stos lektur obowiązujących w szkole średniej

Lekcje i przygotowanie do matury z języka polskiego

Dlaczego warto przygotować się do matury z języka polskiego? Być może zadajesz sobie pytanie, dlaczego polski jako przedmiot jest tak ważny; czego więcej możesz się nauczyć o podstawowym języku w Polsce, posługując się nim płynnie w wyniku dorastania w w tym kraju lub ucząc się go w szkole przez te wszystkie lata? Co ważniejsze, po […]

27 kwietnia 202213 minut by przeczytać

czarne pióro

Wskazówki jak poprawić technikę pisarską

Porady na temat poprawy ogólnych umiejętności pisarskich Istnieje wiele sposobów na polepszenie umiejętności pisarskich i wiele z nich jest łatwych do wdrożenia, jeśli poświęcicie im trochę czasu. Od doskonalenia gramatyki po tworzenie przypisów harwardzkich, przedstawiamy Wam cały szereg wskazówek i sztuczek, które pomogą przenieść Wasze umiejętności na wyższy poziom. Jeśli zastanawiacie się, jak poprawić swoje […]

29 grudnia 20216 minut by przeczytać

Korepetycje z języka polskiego w polskich miastach

Nauka języka polskiego w Polsce „Uważam, że język polski jest ą-ę i tak powinno zostać. Używajmy polskich znaków za każdym razem, gdy wysyłamy esemes lub mejl”. Jerzy Bralczyk Polacy nie gęsi, też swój język mają; czy warto poświęcić czas na naukę tego języka, czy nie? Chociaż zrozumienie ogólnych koncepcji języka ojczystego Marii Skłodowskiej może wydawać […]

30 sierpnia 20217 minut by przeczytać

kobieta czytająca książkę przy kawie

Jak czytać częściej, szybciej i uważniej?

Nauka polskiego jest nie tylko dla dzieci i obcokrajowców, każdy może na tym skorzystać Czytanie w dowolnym języku jest bardzo ważne dla poprawy ogólnej zdolności komunikowania się w tym języku. Jednak szczególnie ważne jest, aby czytać w swoim ojczystym języku, aby pomóc Ci doskonalić się w kluczowych obszarach, takich jak słownictwo, ortografia, gramatyka i pisanie. […]

29 czerwca 202111 minut by przeczytać

Potrzebujesz pomocy z języka polskiego?

To jak posługujemy się naszym językiem ojczystym świadczy o nas. Znajomość poprawności gramatycznej, ortograficznej, interpunkcyjnej lub estetyka wypowiedzi zdradza, jakimi jesteśmy ludźmi. Nasi nauczyciele języka polskiego poruszą dla niego niebo i ziemię. Pierwszym rodakiem – poetą piszącym po polsku był Mikołaj Rej, do którego należą słowa: „ Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”

Niezależnie od tego, czy uczysz się polskiego w szkole, szukasz wsparcia w zakresie języka czy literatury, lub potrzebujesz nauczyciela, który pomoże Twoim dzieciom w czytaniu i pisaniu. Znajdziesz na naszej platformie wszystko, czego potrzebujesz. Superprof jest doskonałą stroną edukacyjną dla nauczycieli języka polskiego na wszystkich poziomach. Sprawdź ich profile na Superprof.

Nauczyciele proponują także lekcje online z języka polskiego! Znajdź idealnego nauczyciela i kontynuuj naukę w zaciszu swojego domu.

 

cztery osoby komunikujące się za pomocą języka migowego

Język migowy – kompleksowy przewodnik

Co wszyscy powinni wiedzieć o języku migowym? Jeśli nie mieszkasz w bardzo małym miasteczku i nigdy nie oglądasz telewizji, z pewnością zobaczysz ludzi, którzy poprzez gesty i mimikę twarzy prowadzą ożywioną rozmowę. Cóż, przynajmniej wygląda na żywą; z pewnością żywszą niż zwykłe mówienie. Rzeczywiście, język migowy jest dość energicznym przedsięwzięciem; dotyczy dużej części ciała - […]

31 maja 20216 minut by przeczytać

Jak doskonalić umiejętność pisania?

