"Student prawa może nauczyć się nie tylko jakie zasady prawa cywilnego wywodzą się z prawa rzymskiego czy jak skonstruowany jest system konstytucyjnych organów państwa, ale również jak przeprowadzić analizę daktyloskopijną oraz jaka jest struktura organizacyjna Polskiej Agencji Kosmicznej. "- Administrator strony studentprawa.pl

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Prawo ogólne
Paweł
Paweł
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
Mateusz
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Gabriela
Gabriela
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marcin
Marcin
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Daria
Daria
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Рита
Рита
zł54
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
Mateusz
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Gabriela
Gabriela
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marcin
Marcin
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Daria
Daria
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Рита
Рита
zł54
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Istota Nauki Prawa i Jak Uczyć się Skutecznie

Jak można się domyślić, czytając powyższy cytat, nauka, szczególnie w przypadku programu studiów prawniczych, nie jest łatwa. Dlatego tak wielu uczniów nienawidzi tego słowa! Ale podkreśla również, że każdy uczeń może dokonać wyboru odnośnie specjalności, aby stać się ekspertem w danej dziedzinie i poradzić sobie z przyswojeniem ważnych dat, spraw, terminów i żargonu prawniczego.

Więc jeśli czujesz się jak nauczyciel, rodzic lub Twoje sumienie ciągle dokucza Ci, mówiąc że „powinieneś teraz kuć”, to możesz być pewien, że nie jesteś sam!

Wszyscy wiemy jakie korzyści wynikają z nauki, ale czy naprawdę rozumiemy jak ogromną zaletę, daje rozpoczęcie nauki odpowiednio wcześniej?

Wczesne rozpoczęcie uczenia się oznacza, że będziesz mógł eksperymentować ze swoimi technikami i materiałami, jednocześnie zmniejszając stres, na jaki się narażasz. Bycie zorganizowanym i niewkuwanie na ostatnią chwilę jest również dobrym treningiem, gdy stajesz się prawnikiem i musisz bronić strony i precyzyjnie planować strategie.

uczniowie studenci piszący egzamin
Wchodząc do pokoju egzaminacyjnego możesz czuć się zadowolony z siebie, jeśli wcześniej się przygotowałeś. (Źródło: Visual Hunt)

Teraz, gdy wiemy, dlaczego powinniśmy się uczyć systematycznie od początku studiów, oto kilka wskazówek, w jaki sposób możemy przebrnąć przez ten proces.

Jak Uczyć się Prawa

Każdy ma swój sposób pracy i swoje unikalne techniki nauki.

Na przykład niektórzy wolą po prostu czytać i zapamiętywać informacje, inni mogą robić notatki w celu robienia powtórek, podczas gdy inni mogą chcieć nagrywać samych siebie, czytając fakty, a następnie słuchając nagrania raz za razem.

Wypróbuj wszystkie nowe techniki nauki, o których słyszysz lub z którymi się spotykasz, i przekonaj się, co działa najlepiej dla Ciebie jako osoby fizycznej.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć planowanie nauki, ale jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać przede wszystkim, jest zachowanie spokoju i optymizmu przez cały proces.

Może zainteresują Cię powieści, w których występują motywy prawa i sprawiedliwości!

Zaplanuj Sesje Nauki

Nie ma sensu myśleć o swojej nauce, musisz spisać swoje zamiary na papierze i zobowiązać się do trzymania się harmonogramu sesji nauki.

Oczywiście nie możesz planować swojego życia z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ nie wiesz, czego będziesz musiał się uczyć (chociaż, jeśli zbliżasz się do egzaminów, utrzymasz swój kalendarz całkiem czysty!), Jednak nadal możesz zapisywać przybliżone daty, aby upewnić się, że przerobisz przynajmniej minimalną liczbę godzin nauki w ciągu tygodnia.

Możesz poświęcić pół godziny każdego dnia lub możesz zaplanować naukę przez dwie godziny co drugi dzień, jeśli wolisz poświęcić trochę czasu na coś innego.

Jeśli jesteś rannym ptaszkiem i lepiej Ci pracuje jak wcześnie wstaniesz, zaplanuj swoją sesję nauki na pierwszą część dnia. Jeśli jednak jesteś nocnym markiem, być może zechcesz pouczyć się zaraz po lekcjach, pracy, siłowni lub po wieczornym posiłku. Nie odkładnaj nauki na późny wieczór, ponieważ wtedy Twoje ciało i umysł zaczną się męczyć i nie odniesiesz tyle korzyści z czasu spędzonego na czytanie lub rozwiązywanie zadań.

