Wiemy już, że istnieje wiele podręczników do nauki, które mogą pomóc Ci przejść przez cały proces studiów prawniczych lub gdy chcesz się dopiero do nich przygotować, ale jak można uczynić proces nauki bardziej fascynującym, aby łatwiej było przełknąć prawniczy język?

Gdybyśmy powiedzieli Ci, że czytając powieść lub dwie będąc jeszcze w liceum, mógłbyś dowiedzieć się bardzo dużo o prawie karnym oraz o historii spraw prawnych i sądzie federalnym, czy uwierzyłbyś nam? Czytaj uważnie, bo znaleźliśmy pięć powieści związanych z różnymi aspektami prawa konstytucyjnego i międzynarodowego, które są fascynujące, zabawne i pełne przydatnych treści, jeśli chodzi o Twój program studiów.

Nasza propozycja jest zatem następująca: zapoznaj się z naszą mini biblioteką książek prawniczych, aby uzyskać redakcyjną recenzję wszystkich kwestii związanych z systemem prawnym, w tym odpowiedzialności, dyscypliny, różnorodności, egzekwowania prawa, czy prowadzenia kancelarii.

Sektor wydawniczy nie ogranicza się do opowiadania bajek, romansów czy literatury popularnonaukowej, można również wiele nauczyć się z powieści o prawnikach.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Prawo ogólne
Paweł
Paweł
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
Mateusz
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Gabriela
Gabriela
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marcin
Marcin
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Daria
Daria
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Рита
Рита
zł54
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
Mateusz
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Gabriela
Gabriela
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marcin
Marcin
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Daria
Daria
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Рита
Рита
zł54
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Warte Uwagi Książki Prawnicze

Kiedy wymieniamy konkretne powieści jako materiały do nauki, nie mamy na myśli, że powinieneś po prostu krótko przeczytać podsumowanie na tylniej okładce kilku książek w bibliotekach czy księgarniach i podać ich tytuły oraz motywy podczas egzaminu. Aby naprawdę zrozumieć treść, wpływ prawa na postacie i wpływ tych spraw na rozwój wymiaru sprawiedliwości, musisz czytać historie z uwagą, umożliwiając sobie wykorzystanie przykładów scenariuszy przedstawionych w powieściach w celu wykonania kopii zapasowej odpowiedzi na pytania egzaminacyjne.

Oczywiście, Twój egzamin z prawa nie przewiduje analizy literackiej, ale na pewno nie zaszkodzi, jeśli będziesz posiadać większą wiedzę i lepsze argumenty, czym możesz zadziwić egzaminatora. Ponadto czytanie książek jest zabawne i wciągające, więc możesz nawet użyć tej metody nauki jako sposobu na relaks po ciężkim dniu!

Billy Budd. Opowieść wtajemniczonego

Herman Melville

Wprowadzenie:

Ta klasyczna powieść Melville'a opowiada prostą historię, ale jest doskonałym przykładem podziału na prawo i sprawiedliwość.

Z homoseksualnym podtekstem Billy Budd jest nękany przez oficera Claggarta i atakuje go, niosąc ze sobą fatalne konsekwencje. Powieść dotyczy obowiązku i moralności i przedstawia oczywistą fascynację autora prawem oraz sposób, w jaki ograniczał on indywidualność.

Czytelnicy mogą nie zdawać sobie sprawy, że teść autora był związany z systemem wymiaru sprawiedliwości jako Naczelny Sędzia Sądu Najwyższego w Massachusetts, który niewątpliwie podsycił obsesję Melville'a na punkcie podmiotów prawnych.

Porywająca historia, czytelnicy będą zszokowani egzekucją głównego bohatera, marynarza i będą chcieli podążać drogą opowieści do jej ostatecznego wyniku, odkrywając fizyczne i psychologiczne bitwy, z którymi mierzą się bohaterowie.

Główne Motywy:

Głównym motywem poruszanym w książce jest, konflikt- sumienie kontra prawo, indywidualność kontra społeczeństwo i podatność na niewinność.

Wyraźnie widzimy jak bardzo wewnętrzne uczucia są odrębne od zobowiązań społecznych, a postać Vere postępuje zgodnie z przepisami prawa, a nie tym, co podpowiada mu serce, gdy ściga Billy'ego.

Jego odpowiedzialność za przestrzeganie ustawy o buncie oznacza, że ​​jest on poddany wielkiej presji ze strony wymiaru sprawiedliwości i pozwala, aby ustanowione prawo służyło kontrolowaniu społeczeństwa, a nie dobru jednostek. Chociaż jest to moralnie złe, Vere potępia niewinną osobę.

Zabić Drozda

Harper Lee

Wprowadzenie:

Wszyscy słyszeli o tej słynnej powieści, ale wielu może nie zauważyło jej znaczenia dla niesprawiedliwości i mniejszości rasowych. Teraz, gdy jesteśmy bardziej świadomi tych kwestii, jest to fascynująca lektura, która pokazuje, jak potrzebna była ustawa o prawach obywatelskich.

okładka książki zabić drozda
„Zabić drozda” to cenna lektura dla studentów prawa. (Źródło: Visual Hunt)

Prawnicy zostaną pod wrażeniem postaci Atticus'a Finch ze względu na to, jak dobry był w swojej niezwykle trudnej pracy.

