Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad podróżowaniem po świecie do nowych i odległych miejsc? Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak ważne jest poprawne mówienie i pisanie po angielsku, podczas planowania podróży po świecie, niezależnie od tego, czy jest to emigracja, czy tylko wyjazd na wakacje. Lekcje angielskiego są fantastycznym i niezbędnym źródłem informacji, jak komunikować się z mieszkańcami kraju, do którego podróżujesz.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Angielski
Pola
5
5 (20 oceny)
Pola
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (11 oceny)
Agnieszka
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (8 oceny)
Katarzyna
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
5
5 (9 oceny)
Sylwia
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ewa
5
5 (6 oceny)
Ewa
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (5 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (15 oceny)
Aleksandra
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sebastian
5
5 (8 oceny)
Sebastian
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Pola
5
5 (20 oceny)
Pola
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (11 oceny)
Agnieszka
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (8 oceny)
Katarzyna
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
5
5 (9 oceny)
Sylwia
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ewa
5
5 (6 oceny)
Ewa
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (5 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (15 oceny)
Aleksandra
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sebastian
5
5 (8 oceny)
Sebastian
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Czy jesteś gotowy, aby komunikować się w języku angielskim?

Język angielski jest uważany za język międzynarodowy, który pozwala dwóm osobom, posiadającym inny język ojczysty, skutecznie porozumiewać się tym samym językiem. Angielski jest używany na całym świecie do celów zawodowych, takich jak znalezienie pracy, ubieganie się o staże i aplikacje na uniwersytet.

Ludzie w bibliotece uniwersyteckiej.
Nauka pisania dysertacji po angielsku rozwinie twoje umiejętności językowe. | źródło: Unsplash - Shravankumar Hiregoudar

Często podczas nauki języka wielu osobom trudniej jest nauczyć się pisać w tym języku, ale znaczenie nauki kompetencji pisemnych w języku, którego się uczysz, jest bardzo istotne, zwłaszcza gdy planujesz pracę zawodową.

Nie ważne, dlaczego uczysz się pisać po angielsku, oto jak opanować tę sztukę i uniknąć największych błędów.

Ćwiczenia pisania listów formalnych w języku angielskim: list motywacyjny

Umiejętność pisania i mówienia po angielsku to kompetencja, która pomoże ci w karierze zawodowej. Jest to pożądana umiejętność do wykorzystania w zawodzie. Pewność siebie w porozumiewaniu się w języku angielskim zapewni ci przewagę w swojej karierze zawodowej. Nawet dotarcie do początkowego etapu rozmowy kwalifikacyjnej będzie wymagało od ciebie umiejętności posługiwania się językiem angielskim podczas komponowania listu motywacyjnego, aby zgłosić zainteresowanie stanowiskiem, o które chciałbyś się ubiegać.

Dodatkowo może okazać się, że pracodawca podda ocenie twoją znajomość angielskiego. Zwłaszcza, gdy umiejętności językowe są istotną częścią obowiązków na stanowisku.
Chociaż może to brzmieć przerażająco, nie panikuj!
Pokażemy, jak napisać dobry list motywacyjny, krok po kroku, a także wymienimy narzędzia potrzebne do jego napisania.

  1. Zrób listę swoich kompetencji.
  2. Dopasuj i pokaż ich znaczenie.
  3. Przepisz najważniejsze informacje.
  4. Zorganizuj wszystko w logicznej kolejności.
  5. Wskazówka dla zaawansowanych: dodaj coś, aby wzbogacić list, który wyróżni cię z tłumu.

Zrób listę swoich kompetencji i doświadczenia

Najpierw chcesz przydzielić różne części listu do odpowiednich akapitów, takich jak wprowadzenie, akapit dotyczący umiejętności i akapit z doświadczeniem. Nie spiesz się i napisz cokolwiek przyjdzie ci do głowy, nie musi to być idealne, ale powinno być szczegółowe i konkretne. To nie jest ostateczny list, ale narzędzie, które pomoże ci stworzyć doskonały list motywacyjny.

Dopasuj swoje umiejętności do wymagań i pokaż ich znaczenie

Gdy przygotowałeś listę swoich kompetencji, spójrz na opis oraz wymagania dotyczące stanowiska i podkreśl swoje doświadczenie, które spełnia potrzeby pracodawcy. Podkreśl wszelkie słowa branżowe lub wyrażenia opisujące twoje mocne strony, takie jak: knowledgeable, hard working itp.

Znajdź najlepszy kurs angielskiego online.

