„Nauka oznacza ciągłe chodzenie po linie

między ślepą wiarą, a ciekawością;

między wiedzą specjalistyczną, a kreatywnością;

między stronniczością, a otwartością;

między doświadczeniem, a objawieniem;

między ambicją, a pasją; oraz między arogancją, a przekonaniem - krótko mówiąc, między mijającym dniem, a nowym jutrem.” - Heinrich Rohrer

Wielu miłośników nauki pragnęło kariery naukowca i poświęciło swoje życie odkryciu nowych koncepcji, aby lepiej zrozumieć wszechświat.

Bez wczorajszych błyskotliwych umysłów nie mielibyśmy dzisiejszej wiedzy i nowoczesnych technologii.

Nikola Tesla, Stephen Hawking, Niels Bohr, Alexander Graham Bell, Maria Curie i Arystoteles wnieśli wkład w informacje i odkrycia naukowe, o których czytamy w naszych podręcznikach, a czasem przyjmujemy je za pewnik.

Rozważmy naukowy przedmiot fizyki. Fizyka ma być jedną z najstarszych dyscyplin akademickich i jest powszechnie uważana za podstawę innych tematów naukowych, takich jak chemia, astronomia i oceanografia. W Polsce fizyki uczy się już w szkole podstawowej, potem szkole średniej, a w ramach dalszej edukacji na renomowanym uniwersytecie oferującym kierunki związane z fizyką.

Superprof szukał daleko i szeroko, aby znaleźć najlepsze uniwersytety i prywatnych korepetytorów oferujących zajęcia z zakresu fizyki w okolicach Poznania dla tych, którzy chcą kontynuować karierę jako fizyk.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Fizyka
Bartosz
5
5 (19 oceny)
Bartosz
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (17 oceny)
Stanisław
120 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mikołaj
5
5 (8 oceny)
Mikołaj
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
5
5 (9 oceny)
Bartosz
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (13 oceny)
Leszek
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
5
5 (6 oceny)
Jakub
55 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tadek
5
5 (11 oceny)
Tadek
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Przemek
5
5 (7 oceny)
Przemek
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
5
5 (19 oceny)
Bartosz
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (17 oceny)
Stanisław
120 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mikołaj
5
5 (8 oceny)
Mikołaj
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
5
5 (9 oceny)
Bartosz
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (13 oceny)
Leszek
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
5
5 (6 oceny)
Jakub
55 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tadek
5
5 (11 oceny)
Tadek
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Przemek
5
5 (7 oceny)
Przemek
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Najlepsze Instytuty Fizyki w Poznaniu

Stdenci na rozdaniu dyplomów.
Nic nie przebije uczucia ukończenia uniwersytetu z dyplomem w ręku! | źródło: Unsplash - MD Duran

Poznań jest jednym z największych obszarów miejskich w Polsce, w którym mieszka ponad pół miliona mieszkańców. Piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, historycznym i edukacyjnym, odwiedzanym co roku przez miliony turystów.

Grzechem byłoby nie wspominać o poznańskim klubie piłkarskim Lech Poznań, gdy mówi się o tym mieście!

Z pewnością, Poznaniacy mają wiele powodów do dumy, a edukacja na światowym poziomie nie jest wyjątkiem. Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Uniwersytet Przyrodniczy to powszechnie uznane instytucje edukacyjne, które przyjmują studentów ze wszystkich części Polski, Europy i innych miejsc międzynarodowych.

Rozważymy teraz jedne z najlepszych programów uniwersyteckich w regionie poznańskim, które specjalizują się w złożonej dyscyplinie naukowej fizyki.

Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Wydział Fizyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza to szkoła o międzynarodowej renomie, która oferuje niesamowite możliwości uczenia się, reputację doskonałości w badaniach i zgłębianiu podstawowych aspektów świata fizycznego oraz wspaniałą atmosferę zmotywowanych studentów, którzy poważnie podchodzą do edukacji.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza posiada jeden z najwyżej ocenianych działów fizyki w Polsce. Uczelnia zajmuje piąte miejsce w rankingu polskich szkół wyższych.

