Właśnie wtedy, gdy myślisz, że możesz usiąść i zrelaksować się po tym, jak już uzyskasz swoje wyniki z egzaminów, po wakacjach wracasz na studia i na starcie Twoja wiedza zostaje poddana próbie... Oprócz tego musisz myśleć o kolejnych zaliczeniach, przygotowaniach do egzaminów i dalszej przyszłości!

Jednak niezależnie od tego, czy jesteś na pierwszym, czy na drugim roku studiów, nauka jest bardzo ważnym aspektem, więc nie zarzucaj nauczycielom, że zbytnio dramatyzują! Czas leci bardzo szybko!

Mimo że większy nacisk kładziony jest na egzamin końcowy, nadal musisz robić wszystko, co w Twojej mocy i uczyć się systematycznie od samego początku, nie tylko po to, aby udowodnić sobie i nauczycielom, że możesz to zrobić, ale także dlatego, że działa to jak inwestycja w siebie i swój rozwój, co może przyczynić się do tego, że w przyszłości lepiej wypadniesz na rozmowie kwalifikacyjnej. W związku z tym bardzo ważna jest wysoka ocena w CV.

okulary leżące na cv aplikacja życiorys
Na pewno chcesz, aby Twoje CV wyglądało dobrze i zdrowo pod względem doświadczenia i kwalifikacji. (Źródło: Pixabay)

Jesteś studentem prawa, a bycie inteligentnym i bystrym to Twój znak firmowy!

Dlatego nie będziemy głosić o tym, co powinieneś, a czego nie powinieneś robić, po prostu postaramy się jak najlepiej wskazać Ci właściwy kierunek, aby uzyskać najlepsze materiały do nauki, których możesz użyć w ramach przygotowań do kolejnych egzaminów z prawa.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Prawo ogólne
Paweł
Paweł
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dominik
Dominik
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Gabriela
Gabriela
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
Agnieszka
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marcin
Marcin
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dominik
Dominik
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Gabriela
Gabriela
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
Agnieszka
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marcin
Marcin
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Różnorodność Materiałów do Nauki Prawa

Twój nauczyciel, bez wątpienia podpowie, z jakich źródeł należy korzystać, zgodnie z krajowym programem nauczania prawa powszechnego i tematami obejmującymi przedmiot. To powiedziawszy, istnieje wiele książek, poradników i stron internetowych, które mogą być przydatne dla studentów prawa.

Jeśli jesteś studentem, który szuka pomocy w nauce, zapoznaj się z niektórymi przydatnymi materiałami, które znaleźliśmy, i które naszym zdaniem mogą przynieść korzyści zarówno na pierwszym, jak i drugim roku studiów, a nawet później!

Różne zasoby obejmują wszystkie dziedziny prawa, takie jak jurysdykcja, konstytucja, ustawodawstwo, prawo międzynarodowe, prawo cywilne, prawo handlowe, prawo własności i wiele innych. Chociaż materiały, które wyróżnia Twój korepetytor, prawdopodobnie nie podlegają negocjacjom pod względem ich znaczenia dla Twojego postępu w nauce, to jest to tylko ułamek spośród źródeł, które mogą przyczynić się do Twojego sukcesu, oferując szeroki zakres różnych mniej lub bardziej istotnych zagadnień.

Podręczniki do Nauki Prawa

Koncentrując się na podręcznikach z najlepszej księgarni oferującej szeroki wybór książek prawniczych. Poniżej znajdują się przykłady książek dotyczących nauki prawa, które mogą być dla Ciebie inspirujące jako entuzjasty prawa.

Niektóre są w miękkiej oprawie i mają rozsądną cenę, podczas gdy inne mogą być znacznie droższe, ale w rzeczywistości dzielą różne treści, które można wykorzystać na swoją korzyść, wymyślając inteligentne i unikalne sposoby odpowiedzi na pytania sędzi dotyczące regulacji i rozstrzygając kwestie prawne przed pójściem na studia prawnicze.

Ćśśś ... możesz zachować czyste sumienie, nie podając szczegółów tych wspaniałych znalezisk swoim rówieśnikom i konkurentom! Ale jeśli Twoją podstawową zasadą jest czynienie dobra poprzez innych, możesz chcieć postępować z szacunkiem i ujawnić swoje karty pozostałym studentom w swoim prawniczym towarzystwie!