Kobieta robiąca plany.
Każdy tekst formalny potrzebuje przemyślanej struktury. | źródło: Unsplash - Marten Bjork

Następną rzeczą do zrobienia jest przyjrzenie się temu, co napisałeś w części pierwszej i podkreślenie w swoim tekście, gdzie masz bezpośrednie przykłady lub doświadczenie, które pasują do wymagań stawianych przez stanowisko. Jeśli chcesz rozwinąć pierwszą sekcję, zrób to.

Przepisz najważniejsze informacje, które podkreśliłeś

Teraz wróć do swoich sekcji i usuń wszystko, co nie jest podkreślone.
Aby przepisać zawartość, powinieneś mieć przed sobą wyróżniony opis stanowiska i własnym podkreślony tekst. Teraz napiszesz pierwszy szkic swojego listu.

Używając wstępnie podkreślonej wersji roboczej, którą stworzyłeś, zmienisz sformułowanie, aby pasowało do następującej struktury. Wykorzystaj wyróżniony opis stanowiska jako wskazówkę dotyczącą tego, jak powinieneś sformułować swoje akapity. Powinieneś teraz spojrzeć na swoje własne podkreślone sekcje i wykorzystać jak najwięcej z własnego tekstu. Powinieneś umiarkowanie użyć słów, które znalazłeś w opisie stanowiska.

Uporządkuj swoje treści w logicznym i łatwym do odczytania porządku

1. Skomponuj wstęp
Tutaj powinieneś przedstawić kim jesteś, swoje mocne strony i swój poziom wykształcenia i doświadczenie. Zwróć uwagę na interpunkcję, pisownię i gramatykę.
2. Przedstaw swoje umiejętności mówienia po angielsku
Napisz przykład pierwszego akapitu i drugi przykład akapitu.
Te akapity powinny pokazać, dlaczego jesteś odpowiedni na tę posadę. Tutaj umieścisz szczegółowe informacje, aby zaprezentować swoje umiejętności. Napisz również o adekwatnym doświadczeniu, które czyni z ciebie doskonałego kandydata. Powinieneś jak najszybciej przejść do rzeczy, co oznacza, że akapity powinny być zwięzłe i łatwe do przeczytania.
3. Napisz ostatni akapit
Tutaj powinieneś przypomnieć pracodawcy, że jesteś zainteresowany pracą, od kiedy możesz zacząć, dodać wszelkie szczegóły, takie jak dyspozycyjność, wszelkie pomysły na poprawę efektywności stanowiska. Poproś adresata, aby skontaktował się z tobą w celu uzyskania dodatkowych informacji lub zaprosił na nieformalną rozmowę.
4. Napisz pozdrowienie i zakończ list
Podziękuj za poświęcony czas i pożegnaj się.

Zaawansowane wskazówki dotyczące lepszego pisania

Jeśli chcesz się wyróżniać, upewnij się, że twój list jest bezbłędny i dobrze sformatowany.

Białe półki na czerwonej ścianie, ze słownikami.
Najlepszy sposób na przyswojenie nowego słownictwa. | źródło: Unsplash - freestocks
  • Poproś kogoś innego o przeczytanie i przejrzenie twojego listu, jeśli ta osoba jest native speakerem z dobrą znajomością języka angielskiego, może wychwycić błędy, które umknęły tobie.
  • Jeśli uważasz, że nie dasz rady samodzielnie napisać ostatecznej wersji listu, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przygotować wersję roboczą do korekty. Możesz również wynająć angielskiego copywritera, który sprawdzi i przepisze tekst stosując perfekcyjną gramatykę angielską.
  • Jeśli jednak korzystasz z profesjonalnych usług pisemnych, powinieneś o tym wspomnieć w wywiadzie, zwłaszcza jeśli pisanie w języku angielskim jest integralną częścią zawodu. Ponieważ świetnie napisany list nie będzie pasował do twoich umiejętności, jeśli zostaniesz zatrudniony.

Jak napisać pracę dyplomową w języku angielskim?

Dysertacja to obszerny esej, który przedstawia pomysł i rozwija koncepcję poprzez wprowadzenie odpowiednich informacji pomocniczych. Praca dyplomowa, jako praktyka pisemna, obejmuje organizowanie, weryfikowanie i przygotowywanie pomysłów z konspektem, a następnie badanie argumentów, które pomogą rozwinąć pomysły. Dysertacja to ostatni tekst, który student zobowiązany jest napisać przed ukończeniem studiów.

Będziesz musiał sporo popracować nad swoją biegłością w pisaniu, zanim dojdziesz do poziomu pracy dyplomowej. Ćwicz na drodze do osiągnięcia tego poziomu, pisząc krótkie eseje na wybrany temat.

