Inwestowanie w edukację jest rzeczywiście zawsze jak najbardziej korzystne i dlatego w ostatnich dziesięcioleciach rozwinęły się kursy szkoleniowe poza programem uniwersyteckim. Dzisiaj wyjazd za granicę w celu nauki języka to dobry sposób na naukę angielskiego jako drugiego języka i zapoznanie się z kulturą brytyjską, amerykańską czy australijską.

Jak zorganizować kurs języka angielskiego z agencją? Podajemy Ci wszystkie dobre wskazówki!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Angielski
Pola
5
5 (19 oceny)
Pola
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (11 oceny)
Agnieszka
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (8 oceny)
Katarzyna
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
5
5 (9 oceny)
Sylwia
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (15 oceny)
Aleksandra
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sebastian
5
5 (8 oceny)
Sebastian
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nawojka
5
5 (4 oceny)
Nawojka
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Pola
5
5 (19 oceny)
Pola
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (11 oceny)
Agnieszka
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (8 oceny)
Katarzyna
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
5
5 (9 oceny)
Sylwia
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (15 oceny)
Aleksandra
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sebastian
5
5 (8 oceny)
Sebastian
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nawojka
5
5 (4 oceny)
Nawojka
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego warto ukończyć pobyt językowy w kraju anglojęzycznym?

Wyjazd za granicę to marzenie wielu studentów, zwłaszcza tych, którzy uczą się czegokolwiek związanego z językiem angielskim. W wielu dziedzinach opanowanie języka Szekspira jest obecnie niezbędne:

 • W celach marketingowych, w celu zrozumienia stosowanych uniwersalnych terminów,
 • W przypadku wydarzenia lub jakiejkolwiek interakcji, aby zwrócić się do międzynarodowej publiczności,
 • W stosunkach międzynarodowych, aby wymieniać się pomysłami z innymi ludźmi na świecie,
 • W turystyce, by zrozumieć i zaspokajać potrzeby klientów.

Ale coraz więcej innych sektorów, takich jak inżynieria lub technologia, wymaga dobrej znajomości języka angielskiego. Dlatego kursy językowe cieszą się dużą popularnością wśród studentów. Jednak agencje oferujące zagraniczne kursy nie są ściśle zarezerwowane dla studentów, daleko im do tego!

Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwój umiejętności językowych, przygotowanie do egzaminu językowego, czy poprawę słownictwa angielskiego, gramatyki, fonetyki, a także uzupełnienia CV, decyzja o spędzeniu czasu w kraju anglojęzycznym ma wiele zalet. Znajdujemy w szczególności:

 • Zainteresowanie samym językiem, który jest uniwersalny,
 • Wyjazd do Wielkiej Brytanii lub nawet do Australii,
 • Trenowanie z native speakerami, co zawsze jest bardziej wydajne,
 • Różnorodność kulturowa, literacka lub kulinarna.

Ale trzeba to wiedzieć: staż językowy w Anglii lub Stanach Zjednoczonych wymaga tygodni planowania z wyprzedzeniem, jeśli nie miesiący.

Dlaczego? Ponieważ będziesz cały czas otoczony obcą Ci społecznością, co bardzo różni się od uczęszczania na niektóre zaawansowane kursy języka angielskiego. Zostań poliglotą i mów po angielsku, jak również w swoim ojczystym języku.

Dlatego często zaleca się, by zorganizować wyjazd przez agencję specjalizującą się w szkoleniach językowych, aby udać się do kraju anglojęzycznego, jeśli Twoim celem jest poprawa znajomości języka angielskiego i chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej!

osoba oznaczająca pinezkami poszczególne punkty na mapie
Angielski jest używany przez miliony na całym świecie - to tylko jeden z powodów, dla których warto brać lekcje angielskiego! (Źródło: Unsplash)

„Język kształtuje sposób, w jaki myślimy i decyduje o tym, o czym możemy myśleć”. Benjamin Lee Whorf, amerykański językoznawca i inżynier ds. ochrony przeciwpożarowej

