Jeśli potrzebujecie pomocy na kursie ekonomicznym lub po prostu chcecie uzyskać wyższą ocenę na egzaminach, najłatwiejszym sposobem na poprawę wyników w nauce będzie skorzystanie z usług korepetytora.

Poniżej przedstawiamy wszystkie kwestie, o których powinniście pomyśleć przed zatrudnieniem korepetytora, od ceny usługi po kluczowe cechy jakie powinien posiadać efektywny korepetytor.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Ekonomia
Natalia
5
5 (5 oceny)
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Filip
5
5 (1 oceny)
Filip
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
Dawid
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Błażej
Błażej
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Artem
Artem
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patrycja
5
5 (2 oceny)
Patrycja
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ekonometria
Ekonometria
zł1
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Pawel
Pawel
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
5
5 (5 oceny)
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Filip
5
5 (1 oceny)
Filip
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
Dawid
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Błażej
Błażej
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Artem
Artem
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patrycja
5
5 (2 oceny)
Patrycja
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ekonometria
Ekonometria
zł1
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Pawel
Pawel
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Znajdź nauczyciela ekonomii

Istnieje wiele powodów i korzyści, dla których powinniście znaleźć korepetytora ekonomii, jeśli jesteście uczniami przystępującymi do matury międzynarodowej z ekonomii. Nauczyciel może nie tylko pomóc Wam poprawić swoje oceny, ale może również pomóc w przygotowaniu Was do egzaminów końcowych w interesujący sposób. Jest to ważne, ponieważ wyniki te są kluczowe do dostania się na wymarzony uniwersytet.

Kiedy przystępujecie do egzaminu tak ważnego jak matura, chcecie mieć pewność, że posiadacie jak największe wsparcie, aby odnieść sukces, a dodatkowe lekcje są jednym ze sposobów na osiągnięcie sukcesu w nauce. Korepetytorzy zapewniają wsparcie, a także dzielą się umiejętnościami oraz strategiami uczenia się, które mają na celu pomóc Wam osiągnąć sukces w najważniejszych dla Was momentach.

Tak więc, kiedy już zdecydujecie się na prywatne lekcje ekonomii, pojawia się pytanie, gdzie znajdziecie najlepszych nauczycieli?

Istnieje wiele sposobów na znalezienie korepetytora ekonomii, ale główne:

 • Przeglądanie firm oferujących korepetycje online,
 • Wyszukiwanie w Internecie prywatnego korepetytora,
 • Rozmowa z nauczycielem ekonomii, którego już znacie,
 • Polecenie od znajomych.

Przyjrzyjmy się bliżej tym metodom poniżej.

Szukanie korepetytora online

Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem znalezienia korepetytora jest wyszukanie go w Internecie. Istnieją witryny, takie jak Superprof, które zapewniają szeroki wybór doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli ekonomii.

Jeśli szukacie korepetycji online, bardzo łatwo jest wyszukać i znaleźć wielu entuzjastycznych korepetytorów w ciągu kilku minut, więc może to być bardzo skuteczny sposób na znalezienie idealnego korepetytora dla siebie.

Szukanie korepetytora offline

Jeśli wolicie znaleźć nauczyciela ekonomii w taki sposób, możecie skorzystać z wielu różnych strategii. Jednak Wasi nauczyciele w szkole są zazwyczaj pierwszymi osobami, do których dzwonicie, jeśli chcecie poprosić o dodatkową pomoc lub polecenie innego nauczyciela.

Istnieją jednak inne miejsca, do których możecie zajrzeć. Aby znaleźć tutora przeglądajcie lokalne tablice ogłoszeń, na których często ogłaszają się lokalni korepetytorzy.

Telefon Google
Wyszukiwanie online może być świetnym sposobem na znalezienie korepetytorów ekonomii. (Źródło: Unsplash)

Koszt lekcji nauczyciela ekonomii

Chociaż w idealnym świecie pieniądze nie byłyby głównym elementem naszej decyzji o skorzystaniu z usług nauczyciela ekonomii, niestety, zanim wybierzecie swojego nauczyciela, należy rozważyć cenę jego/jej usług.

Istnieje wiele sposobów na znalezienie korepetytora w dobrej cenie. Jeśli jednak z rozmysłem zaplanujecie przyszłe korepetycje, możecie faktycznie zaoszczędzić trochę pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Zanim zatrudnicie korepetytora, powinniście pomyśleć o takich rzeczach, jak:

 • W czym konkretnie potrzebujecie pomocy (czy jest to przygotowanie do egzaminów, pisanie esejów czy ogólne strategie nauki),
 • Ile pomocy potrzebujecie (czy intensywnego nauczania lub zajęć przez cały rok akademicki/szkolny),
 • W jakiej formie wolicie aby odbywały się zajęcia; jeden na jednego czy w małej grupie lub na warsztatach,
 • Czy wolicie uczyć się online, czy stacjonarnie.