Prawo międzynarodowe publiczne w zarysie

Wojciech Góralczyk, Stefan Sawicki

62,10 zł

★ ★ ★ ★ ★

Prawo karne. Część ogólna

Jarosław Warylewski

62,10 zł

★ ★ ★ ★ ★

Zobowiązania. Część ogólna

Adam Brzozowski, Jacek Jastrzębski, Maciej Kaliński, Elżbieta Skowrońska-Bocian

62,10 zł

★ ★ ★ ★ ★

Przewodnik do ćwiczeń z logiki dla prawników

Andrzej Malinowski, Michał Pełka, Radosław Brzeski

49,50 zł

★ ★ ★ ★ ★

Spółki handlowe. Pytania i odpowiedzi

Jerzy Jacyszyn (redaktor naukowy), Anna Koronkiewicz-Wiórek, Bogusław Książek, Marta Piotrowska-Kłak, Lidia Siwik, Anna Śmigaj, Łukasz Świderek

58,50 zł

★ ★ ★ ★ ★

Prawo pracy. Pytania i odpowiedzi

Małgorzata Gersdorf, Eliza Maniewska, Krzysztof Wojciech Rączka, Michał Raczkowski

62,10 zł

★ ★ ★ ★ ★

Prawo podatkowe z kazusami i pytaniami

Dobrosława Antonów, Paweł Borszowski (redaktor naukowy), Artur Halasz, Andrzej Huchla, Katarzyna Kopyściańska, Marek Kopyściański, Rafał Kowalczyk, Paweł Lenio, Wiesława Maria Miemiec, Przemysław Pest, Witold Michał Srokosz, Michał Stawiński, Patrycja Zawadzka, Cyprian Golda

35,40 zł

★ ★ ★ ★ ★

Ubezpieczenia społeczne. Repetytorium

Grażyna Szyburska-Walczak

44,10 zł

★ ★ ★ ★ ★

Aby dowiedzieć się więcej o tych podręcznikach do nauki i o tym, jak dokładnie mogą się one odnosić do procesu dokształcania, przeczytaj nasz post na temat podręczników do nauki prawa.

Najlepsze Powieści do Nauki Prawa

Oczywiście nie tylko podręczniki tematyczne lub inne dostosowane zasoby edukacyjne mogą pomóc Ci osiągnąć najlepsze oceny na studiach.

Czasami pomysły zaczerpnięte z oryginalnych źródeł mogą być kluczem do rozwijania miłości, pasji i pewnego talentu względem danego tematu.

półka pełna różnych książek i powieści nauka
Pamiętaj, że nie tylko podręczniki tematyczne mogą być przydatnym źródłem nauki. (Źródło: Unsplash)

Jako student prawa prawdopodobnie lubisz czytać o historycznych sprawach, edyktach i przepisach z minionych lat oraz o innych osobistych sytuacjach, które można zastosować w pracy, więc dlaczego nie pomyśleć o przeczytaniu poniższych książek, z których wszystkie zawierają szczególny związek z prawem. Te, we współpracy z innymi materiałami edukacyjnymi, zapewnią Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby podać satysfakcjonujące odpowiedzi podczas egzaminu.

Nawet jeśli przeczytałeś już jedną lub dwie z nich w ramach innego przedmiotu lub tylko dla własnej przyjemności, warto ponownie je przeczytać, uważnie przyglądając się podstawowym zagadnieniom prawa, na których być może nie koncentrowałeś się za pierwszym razem.

Jak to bywa z dziełami literackimi, najwięcej zyskujesz dzięki własnej interpretacji, jednak zakładamy, że dzięki tym publikacjom dowiesz się więcej o prawie. Wspaniale jest też mieć oryginalne cytaty, do których można się odwołać na egzaminie pisemnym, aby pokazać, że jesteś oczytany.