Wybór odpowiedniego rodzaju pobytu

Przede wszystkim, zanim wyobrazisz sobie siebie w ojczyźnie Harry'ego Pottera lub u boku Jamesa LeBrona, musisz mieć plan i postępować krok po kroku.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, dlaczego chcesz wziąć udział w kursie języka angielskiego. Oto, co powinieneś rozważyć:

 • Twoja umiejętność czytania i pisania: Czy chcesz rozwijać się w języku angielskim i uzupełniać braki, czy chcesz zacząć od zera?
 • Twoja dyspozycyjność: chcesz intensywny kurs trwający kilka dni, czy masz jeszcze kilka miesięcy do dyspozycji?
 • Twoje preferencje: Wielka Brytania, USA czy Australia?
 • Twój grafik: czy ta wycieczka jest częścią studiów czy formą hobby?
 • Twój budżet: od kilkuset do kilku tysięcy funtów, kursy angielskiego za granicą mogą być drogie.

Te kryteria są niezbędne do określenia, z jaką agencją chcesz się skontaktować. Niektóre oferują następujące możliwości:

 • Letnie lub zimowe obozy wakacyjne,
 • Całoroczne przygotowanie do egzaminów,
 • Szkolenie z języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych.

Jednak niektóre agencje mogą również oferować dodatkowe usługi, idealne, jeśli szukasz wyjątkowego kursu językowego:

 • Mieszkanie u tubylczej rodziny,
 • Staże międzynarodowe,
 • Wizy pracownicze,
 • Szkoła językowa z kilkoma językami obcymi może pomóc w przygotowaniu do egzaminu TOEFL lub innego podobnego egzaminu.

„Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku będziesz popełniał błędy. Bo jeśli popełniasz błędy, to robisz nowe rzeczy, próbujesz nowych rzeczy, uczysz się, żyjesz, popychasz siebie do przodu, zmieniasz się, zmieniasz swój świat”. Neil Richard MacKinnon Gaiman, angielski autor opowiadań, powieści, komiksów, powieści graficznych, teatru audio i filmów.

Zanim wybierzesz podróż językową i agencję, która pomoże Ci w tym procesie, koniecznie sporządź listę swoich potrzeb. W ten sposób będziesz mógł wybrać organizację najlepiej dostosowaną do głównych celów Twojego pobytu.

Musisz też koniecznie ustalić budżet: pobyt językowy, w zależności od opcji, może kosztować od 1 200 do 20 000 złotych za kurs... Więcej informacji podajemy w poniższych akapitach!

widok na zachód słońca przez okno w samolocie
Obcowanie z językiem obcym na co dzień może zdziałać cuda dla uczniów. (Źródło: Unsplash)

Agencje organizujące wyjazd językowy

Agencje, które umożliwiają wyjazdy na kursy do obcych krajów, to często platformy internetowe, które pomagają studentom i innym osobom w poszukiwaniu intensywnych lub indywidualnych zajęć w określonym kraju docelowym.

Zwykle jest kilka rodzajów agencji:

 • Niektóre agencje same oferują kursy i programy edukacyjne,
 • Inne agencje "dopasowujące" skontaktują się z rodzinami goszczącymi i młodymi uczniami,
 • Inne agencje mogą zorganizować Twój pobyt od początku do końca.

Niektóre agencje to platformy mające na celu wymianę porad dotyczących wyjazdu za granicę.

Uwaga jednak: pobyty za granicą to lukratywny rynek i wiele agencji tylko udaje dobrych pośredników, ale po dokonaniu rezerwacji nagle nie można się z nimi skontaktować... Dlatego zdecydowanie warto skierować swoje badania na polecane organizacje, z dobrą opinią, podzielone na dwie kategorie:

 • Wakacyjne obozy językowe, takie jak AS School of English,
 • certyfikowane organizacje „NF services”, takie jak EF (Education First),
 • Znane międzynarodowe szkoły językowe, które oferują kursy takie jak ESL i również pomagają uzyskać urlop dziekański na naukę języka i naukę drugiego lub trzeciego języka za granicą.

