Nie jest tajemnicą, że pomoc korepetytora może naprawdę pomóc Wam poprawić Wasze wyniki w nauce, zwłaszcza jeśli zmagacie się z tym przedmiotem podchodząc do matury międzynarodowej.

Korepetycje mogą przynieść wiele korzyści, a korepetytor może:

 • Zmotywować do pracy,
 • Pomóc przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych,
 • Pomóc skupić się i doskonalić techniki uczenia się,
 • Udzielić wskazówek do nauki, które sprawią, że będziecie zadowoleni.

Korepetycje najczęściej są płatne, a koszt usług korepetytora ekonomii może okazać się dla wielu prawdziwą przeszkodą.

Jednak koszt korepetycji z ekonomii nie musi być wysoki. W tym artykule przedstawiamy jakich cech powinniście szukać u korepetytora ekonomii oraz podzielimy się wskazówkami, które pozwolą Wam znaleźć najlepszego korepetytora za przystępną cenę.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Ekonomia
Natalia
5
5 (5 oceny)
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Filip
5
5 (1 oceny)
Filip
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Przemysław
Przemysław
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Błażej
Błażej
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Artem
Artem
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patrycja
5
5 (2 oceny)
Patrycja
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Semen
Semen
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michael
Michael
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
5
5 (5 oceny)
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Filip
5
5 (1 oceny)
Filip
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Przemysław
Przemysław
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Błażej
Błażej
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Artem
Artem
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patrycja
5
5 (2 oceny)
Patrycja
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Semen
Semen
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michael
Michael
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Czego szukać u korepetytora ekonomii

Jeśli chodzi o znalezienie najlepszego korepetytora ekonomii, nie będziecie chcieli zadowalać się pierwszym na którego natraficie. Dobry nauczyciel może tak wiele dla Was zrobić; pomagają poprawić koncentrację oraz podnieść średnią ocen, nauczając przy tym przydatnych umiejętności.

Z tego powodu nie każdy korepetytor będzie dla Was odpowiedni. Szukając korepetytora z ekonomii, powinniście upewnić się, że ma on odpowiednie doświadczenie, aby udzielać Wam rad i wskazówek, a także by był dostępny kiedy go będziecie potrzebować.

Zdecydowana większość prywatnych nauczycieli ekonomii posiada tytuł licencjata z ekonomii lub nawet tytuł magistra. Dlatego, zawsze najlepiej jest sprawdzić jakie kwalifikacje mają Wasi potencjalni korepetytorzy, zanim umówicie się z nimi na pierwszą wizytę.

Szukając nauczyciela ekonomii, ważne jest również, aby upewnić się, że ona lub on są zaznajomieni z programem nauczania oraz podręcznikami, których używasz lub posiadali własne materiały, którymi się z Wami podzielą. Co więcej, nauczyciele ekonomii zapewnią Wam przyjazne środowisko do nauki, czy to online przez kamerkę czy stacjonarnie w domu.

Znajdźcie nauczyciela ekonomii w przystępnej cenie

Nie ma znaczenia, jak dobry jest nauczyciel, jeśli koniec końców finansowo nie możecie sobie pozwolić na jego usługi. Dlatego tak ważne jest obliczenie swojego budżetu, co pozwoli na ustalenie maksymalnej ceny korepetycji oraz częstotliwości spotkań. Mając to na uwadze, przedstawiliśmy poniżej kilka dodatkowych wskazówek, które mogą pomóc Wam znaleźć korepetytora bez wydawania przy tym fortuny.

Kalkulator i długopis
Obliczenie budżetu może pomóc w znalezieniu odpowiedniego nauczyciela ekonomii. (Źródło: Unsplash)

Ustalcie swój budżet

Zanim zaczniecie szukać korepetytora ekonomii, powinniście wiedzieć, ile pieniędzy Wy lub Wasi rodzice możecie przeznaczyć na dodatkowe lekcje. Podczas gdy w idealnym świecie pieniądze nie byłyby problemem, wiele osób niestety musi ustalać na co może sobie pozwolić finansowo.

