,,To tu, w Gdańsku, na Westerplatte, 78 lat temu miała miejsce pierwsza bitwa II wojny światowej. To tu rozpoczął się rozpętany przez hitlerowskie Niemcy koszmar, który na całym świecie pochłonął kilkadziesiąt milionów istnień ludzkich a Polska na sześć lat trafiła pod okrutną, niemiecką okupację''.- Beata Szydło

1 września 1939 salwa z okrętu „Schleswig-Holstein” na Westerplatte rozpoczęła II wojnę światową. 1 września miała miejsce bohaterska obrona Poczty Polskiej w Gdańsku, a w dniach 1–7 września trwała obrona Westerplatte.

Zdobyty w marcu 1945 roku przez wojska II Frontu Białoruskiego Gdańsk wkrótce zamieniony zostanie w morze ruin. Na szczęście po burzycielach przyszli budowniczowie, konserwatorzy i artyści, by przez kolejnych kilkadziesiąt lat przywracać miastu jego blask.

Gdańszczanie zawsze cieszyli się opinią ludzi niepokornych, nie pozwalających łatwo się zniewolić. Mówiono, iż są twardzi i hardzi w stosunku do każdego ciemiężyciela. Gdańsk nieodmiennie, przez cały okres powojenny, pozostawał synonimem wolnościowych aspiracji i dążeń Polaków. Tragiczne piętno odcisnął na mieście i jego mieszkańcach grudzień 1970 roku, kiedy to doszło do użycia broni przeciwko strajkującym robotnikom. Jego ofiary upamiętniają dziś słynne "Trzy krzyże", czyli Pomnik Poległych Stoczniowców, postawiony u bram Stoczni Gdańskiej.

Trójmiasto ma wiele zabytków, które jest znane z tego, że jest znaczącym ośrodkiem rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego na Pomorzu; wielu imigrantów przybyło na te tereny w poszukiwaniu lepszego życia.

Dlatego też, przy stale rosnącej populacji imigrantów na obszarze Pomorza, zapotrzebowanie na korepetytorów/nauczycieli polskiego jest większe niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy możliwe jest zaspokojenie popytu na korepetytorów języka polskiego w miastach takich jak Gdańsk? Ale oczywiście! W dzisiejszym artykule omówimy, jak wygodnie jest znaleźć korepetytorów języka polskiego dla początkujących i średniozaawansowanych w Gdańsku.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Język polski
Radosława
5
5 (11 oceny)
Radosława
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jarosław
5
5 (12 oceny)
Jarosław
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (14 oceny)
Anna
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Irena
5
5 (16 oceny)
Irena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nawojka
5
5 (4 oceny)
Nawojka
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (16 oceny)
Agnieszka
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
5
5 (11 oceny)
Monika
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mariusz
5
5 (7 oceny)
Mariusz
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Radosława
5
5 (11 oceny)
Radosława
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jarosław
5
5 (12 oceny)
Jarosław
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (14 oceny)
Anna
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Irena
5
5 (16 oceny)
Irena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nawojka
5
5 (4 oceny)
Nawojka
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (16 oceny)
Agnieszka
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
5
5 (11 oceny)
Monika
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mariusz
5
5 (7 oceny)
Mariusz
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Co robią i jak uczą korepetytorzy z języka polskiego?

uczeń pochylający się z nauczycielem nad komputerem apple na tle zapisanej tablicy
Praca nauczyciela języka polskiego w dużej mierze zależy od tego, czy pracuje on w szkole, czy w prywatnym domu. (Źródło: Unsplash)

Nauka polskiego stała się dziś normą w wielu szkołach w różnych krajach. Podczas gdy uczniowie osiągający wysoki poziom biegłości w języku polskim są zależni od jakości i częstotliwości lekcji prowadzonych przez pedagogów w szkołach podstawowych lub średnich, niemal wszyscy na tej planecie znają przynajmniej kilka fraz lub słów w języku polskim.

Dlaczego tak jest?

Chociaż mandaryński i hiszpański mają najwięcej rodzimych użytkowników niż polski, język Polaków jest często używanym językiem na świecie, z łączną liczbą około 50 milionów rodzimych użytkowników języka  na sześciu zamieszkałych kontynentach.

Dlatego decyzja o zostaniu korepetytorem języka polskiego zawsze będzie mądrą i akceptowalną decyzją.

Niemniej jednak, chociaż wiele osób ma ochotę dowiedzieć się więcej o języku polskim w późniejszych latach, mogą być niespokojni z powodu czasu, wysiłku i pieniędzy potrzebnych do osiągnięcia wysokiego poziomu biegłości językowej. Nie należy się jednak martwić, ponieważ do tego zostali przygotowani korepetytorzy!

Dlatego pokrótce omówimy, co robią i jak uczą korepetytorzy języka polskiego.