Organizacje te zazwyczaj oferują kilka anglojęzycznych miejsc docelowych, w tym Australię, Stany Zjednoczone i Maltę. Pobliskie destynacje są dostępne dla europejskich studentów na krótkie pobyty, ale jeśli dobrze poszukasz, to znajdziesz oferty dłuższych pobytów w bardziej odległych krajach.

„Język angielski jest najbardziej uniwersalnym językiem w historii, o wiele bardziej niż łacina Juliusza Cezara. Jest to wspaniały język, ponieważ jego słownictwo ma pewną masę krytyczną, która sprawia, że ​​język obfituje w gry słowne”. Richard Lederer, amerykański pisarz, mówca i nauczyciel

Dlatego opcje niektórych pobytów znacznie się różnią i należy je porównać. Przykładowo, jeśli chcesz połączyć doświadczenie zawodowe z kursami językowymi, wyjazd do Anglii to dobra opcja: będziesz miał do dyspozycji bogaty rynek pracy, na którym nieustannie poszukuje się nowych pracowników. Jeśli szukasz zmiany scenerii lub czegoś, co możesz wpisać w swoim CV, to Malta lub RPA; może być lepszą opcją.

Podobnie niektóre szkoły oferują zajęcia rano, po południu lub w weekend. Musisz umieć znaleźć taką opcję, która najbardziej Ci odpowiada i pomoże Ci osiągnąć swój cel!

To od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiednią agencję!

bilety transportowe
Biuro zagraniczne każdego kraju utrzymuje bliskie kontakty z innymi krajami w celu wspierania stosunków międzynarodowych. (Źródło: Unsplash)

Jakie są formalności związane z organizacją pobytu językowego?

Aby zorganizować wyjazd językowy dopasowany do Twoich potrzeb, ważne jest porównanie różnych biur podróży za granicą. Weź pod uwagę tą, która oferuje najbardziej przystępne  opcje, a następnie porównaj ceny. Im dłużej zostaniesz, tym niższa cena, ale ogólne ceny są czasami bardzo wysokie!

Po zakończeniu tego pierwszego procesu badawczego i dokonaniu wyboru, wszystko, co musisz zrobić, to dać się poprowadzić. Początkowo będziesz musiał wykonać szereg procedur administracyjnych, takich jak:

 • Podpisanie umowy, najmu z rodziną goszczącą lub zobowiązanie do wzięcia udziału w kursach (niezbędne w zależności od wybranych opcji),
 • Złożenie wniosku o wizę do krajów, które tego wymagają. Wiele krajów spoza UE będzie wymagać wizy nawet na krótkie pobyty, jeśli zamierzasz tam studiować.

Inne kroki będą musiały zostać podjęte dość szybko:

 • Zarezerwuj bilet lotniczy na swoje daty pobytu (zwykle niezbędne w przypadku wniosków wizowych), stwierdziliśmy, że rezerwacja z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem zapewni Ci najlepsze ceny.
 • W przypadku pobytu językowego na zamówienie, może być konieczne znalezienie własnego zakwaterowania lub hostelu,
 • Będziesz musiał skserować i wysłać swoją umowę o pracę, jeśli zamierzasz podróżować na podstawie wizy pracowniczej.
 • Niektóre agencje oferują gotowe pakiety, które pozwalają wyjechać w ciągu zaledwie kilku dni do Wielkiej Brytanii lub na Maltę, ale ich cena wynosi średnio 1000-3000 zł za 8-14 dni... W przypadku innych krajów anglojęzycznych należy pamiętać, że niektóre agencje mają listy oczekujących, więc najlepiej zrobić to jak najszybciej, zwłaszcza jeśli masz na myśli konkretne terminy.

Na koniec podejmij również takie kroki jak zakup książek na kursy językowe, zakup niezbędnych akcesoriów do podróżowania i przedmiotów codziennego użytku (zwłaszcza przejściówek do gniazd elektrycznych, które różnią się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych).

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.