Zapisanie dziecka na lekcje gry na pianinie dla początkujących jest prawdopodobnie jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla jego edukacji. Nauka gry na pianinie przynosi wiele korzyści (wszystko szczegółowo wyjaśnione tutaj), które pomogą ukształtować przyszłe życie społeczne ucznia.

Dzięki lekcjom gry na pianinie dla początkujących dziecko nauczy się być bardziej porywającym, towarzyskim, zdeterminowanym, kreatywnym, wrażliwym i ciekawym świata. (oprócz nauczenia się różnicy między ćwierćnutami a metronomem!) Dodatkowo te cnoty będą tym silniejsze, im wcześniej dziecko zacznie lekcje gry na pianinie: to znaczy, jeśli nauczy się czytać nuty przed opanowaniem czytania książek w szkole, zaczną z dużą przewagą w porównaniu do swoich rówieśników!

Niezależnie od ambicji – granie dla przyjemności lub nauka, aby zostać pianistą – pianino dla początkujących wymaga motywacji, chęci, rygoru, wytrwałości i dobrej zabawy! Te cztery wartości muszą przyjść naturalnie i zostać wzmocnione w trakcie treningu muzycznego.

Pianino jazzowe, pianino klasyczne, muzyka rozrywkowa, <t0/>rock, tango… różne style wpływają na treść nauczania gry na pianinie. Od prywatnych lekcji po zajęcia grupowe, internetowe kursy gry na fortepianie po naukę gry na pianinie w szkole muzycznej - wybór metod edukacyjnych jest ogromny. Jest to szczególnie prawdziwe w dzisiejszej erze cyfrowej, w której łatwo jest znaleźć samouczki i bezpłatne lekcje online, aby nauczyć się grać na pianinie.

Więc wybierasz metodę i styl, który będzie najlepszy dla dziecka. Oto powody, dla których w Superprof myślimy, że to fantastyczny pomysł, aby zapisać dziecko na lekcje gry na pianinie dla początkujących, aby nauczyć się grać poprawnie.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Pianino
Piotr
5
5 (9 oceny)
Piotr
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
5
5 (4 oceny)
Tomasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (5 oceny)
Mateusz
zł90
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Emilia
5
5 (16 oceny)
Emilia
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Waldemar
5
5 (7 oceny)
Waldemar
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (11 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (5 oceny)
Oliwia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (2 oceny)
Katarzyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Piotr
5
5 (9 oceny)
Piotr
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
5
5 (4 oceny)
Tomasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (5 oceny)
Mateusz
zł90
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Emilia
5
5 (16 oceny)
Emilia
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Waldemar
5
5 (7 oceny)
Waldemar
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (11 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (5 oceny)
Oliwia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (2 oceny)
Katarzyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Czy warto uczyć się gry na pianinie? Czy jest to korzystne dla dzieci?

Nie możemy tego podkreślić bardziej: nauka gry na pianinie dla dziecka przyniesie wiele pozytywnych, często nieoczekiwanych efektów, które pomogą w jego interakcjach społecznych.

Tu znajdziesz główne korzyści płynące z nauki gry na pianinie dla młodych uczniów:

Od XIX wieku, dobrze znani socjologowie, tacy jak Durkheim, argumentowali, że szkoła pozwala dzieciom odkrywać inny świat społeczny, oprócz bardziej ograniczającego kręgu rodzinnego. To samo dotyczy muzyki.

Na zajęciach muzycznych dla początkujących maluch pozna inne dzieci w tym samym wieku. Ich zajęcia będą wcześnie przeplatać umiejętności muzyczne i społeczne. Dorastając, dziecko będzie bawić się z innymi dziećmi w szkole muzycznej, Domu Kultury lub w orkiestrze. Tym samym nawiąże relację i więź z nauczycielem muzyki. Jeśli dziecko uczy się muzyki przed rozpoczęciem szkoły, relacja uczeń-nauczyciel będzie jedną z jego pierwszych interakcji z osobą dorosłą spoza rodziny.

Pianino również stymuluje zdolności poznawcze i szkolne dzieci. Badanie przeprowadzone przez F. Rausher i G. Shawa wykazało, że dzieci grające na pianinie rozwijają zdolności rozumowania przestrzennego szybciej niż inni. Wszystko to od uderzania w klawiaturę pianina!

