brzmi to trochę szorstko, ale zastanów się: są zapalczywi, zachęcający i inspirujący. Są zaangażowani w pomoc w osiąganiu celów.

To są ważne cechy, które powinien ucieleśniać każdy przyjaciel.

Jednak nigdy nie powinieneś tracić z oczu faktu, że Twoje relacje z trenerem są zorientowane na cel, a jeśli będziesz ociągać się w osiąganiu celów, life coach będzie coraz bardziej surowy i wymagający.

Taki jak właśnie powinien być trener!

Wyszukaj np. kurs coachingu Kraków”, jeśli jesteś zainteresowany prywatnym szkoleniem w okolicy.

mężczyzna krzyczący do słuchawki od telefonu
Wrzaski nie należą do metod coachingowych, które może stosować Twój trener, ale z pewnością będą boleśnie skuteczne, gdy zajdzie taka potrzeba (Źródło: Pixabay)

Co Life Coach Może dla Ciebie Zrobić?

Jeśli chcesz czerpać więcej z życia osobistego lub zawodowego, możesz rozważyć life coaching.

Nic dziwnego, że coraz więcej firm zapewnia swoim pracownikom pozytywny coaching, zawarty w pakiecie świadczeń.

Badania pokazują, że firmy oferujące usługi coachingowe cieszą się większą efektywnością, retencją pracowników i większą produktywnością. Ponoć także rzadziej biorą L4.

Nie musisz czekać na warsztaty transformacyjne w biurze; wiele osób bierze udział w sesjach coachingowych w celu rozwoju osobistego.

Jeśli kiedykolwiek byłeś jednym z tych ludzi, którzy mówią "Żałuję, że tego nie zrobiłem/nie zrobiłem tego inaczej." z szeptem smutku, być może zmotywujesz się do poszukiwania coacha, aby:

 • stać się bardziej pewnym siebie i/lub asertywnym
 • odnieść większy sukces
 • poprawić swoje relacje z innymi
 • zdecydować o zmianie kariery lub faktycznie zmienić karierę
 • nadać sens swojemu życiu
 • znaleźć swój cel życiowy

Mówiąc do rzeczy, life coach faktycznie pozwala Ci żyć tak, jak Ci najbardziej odpowiada.

Nie oznacza to, że dostaniesz licencję na robienie tego, co chcesz bez poniesienia konsekwencji!

Osobisty coaching oznacza wzmocnienie pozycji na całe życie: zapewnienie osobistego rozwoju, wykorzystanie pełnego potencjału i uwolnienie Cię od ograniczania przekonań, które dotąd Cię powstrzymywały.

Life Coaching - Co To Jest w Praktyce?

Po przeczytaniu poprzedniej części artykułu wiesz już, kim jest life coach i w jakich sprawach korzystanie z jego usług może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pewne jest jednak, że nikt nie lubi kupować tak zwanego kota w worku! Przed tobą zatem opis narzędzi, jakie są wykorzystywane w pracy z klientem przez każdego profesjonalnego life coacha. Bez obaw, poznanie tych technik nie sprawi, że metody profesjonalisty okażą się nieskuteczne.

Wprost przeciwnie, im twoja wiedza na temat life coachingu będzie większa, tym łatwiej będzie ci wprowadzić w twoje życie zmiany. A przecież właśnie o rozwój i realizację celów w tym wszystkim chodzi!

Zacznijmy od poszerzenia twojej świadomości siebie i tzw. autoanalizy. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Wszyscy przecież dokonujemy czasem introspekcji - oznacza to, że przyglądamy się swoim emocjom, analizujemy stany psychiczne i szukamy przyczyn leżących u powstawania silnych emocji. Ważne jest, aby budować te kompetencje i stawać się co raz bardziej świadomym obserwatorem własnego życia. Bez wykształcenia umiejętności krytycznego postrzegania siebie trudno będzie wprowadzić zmianę, a nawet namierzyć tę płaszczyznę, która wymaga jakiejś rewolucji!

