Statystyka to szeroki temat - aby dać wyobrażenie o tym, jak szeroki - obejmuje wszystko, od raportów pogodowych i sportu zawodowego po sztuczną inteligencję i banki inwestycyjne. Jeśli przejdziesz kurs informatyki, odkryjesz, że statystyki są jeszcze ważniejsze. Problem polega na tym, że wiele osób jest przerażonych tym tematem - dlatego ten przewodnik postara się szczegółowo określić, który program nauczania jest najbardziej dostosowany do twoich potrzeb.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, na jakim poziomie statystyki się znajdujesz. Pierwsza kategoria obejmuje podstawowe umiejętności matematyczne, w tym przypadku najprawdopodobniej jesteś rodzicem lub inną zaufaną osobą dorosłą, szukającą dodatkowych instrukcji dla swojego ucznia. W takim przypadku najlepiej jest poszukać ogólnego nauczyciela matematyki w szkole, w Internecie lub w prywatnych szkołach. Nauczyciele matematyki powinni być w stanie pomóc w statystyce nauczanej w szkole podstawowej i gimnazjum, ponieważ tego rodzaju statystyki zostaną sklasyfikowane w ramach podstawowej matematyki.

Jeśli jesteś w szkole średniej, w tym w szkołach średnich z konkretnymi kursami statystyki lub sekcjami w ramach ich kursów matematycznych, konieczne jest znalezienie nauczyciela dostosowanego specjalnie do twoich potrzeb. Na przykład, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy zbliżasz się do ukończenia studiów, najprawdopodobniej będziesz musiał przystąpić do standardowych testów, które obejmują statystyki jako część testu umiejętności akademickich.

mężczyzna pracujący na programie python
Odnieś sukces, poprawiając najpierw swój poziom umiejętności. | Źródło: Unsplash

Jeśli szukasz pomocy ze statystykami na tych egzaminach lub na kursach, które są częścią programu szkolnego, ważne jest, aby dokładnie określić z czym masz problem. Aby odnieść sukces w statystyce, konieczne jest, aby spotkać się z nauczycielem. Oznacza to określenie, w których konkretnych przedmiotach potrzebujesz dodatkowych wskazówek, które mogą obejmować między innymi:

  • Matematyka
  • Ekonomia
  • Geometria
  • Statystyka
  • Biologia

Dla studentów w tej konkretnej sytuacji zaleca się wyznaczenie aspektów, w których będzie potrzebna pomoc, konkretnych obliczeń, i tego, co będzie na testach. Jest to szczególnie pomocne nie tylko w przypadku umiejętności uczenia się do przygotowania do testu, ale także w odniesieniu do poprawy w odrabianiu prac domowych.

Osoby poszukujące korepetycji na poziomie licencjackim i magisterskim muszą dowiedzieć się, jakie korepetycje są dostępne. Jeśli masz ograniczony budżet, najlepiej sprawdzić, czy Twoja uczelnia ma centrum korepetycji. Jest to najlepszy sposób na znalezienie nauczyciela, jeśli jedyną opcją finansową są bezpłatne korepetycje. Ten rodzaj korepetycji jest niezwykle pomocny dla tych, którzy najlepiej uczą się poprzez instrukcje peer to peer.

Statystyka korepetycje można również znaleźć online lub za pośrednictwem prywatnych instytucji. Jest to szczególnie pomocne, ponieważ decydujesz, jak długo i w jakich odstępach czasu będziesz korzystał z dodatkowej pomocy w trakcie semestru. Nie tylko będziesz mógł uczyć się i zyskać pewność siebie do swoich umiejętności, ale także będziesz mógł uczyć się określonych aspektów przedmiotu, którego potrzebujesz. Na przykład nie będzie miało znaczenia, czy zmagasz się z konkretnym zadaniem kursu statystyki ciężkiej rachunku różniczkowego, piszesz trudny fragment eseju z biologii, czy zapominasz algebry - możesz znaleźć odpowiedzi online lub przez przeszkolonych specjalistów.