Nie zapomnij też robić przerwy po każdej godzinie, aby Twój mózg mógł odpocząć!

Co więcej, nie przeznaczaj po prostu całej ilości czasu na naukę, najlepiej jak podzielisz proces na konkretne zadania, aby uniknąć prokrastynacji i dekoncentracji.

Używaj Fiszek

Fiszki lub małe ściągi, w zależności od przypadku, mogą bardzo przydać się każdemu uczniowi prawa. Przy tak wielu nazwach i datach do zapamiętania, możliwość wizualizacji tych szczegółów na kartach może być Twoim kołem zatunkowym, jeśli chodzi o naukę na egzamin.

Nie tylko dokładne sprecyzowanie szczegółów dowodzi egzaminatorowi, że przyłożyłeś się do nauki, ale także pokazuje zaangażowanie i wiesz, o czym mówisz. Precyzja może mieć kluczowe znaczenie w wielu kwestiach prawnych.

Aby tworzyć fiszki, używaj odważnych kolorów i nie bój się używać diagramów lub obrazów, jeśli pomogą Ci one zapamiętać pewne fakty. Ponadto, niepowiedziane, że twoje fiszki muszą być małe jak te, które często można kupić, możesz użyć kartki A5 lub większej. Jeśli Twoi rodzice pozwolą, możesz zmienić jedną ze ścian sypialni w miejsce pracy, tak jak śledczy w filmach (możesz też użyć tablicy korkowej lub magnetycznej!).

Dodaj nazwę i datę sprawy, wraz ze szczegółami osób oskarżonych lub ofiar, ale nie zapomnij dodać dalszych informacji, które pomogą Ci w przedstawieniu argumentów, takich jak opinie sędziów.

Po zakończeniu upewnij się, że czytasz te informacje w kółko w różnych konfiguracjach i ciągle sprawdzaj swoją wiedzę podczas nauki.

kalendarz ołówki i notatnik leżące na biurku
Wszyscy mamy inne metody nauki, ale każdy powinien zacząć od notatnika, długopisu i kalendarza, aby móc zaplanować, jak dokonać zmiany. (Źródło: Unsplash)

Podręczniki do Nauki Prawa

Dzięki Lexotece udało nam się zidentyfikować najlepsze książki dla studentów prawa.

Poniższe podręczniki, nawet jeśli nie są przeznaczone dla konkretnego kursu lub poziomu, możesz być pewien, że będą Cię szczególnie interesować jako osoby, która jest entuzjastą kwestii prawnych.

Prawo międzynarodowe publiczne w zarysie

Wojciech Góralczyk, Stefan Sawicki

62,10 zł

★ ★ ★ ★ ★

"Omówiono w nim pozytywne skutki uznania rządu państwa w międzynarodowym systemie prawnym, a także negatywne skutki prawne spowodowane brakiem uznania nowego rządu. Dramatyczną sytuację humanitarną i prawną uchodźców we współczesnym świecie omówiono na podstawie Konwencji Genewskiej dotyczącej statusu prawnego uchodźców. Wykorzystano też ustawę o udzieleniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP, która określa zasady, warunki i tryb nadawania cudzoziemcom statusu uchodźcy oraz ich prawa i obowiązki. Wreszcie, przedstawiono funkcjonowanie misji pokojowych, poprzez które Rada Bezpieczeństwa ONZ skutecznie uczestniczy w obronie pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego w różnych częściach świata."

Prawo karne. Część ogólna

Jarosław Warylewski

62,10 zł

★ ★ ★ ★ ★

"Podręcznik przedstawia aktualną wiedzę akademicką w zakresie tzw. części ogólnej prawa karnego obejmującej: zagadnienia wstępne i naukę o ustawie karnej, naukę o czynie zabronionym oraz naukę o karze, środkach karnych, kompensacyjnych, zabezpieczających i innych środkach reakcji karnej. Książka stanowi opracowanie systemowe, w którym skomentowano zróżnicowane poglądy doktryny, w szerokim zakresie przywołano orzecznictwo ilustrujące omawiane instytucje oraz w sposób krytyczny ukazano proces legislacyjny i funkcjonowanie prawa karnego w praktyce."

Jeśli nie jesteś typem mola książkowego, sprawdź materiały online, aby ułatwić sobie naukę.