Użytecznym narzędziem do poszerzania wglądu w siebie i swoje życie jest tworzenie tzw. mapy myśli. Jeżeli pierwszy raz spotykasz się z tym pojęciem i nie umiesz sobie wyobrazić, na czym mogłoby to wszystko polegać - sięgnij pamięcią do czasów szkolnych, gdy wraz z nauczycielem i kolegami z klasy robiliście burzę mózgów! Grupowy wysiłek przeistaczał się wówczas w całą masę pomysłów, które były zapisywane na tablicy lub szarym papierze.

Mapa myśli

To w rzeczywistości specyficzny sposób notowania, który umożliwia efektywne rozwiązywanie danego problemu. Dlatego właśnie można wykorzystać tę metodę do poszukiwania konsensusu w zagadnieniach, z jakimi przyszło ci się zmierzyć.

wielka mapa myśli naysowana na ścianie
Mind Mapping - dosłownie mapowanie myśli. (Źródło: Unsplash)

Jak skutecznie korzystać z tego narzędzia?

 • zasada asocjacyjności - czyli skojarzeń (pamiętaj, że wszystkie rysunki i zapisane na papierze słowa powinny się łączyć; dbaj o to, aby przejścia były płynne, wyznaczaj na papierze konkretne sektory i nie mieszaj skojarzeń między kategoriami; mapa myśli ma przecież służyć porządkowaniu tego, co w głowie!)
 • zasada akcentowania - czyli najważniejsze jest centrum (postaraj się o hierarchizację wszelkich pomysłów i wspomnianych skojarzeń; to, co najważniejsze, powinno znajdować się w środku, im dalej środka - tym więcej szczegółów, detali i większa ilość bardziej odległych skojarzeń)
 • estetyka - czyli czytelność (koniecznie zadbaj o to, aby stworzona przez ciebie mapa mogła spełnić swoją funkcję; nie wydarzy się to, jeśli zlekceważysz estetykę dzieła; bardzo ważne jest, żebyś mógł swobodnie odczytać wszystkie zapisane słowa, jak i również rozszyfrować zamieszczone na mapie piktograficzne symbole)
 • proporcjonalne uszczegółowienie - czyli zasada znana ci jeszcze ze szkoły (z pewnością pamiętasz, że przy opisywaniu obrazów lub dokonywaniu charakterystyki postaci musiałeś kierować się tą szkolną zasadą "do ogółu do szczegółu" - nie inaczej jest w przypadku tworzenia mapy myśli; rozpoczynasz od dużych, znaczących kategorii - a dopiero później wprowadzasz te bardziej odległe lub mniej powiązane)

Lokalny klient znajdzie Twoje ogłoszenie, wpisując np. coaching Warszawa” w wyszukiwarkę Superprof.

Jak uatrakcyjnić mapę myśli?

Chyba każdy z nas lubi widzieć efekty swojego działania. Czujemy się dzięki temu bardziej sprawczy, poprawia nam się humor i wiemy, że czas poświęcony na realizację danego zadania nie był ani trochę zmarnowany. Dlatego też istotne jest, aby do wykonywania mapy myśli mocno się przyłożyć.

Mowa przecież o zdobywaniu twoich celów życiowych i stawianiu czoła konkretnym, ważnym wyzwaniom! Dlatego musisz zatroszczyć się o maksymalną życiową użyteczność mapy, którą skonstruujesz.

Bazuj na wyróżniających się kolorach, używaj ciekawych czcionek, nie bój się tworzyć własnych symboli (to przecież narzędzie, które ma służyć przede wszystkim tobie, zatem dopasuj jego kształt w zupełności do własnych upodobań!), numeruj, zakreślaj, pogrubiaj, bądź kreatywny!

Dlaczego life coachowie korzystają z tej techniki?

