„Nie mam żadnych talentów – prócz namiętnej ciekawości.” - Albert Einstein

Twierdzenie, że jednostka musi posiadać specjalne zdolności lub niezwykły umysł, aby odkrywać nowe koncepcje i badać fakty, które zmienią świat, jest całkowicie błędna.

Edukacja ma ogromne znaczenie, a wraz z pasją i motywacją, zwykli ludzie mogą wymyślać, tworzyć lub odkrywać wspaniałe rzeczy.

Na przykład, co łączy braci Wright, Steve'a Irwina, Johna Rockefellera i Gregora Mendela? Cóż, wszyscy byli zwykłymi ludźmi, którzy wierzyli, że mogą być czymś więcej lub robić więcej. Ich pasja i ciekawość przyniosły im wielki sukces w ich staraniach.

Ich przykład pokazuje nam, że wszyscy możemy robić wspaniałe rzeczy. Bez względu na dyscyplinę akademicką, w której zdecydujemy się specjalizować na poziomie uniwersyteckim lub jakąkolwiek inną pracę, którą wybieramy w przyszłości, musimy pamiętać, że dzięki ciężkiej pracy, ciekawości i pasji możemy osiągnąć sukces we wszystkim, co planujemy!

Naukowcy, tacy jak chemicy i fizycy odkryli koncepcje, które zmieniły nasze spojrzenie na świat. Jeśli zostanie fizykiem jest twoim marzeniem, Superprof ma dziś na celu pokazanie jakie uczelnie o kierunkach fizycznych można znaleźć w Gdańsku.

Kto wie, posiadając wiecznie ciekawy umysł, możesz natknąć się na nowe koncepcje fizyki i zostać następną Marią Curie lub Albertem Einsteinem!

Czarnobiały szkic twarzy Isaaca Newtona.
Jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów swoich czasów, Isaac Newton odkrył bezcenne teorie dotyczące fizyki. | źródło: Pixabay - Gordon Johnson

Fizyka jest złożoną dyscypliną naukową, której celem jest odkrycie, jak zachowuje się wszechświat. Studiując fizykę w celu uzyskania stopnia licencjata z wybitnej instytucji, uczniowie przeanalizowali genialne odkrycia poprzednich fizyków. Wielu wielkich fizyków poświęciło swoje życie na znalezienie skomplikowanych rozwiązań pytań dotyczących wszechświata.

Sprawdź podstawowe zasady fizyki tutaj.

Wpływ niektórych znanych fizyków zmotywował współczesnych fizyków do osiągnięcia doskonałości.

Oto niektórzy z najwybitniejszych fizyków znanych człowiekowi z minionych wieków, wraz z odkryciami, jakich dokonali na temat świata fizycznego:

  • Galileusz: urodził się w 1564 roku w słynnej Pizie i zmarł w 1642 roku w małym miasteczku Arcetri. Galileusz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fizyków wszechczasów. Przypisuje się mu, że jest jedną z pierwszych osób, które zbadały niebo za pomocą teleskopu. Niektóre z jego astronomicznych odkryć obejmują odkrywanie księżyców, krążących wokół innej planety, wyodrębnienie czterech księżyców Jowisza oraz fakt, że Wenus ma fazy podobne do księżyca, krążącego wokół naszej pięknej ziemi. Inne istotne ustalenia to Prawo Wahadła i określenie zasady bezwładności,
  • Isaac Newton: lista sławnych fizyków nie może być kompletna bez Isaaca Newtona. Wynalazł rachunek różniczkowy i całkowy, które są niezbędnymi odkryciami wykorzystywanymi do zrozumienia zachowania obiektów, od małych elektronów po duże galaktyki. Książka Newtona, Principia, jest prawdopodobnie najważniejszą książką naukową, jaką kiedykolwiek napisano. W tej kluczowej książce Newton użył matematyki do wyjaśnienia grawitacji i ruchu. Prawa Newtona, które leżą u podstaw nauki o ruchu, są badane przez wszystkich uczniów uczących się podstaw fizyki w szkole średniej i na uniwersytecie,
  • Albert Einstein: według magazynu Time, wybitny człowiek XX wieku zasługuje na miejsce na liście największych fizyków wszechczasów. Einstein całkowicie przepisał prawa natury i zmienił sposób, w jaki rozumiemy zachowanie takich rzeczy, jak światło, grawitacja, przestrzeń i czas. Jego ikoniczne równanie, E = mc2, pokazuje, że energię i materię można przekształcić w siebie nawzajem, nazwano „najsłynniejszym równaniem na świecie” i w konsekwencji zmieniło świat fizyczny. Jest również znany z kwestionowania prawa grawitacji Newtona i słynnej teorii względności. Uważa się, że Einstein był jednym z najbardziej inteligentnych umysłów XX wieku. Zmarł w 1955 roku w wieku 76 lat,
  • Richard Feynman: jego charyzmatyczny i angażujący sposób mówienia o fizyce wywarł głęboki wpływ na świat fizyki i sprawił, że ten temat był bardziej interesujący dla uczniów w każdym wieku. Najbardziej znany jest ze swoich diagramów Feynmana, dzięki którym dokładne obliczenia w elektrodynamice kwantowej są możliwe i wygodne. Wykłady Feynmana na temat fizyki zostały opublikowane w znacznej liczbie języków obcych i są nadal używane. Za swoje wysiłki otrzymał w 1965 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.

Czterej wyżej wspomniani ludzie pracowali sumiennie, aby opracować teorie, równania i metody dotyczące świata fizycznego, które są nadal używane. Ich genialne odkrycia wyznaczają wzór dla współczesnych fizyków.