Sprawdź lekcje gry na pianinie Kraków.

Gra na pianinie dla dzieci.
Gra na pianinie stymuluje zdolności poznawcze i słuchowe u dzieci. | źródło: Pixabay - Vlad Vasnetsov

Funkcje słuchowe i motoryczne muzyków są bardziej rozwinięte niż u nie-muzyków. Ponieważ słuchanie kształtuje ucho muzyczne i koordynację, poprawia również ruchy w przestrzeni. Tak więc prawidłowa postawa przy pianinie przynosi więcej korzyści, niż myślisz!

Wyszkolony pianista będzie miał lepsze wyniki w nauce niż reszta, ponieważ klasa muzyczna uczy dzieci o związkach, dyscyplinie i wysiłku.

Nauka solfeżu i granie na 88 klawiszach również odgrywa rolę w rozwoju mózgu: osoba staje się bardziej zręczna, bardziej skłonna do uczenia się różnych języków i szybszego czytania nut fortepianowych, skali i akordów. Zaraz zacznie grać jak Mozart!

Ułatwi to na dłuższą metę trening na innych instrumentach i ogólne rozumienie muzyki.

Więc teraz, gdy jesteś przekonany, że chcesz zapisać swoje dziecko na lekcje gry na pianinie dla początkujących, musisz zdecydować, w jakim wieku to robić!

W jakim wieku należy rozpocząć naukę gry na pianinie?

Często mówi się, że nie ma idealnego wieku do nauki gry na pianinie, można zacząć w dowolnym momencie życia. Jednak dzieci poniżej 3 roku życia są za małe, żeby uważnie śledzić lekcje muzyki lub kurs gry na pianinie.

Nauka gry na keyboardzie dla dzieci.
Nawet małe palce mogą dosięgnąć klawiszy! | źródło: Pixabay - Smith Pereira

Zajęcia muzyczne dla początkujących pozwalają dzieciom odkrywać świat muzyki: rytm, dźwięki, ćwiczenie słuchu, a wszystko to podczas dobrej zabawy. Jeśli dzieci kojarzą pianino z czymś przyjemnym, będą chętnie uczyć się klawiszy!

Aby zachęcić swoje dzieci, ważne jest, aby regularnie udzielać im pozytywnego wsparcia i znaleźć nauczyciela gry na pianinie, który może dostosować swoją metodę do bardzo młodych początkujących.

Chociaż nie ma oficjalnego wieku do nauki gry na pianinie, w wieku 7 lat dzieci są najbardziej podatne neurologicznie: ich mózgi są jak gąbki i chłoną nowe rzeczy szybciej niż dorośli. Mniej więcej w tym czasie mogą naprawdę zrozumieć solfeż i zacząć uczyć się czytania z nut. Zachęcaj je więc do brania lekcji gry na pianinie, gdy tylko podrosną do szkoły podstawowej.

Ponadto od młodości lekcje gry na pianinie mogą zostać porzucone na rzecz gry na gitarze, co w tym wieku wydaje się nieco fajniejsze! (Cóż, przynajmniej tak jest w przypadku gitary rockowej, w przeciwieństwie do flamenco czy gitary klasycznej.)

Spróbuj wyjaśnić swojemu synowi lub córce, że oprócz bycia „fajnym”, pianino jest bardzo dobrym instrumentem bazowym do gry w różnych stylach muzycznych i zrozumienia teorii muzyki, co jest niezbędne do gry na innych instrumentach, w tym na gitarze.

Pamiętaj, że wielu kompozytorów i znanych pianistów zaczynało bardzo wcześnie, podczas gdy inni zetknęli się z pianinem w późniejszym etapie życia, jako dorośli. Sam możesz grać! Być może popularne wymówki, którymi się posługujemy – że nasze palce stają się sztywniejsze, mamy mniej czasu na lekcje gry na pianinie i mniej zdolności do nauki – mają po prostu ukryć nasz brak motywacji?

Chociaż dorośli są lepiej rozwinięci umysłowo i manulanie (w stosunku do dzieci), mają już głęboką kulturę muzyczną i więcej pieniędzy na granie na lekcje gry na pianinie!

Nauka gry na pianinie dla początkujących, nawet dla osób powyżej 40 czy 50 lat, może być czynnikiem redukującym przyszłe patologiczne zaburzenia poznawcze, takie jak choroba Alzheimera: mózg jest jak mięsień, nic nie jest niezmienne i nawet senior może nauczyć się grać, jeśli chce!