Główne Motywy:

Książka bada etykę ludzi, porównując tych, którzy są naturalnie dobrzy i tych, którzy są czystym złem.

Z perspektywy dziecięcej niewinności autor bada różnice w statusie społecznym w hierarchicznym społeczeństwie i jak wpływa to na jednostki. Sztywne podziały okazały się szokujące i destrukcyjne, podczas gdy postrzegany przez dziecko świat dorosłych zostaje skrytykowany ze względu na rolę klas społecznych i ludzkie uprzedzenia.

Transakcja

Zbigniew Korba

Wstęp:

Powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym. Autorem jest Zbigniew Korba – radca prawny, partner kancelarii Deloitte Legal, posiadający duże doświadczenie w transakcjach finansowych.

Autor „Transakcji” przenosi czytelnika w świat korporacji prawniczej. „Prawnik uznanej kancelarii prawnej otrzymuje do poprowadzenia niecodzienną sprawę. Chodzi o eksploatację bogatych złóż naturalnych odkrytych w Polsce. W tym samym czasie na placówce dyplomatycznej nagle umiera jego stary przyjaciel. Tajemnica tej śmierci niepokojąco zbiega się z prowadzoną transakcją.
Walka o zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa i rozwikłanie zagadki śmierci przyjaciela okazuje się nie jedynym frontem zmagań bohatera. Transakcja nabiera tempa, a w kancelarii pojawia się atrakcyjna młoda prawniczka. Czy bohater oprze się jej urokowi?”

Głowne Motywy:

Książka porusza kilka ważnych zagadnień zz dziedziny prawa. Warto też zwrócić uwagę na problem godzenia pracy z życiem prywatnym.

Człowiek żonaty

Piers Paul Read

Wprowadzenie:

Mimo że obecnie nie ma jej w druku, wciąż możesz zdobyć kopię tej ponadczasowej powieści z drugiej ręki.

Poważna historia o londyńskim prawniku w średnim wieku, który daje się namówić na romans, porusza podstawowe tematy, które mogą być docenione przez wszystkich i dlatego jest książką, która może spodobać się szerszemu gronu czytelników.

Osoba stojąca nad klifem, przy morzu
Autor zastanawia się nad kryzysem moralnym w życiu jednego człowieka wraz z upadkiem kraju. (Źródło: Unsplash)

W powieści autor Piers Paul Read próbuje porównać moralny kryzys wieku średniego w życiu jednostki z podupadającym otaczającym go środowiskiem.

Główne Motywy:

W tej powieści protagonista aplikant Strickland bada swoją podwójną tożsamość jako prawnika i swoją nieuchronną pozycję w parlamencie, ale jego własne pytania o tożsamość przebiegają przez całą powieść, wzywając nas do pytania, kim jesteśmy.

Oprócz romansu z kobietą najważniejsze tematy to strajki i kryzys polityczny.

Cedry pod Śniegiem

David Guterson

Według opisu książki w sklepie Empik: "Urzekająca powieść o miłości, zdradzie, nienawiści, niełatwych moralnych wyborach, poruszająca swoją niezwykłą atmosferą. Akcja książki, stanowiącej połączenie romansu, kroniki wojennej i pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji powieści kryminalnej, toczy się w 1954 roku na należącej do USA wysepce San Piedro na Pacyfiku."

miasteczko w stanie Waszyngton
Ta powieść przedstawia uprzedzenia wobec Azjatów w Ameryce w małym miasteczku w stanie Waszyngton. (Źródło: Visual Hunt)

W powieści reporter opowiada historię rozprawy sądowej, obejmując doskonałe opisy postaci i sali rozpraw.

Główne Motywy:

Ta fascynująca książka przenosi czytelników do sedna życia w społeczności politycznej, obejmując takie kwestie, jak proces sądowy czy uprzedzenia rasowe.

Odwiedź Księgarnię Prawniczą i Zacznij się Uczyć

Znalezienie powieści, która koncentruje się wyłącznie na kwestiach prawnych, jest prawie niemożliwe, ponieważ spójrzmy prawdzie w oczy, autorzy muszą sprzedać swoją pracę z dobrą historią, a jest to mało prawdopodobne by zwykła stara opowieść o wydarzeniach w sądzie najwyższym stała się bestsellerem. To prawdopodobnie dlatego powieści są tylko dobrym źródłem pomocniczym i powinny być używane w połączeniu z innymi źródłami i metodami.

Zaletą korzystania z tych upiększonych historii w swoich badaniach naukowych jest jednak to, że dostarczają one interesujących i intelektualnych relacji na temat tego, jak regulacje rządzą społeczeństwem i działały przez wiele lat, a jednocześnie zapewniają wspaniałe źródła porównawcze do cytowania na temat zarządzania na przestrzeni dziesięcioleci, gdy są badane w ramach edukacji prawnej.

Skorzystaj ze wszystkich porad od nauczycieli i innych osób oferujących nauki prawnicze, jeśli chodzi o podręczniki, strony internetowe i inne materiały, ponieważ będą oni mogli zapewnić najlepsze wskazówki, jak zdać egzamin i przygotować się do studiów prawniczych.

To powiedziawszy, nie lekceważ potęgi, którą naprawdę dobrze znana sprawa (wymyślona lub prawdziwa) może mieć dla Twojej własnej opinii, umiejętności formułowania argumentów i odpowiedzi!

Możesz także uczyć się prawa z materiałów online!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.