Ze względu na zalety świadomego odżywiania i obietnicę dzielenia miłych chwil z rodziną, kuchnia przyciąga coraz więcej Polaków.

Jeśli chodzi o jedzenie, blogerzy i gospodarze telewizyjni odnoszą się do mniej więcej ostatniej dekady jako Renesans polskiej kuchni, aby przywołać ewolucję smaków i kuchni, której do tej pory opierała się stanowczo polska kultura kulinarna, hołdując tradycji.

Znani szefowie kuchni, tacy jak Magda Gessler i Wojciech Modest Amaro, w pełni wykorzystują to dobrodziejstwo! Możesz to oglądać każdego dnia i nocy, kroi, szatkuje, gotuje na parze i dusi.

Zwłaszcza pani Gessler ze swoim ognistym temperamentem czasem gotuje się z wściekłości!

Każdy, kto chce poznać kulinarne specjały ze Śląska i opanować podstawowe techniki kuchenne, we Wrocławiu masz w czym wybierać!

Dzięki kursom online możesz wybrać inne miasta w Polsce, np. kursy gotowania Warszawa.

kluski śląskie surowe ciasto kopytka leniwe kuchnia śląska
Dania kuchni śląskiej głównie opierają się na ziemniakach. (Źródło: Pixabay)

W istocie, wiele kulinarnych kursów może stanowić wyzwanie zarówno dla amatorskiego szefa kuchni, jak i dla tych najbardziej doświadczonych.

Superprof postanowiło zrobić listę kursów kulinarnych w mieście, a teraz przedstawia mieszkańcom i potencjalnym turystom sztukę gotowania we Wrocławiu.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Gotowanie
Teresa
Teresa
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sonia
Sonia
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamil
Kamil
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (1 oceny)
Julia
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Liza
5
5 (2 oceny)
Liza
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patrycja
Patrycja
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Teresa
Teresa
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sonia
Sonia
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamil
Kamil
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (1 oceny)
Julia
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Liza
5
5 (2 oceny)
Liza
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patrycja
Patrycja
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Powody by Podjąć Kurs Gotowania

Dlaczego ktokolwiek miałby pomagać aspirującemu szefowi kuchni, w nauce sztuki kulinarnej? W końcu, czy gotowanie, podobnie jak wiele innych, nie jest w dużej mierze inspiracją? Czy można mieszać składniki wedle własnego uznania i uzyskać pysznego rezultatu?

Jest o wiele więcej powodów, aby uczyć się sztuki kulinarnej niż tylko przyrządzanie apetycznego jedzenia.

Wśród nich są:

 • Nie masz absolutnie żadnej umiejętności gotowania i polegasz na przepisach, aby przygotować dowolne danie.
 • Możesz odkryć radość gotowania z dziećmi, zapisując się na lekcje gotowania dla dzieci
 • Chcesz urozmaicić dietę lub całkowicie ją zmienić - ze względów zdrowotnych lub kontroli wagi
 • Chcesz się przekonać, czy gastronomia jest dla Ciebie dobrą ścieżką kariery
 • Jeśli jesteś już szefem kuchni, możesz chcieć się specjalizować; w dziedzinie takiej jak gastronomia molekularna lub kuchnia światowa
 • Być może chcesz nauczyć się robić piękne i smakowite wypieki!
 • Jako kierownik biura, usłyszałeś, że warsztaty kulinarne jest świetnym ćwiczeniem zacieśniania relacji w zespole pracowników w miejscu pracy

Posiadanie książki kucharskiej nie uczyni Cię szefem kuchni; raczej z nich nie korzystają.

Biorąc jednak udział w lekcjach gotowania, przeżyjesz długą i wspaniałą drogę, aby doświadczyć inspirujących i wyjątkowych doznań kulinarnych.

para gotująca razem posiłek w kuchni
Biorąc lekcje gotowania z ukochaną osobą, możesz w ten sposób zacieśnić relacje! (Źródło: Unsplash)

Lekcje Gotowania we Wrocławiu

Załóżmy, że mieszkasz we Wrocławiu lub w okolicy i zdecydowałeś się wziąć lekcje gotowania.