Jeśli jesteś w stanie przekazać te krótsze eseje do oceny swojemu nauczycielowi angielskiego, w końcu poprawisz swoją umiejętności mówienia i pisania po angielsku na tyle, by śmiało zacząć pisać swoją dysertację.

Praca nad rozwinięciem umiejętności językowych nie tylko pomoże z uporządkowaniem pomysłów i argumentów, ale także pozwoli ci nauczyć się nowych słówek i eleganckiego wyrażania siebie.

Inną pomijaną kompetencją jest umiejętność wyrażania własnymi słowami tego, czego dowiedziałeś się z lektury i badania wybranego tematu. Kiedy przyjdzie czas na napisanie dysertacji, ta praktyka będzie dla ciebie bezcenna.

Kiedy planujesz pisanie pracy dyplomowej, powinieneś zacząć od przygotowania odpowiednich tytułów dla każdego rozdziału i poprowadzić czytelnika przez ideę, którą próbujesz przekazać.

Warto zacząć pisanie dysertacji od jej głównej części, czyli rozwinięcia. Kiedy już jesteś absolutnie pewien, co znajduje się w twojej pracy przejdź do istotnego wstępu i zakończ definitywnym wnioskiem. Powinieneś jasno przekazać, o czym mówisz, klarownie przejść do sedna i sprawić, by lektura była interesująca.

Pisanie listów nieformalnych: napisz list do przyjaciela, aby nauczyć się angielskiego

Jeśli jesteś studentem języka angielskiego i uczysz się mówić po angielsku, powinieneś spróbować zastosować różne sposoby nauki, aby poprawić swoje umiejętności językowe. Świetnym sposobem na zrobienie tego w przypadku pisemnego angielskiego jest pisanie listów. Możesz napisać wszystko, ale szczególnie fajnym sposobem wykorzystania tej umiejętności jest korespondencja z kimś, kto pomoże w nauce angielskiego.

Oprócz poznawania nowej osoby i nawiązywania nowych znajomości, zdobędziesz cenna wiedzę. Regularne pisanie z native speakerem języka angielskiego pozwala ci wyznaczyć sobie cel do osiągnięcia i zachować motywację. Partner w pisaniu pomoże ci nauczyć się pisać poprawnie, ale również zapewni poczucie obowiązku regularnej nauki. Poprawisz jednocześnie swoją umiejętność czytania i pisania w tym języku.

Dowiesz się, jak osoby anglojęzyczne piszą na co dzień, poznasz angielskie wyrażenia, słowa, strukturę zdań oraz zwroty i powoli nauczysz się również najlepszych sposobów komunikowania się. Dodatkowym atutem jest fakt, że rozmowa z przyjacielem to darmowa strategia nauki języka angielskiego.

Jak znaleźć kogoś, do kogo można pisać po angielsku online i offline?

Każdy jest zainteresowany językami w dzisiejszych czasach. Znajdziesz wiele platform i aplikacji, które pomogą ci w mówieniu i znalezieniu osób, zainteresowanych poznaniem nowych ludzi, których nauczą swojego języka i oczekują tego samego w zamian.

Poznasz wiele osób na warsztatach pisarskich, w sieciach społecznościowych i grupach językowych, do których możesz napisać. Zamieść własny post, aby okazać zainteresowanie, lub przeczytaj inne posty, aby znaleźć kogoś, kto oferuje pomoc lub wymianę języków.

Co zrobić, aby poprawić umiejętności po znalezieniu partnera?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest omówienie tego, co każdy z was chce osiągnąć w ramach współpracy i wyjaśnienie, jak zmaksymalizować te wyniki. Może chcesz poprawić swoją umiejętność posługiwania się językiem angielskim i nabrać pewności siebie, a druga strona po prostu szuka przyjaciela, z którym można porozmawiać. To jest idealne połączenie, możecie omówić harmonogram, spotykać się i komunikować.

Kompetencje pisemne w języku angielskim, zarówno edukacyjne, zawodowe, jak i rekreacyjne, to doskonałe umiejętności do rozwijania i wykorzystywania, aby pogłębić swoje rozumienie języka. Podczas pracy nad poprawą umiejętności językowych popełnisz kilka błędów, ale to samo dotyczy osób, dla których angielski jest językiem ojczystym.

Wspaniałą rzeczą jest to, że kiedy już nauczysz się danej zasady, nie popełnisz ponownie tego samego błędu. Jeśli zaczniesz od ćwiczenie strategii językowych, których używa native speaker, poprawisz swoje umiejętności językowe, a także pozwolisz, by angielski przenikał twoje myśli i dał ci możliwość płynnego wyrażania się. Ucz się angielskiego online lub wybierz korepetycje z angielskiego!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (2 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.