Zobowiązania. Część ogólna

Adam Brzozowski, Jacek Jastrzębski, Maciej Kaliński, Elżbieta Skowrońska-Bocian

62,10 zł

★ ★ ★ ★ ★

"Autorzy przystępnie, w usystematyzowany i pogłębiony sposób przedstawiają zagadnienia części ogólnej zobowiązań:

  • ich istotę, powstawanie, wykonanie, skutki niewykonania czy wygaśnięcia,
  • treść i rodzaje świadczeń,
  • kwestie dotyczące umów,
  • szkody i odszkodowania.

Poszczególne zagadnienia omówiono w aktualnym stanie prawnym, z przywołaniem orzecznictwa oraz piśmiennictwa. Wywód teoretyczny wsparto przykładami z praktyki prawniczej."

Przewodnik do ćwiczeń z logiki dla prawników

Radosław Brzeski, Andrzej Malinowski (redaktor naukowy), Michał Pełka

49,50 zł

★ ★ ★ ★ ★

"Przewodnik zawiera kompendium podstawowej wiedzy, niezbędnej do rozwiązywania ćwiczeń z logiki, podaje również wiele praktycznych wskazówek w tym zakresie. Spełnia także dwie funkcje:

  • jest narzędziem służącym do praktycznego opanowania tej umiejętności,
  • stanowi repetytorium wiedzy niezbędnej do rozwiązywania zadań.

Autorzy omawiają problematykę kategorii syntaktycznych, relacji, rachunku zdań, rachunku nazw, rachunku predykatów oraz wypowiedzi modalnych. Mniej sformalizowane działy logiki nie zostały ujęte."

Spółki handlowe. Pytania i odpowiedzi

Jerzy Jacyszyn (redaktor naukowy), Anna Koronkiewicz-Wiórek, Bogusław Książek, Marta Piotrowska-Kłak, Lidia Siwik, Anna Śmigaj, Łukasz Świderek

58,50 zł

★ ★ ★ ★ ★

"Publikacja w przystępny sposób przedstawia instytucje prawa gospodarczego i handlowego. Pytania i odpowiedzi odnoszą się głównie do materii kodeksu spółek handlowych. Autorzy uwzględnili też wybrane zagadnienia z zakresu kodeksu cywilnego oraz innych aktów prawnych, przede wszystkim prawa upadłościowego w kształcie obowiązującym od 1 stycznia 2016 r.

Atutem książki są tabele załączone w części II, które pomagają usystematyzować prezentowaną problematykę. Część III jest skierowana do kandydatów na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą."

Zerknij na kompletną listę materiałów do nauki prawa, przygotowaną przez Superprof!

segment półki regał z książkami
W Twojej prywatnej biblioteczce powinny znajdować się podręczniki, książki i inne materiały, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu. (Źródło: Pixabay)

Prawo spadkowe

Paweł Księżak

62,10 zł

★ ★ ★ ★ ★

"Podręcznik prezentuje kompletny wykład współczesnego polskiego prawa spadkowego. Punktem wyjścia dla jego konstrukcji jest dostrzeżenie potrzeby holistycznego opisu majątkowych konsekwencji śmierci osoby fizycznej. Z tego powodu, choć trzon książki stanowi omówienie przepisów księgi IV kodeksu cywilnego, wiele miejsca zajmuje także problematyka pozaspadkowych przypadków sukcesji singularnej i rozrządzeń pozatestamentowych mortis causa (takich jak umowa darowizny na wypadek śmierci, klauzul prawnospadkowych w umowach spółek czy umowach majątkowych małżeńskich). Przydatność praktyczna określonych instytucji prawnospadkowych rzutuje przy tym bezpośrednio na zakres poświęconego im miejsca i dogłębność analizy."

System ubezpieczeń społecznych. Zagadnienia podstawowe

Zofia Kluszczyńska, Wiesław Koczur, Katarzyna Roszewska, Katarzyna Rubel, Tadeusz Ryszard Szumlicz, Wiesław Stanisław Koczur, Grażyna Szpor, Grażyna Szpor (redaktor naukowy)

80,09 zł

★ ★ ★ ★ ★

"Zakres podręcznika obejmuje ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe. Dokonano w nim zwięzłej analizy ustaw: o systemie ubezpieczeń społecznych, o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa, o ubezpieczeniu społecznym w razie wypadków przy pracy i chorób zawodowych, o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Omówiono również regulacje dotyczące organizacji i funkcjonowania funduszy emerytalnych, zmiany niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń społecznych i określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych oraz ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Odniesiono się również do ustaw o pracowniczych programach emerytalnych, kwestii indywidualnych kont emerytalnych i indywidualnych kont zabezpieczenia emerytalnego."

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.