Ponieważ uczelnia jest prestiżowa, przyjęcie do niej może być trudne. Niemniej jednak nie oznacza to, że potencjalni uczniowie, posiadający odpowiednie kwalifikacje, powinni unikać ubiegania się o udział w zajęciach, w celu uzyskania stopnia licencjata w tej instytucji.

Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej w Politechnice Poznańskiej

Politechnika Poznańska to świetny wybór dla absolwentów szkół średnich, którzy chcą kontynuować swoją dalszą edukację i studiować fizykę lub inżynierię na poziomie uniwersyteckim.

Dobrze prosperująca kariera w dyscyplinie naukowej stoi przed tobą otworem!

Ponieważ fizyka jest popularną dyscypliną akademicką, można ją studiować we wszystkich większych miastach i centrach edukacyjnych w Polsce.

Na przykład, mieszkańcy Warszawy mogą opanować pojęcia fizyki w wielu różnych instytutach akademickich. W Krakowie istnieje sporo doskonałych uniwersytetów z takimi kierunkami. Gdańszczanie mają możliwość uczęszczania do licznych renomowanych szkół nauczających fizyki, a wreszcie obywatele Wrocławia mogą studiować fizykę na równie dobrych uczelniach. W trakcie studiów warto zorganizować dodatkową pomoc, wpisz np. korepetycje fizyka Kraków na Superprof.

Prywatne Korepetycje w Poznaniu i Okolicach

Widok od góry na stół z pięcioma laptopami, drobiazgami i pracujących przy nim ludzi.
E-learning zrewolucjonizował sposób przyswajania podstawowych pojęć akademickich. | źródło: Unsplash - Marvin Meyer

Od czasu wprowadzenia nowoczesnej technologii, proces uczenia się zmienił się drastycznie. Odwiedzanie biblioteki w celu wypożyczenia książek należy już do przeszłości, a edukacja online stała się powiewem świeżego powietrza!

Uczniowie mogą teraz uczyć się nowych koncepcji akademickich bez wychodzenia z domu.

Prywatni korepetytorzy online są profesjonalni, punktualni i doświadczeni.

Superprof przeprowadził badania i odnalazł najlepsze zasoby internetowe, aby znaleźć wykwalifikowanych korepetytorów, prowadzących prywatne fizyka kursy w rejonie Poznania. Bez dalszej zwłoki, najbardziej polecanymi stronami do wynajęcia korepetytorów specjalizujących się w fizyce są:

  • Korepetycje24: świetne źródło online do wynajęcia osobistego nauczyciela. Ceny wahają się od 20 do 200 złotych, w zależności od stażu pracy i doświadczenia nauczyciela fizyki. Jeśli obecni korepetytorzy fizyki w regionie poznańskim nie zainteresują cię, do wyboru jest ponad tysiąc z całej Polski,
  • Buki: usługa korepetycji, która łączy studentów z nauczycielami specjalizującymi się w dowolnym temacie akademickim. Różni akredytowani nauczyciele fizyki oferują swoje usługi na stronie internetowej. Są oni gotowi dojechać do klienta, aby uczyć uczniów poza klasą i w zaciszu własnego domu,
  • Superprof: prawdopodobnie najlepsza obecnie dostępna strona oferująca usługi korepetycji we wszystkich częściach Polski. Wielu korepetytorów ma swoich wiernych klientów, z pozytywnymi opiniami na temat swoich instruktorów. Stawki godzinowe wynoszą od 20 do 45 złotych, w zależności od wiedzy nauczyciela.

Z pomocą wykwalifikowanego nauczyciela, który jest do twojej dyspozycji, bezstresowa nauka podstaw fizyki, tematów które przyciągnęły twoja uwagę lub przyswajanie złożonych koncepcji, w ramach przygotowania do przyszłych egzaminów jest w zasięgu ręki!

Wskazówki Pomocne przy Skutecznej Nauce Fizyki

Osoba robiąca notatki przy biurku, z zeszytami i kubkiem w tle.
Poświęcenie czasu na codzienną naukę pomaga uczniom w osiągnięciu podstaw fizyki. | źródło: Unsplash - Green Chameleon

Refrakcja, teoria względności, indukcja elektromagnetyczna, entropia, elektrostatyka, konwekcja, turbulencja i przyczynowość są pojęciami fizycznymi, które mogą wymagać dokładnego wyjaśnienia, aby zostały poprawnie zrozumiane.