Ludzie, którzy chcą po prostu dowiedzieć się więcej o statystykach, a nie o konkretnych egzaminach lub ustawieniach w klasie, mogą polegać na konferencjach internetowych i zajęciach w społeczności, aby rozpocząć swoją statystyczną podróż. Dotyczy to również byłych uczniów, którzy chcą odświeżyć umiejętności, których nauczyli się dawno temu - statystyki są dla wszystkich i ważne jest, aby nigdy się nie zniechęcać.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące interpretacji danych statystycznych, seminaria internetowe i samouczki online mogą być bardzo przydatne!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Statystyka
Żaneta
5
5 (5 oceny)
Żaneta
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (3 oceny)
Paulina
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maria
5
5 (3 oceny)
Maria
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Hanna
5
5 (5 oceny)
Hanna
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jules
5
5 (3 oceny)
Jules
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karolina
5
5 (4 oceny)
Karolina
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (3 oceny)
Paulina
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
Kacper
15 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Żaneta
5
5 (5 oceny)
Żaneta
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (3 oceny)
Paulina
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maria
5
5 (3 oceny)
Maria
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Hanna
5
5 (5 oceny)
Hanna
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jules
5
5 (3 oceny)
Jules
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karolina
5
5 (4 oceny)
Karolina
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (3 oceny)
Paulina
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
Kacper
15 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak zidentyfikować najlepszych korepetytorów

Niezależnie od tego, czy szukasz korepetycji online, korepetycji na uniwersytecie, czy w prywatnej instytucji, będziesz w stanie zastosować te metody, aby znaleźć najlepszych korepetytorów w statystyce. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie poszukiwania najlepszego nauczyciela jest określenie specjalizacji, którą chcesz mieć. Nie musi to być żaden konkretny dokument ani zaświadczenie o formalnych kwalifikacjach, ale to, czego są nauczycielami.

Najlepszym sposobem ustalenia, jaki rodzaj akademickich korepetycji zapewnia nauczyciel, jest sprawdzenie, jakie wsparcie oferuje i jak je oferuje. Na przykład, jeśli nauczyciel chemii specjalizuje się w prowadzeniu małych grupowych kursów dla prac dyplomowych z wykorzystaniem testowania hipotez, wiesz, że będziesz współpracować z innymi na bardzo konkretny temat. W ten sposób będziesz mógł znaleźć korepetytora, który oferuje usługę dostosowaną do twoich potrzeb.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli szukasz pomocy w nauce, testach przygotowawczych lub egzaminach wstępnych. W ten sposób będziesz mógł znaleźć wskazówki na temat przygotowań, których potrzebujesz. Po wykonaniu tej czynności możesz przejść do następnego etapu znajdowania nauczyciela odpowiadającego twoim potrzebom: decydowanie, czy formalne kwalifikacje są dla ciebie ważne.

Dla uczniów i rodziców stopień ważności świadectw kwalifikacji - takich jak dyplomy lub szkolenie nauczycieli - może być bardzo duży. Jeśli szukasz korepetycji w domu, ale chciałbyś mieć doświadczonego profesjonalistę, może być lepsza strona prywatnej instytucji o dobrej reputacji. W większości przypadków instytucje te oferują również korepetycje online. Planowanie może również mieć duży wpływ na to, czy zdecydujesz się pójść z wysoko wykwalifikowanym profesjonalistą, czy nie.

Jeśli twój uczeń ma więcej czasu w szkole lub spędza większość czasu w kampusie, najlepiej spróbować znaleźć innego rówieśnika, który chętnie uczyłby twojego ucznia. Pomocne może być wypróbowanie niektórych ćwiczeń, aby sprawdzić, z jakimi problemami boryka się twoje dziecko.

dwóch mężczyzn pracujących z programem python
Korepetycje, centra korepetycji i pasjonaci mogą oferować indywidualne lekcje. | Źródło: Unsplash

Korepetycje statystyki online

Na szczęście istnieje wiele źródeł ukierunkowanych na zapewnienie zasobów online, które pomogą w statystyce. Na przykład, jeśli szukasz pomocy w statystyce na poziomie podstawowym, najlepiej zacząć od dziecka od gier matematycznych i statystycznych online, takich jak Math Playground, który oferuje gry na wszystkich poziomach szkoły podstawowej.