Jak niesprawiedliwe i smutne byłoby, gdyby prywatne lekcje były zarezerwowane tylko dla młodzieży? W rzeczywistości nauka gry na pianinie w tym samym czasie co dzieci może być świetnym sposobem na ich zmotywowanie!

Jak zainteresować małe dzieci grą na pianinie?

W celu zachęcenia dziecka do gry na pianinie zajęcia muszą opierać się na zabawie.

Gra na pianinie zamiast pada do Playstation.
Zapisanie dziecka na lekcje gry na pianinie przyniesie więcej korzyści niż granie na PlayStation! | źródło: Pixabay - gabridinardo

Pianino musi być zabawą, a nie torturą. Jeśli chodzenie na lekcje wydaje się być źródłem niepokoju, napięcia lub stresu, jest niewielka szansa, że dziecko będzie chciało kontynuować naukę skal fortepianowych.

Aby lekcja gry na pianinie była dobrym doświadczeniem, musisz znaleźć dobrego nauczyciela muzyki, z zabawną i prostą metodą pedagogiczną. Chciałbyś pobierać lekcje w domu?

Superprof ma tak wielu uznanych pianistów, którzy czekają, na wiadomość! Ale nie tylko nawiązuj kontakt z kimkolwiek, kto rozdaje darmowe lekcje: nauczyciel musi być doświadczony i dobry w edukacji dzieci. Wybór absolwenta Akademii Muzycznej, który ma zostać uznanym pianistą, ale który nie wie, jak dostosować swoje nauczanie do dzieci, stanowi ryzyko zniechęcenia dziecka do nauki muzyki.

Jeśli sam jesteś muzykiem – amatorem lub profesjonalistą – o wiele łatwiej będzie zmotywować swoje dzieci. Prowadź w domu lekcje muzyki dla początkujących i instrukcje solfeżu, pozwalając dzieciom na interakcję z różnymi instrumentami.

Internet oferuje również doskonałe metody, takie jak nauka gry na pianinie online – pozwoli to dziecku nauczyć się grać na pianinie bez konieczności wychodzenia z domu! Internetowe lekcje gry na pianinie i lekcje wideo to kopalnia złota skutecznych, zabawnych i motywujących metod nauki.

W dużych amerykańskich miastach prywatne szkoły muzyczne oraz miejskie szkoły i stowarzyszenia przyjmują dzieci w każdym wieku.

Wreszcie, słuchanie muzyki w domu jest bardzo korzystne. Może to być sposób na zmotywowanie dzieci: granie na pianinie utworów jazzowych lub muzyki klasycznej od najmłodszych lat może sprawić, że będą chciały nauczyć się gry na pianinie, aby grać to, co słyszą.

Jak możesz pomóc dziecku w nauce?

Więc minęło kilka miesięcy odkąd dziecko rozpoczęło prywatne lekcje gry na pianinie wydaje się jednak, że postęp był niewielki. Jeśli dziecko ma problemy z opanowaniem pianina, to właściwie dobry znak! Ale jak możesz upewnić się, że dobrze pracuje? Jak najlepiej wykorzystać lekcje (za które płacisz)?

Instruktorzy powinni uczyć wszystkich aspektów gry na pianinie, takich jak:

  • Praca z postawą
  • Szkolenie z solfeżu
  • Ćwiczenie piosenek
  • Progresje akordów fortepianowych i arpeggia
  • Czytanie muzyki

Jednakże, instruktor gry na pianinie nie zawsze jest odpowiedni dla każdego ucznia.

Uczeń często jest sam ze swoją klawiaturą. Aby dziecko nauczyło się grać na pianinie, musi regularnie ćwiczyć. Lepiej jest robić to 20 minut dziennie, niż wpychać całą praktykę na 2 godziny przed lekcją. Dzieje się tak, ponieważ mózg potrzebuje czasu na przeanalizowanie, ponowną ocenę, praktykę i uspokojenie.

A rodzice mają do odegrania rolę w zachęcaniu do takiego zachowania – pamiętaj, że lekcje gry na pianinie dużego kalibru to prawdziwy wysiłek zespołowy!

Znajdź lekcje gry na pianinie w okolicy.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.