W niektórych sytuacjach, studenci regularnie podejmują się intensywnego powtarzania materiału, mając nadzieję, że godziny powtórek pomogą im zrozumieć nawet najbardziej złożone pojęcia z zakresu fizyki. Niemniej jednak, należy wspomnieć, że w niektórych przypadkach godziny nauki nie będą korzystne, dopóki uczeń nie zastosuje prawidłowych metod przyswajania materiału.

Dlatego, ponieważ przegląd fizyki to nie bułka z masłem, niezwykle ważne jest, aby dokładnie rozważyć przydatne wskazówki bardziej doświadczonych uczonych, aby odnieść sukces.

Oto jedne z najbardziej korzystnych wskazówek, które należy wdrożyć, aby skutecznie studiować fizykę na poziomie szkoły średniej lub uniwersyteckiej:

  • Ucz Się Regularnie: zrozumienie nowego tematu fizyki jest konieczne, gdy tylko zostanie wprowadzony na zajęcia. Program fizyki porusza się dość szybko. Dlatego jeśli masz problemy ze zrozumieniem nowej koncepcji, codziennie analizuj nowe definicje fizyczne, dopóki nie zostaną one przyswojone. Odkładanie tego do momentu egzaminu zwiększy stres i nie gwarantuje, że  zrozumiesz zagadnienie. Trochę nauki każdego dnia jest lepsze niż wielogodzinna sesja nauki raz w tygodniu,
  • Poproś o Pomoc: ponieważ fizyka jest trudna do rozgryzienia, pomoc jest zawsze potrzebna. Jeśli w czasie zajęć wprowadzono nowy temat fizyki, którego nie rozumiesz, poproś profesora lub zaufanego kolegę o wyjaśnienie nowej koncepcji, w sposób, który zrozumiesz, po zajęciach. Utworzenie grupy do nauki z innymi zdezorientowanymi studentami to świetny sposób na utrzymanie motywacji i efektywne poruszanie się po temacie,
  • Miej Solidne Podstawy Matematyki: nadszedł czas, aby rozwinąć zamiłowanie do rachunku różniczkowego, ponieważ bazą lub podstawą fizyki są równania matematyczne. Podczas powtarzanie materiału z fizyki nie można uniknąć matematyki, ponieważ wiele pojęć wymaga umiejętności rozwiązywania problemów matematycznych. Dlatego jeśli opanujesz równania matematyczne, fizyka będzie prosta,
  • Ćwicz, Ćwicz i Ćwicz: uczęszczając na kursy fizyki w szkole średniej, lub na wyróżniającym się uniwersytecie, poświęć czas na ćwiczenia. Im więcej czasu spędzasz na ćwiczeniu hipotetycznych formuł, pochodnych, problemów i zasad, tym lepiej zrozumiesz podstawy fizyki. Poproś swojego profesora lub nauczyciela o ćwiczenia i znajdź zaufaną stronę internetową specjalizującą się w fizyce,
  • Znajdź Spokojne Miejsce do Nauki: ta wskazówka może być zastosowana do każdej dyscypliny akademickiej, jednak w odniesieniu do przedmiotów naukowych, takich jak chemia czy fizyka, jest to jeszcze bardziej istotna. Wyłącz telefon i znajdź miłe, ciche miejsce, w którym nie będzie żadnych zewnętrznych zakłóceń. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ucz się. Twoja przyszłość zależy od tego!

Studia fizyki prowadzą studentów do pomyślnych karier w każdej dziedzinie. Zdobycie dyplomu z zakresu fizyki może być trudnym wyczynem, ale wyniki są warte wysiłku. Zacznij naukę już teraz i podążaj śladami Einsteina!

Jeśli studiowanie fizyki jest jeszcze przed Tobą warto wybrać korepetycje z fizyki i przygotować się do egzaminu z prywatnym nauczycielem najlepiej jak to możliwe!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.