„Firmy z każdej branży muszą założyć, że nadchodzi rewolucja oprogramowania.” - Marc Andreessen

Obecnie żyjemy w erze oprogramowania. Dlatego rewolucja oprogramowania nie nadchodzi; ona już miała miejsce. Temat programów i aplikacji komputerowych oraz ich ustawicznego rozwoju towarzyszy nam od dobrych kilku lat.

Oprogramowanie takie jak Dropbox, Microsoft Office, Dysk Google, Skype for Business i Slack należą do najpopularniejszych we współczesnych biurach. A w wolnym czasie oddajemy się aplikacjom takim jak Facebook, Instagram, Audiobook czy Netflix.

W dzisiejszym artykule Superprof skupia się na rewolucyjnym oprogramowaniu do projektowania wspomaganego komputerowo znanym jako AutoCAD. Możesz poznać jego jego podstawy:

  • jak skutecznie założyć konto AutoCAD, aby korzystać z oprogramowania,
  • podstawowe narzędzia AutoCAD, które należy opanować na początku,
  • gdzie znaleźć oprogramowanie AutoCAD.
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Informatyka
1-sza lekcja za darmo!
Przemek
5
5 (5 oceny)
Przemek
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
5
5 (1 oceny)
Wiktoria
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
Adrian
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
zł200
/h
1-sza lekcja za darmo!
Joanna
Joanna
zł20
/h
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
Paulina
zł10
/h
1-sza lekcja za darmo!
Andrzej
Andrzej
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
Wiktoria
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Przemek
5
5 (5 oceny)
Przemek
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
5
5 (1 oceny)
Wiktoria
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
Adrian
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
zł200
/h
1-sza lekcja za darmo!
Joanna
Joanna
zł20
/h
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
Paulina
zł10
/h
1-sza lekcja za darmo!
Andrzej
Andrzej
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
Wiktoria
zł40
/h
1-sza lekcje za darmo>

Jak Skutecznie Skonfigurować Konto AutoCAD

Człowiek z laptopem przy biurku.
Konto AutoCAD możesz skonfigurować, wykonując kilka podstawowych kroków. | źródło: Unsplash - Christine Hume

AutoCAD to oprogramowanie wspomagane komputerowo do rysowania (CAD), które po raz pierwszy zostało wydane w grudniu 1982 r. i jest obecnie używane przez różnych profesjonalistów do wykonywania zadań, takich jak renderowanie, projektowanie, szkicowanie lub tworzenie modeli 3D projektów architektonicznych lub mechanicznych. Obecnie, w 34. edycji, oprogramowanie AutoCAD zostało opracowane przez firmę Autodesk Inc.

Wielu kreślarzy z dziedzin architektury, projektowania graficznego i inżynierii używa oprogramowania, takiego jak AutoCAD, do tworzenia planów i szkiców 2D lub 3D dla budynków, części inżynieryjnych lub układów komputerowych.

Poznaj różne kroki wymagane do pomyślnego skonfigurowania konta AutoCAD i wybrania odpowiedniej subskrypcji.

Podstawowe Narzędzia AutoCAD

Ołówek i linijka leżące na projekcie architektonicznym.
Dzięki oprogramowaniu AutoCAD starsze metody kreślenia lub rysowania stały się łatwiejsze. | źródło: Unsplash - Sven Mieke

Nie jest tajemnicą, że oprogramowanie AutoCAD wymaga pracy, aby opanować je na satysfakcjonującym poziomie. Jednak wielu ekspertów, programistów i długoletnich użytkowników udostępniło pomocne wskazówki i triki dla początkujących na stronach internetowych, blogach i w książkach.

Wielu doświadczonych profesjonalistów sugeruje, że początkujący powinni ciężko pracować, aby przyswoić sobie funkcje programu AutoCAD, spędzając cały dzień na eksperymentowaniu z oprogramowaniem przed rozpoczęciem intensywnej pracy.

Pamiętaj, praktyka czyni mistrza!

Autodesk opracował przewodnik zatytułowany Autodesk's Hitchhiker’s Guide to the AutoCAD, aby pomóc początkującym w nauce narzędzi AutoCAD.

W dzisiejszym artykule Superprof omówi również niektóre niezbędne narzędzia do doskonalenia rysowania i modyfikowania w programie AutoCAD.

