Coraz więcej osób oferuje dzielenie się swoją cenną wiedzą w ramach korepetycji, wybór dla tych, którzy szukają prywatnego nauczania jest ogromny!

Ale decyzja o tym, kogo zatrudnić, nie zawsze jest łatwa - szczególnie, gdy jest tak wiele aspektów do rozważenia.

Niektóre osoby mając dość luźne podejście do poszukiwań, nie posiadają preferencji odnośnie miejsca odbywania się korepetycji. Kwestia czy ma to być centrum korepetycji, czy domowe zacisze jest tylko jednym z przykładów dla takich aspektów.

Pod pewnymi względami pomocnym jest posiadanie jasnych preferencji, ponieważ pomaga to zawęzić poszukiwania.

Niezależnie od tego gdzie szukasz i kogo wybierzesz na swojego nauczyciela języka polskiego, nie dowiesz się czy wybór był właściwy, dopóki nie spróbujesz!

Innymi słowy, jeśli włożysz wystarczająco dużo pracy w poszukiwanie i wybór swojego nauczyciela, zaczniesz widzieć pozytywne wyniki już od pierwszej sesji.

Świat korepetycji jest zróżnicowany, co oznacza, że ​​każdy nauczyciel posiada swój własny unikalny zestaw umiejętności, który nabył dzięki doświadczeniu.

Z tego powodu prywatny nauczyciel języka polskiego nie musi posiadać kwalifikacji nauczycielskich.

Nie oznacza to jednak, że korepetycje język polski z nimi w jakikolwiek sposób będą gorsze.

Na przykład wielu studentów języka polskiego oferuje usługi korepetycji uczniom szkół podstawowych, którzy potrzebują wsparcia w technice egzaminacyjnej - coś, czego studenci doświadczyli z pierwszej ręki.

Znajdź nauczyciela polskiego specjalizującego się w zakresie egzaminów ósmoklasisty, aby uzyskać całą pomoc dotyczącą polskiego, której potrzebujesz.

Ważne jest, aby rozważyć wady i zalety każdego aspektu swojej decyzji, by upewnić się, że podążasz ścieżką, która najlepiej odpowiada potrzebom ucznia.

Odkryj dziesięć dobrych powodów, aby zatrudnić prywatnego nauczyciela języka polskiego!

Zaleca się krótką pogawędkę z każdym kandydatem, aby poznać jego osobowość - jest to ważne, ponieważ kompatybilność odgrywa istotną rolę w sukcesie indywidualnego nauczania.

Oto nasze rady dla każdego, kto ma zrobić pierwsze kroki w kierunku znalezienia idealnego nauczyciela.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Język polski
Jarosław
5
5 (13 oceny)
Jarosław
zł200
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Radosława
5
5 (13 oceny)
Radosława
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (14 oceny)
Anna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (14 oceny)
Izabela
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Damian
5
5 (10 oceny)
Damian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Irena
5
5 (16 oceny)
Irena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (8 oceny)
Karol
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
5
5 (8 oceny)
Monika
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jarosław
5
5 (13 oceny)
Jarosław
zł200
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Radosława
5
5 (13 oceny)
Radosława
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (14 oceny)
Anna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (14 oceny)
Izabela
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Damian
5
5 (10 oceny)
Damian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Irena
5
5 (16 oceny)
Irena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (8 oceny)
Karol
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
5
5 (8 oceny)
Monika
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Określ Swoje Kryteria Odnośnie Nauczyciela Języka Polskiego

Każdy uczeń jest inny i właśnie dlatego nauczyciele powinni umieć dostosować się do ich osobistych potrzeb - Tutaj przeczytaj więcej o wybraniu właściwego nauczyciela.

Gdy zaczynasz szukać korepetytora, może cię zaskoczyć ogrom różnorodności społeczności korepetytorów .

Korepetytorzy pochodzą z różnych środowisk. Niektórzy są emerytowanymi nauczycielami, inni po prostu uczą się angielskiego na uniwersytecie i każdy z nich będzie posiadać różne umiejętności oraz będą oferować alternatywne perspektywy, jeśli chodzi o nauczanie angielskiego na zasadzie indywidualnej.