Wiedza o tym, jaki posiadacie budżet na dodatkowe lekcje jest pierwszym krokiem do znalezienia najlepszego korepetytora dostosowanego do Waszych potrzeb. Zapewni to nie tylko realistyczną perspektywę liczby godzin nauki, ale także pozwoli kontynuować współpracę z korepetytorem tak długo, jak tego potrzebujecie, bez martwienia się o pieniądze.

Dla ułatwienia przygotowaliśmy poniższą tabelę, która przedstawia średnie stawki 1 godzinnych korepetycji ekonomii w Polsce, w oparciu o poziom doświadczenia korepetytora.

Poziom doświadczenia nauczyciela ekonomiiCena za godzinę
Początkujący35 zł
Średnio zaawansowany50 zł
Zaawansowany70-100 zł

Zastanówcie się ile korepetycji potrzebujecie

Inną ważną kwestią przed skorzystaniem z usług korepetytora jest podjęcie decyzji, ile godzin korepetycji będziecie potrzebować, aby osiągnąć swoje cele.

Jeśli szukacie korepetytora, który poprawi Waszą wiedzę na temat określonych tematów lub koncepcji ekonomicznych, na przykład makroekonomii, równowagi rynkowej lub elastyczności cenowej popytu, możecie potrzebować nauczyciela tylko na miesiąc lub dłużej, aby uzyskać podstawową wiedzę.

Podobnie, jeśli chcecie, przygotować się do egzaminu będziecie potrzebować częstych spotkań z korepetytorem przez kilka miesięcy przed testem.

Jeśli jednak potrzebujecie pomocy w konsekwentnym poprawianiu wyników egzaminów, najlepszym rozwiązaniem będzie regularne korzystanie z usług korepetytora. Regularne spotkania mogą zapewnić Wam szereg strategii uczenia się i zmotywować Was do dalszej pracy.

Oprócz częstotliwości spotkań ważne jest również, aby pomyśleć o tym, w jaki sposób chcecie, aby Wasze korepetycje były przeprowadzane. Chociaż ceny różnią się w zależności od korepetytora, ogólnie rzecz biorąc, lekcje online są zwykle tańsze niż spotkania twarzą w twarz. Możecie jednak zaoszczędzić na kosztach, biorąc udział w prywatnych korepetycjach w małych grupach.

Superprof posiada wielu nauczycieli ekonomii, którzy z przyjemnością udzielają lekcji osobiście lub online, więc na pewno znajdziecie odpowiedniego dla siebie!

Podsumowując, ważne jest, abyście korzystali z usług korepetytorów, którzy pomogą Wam w czasie gdy będziecie ich potrzebować oraz w sposób, który Wam najbardziej odpowiada.

Mężczyzna czytający książkę i siedzący na pieniądzach
W Internecie można znaleźć wielu świetnych korepetytorów ekonomii. (Źródło: Unsplash)

Rozejrzyjcie się za najbardziej odpowiednimi nauczycielami

Piękno szukania korepetytora ekonomii polega na tym, że istnieje tak wiele możliwości znalezienia dobrego nauczyciela. Niezależnie od tego, czy szukacie korepetytora pocztą pantoflową, poszukujecie korepetycji indywidualnych, czy też pragniecie znaleźć korepetycje online, jest wielu nauczycieli, których pasją jest niesienie pomocy w osiągnięciu celów uczniów.

Powinniście również upewnić się, że Wasz nauczyciel prowadzi lekcje ekonomii i naucza w sposób, który Wam odpowiada. Większość tutorów z przyjemnością oferuje sesje indywidualne, a także te odbywające się w małych grupach.

Z racji tego, że istnieje tak duży wybór na wyciągnięcie ręki, możecie upewnić się, że wybrany przez Was nauczyciel będzie najlepiej pasował do Waszej osobowości i preferowanego stylu uczenia się. Na przykład, Superprof dysponuje ogromną liczbą korepetytorów ekonomii w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania lub online, więc na pewno znajdziecie odpowiedniego korepetytora dla siebie.