Podstawowe Narzędzia do Rysowania

Rysowanie obiektów jest istotnym aspektem oprogramowania AutoCAD dla kreślarzy i projektantów. Poniżej przedstawiono niektóre z najbardziej podstawowych narzędzi do rysowania wraz z ich definicjami:

  • Punkt: jedna z najbardziej podstawowych części projektów budowlanych na rysunku CAD, punkt służy do tworzenia symbolu na rysunku, który jest powiązany z innym określonym miejscem. W oprogramowaniu punkty są definiowane przez współrzędne (x, y, z).
  • Wielobok: wieloboczne kształty, takie jak pięciokąty lub sześciokąty, wielokąty mogą być często używane do rysowania w systemie AutoCAD. Oprogramowanie żąda liczby boków i żądanego kształtu. „Zamknięte wielokąty” można edytować za pomocą polecenia EDPLIN.
  • Splajn: splajn można zdefiniować jako krzywą generowaną przez określone równania matematyczne. Użytkownik może wybrać dowolną liczbę wierzchołków, a AutoCAD zwolni krzywą splajnu zawierającą wszystkie te punkty. Splajny są najczęściej używane do celów kosmetycznych, a skrót programu to SPL.
  • Kreskowanie: znane w oprogramowaniu AutoCAD jako wypełniacze przestrzeni, mogą być wykonane z jednolitego koloru lub bardziej określonego wzoru zaprojektowanego przez użytkownika.

Inne niezbędne narzędzia do rysowania obejmują polilinię, łuk, okrąg, elipsę i narzędzia tekstowe.

Dla uczniów, którzy chcą lepiej zapoznać się z narzędziami do rysowania, YouTube ma również kursy i szkolenia, które pomogą początkującym użytkownikom przejść przez początkowe etapy.

Podstawowe Narzędzia Modyfikujące

Poniżej znajdują się niezbędne narzędzia modyfikujące, które warto znać od samego początku:

  • Wymaż: kiedy popełnisz błąd, wymazywanie przychodzi an ratunek! Proste narzędzie, którego można użyć, wybierając obiekt, który chcesz usunąć, a następnie naciskając narzędzie do usuwania.
  • Kopiuj: Aby przenieść wybrany obiekt z jednego miejsca w drugie, używane jest narzędzie kopiowania. Aby skopiować, użytkownik wybiera dwa punkty, a obiekt jest kopiowany przy użyciu dwóch pozycji jako punktów bazowych. Punkty można wybierać za pomocą klawiatury i wpisując współrzędne lub klikając w dowolnym miejscu na ekranie. Skrót to K.
  • Szyk: stosowane są dwa rodzaje szyków: biegunowe i prostokątne. Aby utworzyć szyk biegunowy, system AutoCAD pyta użytkownika, ile kopii chce zawrzeć w swoim szkicu, a z drugiej strony, aby utworzyć szyk prostokątny, użytkownik wybiera, ile kolumn i wierszy jest potrzebnych do wykonania zadania.

Podobnie jak w przypadku narzędzi do rysowania, istnieje wiele samouczków YouTube, które mogą pomóc początkującym w zrozumieniu koncepcji korzystania z narzędzi modyfikujących.

Gdzie Znaleźć Oprogramowanie AutoCAD

Gdzie kupić oprogramowanie AutoCAD w rozsądnej cenie?

Należy wspomnieć, że oprogramowanie AutoCAD można pobrać na dowolnym komputerze PC lub Mac z witryny Autodesk. Poniższe punkty zawierają oficjalne strony internetowe umożliwiające zakup programu AutoCAD:

W Superprof naszym celem jest pomaganie ludziom w zrozumieniu podstawowych informacji z różnych tematów: dlatego mamy nadzieję, że nasz artykuł o AutoCAD osobiście pomógł ci lepiej zrozumieć ten system oprogramowania, podpowiedział jak utworzyć konto Autodesk oraz gdzie kupić i pobrać AutoCAD.

Doświadczeni użytkownicy oprogramowania do projektowania AutoCAD znają zalety programu, a jeśli dalej jesteś niezdecydowany: nie wahaj się, zrób to; nie pożałujesz, gdy zdasz sobie sprawę, jak wydajnie działa to oprogramowanie CAD!

Byłoby również niezwykle rozsądnie zacząć kurs lub szkolenie w zakresie AutoCADa z nauczycielem Superprof, który jest zaznajomiony z funkcjami programu, aby podnieść swój poziom wiedzy. Lekcje i korepetycje rysunku technicznego w programie AutoCAD mogą byc prowadzone stacjonarnie lub online. Masz mozliwość wyboru odpowiedniego nauczyciela w zależności od własnych kryteriów (lokalizacja, temat, cena). Ćwiczenia w zakresie projektowania i rysowania z doświadczonymi użytkownikami programu, krok po kroku sprawią z ciebie eksperta, dzięki czujnemu oku twojego nauczyciela.

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Informatyka ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 2 głos(y)
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.