Ale chcesz tego, co najlepsze, wydając na to własne pieniądze, a takie podejście jest całkiem słuszne! Szef kuchni musi być świetny i odpowiednio Cię przeszkolić, w przeciwnym razie: nie ma umowy!

Po pierwsze, powinieneś zdecydować: czy chcesz nauczyć się przyrządzać potrawy wegetariańskie, a może wolisz piec chleb?

Jak dobrze potrafisz gotować?

Bez względu na powód, dla którego szukasz zajęć z gotowania, oto niektóre z najlepszych szkół do wyboru by podjąć kurs we Wrocławiu.

Studio Kulinarne Browar Mieszczański

Poszerzanie wiedzy na temat gotowania i nauczenie czerpania radości z przygotowywania posiłków wśród mieszkańców Wrocławia to jedno z zadań jakie wziął na siebie Piotr Kucharski. Nazwisko najwyraźniej zobowiązuje, gdyż Kucharski jest inicjatorem powstania studia kulinarnego w dawnej rozlewni piwa, wrocławskiego Browaru Mieszczańskiego.

Studio Kulinarne działalność rozpoczęło w 2012 roku i jest obecnie najdłużej oraz najprężniej działającym miejscem organizującym warsztaty o tematyce kulinarnej we Wrocławiu. Organizują także firmowe eventy oraz wspierająca młodych cukierników, kucharzy i instytucje charytatywne.

Nasze motto – Gotuj się do zabawy – udowadnia że prawdziwa pasja daje szczęście a praca jest przyjemnością jeśli tylko robi się to – co się kocha.

W szkole można nauczyć się zarówno podstaw gotowania jak i poznać ciekawe tricki. Można dowiedzieć się jakie produkty są najlepsze, a także gdzie i kiedy je kupować. Na warsztatach uczestnicy poznają techniki posługiwania się kuchennymi sprzętami oraz ciekawostki ze świata kulinariów. Pod okiem najlepszych w Polsce Szefów Kuchni można nabyć umiejętności i stać się Szefem domowej Restauracji.

Stół na Szwedzkiej- Studio Kulinarne

Stół na Szwedzkiej to przede wszystkim restauracja, która różni się nieco od klasycznych modeli, tym, że nie ma tu menu. Ciepłe i zimne dania są przygotowywane na świeżo i stawiane na wspólnym stole, gdzie można się nimi dowolnie dzielić z innymi i nakładać sobie dokładnie taką porcję, na jaką ma się ochotę. Stolik w restauracji należy zarezerwować około 2 tygodnie wcześniej. Jeśli ktoś jest cukrzykiem, weganinem, bądź cierpi na daną nietolerancję, może poinformować o tym obsługę podczas rezerwacji, a szef kuchni przygotuje odpowiedni posiłek.

Oferują także warsztaty kulinarne kierowane do osób, które nie wiedzą jak zabrać się do gotowania lub chcą poszerzyć swoje gastronomiczne horyzonty i nauczyć się zupełnie nowych trików w kuchni.

Grzegorz (szef kuchni) nie będzie Cię uczył standardów ani jednego właściwego sposobu na krojenie cebuli czy blanszowanie brokułu. Warsztaty kulinarne Stołu mają za zadanie ukształtować w Tobie wyobraźnię kulinarną.

Według personelu Stołu na Szwedzkiej dzięki rozwinięciu wyobraźni kulinarnej możemy nauczyć się, jak łączyć smaki i produkty, co pozwoli nam samodzielnie przygotowywać doskonałe i twórcze dania w domu. Warsztaty mogą być oparte o wcześniej ustaloną tematykę, dlatego bez trudu można znaleźć dziedzinę, która najbardziej nas interesuje. W kursie może brać udział 8-10 osób, a cena wynosi 250 zł.

Studio Culinary Solutions

Studio Culinary Solutions to slow food bistro, w którym serwowane są dania kuchni regionalnej oraz międzynarodowej. Wszystkie są oparte na filozofii slow food - czyli na eko-kulinarnym podejściu do gotowania. Powstają wyłącznie z naturalnych produktów, które dostarczają tu w dużej większości lokalni producenci. Menu oparte jest przede wszystkim o sezonowość - zmieniane jest średnio co miesiąc po to, aby można było delektować się tym co jest w danej porze roku najlepsze.