Sposoby na znalezienie korepetytorów ekonomii w dobrej cenie

Jak wspomnieliśmy powyżej, zazwyczaj najlepszym sposobem na znalezienie korepetytora jest znalezienie go online. Jednak przy tak wielu witrynach internetowych i firmach oferujących korepetycje, skąd będziecie wiedzieć, z której witryny skorzystać?

Jeśli szukacie korepetycji online, powinniście wybrać witrynę, która ma następujące cechy:

 • Istnieje już od jakiegoś czasu,
 • Dysponuje szeroką gamą korepetytorów do wyboru,
 • Jest pozytywnie recenzowana przez klientów.

Superprof to tylko jeden z przykładów firmy oferującej korepetycje, która spełnia wszystkie te wymagania.

Trustpilot to również świetna strona internetowa, która gromadzi recenzje klientów online, aby nadać witrynie ogólną ocenę. To świetny punkt wyjścia, aby sprawdzić, czy proponowana witryna z korepetycjami cieszy się dobrą reputacją i dysponuje dobrymi nauczycielami.

Alternatywnie, jeśli wolicie podejście offline, aby znaleźć korepetytora ekonomii, możecie poprosić o pomoc osoby, które znacie. Pierwszą osobą, do której zadzwonicie, gdy szukacie korepetytora, powinien być Wasz nauczyciel ekonomii w szkole, jeśli takiego macie.

Wasz nauczyciel może być w stanie uczyć Was osobiście, a jeśli nie, może znać innego lokalnego korepetytora, który będzie w stanie Wam pomóc. Ewentualnie, tutorzy mogą ogłaszać się w lokalnych gazetach lub na tablicy ogłoszeń, więc dobrym pomysłem będzie ich regularne sprawdzanie.

Gdy już znajdziecie potencjalnego korepetytora, zapytajcie o cenę, zanim zgodzicie się na wspólne zajęcia. Jeśli sprecyzujecie swoje oczekiwania dotyczące budżetu to z góry będziecie mogli uzgodnić cenę lekcji za godzinę.

Pozwoli to zaoszczędzić wszelkie niewygodne rozmowy później, a także pomoże Wam określić, czy naprawdę możecie sobie pozwolić sobie na regularne zajęcia.

Dowiedzcie się także jak uczyć się ekonomii w domu.

Dziewczynka przy komputerze.
Wcześniejsze zebranie informacji pomoże Wam z powodzeniem znaleźć nauczyciela. (Źródło: Unsplash)

Wykorzystajcie w pełni swoje zajęcia z ekonomii

Jeśli myślicie o skorzystaniu z usług korepetytora z ekonomii, prawdopodobnie wiecie, w jakich obszarach potrzebujecie pomocy. Być może:

 • Chcecie zwiększyć szansę na sukces akademicki, w tym wyniki egzaminów lub prac domowych,
 • Pragniecie ubiegać się o przyjęcie na uniwersytet, aby studiować ekonomię lub rachunkowość,
 • Chcecie poprawić swój egzamin, pracę na zajęciach lub technikę eseju,
 • Potrzebujecie pomocy w zrozumieniu określonego materiału.

Niezależnie od powodu poszukiwania korepetytora, musicie wiedzieć, że wybrany przez Was korepetytor ma na względzie Wasze dobro i oferuje swoje usługi za cenę mieszczącą się w Waszym budżecie.

Jeśli zbieracie informacje przed wyborem korepetytora ekonomii to możecie mieć pewność, że wybierzecie odpowiednie dla siebie i w dobrej cenie. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem wyszukiwania należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak budżet, długość trwania oraz opis przebiegu lekcji.

Co więcej, możecie znaleźć korepetytorów online lub stacjonarnie. Niezależnie od sposobu rozpoczęcia poszukiwań, istnieje wielu entuzjastycznych, elastycznych i doświadczonych wykładowców, którzy są gotowi pomóc Wam odnieść sukces i uzyskać jak najlepsze oceny z ekonomii. Superprof dysponuje dużą ilością nauczycieli, których stawki są elastyczne, dlatego nie ma powodu, aby nie rozpocząć poszukiwania korepetytora już dziś!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.