Mimo, że nauce polskiego poświęca się dużo czasu w szkołach, to wiele dzieci ma z tym problemy. Negatywne skojarzenia w młodym wieku mogą wpłynąć na późniejszą pewność siebie w posługiwaniu się językiem.

Jest to jeden z powodów dużego popytu na korepetytorów z języka polskiego.

Poczynając od poziomu A1 aż do poziomu C2, prywatne lekcje odbywają się w całej Polsce.

Absolutnie nikt nie ma wątpliwości dlaczego tak tego potrzebujemy.

Każdy kto uczy się języka musi znać zasady gramatyczne, znać pisownie trudnych słów, czy chociażby rozczytać pismo odręczne. Droga do pełnego opanowania języka nie należy do najłatwiejszych.

Czy zauważyliście, że wasze dzieci mają problem z pracą domową z języka polskiego?

Dla niektórych, zrozumienie złożonych zagadnień, nadążenie za szybkim tokiem nauki, czy nauka czytania i pisania po w naszym ojczystym języku jest zbyt trudna mając tylko czas w szkole.

Dokładnie dlatego wielu rodziców decyduje się na dodatkową naukę (korepetycje język polski) dla swojego dziecka. Pomaga to w zbudowaniu pewności siebie potrzebnej do osiągnięcia sukcesów.

Istnieje wiele świetnych powodów, aby zapisać się na pozalekcyjne lekcje polskiego, chociażby że oferują uczniom naukę zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami.

Oznacza to, że każdy nauczyciel weźmie pod uwagę mocne i słabe strony ucznia w swoim podejściu do nauczania, aby temat zajęć był dostosowany pod kątem ucznia i jego osobistego stylu uczenia się.

Z drugiej strony, nie oznacza to, że każdy nauczyciel ma takie samo podejście do nauczania.

Bardzo ważne jest, żeby uczeń był w centrum uwagi podczas lekcji. Mimo ogromnej wagi tego elementu, znalezienie odpowiedniego nauczyciela nie jest łatwe.

Ważne jest znaleźć kogoś kto jest w stanie pomóc w danym zakresie materiału, na przykład gramatyka czy czytanie ze zrozumieniem, oczywiście na odpowiednim poziomie dziecka.

Nie każdy rodzic potrafi znaleźć nauczyciela który będzie odpowiadać dziecku.

Ale nie ma co się martwić!

Istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że wybrany nauczyciel jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego dziecka.

Oczywiście dodatkowe instrukcje wiążą się z pewnymi kosztami - na szczęście dzięki naszym wskazówkom dotyczącym wyboru idealnego nauczyciela będziesz miał szeroki wybór, jeśli chodzi o  niedrogie wsparcie szkolne.

Potrzebujesz pomocy przy testach z polskiego? Zatrudnij korepetytora! Wpisz korepetycje polski Warszawa w wyszukiwarkę Superprof.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Język polski
Izabela
5
5 (16 oceny)
Izabela
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (15 oceny)
Anna
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jarosław
5
5 (13 oceny)
Jarosław
200 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aneta
5
5 (6 oceny)
Aneta
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Radosława
5
5 (13 oceny)
Radosława
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Irena
5
5 (16 oceny)
Irena
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nawojka
5
5 (4 oceny)
Nawojka
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Żaneta
5
5 (5 oceny)
Żaneta
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (16 oceny)
Izabela
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (15 oceny)
Anna
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jarosław
5
5 (13 oceny)
Jarosław
200 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aneta
5
5 (6 oceny)
Aneta
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Radosława
5
5 (13 oceny)
Radosława
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Irena
5
5 (16 oceny)
Irena
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nawojka
5
5 (4 oceny)
Nawojka
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Żaneta
5
5 (5 oceny)
Żaneta
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Powody do wzięcia dodatkowych lekcji z polskiego

Istnieje wiele korzyści z indywidualnych lekcji polskiego i nie jest tak trudno się w nie wdrożyć.

To powszechnie powtarzane bzdury, że prywatne lekcje są zarezerwowane dla tych, którzy albo borykają się z problemami naukowymi, albo dla dzieci, których rodzice chcą zmusić do osiągania idealnych wyników w nauce.

Jednak, tak po prostu nie jest.

Prawda jest taka, że lekcje polskiego  są dla każdego, kto chce poprawić swoje umiejętności, niezależnie od tego, czy ma problemy w szkole.

Prywatne zajęcia dają uczniom możliwość lepszego zapoznania się z materiałem i skupieniu na swoim stylu nauki.

Prywatne zajęcia z dowolnego przedmiotu dają uczniowi lepszy początek w dorosłym życiu ze względu na wypracowany sposób i strategie uczenia się różnych rzeczy.