Czy wiesz, że zatrudnienie korepetytora polskiego w innych miastach jest dość proste? Spróbuj znaleźć jednego w Warszawie, uspokajającym Wrocławiu lub potężnym Krakowie. Alternatywnie wyszukaj np. korepetycje język polski Warszawa na Superprof.

Główne zadania zawodowe prywatnego nauczyciela języka polskiego

Korepetytorzy od polskiego są jak lekarze. Czemu? Zapewniają uczniom pomoc zaradczą niezbędną do podejmowania decyzji dotyczących ich edukacji i pomagają im osiągnąć sukces.

Zapewniając oceny sprawdzające podstawowe umiejętności w celu określenia ogólnego poziomu języka polskiego oraz sprawdzając podstawowe umiejętności, takie jak czytanie, pisanie i mówienie, korepetytorzy językowi wykonują swoje zadania zawodowe wyjątkowo na wszystkie możliwe sposoby. Poniższa lista wyjaśnia niektóre informacje o tym, jak lektor języka polskiego zmienia następujące elementy:

 • Pisanie: nauczyciele języka polskiego są w pełni świadomi tego, że aby komunikacja była skuteczna, umiejętność pisania musi być skutecznie doskonalona. Jak? Pisanie krótkich esejów lub kompozycji lub po prostu poprzez przeglądanie struktur zdaniowych.
 • Czytanie: podczas wspólnej pracy korepetytorów i uczniów czytanie jest dopracowywane poprzez badanie fragmentów, które są adekwatne do poziomu danego ucznia. Nauczyciele każą swoim uczniom czytać informacje na głos, aby pomóc w komunikacji ustnej.
 • Mówienie: ponieważ wielu korepetytorów zdaje sobie sprawę, że większość ich uczniów zatrudnia ich głównie po to, aby mieli kogoś, z kim mogliby ćwiczyć swój język, opracowują specjalne techniki, aby podkreślić najważniejsze aspekty i poprawić błędy i wymowę, gdy wystąpi taka potrzeba.

Chociaż wcześniej wspomniane aspekty są przedmiotami ogólnymi, istnieją specyficzne poddyscypliny, których nauczyciele polskiego uczą się zdobywać i instruować. Należy stwierdzić, że najlepsi nauczyciele języka to doświadczeni profesjonaliści, którzy ukończyli szkolenie lub studia, aby zdobyć kwalifikacje w swoim zawodzie.

Nauczyciele polskiego pomagają nowicjuszom nabyć płynność i pracować nad błędami i trudnościami, które mogą napotkać, próbując nauczyć się nowego języka.

Poniżej przedstawiono kilka bardziej szczegółowych tematów, które instruktorzy mogą analizować i uczyć:

 • ćwiczenie słownictwa,
 • części mowy,
 • czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki,
 • powszechnie używane wyrażenia,
 • częste błędy itp.

Dzięki recenzowaniu tematów specjalistycznych, które odpowiadają potrzebom ucznia, sukces jest nie tylko opcją, ale raczej gwarancją.

Gdzie jednak można znaleźć nauczycieli polskiego w Gdańsku i okolicach? Przeczytaj poniższy podtytuł, aby się dowiedzieć!

Kliknij ten link, aby dowiedzieć się więcej o niektórych fantastycznych korepetytorach od polskiego w Poznaniu.

Nauczyciele językowi w Gdańsku

dwóch młodych mężczyzn siedzących na kanapie na tarasie o zachodzie słońca i komputer leżący przed nimi na stoliku
Zajęcia indywidualne, które są dostępne także w Gdańsku, są znacznie lepsze niż sesje grupowe, ponieważ uczeń ma bardziej spersonalizowane informacje. (Źródło: Unsplash)

Nauczyciel polskiego nie ogranicza się tylko do nauczania w ramach szkoły akademickiej, nieprawdaż? W dzisiejszych czasach nauczyciel języka polskiego można spotkać prowadzących zajęcia w kawiarniach, w domach prywatnych, a nawet we własnych miejscach zamieszkania jako nauczyciel polskiego na skype czy ms teams.

Można się jednak zastanawiać, gdzie można znaleźć doskonałych nauczycieli języka polskiego w instytutach akademickich i Internecie w mieście Gdańsk. Nie bój się, Superprof jest tutaj, aby uratować sytuację i dostarczyć wszystkim potrzebnych informacji!

Najlepsze szkoły języka polskiego w Gdańsku

Ponieważ Gdańsk jest dużym pomorskim miastem z wieloma możliwościami edukacyjnymi, nie jest zaskoczeniem, że można znaleźć jedne z najlepszych instytutów języka polskiego w Polsce.