Celem prywatnych korepetycji jest interes ucznia i dostosowanie nauczania do jego specyficznych potrzeb, dlatego też określenie wymagań, które sprawiają, że nauczyciel jest „idealny” dla ciebie, powinno być zrobione z myślą o uczniu właśnie.

Pierwszym krokiem jest zdefiniowanie kryteriów.

Wymień wszystko, co jest dla ciebie ważne, jeśli chodzi o wybór nauczyciela.

Może to obejmować wszystko, od poziomu kwalifikacji do stawki godzinowej; oto kilka przykładów czynników, które warto rozważyć:

Ustalenia Dotyczące Nauczania

Prywatne korepetycje są dostępne w wielu wariantach.

Niektórzy rodzice wybierają centra korepetycji, aby zachować zdrowy dystans między nauką a wypoczynkiem w domu, aby dzieci postrzegały wsparcie akademickie jako część edukacji, a nie jako zakłócanie spokoju ogniska domowego.

Inni wolą przyjmować korepetytorów w swoim domu i stworzyć studentom spokojne środowisko do nauki.

Organizacja domowa jest najbardziej skuteczna dla uczniów, którzy mają negatywny stosunek do systemu edukacji, ponieważ pokazuje im, że nauka może odbywać się bez presji wypowiadania się przed klasą i konieczności konkurowania z innymi uczniami.

Dowiedz się o innych korzyściach korepetycji z języka polskiego!

gra w szachy
Korepetycje indywidualne: bezpieczne środowisko do nauki ¦ źródło: Unsplash - Randy Faith

Kolejną opcją są korepetycje online, które odnotowały niedawny wzrost popularności wraz z rozwojem nowych technologii.

Korepetycje online nie różnią się tak bardzo od korepetycji domowych, gdyż są prowadzone indywidualnie, jednak w przypadku dużych odległości dzielących nauczyciela i jego ucznia, do komunikacji służy kamera internetowa i mikrofon.

Pomimo tego, że lekcje nie są prowadzone osobiście, technologia pozwala użytkownikom na dzielenie się plikami oraz ich przeglądanie, a nauczyciele mogą nawet oglądać, jak uczniowie wykonują quizy i arkusze robocze - podobnie jak podczas korepetycji w domu.

Nauka z korepetytorem online ma swoje zalety. Na przykład rodzice, uczniowie i nauczyciele oszczędzają dużo czasu nie musząc podróżować między domami. Jeśli wolisz zajęcia w domu, wpisz na Superprof np. korepetycje polski Warszawa.

Ceny za Lekcje

Większość polskich rodzin nie płaci za naukę swoich dzieci, więc cena 80 złotych za godzinę u niektórych nauczycieli może być szokiem.

Niestety prywatne korepetycje od dawna są postrzegane jako coś zarezerwowanego dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na takie ceny. Ale rynek korepetycji indywidualnych zmienia się, a wzrost konkurencji między nauczycielami oznacza, że ​​lekcje są teraz bardziej dostępne niż kiedykolwiek!

Nie obawiaj się więc ustalić budżetu, zanim zaczniesz szukać.

Korepetytorzy Specjalistyczni

Niektórzy rodzice i uczniowie szukają nauczyciela z konkretnego powodu.

Mogą na przykład poprosić kogoś o pomoc w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty.

Do tego rodzaju korepetycji, w których nauczyciel jest poszukiwany z bardzo konkretnego powodu, musisz znaleźć korepetytorów, którzy się w danym temacie specjalizują.

Dotyczy to również wielu rodziców uczniów doświadczających specyficznych trudności w nauce czytania i pisania, takich jak dysleksja, co sprawia, że ​​nauka polskiego jest szczególnie trudna.

Na szczęście korepetytorzy, którzy specjalizują się w nauczaniu uczniów z takimi trudnościami lub mają w tym doświadczenie, są wbrew pozorom ogólnie dostępni.