Studio Culinary Solutions to także nowoczesna szkoła gotowania organizująca tematyczne szkolenia kulinarne dla amatorów ale i dla zawodowych kucharzy, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

W ofercie studia są:

 • Szkolenia kulinarne dla osób indywidualnych
 • Warsztaty kulinarne – team building we wskazanym przez klienta miejscu na terenie całego kraju dla dowolnej liczby uczestników (z możliwością stworzenia pop-up’owej kuchni)
 • Możliwość przeprowadzenia warsztatów w języku angielskim
 • Szkolenia profesjonalne skierowane do kucharzy zawodowych chcących rozwijać swoje portfolio i umiejętności
 • Bezpłatne szkolenia dla firm z branży gastronomicznej (HoReCa) w ramach Krajowego Funduszu Szkoleń
 • Mentoring restauracyjny – merytoryczna opieka nad lokalem klienta, tworzenie sezonowych kart menu oraz portfolio dań bankietowych poparte szkoleniem kucharzy, cykliczne audyty, szkolenia uzupełniające

Warsztaty Smaku Bosch

Bosch to niemiecka marka, której portfolio obejmuje cały wachlarz urządzeń gospodarstwa domowego, począwszy od piekarników, płyt gazowych i elektrycznych, okapów, zmywarek, pralek, suszarek, chłodziarek i zamrażarek po małe AGD, jak odkurzacze, maszynki do mięsa, blendery i roboty kuchenne.

Marka ta zdecydowała się zorganizować warsztaty, które prowadzone są przez specjalistów we Wrocławiu i w Warszawie. Oferują około 10 różnych kursów! Między innymi, jak przyrządzać owoce morza czy wegańskie pasztety. Dostępne są także kursy kierowane do osób, które chciałby zrzucić kilka kilogramów w wieku 40+ oraz do tych, którzy poprzez dietę, chcieliby zadbać o swoje włosy i cerę.

Gdzie we Wrocławiu Można Zjeść Dobry Posiłek

Gdzie poza swoją kuchnią chciałbyś zjeść wyjątkowo smaczny posiłek w Mieście Krasnali?

danie mięsne wegańskie wegetariańskie podane na talerzach
We Wrocławiu każdy znajdzie dla siebie pyszny posiłek! (Źródło: Unsplash)

Oprócz restauracji, które wymieniliśmy przy okazji, podając miejsca, w których można podjąć kurs, istnieje cała lista eklektycznych restauracji, które kuszą podniebienia w każdy dzień tygodnia.

Jeśli jesteś mięsożercą, to powinieneś odwiedzić Whiskey in the Jar!

To miejsce, w którym gra świetna muzyka na żywo, w połączeniu z przepysznym jedzeniem. Grillowane steki i żeberka, burgery ze 100% wołowiny i inne pyszności. O stopniu wysmażenia steku decyduje się samemu. Jeśli jesteś pełnoletni, do swojego posiłku możesz zamówić nieziemskiego drinka, podanego... w słoiku!

Jeśli wolisz bardziej subtelne klimaty, to polecamy Restaurację Konspira. To doskonała restauracja z prostym menu, "świetną kawą i prawdą w smaku". Także jeśli masz ochotę na tradycyjny, swojski obiad, to na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. Ponoć całkowity dochód z ich działalności przeznaczany jest na cele społeczne.

Niezależnie od gustu, nasz romans z jedzeniem trwa. Z ciekawości lub potrzeby na zajęciach z gotowania już odpalają dla Ciebie palniki. Wystarczy zapisać się i wziąć udział!

A dla tych, którzy są biegli w posługiwaniu się nożem i chcą odtworzyć smak innych regionów w kuchni, możesz udać się do Poznania lub Trójmiasta, aby dowiedzieć się, jak przygotować swoje specjalności!

Nie musisz ograniczać się do zajęć z gotowania we Wrocławiu. Czy chcesz wiedzieć, gdzie znaleźć kursy gotowania w Polsce?

Może interesują Cię lekcje gotowania w Warszawie? Lub, może poszukujesz zajęć kulinarnych w Krakowie, czy Trójmieście? Przeczytaj także nasze artykuły odnośnie nauki gotowania w Poznaniu, oraz Katowicach!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.