Poniższe opcje mają świetne recenzje od byłych uczniów, którzy byli bardzo zadowoleni z zajęć z profesjonalnymi nauczycielami polskiego:

 • Akademia Języka Polskiego
 • Ośrodek Języka Polskiego/Center of Polish Language
 • Learn Polish in Gdańsk
 • Sopocka Szkoła Języka Polskiego dla Cudzoziemców
 • "Prêt-à-Parler" j. francuski i polski dla obcokrajowców
 • Kursy polskiego dla obcokrajowców - Akademickie Centrum Edukacji

Sprawdzając strony internetowe dowolnej lub wszystkich czterech wymienionych wcześniej szkół języka polskiego, początkujący mogą zrozumieć, jak rozpocząć zajęcia i znaleźć wybranych korepetytorów, którzy będą odpowiadać ich unikalnym potrzebom.

Korepetycje z polskiego z Superprof

Chociaż nauka języka polskiego w instytucie akademickim jest całkowicie odpowiednią i dostępną ścieżką, należy stwierdzić, że żyjemy w 2021 roku i istnieją różne opcje technologiczne, które sprawiają, że nauka języka jest jeszcze wygodniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Jak na przykład? Poszukiwanie pomocy korepetytora online.

Superprof ma najlepszych nauczycieli polskiego w Polsce i sąsiednich krajach europejskich, oferujących kursy w czasie i miejscu najbardziej dogodnym dla ucznia; uczęszczanie do szkoły językowej to już przeszłość! Wyszukaj język polski korepetycje na Superprof.

Niemniej jednak, ponieważ istnieje tak wiele zasobów internetowych, w których można znaleźć korepetytorów języka polskiego, uczniowie mogą być zdezorientowani co do wyboru najlepszej opcji; dlatego poniższa lista krótko wyjaśnia, dlaczego Superprof jest najlepszy w branży:

 • korepetycje mogą odbywać się za pośrednictwem internetowych usług czatu wideo, takich jak Skype lub osobiście,
 • czas i miejsce zależą od potrzeb ucznia,
 • ceny są konkurencyjne,
 • opiekunowie, specjalizujący się w każdej dyscyplinie naukowej, są inteligentni i mogą pochwalić się uznanymi kwalifikacjami,
 • pierwsza lekcja jest zawsze w 100% bezpłatna.

Warto również wspomnieć, że według strony Superprof w Gdańsku jest prawie 100 nauczycieli języka polskiego, którzy są gotowi zapewnić swoją pomoc (licząc łącznie polski język dla polaków i obcokrajowców).

Wskazówki, jak skutecznie uczyć się polskiego

zdjęcia i zapisane kolorowe karteczki samoprzylepne przyczepione do tablcy korkowej
Eksperci z Gdańska polecają karteczki samoprzylepne, które świetnie nadają się do umieszczania w domu, aby uzyskać płynność w mówieniu po polsku. (Źródło: Unsplash)

W wyniku przytłaczającej ilości informacji dostępnych w Internecie, początkujący uczniowie mają wiele wątpliwości co do tego, gdzie znaleźć pomocne porady. Należy jednak wspomnieć, że szukając wskazówek i trików, najrozsądniej jest zasięgnąć porady ekspertów.

Dlatego bez dalszej zwłoki poniżej znajdziesz kilka podstawowych wskazówek, jak uczyć się polskiego w domu, w szkole lub z prywatnym nauczycielem:

 • Otaczaj się polskim: słuchaj polskiej muzyki, oglądaj polskie programy telewizyjne i miej włączone polskie radio przez cały czas, aby rozwijać zrozumienie podstawowych powiedzeń, gramatyki i słownictwa. Zaleca się nawet spróbować pisać pamiętnik po polsku lub listę zakupów, aby wyostrzyć umiejętności.
 • Znajdź partnerów do nauki: mając ludzi do częstej nauki, cały proces nauki polskiego staje się bułką z masłem, ponieważ partnerzy do nauki zachęcają się nawzajem do kontynuowania nauki. Jeśli nie mieszkasz w kraju, w którym polski jest często używany, zwróć się do internetowych stron wymiany językowej, gdzie można dołączyć do czatów i forów, aby poznać innych ludzi, którzy chcą ćwiczyć Twój język ojczysty w zamian za polski.
 • Zrób dobry użytek z karteczek samoprzylepnych: chociaż na początku może się to wydawać bezużyteczne, karteczki samoprzylepne powinny być umieszczane w całym domu na obiektach, aby utworzyć łącze od samego początku. Można również tworzyć zabawne zdania i małe rysunki, aby zwiększyć zrozumienie słownictwa.

Podczas gdy polski jest stosunkowo prostym językiem do opanowania w porównaniu z innymi językami międzynarodowymi, podstawy polskiego wymagają dużo czasu i wysiłku. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby zachęcić początkujących do stosowania się do wcześniej wspomnianych wskazówek i ostatecznie nabyć biegłości w języku polskim!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.