Które Uczelnie w Gdańsku Oferują Kierunki Fizyczne

Półki z książkami w oszklonej bibliotece.
Świetne programy uniwersyteckie specjalizujące się w fizyce mogą przygotować studentów do wspaniałej kariery. | źródło: Unsplash - green ant

Gdańsk jest częścią ogromnej aglomeracji Trójmiasta, razem z Gdynią i Sopotem. Mieszka w nim prawie pół miliona ludzi, z czego sporą część stanowią studenci, gdyż region ten obfituje w szkoły wyższe, instytuty naukowe i posiada bogata ofertę pracy.

Niektóre z najlepszych uniwersytetów w Gdańsku to Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska i Gdańska Szkoła Wyższa.

Studenci, świeżo po ukończeniu szkoły średniej z odpowiednimi kwalifikacjami mogą studiować różnorodne dyscypliny akademickie w ramach ustawicznego kształcenia na jednym z uniwersytetów w Gdańsku. Niemniej jednak dzisiaj skupimy naszą uwagę na najlepszych uniwersytetach oferujących fizyka kursy .

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego

Dysponując jednym z największych wydziałów fizyki w kraju, Uniwersytet Gdański obejmuje szeroki zakres tematów fizyki, które są zarówno trudne, jak i satysfakcjonujące dla studentów.

Na swojej stronie internetowej potencjalni studenci rozważający przyjęcie mogą zapoznać się z ekscytującymi funkcjami uniwersytetu, takimi jak stopnie licencjackie, magisterskie, doktoranckie, badania, dzień z życia studenta fizyki, wiadomości i wydarzenia, informacje dla szkół, równość i różnorodność.

Decyzja o uzyskaniu tytułu magistra fizyki na Uniwersytecie Gdańskim jest doskonałym wyborem, którego nie można wykluczyć, podejmując decyzję o rozszerzeniu edukacji na różnych uniwersytetach w Polsce.

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska oferuje bardzo atrakcyjne kursy doskonalenia przedmiotów w dyscyplinach naukowych z biologii, chemii i fizyki.

Studenci, którzy przeszli program szkolenia z fizyki, przygotowują się do nauczania tej dyscypliny naukowej w środowisku zawodowym. Należy również zauważyć, że osoby, które ukończyły jeden z kierunków Politechniki, drastycznie zwiększą swoje szanse na zatrudnienie. Uczelnia znajduje się na 7 miejscu w rankingu polskich szkół wyższych.

Ze względu na regularne pojawianie się nowych odkryć w dziedzinie fizyki, uzupełnianie wiadomości szczególnie poleca się nauczycielom, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności fizyczne przed podzieleniem się wiedzą akademicką z potencjalnymi uczniami. Informacje można uzupełniać za pomocą korepetycji.

Prywatne Korepetycje w Gdańsku i Okolicach

Mężczyzna pracujący na laptopie.
Szeroki wybór profesjonalnych korepetytorów oferuje prywatne lekcje online. | źródło: Unsplash - Thomas Lefebvre

Ponieważ Gdańsk jest ważnym ośrodkiem edukacyjnym w Polsce, wielu wykwalifikowanych specjalistów oferuje prywatne lekcje w szeroki zakresie przedmiotów akademickich. Indywidualni nauczyciele specjalizują się w oferowaniu pomocy uczniom, którzy mają trudności z przyswojeniem materiału lub są zainteresowani nauką podstaw przedmiotu szkolnego, takiego jak rachunek różniczkowy, biologia, chemia lub fizyka.

Bez dalszej zwłoki, oto niektóre z najlepszych zasobów internetowych zaprojektowanych, aby pomóc żadnym wiedzy osobom znaleźć korepetytorów fizyki w okolicy:

  • Superprof: ogromny zasób online pomagający uczniom w kontaktach z akredytowanymi prywatnymi nauczycielami pracującymi w Polsce. Witryna oferuje korepetycje z fizyki bez prowizji, co obniża ceny w porównaniu z innymi indywidualnymi witrynami do nauki. Według Superprof, wielu doświadczonych nauczycieli fizyki pracuje w rejonie Trójmiasta, mając doskonałe recenzje od poprzednich klientów. Stawki godzinowe wynoszą od 25 do 80 złotych, w zależności od wiedzy, kwalifikacji i doświadczenia opiekuna. Niektórzy tutorzy oferują możliwość przejechania kilku kilometrów, aby uczyć w miejscu najbardziej dogodnym dla studenta.
  • Korepetycje.pl: zalecana witryna zawierająca wielu wykwalifikowanych korepetytorów z rejonu trójmiejskiego, którzy zostali wcześniej zatwierdzeni i zweryfikowani przez portal. Wielu korepetytorów oferuje konkurencyjne stawki i wspaniałe recenzje poprzednich uczniów.

Nauka fizyki w Gdańsku to uczestnictwo w kursach na renomowanych uniwersytetach i wsparcie prywatnych korepetytorów.

Twierdzenie, że fizyka jest zbyt trudna, jako przedmiot akademicki, należy do przeszłości. Daj się pochłonąć intrygującym teoriom fizyki!

Co łączy Warszawę, Kraków, Poznań i Wrocław? Wszystkie mają instytuty akademickie oferujące znakomite programy fizyki! Superprof napisał następujące artykuły, aby pomóc zainteresowanym w wyborze odpowiedniego dla nich programu fizyki:

Na Superprof znajdziesz także lokalnych nauczycieli, wpisz np. korepetycje fizyka Kraków, by w zaciszu swojego domu, przygotować się do tego ważnego egzaminu wraz z prywatnym nauczycielem. Sprawdź listę naszych profesjonalnych nauczycieli i rozpocznij naukę już dziś!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.