Dowiedz się, jak ulepszyć swoje pisanie, dzięki naszemu kompletnemu przewodnikowi Czytanie i pisanie to podstawowe umiejętności, które są niezbędne do przetrwania w większości miejsc pracy, niezależnie od dziedziny, w której się specjalizujesz. Sama rozmowa w języku ojczystym nie znaczy, że opanowałeś polszczyznę. By biegle władać językiem polskim powinieneś również posiadać podstawowe umiejętności, aby być w […]

27 stycznia 202111 minut by przeczytać

dziecko patrzące na otwartą książkę

Pobieranie lekcji z języka polskiego w Polsce

Jak dodatkowe lekcje z języka polskiego pomogą Tobie i Twojemu dziecku Mimo, że nauce polskiego poświęca się dużo czasu w szkołach, to wiele dzieci ma z tym problemy. Negatywne skojarzenia w młodym wieku mogą wpłynąć na późniejszą pewność siebie w posługiwaniu się językiem. Jest to jeden z powodów dużego popytu na korepetytorów z języka polskiego. […]

31 października 20197 minut by przeczytać

Pomoc z języka polskiego podczas korepetycji z Superprof.

Język polski należy do grupy języków słowiańskich podobnie jak język ukraiński, czeski czy rosyjski. Ocenia się, że ponad 44 mln osób posługuje się językiem polskim. 

Mieszkając w Polsce mamy do czynienia z językiem polskim w życiu codziennym; w szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum, a kolejnie w pracy.

Poprawne posługiwanie się językiem polskim jest bardzo ważne, ponieważ to jak się wypowiadamy mówi wiele o nas samych naszemu rozmówcy. Co więcej daje to możliwość na wykonywanie wielu fascynujących zawodów na przykład w radiu czy telewizji. 

Na naszym blogu online Superprof znajdziesz artykuły na różne tematy dotyczące języka polskiego np.  ,,Nauka języka polskiego w Polsce”, wskazówki o tym ,,Jak poprawić swoją technikę pisarską?” oraz ,,Jak czytać więcej?”

Na zajęciach w szkole uczymy się poprawnej gramatyki, składni, przerabiamy lektury oraz starannie omawiamy każdą z epok.  Czasami materiał do przerobienia jest spory i pojawiają się trudności w zrozumieniu wszystkich tematów co sprawia, że większość uczniów zaczyna mieć zaległości. Jak zatem poradzić sobie z natłokiem materiału na zajęciach z języka polskiego? Według nas najskuteczniejszy sposób na naukę to korepetycje. 

Na naszej stronie online znajdziesz ogłoszenia dostępnych w Polsce korepetytorów, którzy z przyjemnością pomogą Ci w nauce języka polskiego.

Przygotowanie na zajęcia, poprawa średniej w szkole, przygotowanie do matury lub egzaminu może być niezwykle proste jeśli masz odpowiedniego nauczyciela, który w prosty sposób będzie potrafił wytłumaczyć Ci wszystkie tematy oraz nauczy Cię technik jak zapamiętać wszystkie te informacje. 

Na naszej stronie Superprof ogłoszenia nauczycieli są przejrzyste co ułatwi Ci decyzję dotyczącą współpracy. Na każdym profilu znajdziesz informacje dotyczące jego kwalifikacji, doświadczenia, ceny za godzinę zajęć, dostępności oraz opinie byłych uczniów. 

Godzina oraz dzień zajęć ustalany jest tak by najlepiej dostosować się do harmonogramu zarówno ucznia jak i korepetytora. W zależności od potrzeb możesz wziąć udział w jednym czy kilku zajęciach lub rozpocząć długotrwałą współpracę. 

Nauka języka polskiego podczas zajęć indywidualnych z Superprof da Ci przywilej posiadania doświadczonego nauczyciela, osoby wykwalifikowanej, choć może to być również student polonistyki lub osoba z nieskończoną chęcią przekazania swojej wiedzy.

Może interesują Cię korepetycje z języka angielskiego w Warszawie? Lub, może poszukujesz zajęć prywatnych w Rzeszowie, czy Łodzi? Sprawdź także lekcje prywatne oferowane we Wrocławiu, oraz Krakowie!