 • czyni problem przejrzystym i uniemożliwia dekoncentrację, eliminuje przecież wszystkie potencjalne dystrakcje - jednym słowem - mapa myśli trzyma cię w ryzach!
 • w skonstruowanie mapy myśli wkładasz swoją energię i czas, dzięki czemu problem, nad którym właśnie pracujesz, staje się automatycznie bardziej istotny - a twoje zaangażowanie rośnie; im bardziej będziesz skupiony na zadaniu, tym większa jest szansa, że szybko je wykonasz - a przecież na tym polega life coaching!
 • jest na tyle prosta, że nie musisz być psychologiem czy innym specjalistą od ludzkiej psychiki, żeby umieć wykonać mapę myśli - dzięki temu stajesz się samodzielny, bo wchodzisz w posiadanie efektywnego narzędzia, które później może pomóc ci w samodzielnej pracy nad sobą - life coach nie uporządkuje za ciebie całego życia!

Poza mapą myśli, w life coachingu często wykorzystuje się metodę wizualizacji. Jej skuteczność opiera się w dużej mierze na ludzkiej sile woli. Wizualizacja to nic innego jak wyobrażeniowy trening, który ma pomóc ci w wykreowaniu jakiegoś pożądanego obrazu. Przykładowo - jeśli chciałbyś piąć się po szczeblach zawodowej kariery lub marzysz o tym, by w najbliższym czasie awansować - wizualizacja polegałaby wówczas na wyobrażeniu sobie tego wszystkiego, co spotka cię po osiągnięciu celu. Wszystkich zalet, okoliczności towarzyszących i benefitów, jakie mogą cię czekać.

Wizualizacje powinny być bardzo szczegółowe, konkretne i precyzyjne. Musisz zawrzeć w nich absolutnie wszystkie etapy, które mają doprowadzić cię do osiągnięcia danego celu. Jest to szczególnie ważne dlatego, abyś wiedział, co po kolei masz zrobić, aby zmierzyć się z danym wyzwaniem. Wizualizacja ma być swoistym zastrzykiem motywacji i zachętą do działania - a nie źródłem frustracji. Myśl o sposobach, etapach, krokach, maluj w głowie stan rzeczy, który wkrótce się urzeczywistni. Bądź skrupulatny, aby uniknąć dysonansu poznawczego (rozbieżności między tym, czego chcesz - a tym, jak wyglądają realia).

Aby wizualizacje przyniosły efekt, którego oczekujesz, sięgnij do literatury psychologicznej lub szczegółowo przedyskutuj sprawę ze swoim life coachem. Trening wyobrażeniowy musi być prowadzony regularnie, w stałych odstępach czasowych i z dużą skrupulatnością. Pamiętaj, że chwila dumania o życiu lub bujania w obłokach nie jest tożsama prawdziwej i profesjonalnej wizualizacji!

Life coaching to dyscyplina, która czerpie z nauk społecznych. Zakres dostępnych narzędzi do pracy nad twoimi celami jest zatem bardzo szeroki. Dobry life coach zadba o indywidualizację narzędzi, z jakich korzysta i upewni się, że wszelkie rozmowy i oddziaływania będą dopasowane do twoich potrzeb.

Nie ma jednej konkretnej techniki, która sprawdziłaby się w każdej sytuacji i u każdej osoby. Nie bądź zatem zdziwiony, jeżeli okaże się, że twój life coach zaoferuje ci niekonwencjonalne metody działania albo inne od przedstawionych w tym artykule.

Kto wie?

Po osiągnięciu swoich celów możesz wzmocnić gotowość do działania u innych, samemu zostając coachem!

Nawet jeśli na początku nie był to kierunek, w którym zamierzałeś podążać w swoim życiu zawodowym...

Life Coaching i Mentoring w Praktyce- Kluczowe Umiejętności

Szkolenie z Life Coachingu

Life Coaching- Książki i Inne Materiały

Czy Muszę Iść na Studia by Zostać Life Coachem?

Jak Znaleźć Klientów jako Life Coach

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.