Nigdy nie jest za późno na naukę!

okulary leżące na książce
Ucz się języka polskiego i otwórz umysł na świat literatury! (Źródło: Unsplash)

Dla każdego, kto chciałby uzyskać wsparcie w nauce, pomoc jest dostępna dla wszystkich poziomów i stylów uczenia się.

Powody, dla których warto zapisać się na prywatne lekcje polskiego, są liczne i zróżnicowane, dlatego spójrzmy na kilka kluczowych punktów, aby każdy mógł rozpocząć swoją przygodę z osobistymi lekcjami!

  • Osobisty tok nauczania

Braki w osobistym toku nauki w Polsce są przyczyną złego rozwoju ucznia w późniejszych etapach nauki.

Jeśli dzieci nie otrzymają informacji w sposób odpowiadający ich stylowi uczenia się, niestety odbija się to na ich ocenach, a także ogólnym samopoczuciu w szkole.

Unikalne podejście do nauki na prywatnych lekcjach jest ukierunkowane na problem danego ucznia. Pomaga to w osiąganiu celów osobistych, bez względu na oceny.

  • Przydatność w codziennym życiu

Dorośli często zbyt łatwo zapominają o tym, jak trudno jest nauczyć się czytać i pisać, ale są to podstawowe umiejętności, z których korzystamy każdego dnia, a jeśli dziecko ma problemy z ich nauką, może się to później negatywnie odbić.

Rzeczy, które wydają się proste, takie jak czytanie na głos i kaligrafia, mogą być dla niektórych uczniów zbyt dużym wyzwaniem. Prywatne lekcje mogą zapewnić im dodatkowe wsparcie potrzebne do obniżenia poziomu stresu , aby mogły skupić się na bardziej złożonych rzeczach, takich jak analiza lektur, czy nauka ortografii.

  • Zainspiruj się!

Prywatni nauczyciele mogą zapewnić cenną pomoc uczniom którzy chcą się polepszyć w danym przedmiocie, ale często bywa tak, że potrafią zarazić ucznia pasją do polskiego.

Przy zajęciach twarzą w twarz, uczeń ma możliwość zapoznać się z niezbędnymi umiejętnościami, oraz poznać więcej ciekawych rzeczy z danego przedmiotu, na które nie miałby czasu na lekcjach szkolnych.

Będąc wystawionymi na sztukę związaną z językiem polskim, uczniowie są bardziej skłonni do dalszego zgłębiania swojego przedmiotu, ponieważ stają się zmotywowani do zagłębienia się w nieznany dotąd świat. Zatrudniając korepetytora, umożliwisz im dalszy rozwój - wpisz np. korepetycje z języka polskiego Kraków w wyszukiwarkę Supeprof.

Wybór właściwego nauczyciela dla Ciebie

Z rosnącymi wymaganiami, nauczyciele języka polskiego coraz częściej oferują usługi prywatnych zajęć.

Jest to fantastyczna okazja dla potencjalnych uczniów, którzy jeszcze nie znaleźli idealnego nauczyciela dla siebie.

Jednakże w Superprof rozumiemy, że jeśli chodzi o wybór to mniej czasem znaczy więcej, przy tak poważnej decyzji.

Właśnie dlatego nasza platforma posiada filtry, które pomogą Ci zawęzić grono poszukiwań jak najlepiej się da, zanim znajdziesz nauczyciela dla siebie.

Mamy wiele kryteriów jeśli chodzi o poszukiwanie idealnego nauczyciela, chociażby poziom na którym naucza, lokalizacja w Polsce, wybór lekcji przez internet, dostępność dla nauczyciela jak i ucznia, albo oczywiście przewidywane efekty nauczania.

Jedni mogą mieć dekady doświadczenia i wykładać na uniwersytecie, inni mogą być nowymi uczniami ze znajomością języka na poziomie A.

Każdy z nauczyciela na naszej platformie ma coś innego do zaoferowania.

Na przykład, doświadczony nauczyciel z certyfikatem i latami doświadczenia, będzie w stanie określić w czym dany uczeń ma problemy i pomoże mu nadrobić wszystkie zaległości, oraz zapewni rozwinięcie szerokiego zrozumienia tematu.

Z drugiej strony, młodszy student z zapałem do przedmiotu będzie w stanie lepiej zidentyfikować się z uczniem przez to, że sam niedawno chodził do szkoły. Aktualna wiedza o systemie nauczania, rozumienie jak wygląda ocenianie i pisanie prac na lekcjach polskiego, może okazać się kluczowa do sukcesu naszego dziecka.

Twoja decyzja powinna być ukierunkowana tym co potrzebujesz Ty, lub Twoje dziecko.

elegancki mężczyzna z laptopem
Wybór nauczyciela definiuje przyszły rozwój (Źródło: Unsplash)

Dla uczniów z trudnościami w nauce, lub niepełnosprawnościami takimi jak dysleksja, mającymi potencjalny duży wpływa na rozumienie przedmiotu i naukę, warto upewnić się czy nauczyciel ma doświadczenie w tej materii.

