Nauka niemieckiego bez błędów, książki.

Częste błędy w nauce języka niemieckiego w pigułce

Jak szybko i bez błędów uczyć się niemieckiego? Nauka języka jest trudna. Ogólnie rzecz biorąc, zakładasz, że najtrudniejszy jest początek, ale nadchodzi moment, w którym możesz budować zdania bez wyszukiwania słów w słowniku, a Twój kurs językowy online zaczyna być naprawdę ciekawy. Potem po kilku miesiącach jesteś sfrustrowany. Czujesz, że znajdujesz się w stagnacji. Wciąż […]

26 czerwca 20225 minut by przeczytać

flaga Niemiec

Wszystko co należy wiedzieć o studiach w Niemczech

Przewodnik po studiowaniu w Niemczech Niemcy są jednym z największych krajów w Europie i co roku miliony potencjalnych studentów ubiegają się o studia na najlepszych uniwersytetach. Jeśli zdecydujecie się studiować w Niemczech, macie do wyboru ponad 110 uniwersytetów w Niemczech, obejmujących ponad 16 000 kierunków studiów i wiele innych programów akademickich. Czas spędzony na studiowaniu […]

28 lutego 20226 minut by przeczytać

Podróż do Niemiec.

Poradnik: życie w Niemczech i nauka języka niemieckiego

Wszystko, co musisz wiedzieć o życiu w Niemczech i lekcjach niemieckiego Coraz więcej polskich studentów decyduje się na studia za granicą. Liczba studentów z Polski na Erasmusie stale rośnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, studia, czy o rozrywkę, życie za granicą nie ma sobie równych. Republika Federalna Niemiec pozostaje jednym z najpopularniejszych krajów […]

31 stycznia 20227 minut by przeczytać

Niemieckie rodzajniki na ceglanej ścianie.

Jak nauczyć się mówić po niemiecku?

Naucz się mówić po niemiecku z naszymi przewodnikami po lekcjach niemieckiego Mark Twain napisał kiedyś esej zatytułowany „Okropny język niemiecki”. Oczywiście nie zgadzamy się z nim, ale niemiecki jest z pewnością językiem trudnym. Od wyrazów złożonych po nowe litery, dialekty regionalne i slang, naprawdę trudno osiągnąć płynność w języku niemieckim. Znalezienie sposobów na przećwiczenie tego, […]

15 lipca 20216 minut by przeczytać

Chcesz nauczyć się niemieckiego?

Nasi nauczyciele języka niemieckiego podzielą się z Tobą wskazówkami i poradami, które pomogą Ci nauczyć się języka Goethego. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, chcesz ćwiczyć wymowę, czy przygotowujesz się do egzaminu, w Superprof znajdziesz potrzebną pomoc.

Superprof to miejsce dla nauczycieli języka niemieckiego i mamy ich tysiące w naszej witrynie internetowej. Sprawdź ich profile i znajdź lekcje niemieckiego w pobliżu lub bierz lekcje online w zaciszu własnego domu!

Niemiecka flaga na tle nieba.

Nauka niemieckiego w polskich miastach

Nauka języka niemieckiego w Polsce - które miasta mają najbogatszą ofertę? Więzy naszego kraju z Niemcami sięgają głęboko w historię: mimo, że przeszłość bywała burzliwa, kulturalnie i gospodarczo jesteśmy silnie związani z naszym zachodnim sąsiadem! Pomimo napięć militarnych na początku XX wieku, które postawiły nas po przeciwnych stronach podczas dwóch wojen światowych, w obecnym stanie […]

22 marca 20217 minut by przeczytać

Flaga niemiecka na tle gołych gałęzi.

Nauka niemieckiego przez internet – materiały

Materiały do nauki niemieckiego online: narzędzia, kursy, nauczyciele Wszyscy wiemy, że nauka nowego języka nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie takiego, który bardzo różni się od twojego języka ojczystego. Jednak dzięki narzędziom takim jak translatory, podcasty, strony i aplikacje do nauki języka niemieckiego zadanie wydaje się wykonalne! Jeśli to za mało, zawsze możesz liczyć na pomoc […]

15 grudnia 20206 minut by przeczytać

brama brandenburska w berlinie

Jak Uczyć się Języka Niemieckiego

Nauka Niemieckiego - Przewodnik po Metodach Nauki od Podstaw Ciekawostki o Języku Niemieckim Niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie i jest językiem ojczystym wielu krajów Europy. Jednak skoro tak wiele osób mieszkających w Niemczech dysponuje dobrą znajomością języka angielskiego, dlaczego tak ważna jest nauka języka niemieckiego? Co więcej, jakie techniki najlepiej zastosować, […]

28 września 20207 minut by przeczytać

Naucz się języka niemieckiego, razem z Superprof!

Niemiecki jest jednym z najczęściej nauczanych języków obcych w Polsce. Nic dziwnego, język niemiecki jest jednym z najbardziej znaczących języków obok angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego.

Język niemiecki jest językiem germańskim, stojącym na czele terytorium o bardzo dużym znaczeniu zarówno politycznym jak i kulturalnym w Europie oraz na świecie. 

Około 130 milionów ludzi posługuje się językiem niemieckim jako ojczystym lub jako drugim językiem. Jest on najczęściej używanym językiem ojczystym w Unii Europejskiej.

Otóż język niemiecki jest używany nie tylko w Niemczech, ale również w Austrii, Królestwie Liechtensteinu, Belgii, Luxemburgu oraz Szwajcarii. Dodatkowo język niemiecki używany jest w licznych enklawach w Brazylii, Namibii czy nawet w Polsce.

Znajomość języka niemieckiego nie tylko ułatwi Ci podróżowanie po tych krajach, ale również da Ci możliwość znalezienia świetnej pracy w niemieckojęzycznej firmie w Polsce lub za granicą. 

Na naszym blogu online Superprof znajdziesz kilka niezwykle ciekawych artykułów o nauce języka niemieckiego, poznaj najczęstsze błędy, dowiedz się wszystkiego o życiu i nauce niemieckiego w Niemczech lub dowiedz się czego potrzebujesz żeby studiować na uniwersytecie w Niemczech.

Jeśli chcesz nauczyć się języka niemieckiego, ale nie możesz pozwolić sobie na wyjazd, najlepiej jeśli zaczniesz od zajęć indywidualnych żebyś krok po kroku coraz lepiej poznawał język niemiecki. Lekcje mogą być prowadzone osobiście jak i w formie online. Gdy osiągniesz już satysfakcjonujący poziom możesz rozpocząć lekcje z native speakerem w celu osiągnięcia płynności. 

Sprawdź na naszej stronie dostępnych korepetytorów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi oraz Rzeszowie. Nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem, absolwenci germanistyki czy native speakerzy przebywający w Twoim mieście, to od Ciebie zależy z kim chcesz się uczyć. 

Materiał na zajęcia jest indywidualnie przygotowywany tak żebyś mógł szybko osiągnąć Twoje cele. Nauka w celach wyjazdowych, przygotowanie do egzaminu lub matury, poprawa średniej w szkole i pomoc w pracy domowej lub po prostu nauka w ramach rozwijania swoich zainteresowań, nasi korepetytorzy wiedzą co zrobić żeby nauczyć Cię języka niemieckiego w skuteczny sposób.