Pomoc w statystyce wyższego poziomu można znaleźć w Internecie za pośrednictwem stron internetowych takich jak Wolfram - oferuje różnorodną pomoc nie tylko w zakresie podstawowych statystyk matematycznych, ale także bardziej skomplikowanych wykresów statystycznych i rachunku różniczkowego. Może to być szczególnie pomocne w pracy na wyższym poziomie, a nawet na studiach licencjackich, gdzie wiele statystyk jest silnie zakorzenionych w tematach matematycznych, takich jak prawdopodobieństwo i algebra liniowa. Oferują również przykłady, które możesz przećwiczyć, gdy uczysz się bardziej szczegółowych statystyk.

Prywatny nauczyciel statystyki

Prywatni korepetytorzy są również świetną drogą do odkrywania, gdy próbujesz studiować statystykę. Może to być zarówno online, jak i osobiście, a każda z opcji zawsze będzie zależała od ciebie. Jednymi z najlepszych platform, które oferują obie usługi, jeśli chodzi o statystyki, są strony takie jak Superprof, Kahn Academy i - co zaskakujące - Youtube.

Jeśli nadal masz problemy ze znalezieniem prywatnego korepetytora, zalecamy znalezienie centrum poradnictwa w szkole, aby sprawdzić, czy może ono dostarczyć listę zaufanych korepetytorów lub instytucji prowadzących korepetycje. Może to być szczególnie pomocne, ponieważ osoby lub organizacje znajdujące się na tej liście rekomendacji prawdopodobnie pracowały z tymi samymi tematami, z którymi obecnie się zmagasz.

Znajdź zajęcia dla siebie, wpisując np. korepetycje statystyka Kraków w wyszukiwarkę Superprof.

ekierka, długopis i zeszyt leżące koło komputera
Przygotuj się do egzaminów statystycznych z pomocą prywatnego nauczyciela. | Źródło: Unsplash

Zostań Nauczycielem

Niezależnie od tego, czy po prostu szukasz sposobów na poprawę w nauce, czy jesteś mistrzem statystyki i chcesz zacząć pomagać innym, te wskazówki będą szczególnie pomocne. Przejrzenie przydatnych porad online może być dobrym miejscem do rozpoczęcia, wyznaczając realne cele po drodze. W ten sposób będziesz w stanie wyznaczyć osiągalną wytyczną, do której zawsze będziesz mógł się odwoływać w przyszłości.

Jeśli szukasz pracy jako korepetytor, świetnym sposobem na rozpoczęcie pracy będzie szkoła lub okolica. Dotarcie do forów społecznościowych lub forów szkolnych może być pomocne, gdy próbujesz zarobić trochę gotówki i doświadczenia. Jeśli chcesz zapewnić korepetycje jeden na jeden, ważne jest, aby zawsze pamiętać o swoim bezpieczeństwie i przestrzegać następujących zasad:

  • Spotkaj się w miejscach publicznych, takich jak biblioteki lub kawiarnie
  • Przekaż swoją lokalizację zaufanym przyjaciołom i rodzinie
  • Nie bój się odmawiać korepetycji

Z drugiej strony zawsze ważne jest, aby szanować bezpieczeństwo osób, których nauczasz. Zawsze upewnij się, że jeśli prowadzisz korepetycje z osobą nieletnią, zawsze w pokoju jest jedna z jej zaufanych rodzin lub przyjaciół. Jeśli nie jest to możliwe, upewnij się, że starasz się zbudować bezpieczne i profesjonalne środowisko, w którym wygodnie jest wyjechać w dowolnym momencie.

Jeśli jesteś profesjonalistą, który chce rozpocząć naukę w pełnym wymiarze godzin, odniesiesz największy sukces, dzięki prywatnym instytucjom. Może to być szczególnie przydatne, ponieważ zawsze będzie baza studentów, do której można dotrzeć i mieć organizację, która będzie promować twoje usługi dla ciebie.

Dowiedz się o metodach analizy danych oraz jak się ich nauczyć!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.