Nie ma leku na dysleksję, ale uczeń chorujący na tę przypadłość jest często w stanie zrozumieć nauczanie, jeżeli jest przeprowadzane w odpowiednim stylu.

Styl nauczania jest w stanie zrobić różnicę.

Wielu nauczycieli ma doświadczenie w pracy z dziećmi chorymi, więc nie należy się bać zapytać o potencjalny indywidualny plan nauczania, dostosowany poziomem trudności.

Bycie w tyle z materiałem jest częstym powodem poszukiwania prywatnych lekcji, ale odpowiednia pomoc i systematyczność będzie w stanie polepszyć samopoczucie i odpowiednio zmotywować każdego ucznia.

Jak znaleźć nauczyciela języka polskiego?

Przed erą internetu tradycyjną metodą poszukiwania prywatnych lekcji były ogłoszenia w gazecie, albo pytanie znajomych.

Takie metody ogłoszeń są dalej nierzadkie, jednak popularność social mediów i serwisów ogłoszeniowych pozwala dotrzeć do szerszej publiki i to nawet przed dołączeniem do agencji nauczania.

Oznacza to, że więcej korepetytorów jest w stanie rozwinąć swoje własne style nauczania, które mogą sprawdzić się u danego ucznia.

kobieta patrząca przez lornetkę
Znalezienie idealnego nauczyciela jest prostsze niż się wydaje! (Źródło: Unsplash)

Przydatne mogą być również firmy prowadzące korepetycje - szczególnie dla tych, którzy szukają korepetytora, który pomoże im osiągnąć określone stopnie w egzaminach. Taki korepetytor zapewni standardowe arkusze i podręczniki dostosowane do poziomu, z których można korzystać podczas oficjalnej, szkolnej edukacji ucznia.

Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie poszukiwań korepetytora jest poszukanie ogłoszeń w internecie.

Jest szeroki wybór stron oferujących takie usługi, chociażby Superprof, gdzie nauczyciele z całego świata zamieszczają swoje ogłoszenia. Można również z nimi porozmawiać przed rozpoczęciem pierwszej lekcji.

Kluczowym profitem poszukiwań w sieci jest zapewnione bezpieczeństwo.

Przez poszukiwanie korepetytora online zamiast w 4 oczy, zapewniasz sobie dodatkowe bezpieczeństwo, ze względu że większość stron weryfikuje swoich tutorów, przez co wiesz komu możesz zaufać.

Dla tych którzy wolą tradycyjne metody i szukają kogoś z okolicy, również jest wiele opcji.

Część reklamowa lokalnych gazet często posiada ogłoszenia lokalnych korepetytorów, jak i sposób kontaktu z nimi.

Lokalne tablice ogłoszeń są również dobrym miejscem na znalezienie propozycji współpracy.

Bezpośredni kontakt z nauczyciele jest najlepszy, bo jedyne co potrzebujesz do swojego małego wywiadu jest jeden telefon!

Niezależnie od wybranej metody poszukiwań, najważniejsze jest żeby upewnić się, że dany nauczyciel jest w stanie Cię przygotować na odpowiednim poziomie, oraz że ma doświadczenie w nauczaniu.

Postępowanie zgodnie z tymi radami zaoszczędzi Ci czasu, pieniędzy, oraz spokoju ducha.

Ile kosztują zajęcia z języka polskiego?

Przeciętną płacą w Polsce za jedną godzinę korepetycji jest 35 zł.

Jest to nieco powyżej średniej płacy w Polsce za godzinę, nie oznacza to jednak że koszt każdej godziny korepetycji będzie wynosił 40zł. Składa się na to bardzo wiele czynników i zmiennych

Dla przykładu, ceny mogą się nieco różnić w zależności od miejsca zamieszkania.

Uczniowie w Warszawie płacą średnio 50 zł za godzinę korepetycji, podczas gdy Ci z Torunia około 30 zł.

Średnia płaca w większych miastach jest zazwyczaj większa niż w okolicach podmiejskich, co również należy wziąć pod uwagę.

Jeśli chodzi korepetytorów, to duże miasta oferują większy wybór, lecz oznacza to również większe wymagania, przez co nauczyciele mogą oczekiwać większej stawki.

Z drugiej strony obszary mniej zaludnione nie mają tak dużej rywalizacji wśród nauczycieli, przez co ostateczna stawka może być znacznie niższa.

Gęsto zaludnione obszary oferują z kolei znacznie szersze możliwości rozwoju z nauczycielem, ponieważ jest ich po prostu więcej. Oznacza to większą różnorodność w wyborze korepetycji.

Oznacza to, że więcej korepetytorów będzie mogło oferować lekcje na wyższym poziomie, podnosząc średnią cenę.

Więcej na temat cen przeczytaj tutaj!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.