Nie musisz się więc martwić - jeśli szukasz korepetytora, który ma umiejętności pomagania uczniom w pokonywaniu przeszkód, takich jak dysleksja, możesz mieć pewność, że pomoc jest w zasięgu ręki.

Doświadczenie Nauczyciela: Jak Bardzo Jest Ważne?

Znaczna część społeczności korepetytorów pochodzi ze środowisk nauczycielskich.

Niezależnie od tego, czy chodzi o nauczanie w szkole podstawowej, na poziomie maturalnym, czy nawet wykładanie na uniwersytecie, bogactwo doświadczeń wykwalifikowanych nauczycieli sprawia, że ​​są atrakcyjni dla uczniów.

Z drugiej strony, pomimo wieloletniego doświadczenia nauczyciela w formalnym nauczaniu, czasami jego umiejętności nie odpowiadają potrzebom ucznia.

grupa ludzi pokazująca coś na laptopie
Kto lepiej nauczy studentów niż sami studenci? ¦ źródło: Unsplash - John Schnobrich

Uczniowie, którzy czują się rozczarowani życiem szkolnym, mogą skorzystać z pomocy korepetytora, który tak samo jak oni jest uczniem w systemie edukacji, z którym mogą się utożsamić, a nie kimś, kogo uważają za „kolejnego nauczyciela szkolnego”.

W takiej sytuacji doskonale sprawują się uczniowie klas maturalnych i studenci polonistyki.

Ponieważ tego rodzaju korepetytorzy na bieżąco doświadczają uczniowskiej rzeczywistości w systemie szkolnym, mogą identyfikować się z uczniami na poziomie osobistym, a także doradzać im w zakresie skutecznych metod powtórki materiału, techniki egzaminacyjnej i pisania eseju.

Jeśli chodzi o doświadczenie w nauczaniu, powinieneś rozważyć zalety i wady każdej ze stron.

Ważne jest, aby pamiętać, że nauczanie w klasie trzydziestoosobowej różni się znacznie od nauczania indywidualnego, więc pod wieloma względami doświadczenie w nauczaniu jest cenniejsze niż formalne umiejętności nauczycielskie.

Zalecamy, abyś zadał potencjalnym nauczycielom kilka pytań, zanim podejmiesz decyzję, a pytanie o doświadczenie w nauczaniu powinno znaleźć się na szczycie listy - nikt nie chce wydawać ciężko zarobionych pieniędzy na niedoświadczonego nauczyciela.

Jedną z zalet znalezienia korepetytora za pośrednictwem firmy lub platformy korepetycyjnej jest to, że część wywiadu masz przedstawioną domyślnie w celu ogólnego wglądu w poziom doświadczenia korepetytora już przed nawiązaniem pierwszego kontaktu, usuwając stres z procesu.

Kontakt z Potencjalnymi Nauczycielami

Po znalezieniu kilku nauczycieli, którzy wzbudzili twoje zainteresowanie, możesz skontaktować się z każdym z nich przed podjęciem ostatecznej decyzji.

mural z grafiką dłoni
Co chciałbyś wiedzieć o każdym nauczycielu? ¦ źródło: Unsplash - Allie Smith

Kontakt przez telefon lub e-mail daje ci możliwość zdobycia informacji o każdym nauczycielu, a także poznania jego osobowości i tego, czy będzie kompatybilna z konkretnym uczniem.

Jeśli potrzebujesz trochę inspiracji, oto kilka przykładowych pytań:     

  • Ile masz doświadczenia w korepetycjach indywidualnych?     
  • Czy możesz podać referencje?     
  • Jakie kwalifikacje posiadasz?     
  • Czy specjalizujesz się w jakiejkolwiek dziedzinie języka polskiego (np. przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty)?     
  • Jaka jest twoja dyspozycyjność?     
  • W jakim trybie zwykle prowadzisz swoje lekcje?     
  • Czy masz już doświadczenie w nauczaniu dziecka takiego jak moje?

Te pierwsze rozmowy mają kluczowe znaczenie dla ustalenia, czy nauczyciel jest dla ciebie odpowiedni przed rozpoczęciem nauki - więc przyłóż do nich uwagę!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.