Billy Budd. Opowieść wtajemniczonego

Herman Melville

Zabić Drozda

Harper Lee

Transakcja

Zbigniew Korba

Człowiek żonaty

Piers Paul Read

Cedry pod Śniegiem

David Guterson

Ponownie, aby uzyskać więcej informacji na temat tych książek i ich korelacji oraz recenzje, przeczytaj nasz przewodnik po książkach, aby poszerzyć zasób tematów do rozmowy jako student prawa.

Strony Internetowe do Nauki Prawa

Szukając materiałów online, należy pamiętać, że chociaż istnieje tak wiele informacji, które można zdobyć, to ważne jest, aby sprawdzić, czy są one autentyczne, aktualne i, w miarę możliwości, dostosowane do treści, których powinieneś się nauczyć.

Możesz dowiedzieć się, kto będzie w komisji egzaminacyjnej i z jakich materiałów się uczyć, by spełnić warunki zaliczenia, pytając swojego nauczyciela prawa lub sprawdzając w sylabusie danego przedmiotu.

osoba pracująca przy komputerze
Możesz znaleźć strony internetowe online, by ułatwić sobie naukę. (Źródło: Pixabay)

Lex Manual

Blog, którego celem jest dostarczenie potencjalnym zainteresowanym pełnowartościowych treści do nauki z różnych dziedzin prawa. Autor podążając ścieżką kariery prawniczej, postanowił oddzielić się swoimi notatkami oraz wiedzą.

Autor udostępnia takie skrypty jak:

 • Kodeks cywilny – część ogólna
 • Kodeks cywilny – własność i inne prawa rzeczowe
 • Kodeks cywilny – zobowiązania – część ogólna
 • Kodeks etyki adwokackiej
 • Kodeks karny
 • Kodeks postępowania administracyjnego
 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy
 • Kodeks wykroczeń – część ogólna
 • Kodeks wykroczeń – część szczególna
 • Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi
 • Regulamin wykonywania zawodu adwokata w kancelarii indywidualnej i spółkach
 • RODO
 • Ustawa o ochronie zwierząt

ArsLedge

Nauka z ArsLedge jest niestety płatka, a cena odzwierciedla czas, jaki chces poświęcić na naukę oraz liczbę dostępnych materiałów, więc im bardziej rozbudowany pakiet wybierzesz, tym będzie on droższy! Na przykład, dostęp do testów przez 24 godziny (96473 pytań) kosztuje 20 zł, ale dostęp do nich przez 12 miesięcy kosztuje 299 zł. Można wykupić dostęp do testów z konkretnej dziedziny prawa, za co opłata wynosi 28 zł.

Aktualne testy z prawa największa baza w sieci! ArsLege to ponad 80 000 pytań testowych przygotowujących do 17 egzaminów zawodowych. Mamy ponad 50 000 zadowolonych klientów! Postaw na sprawdzone rozwiązania.

Strona ma w swojej ofercie także kursy video, które przygotowują do egzaminów na aktualne aplikacje prawnicze. Filmy zawierają wykłady z planszami oraz testami sprawdzającymi wiedzę.

Masz wrażenie, że nadal potrzebujesz więcej wiedzy?

Powinieneś rozważyć naukę z tak ważnym źródłem do nauki prawa, jakim jest... Internet! Zanurz się w czeluści wyszukiwarki, wpis interesujące Cię zagadnienie z prawa i ucz się czego tylko potrzebujesz! Nie musisz znać ani pytać nikogo o jakieś konkretne witryny, aby korzystać z Internetu do nauki. Możesz również dowiedzieć się wiele na temat prawa i ekonomii oraz wszystkich innych powiązanych dziedzin, przeprowadzając proste wyszukiwania w Google.

Na przykład spróbuj użyć słów kluczowych i haseł w Google, takich jak: ustawa, arbitraż, sprawa sądowa, egzekwowanie prawa, ustawodawstwo, reforma, rekompensata, podatki, patent, bankructwo, ułaskawienie, zarządzanie, testament, szkody, prawo własności, doktryna, ograniczona odpowiedzialność, prawo karne, moc sprawcza, prawa człowieka, zgodność, kara, oskarżony, prokurator, nadużycie, naruszenie, mediacja, prawo spółek, suwerenność, prawo pracy, wyrok, oszustwo i znacznie więcej!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.