Kiedy już zdecydujecie, co chcecie uzyskać, możecie zawęzić swoje oczekiwania. Będziecie mieć lepsze wyobrażenie o tym, ile zajęcia powinny Was kosztować i czy te szacunki są przystępne cenowo.

Pamiętajcie również, że zatrudnienie bardziej doświadczonych, sprawdzonych korepetytorów będzie droższe niż w przypadku nowicjuszy. Dlatego należy to uwzględnić, szacując swój budżet.

Podsumowując, korzyści płynące z posiadania nauczyciela ekonomii, który pomoże w nauce, przewyższają wszelkie początkowe koszty, więc nie powinniście się zbytnio tym zniechęcać przy podejmowaniu decyzji, czy korepetycje są dla Was odpowiednie.

Na przykład Superprof dysponuje dużą liczbą nauczycieli ekonomii, których stawki nie są ogromne, więc koszt nie powinien być przeszkodą w skorzystaniu z  ich usług.

niebieska świnka skarbonka
Zawsze powinniście upewnić się, czy cena korepetycji Wam odpowiada. (Źródło: Unsplash)

Najlepsze narzędzia do nauki ekonomii w domu

Oczywiście istnieje również wiele zasobów do samodzielnego studiowania ekonomii.

Niektóre z najlepszych sposobów, w jakie możecie nauczyć się teorii ekonomicznych i zasad ekonomicznych, to:

 • Zapisanie się na masowy otwarty kurs online, być może dotyczący makroekonomii,
 • Śledzenie najnowszych wydarzeń w handlu międzynarodowym poprzez aktualizacje wiadomości BBC,
 • Czytanie bestsellerowych książek ekonomicznych, takich jak Freakonomia, które ożywiają tematy ekonomiczne,
 • Korzystając z Internetu, aby wyszukać najnowszych podcastów, filmów na YouTube lub programów dotyczących najnowszych trendów w międzynarodowej ekonomii.

W ostatnich latach nastąpił ogromny wzrost liczby samouczków i zasobów edukacyjnych dostępnych online. Oznacza to, że nigdy nie było lepszego czasu, aby spróbować nauczyć się czegoś nowego lub pogłębić zrozumienie i rozwiązać szczególnie trudne tematy ekonomiczne, niezależnie od tego, czy jest to elastyczność cenowa popytu, czy polityka fiskalna.

Radość z nauki ekonomii w domu polega również na tym, że możecie ustawić własny harmonogram nauki. Oznacza to, że możecie uczyć się tyle, ile chcecie. Co więcej, możecie zdecydować, czy chcecie uczyć się za pośrednictwem aplikacji. Jeśli więc nie jesteście fanami czytania, prawdopodobnie na YouTube są filmiki, które okażą się bardzo ciekawe.

Wiele zasobów, które można znaleźć w Internecie, okaże się bardzo przydatnych jako przykłady z rzeczywistego świata, do których można się odwołać w eseju z ekonomii, na zajęciach lub zadaniach domowych, a nawet podczas egzaminów końcowych. Nie ma więc lepszych powodów, dla których powinniście poszerzać swoją wiedzę ekonomiczną.

Chociaż nauka ekonomii w domu może być dość łatwa, często ludzie uważają, że nie mają ucznia, który mógłby uczyć się ekonomii w domu regularnie. Z tego powodu korzystne może być uzupełnienie nauki w domu poprzez skorzystanie z dodatkowych lekcji z korepetytorem ekonomii. Wielu ciekawych korepetytorów znajdziecie na stronie Superprof.

Prywatni nauczyciele mogą skupić się na Waszych działaniach, zapewnić motywację potrzebną do kontynuowania nauki, a także pomóc Wam poprawić się w określonych obszarach, nad którymi musicie popracować, jak na przykład zasady makroekonomiczne czy teoria keynesowska.

Czerwone i żółte drzwi
Wybór nauczyciela ekonomii może okazać się dla niektórych trudny. (Źródło: Unsplash)

Co wziąć pod uwagę przy wyborze korepetytora z ekonomii?

Kiedy już zdecydujecie, że korepetycje są dla Was, musicie się zastanowić, jakie cechy powinien posiadać Wasz wymarzony korepetytor z ekonomii.

Chociaż świetni nauczyciele pochodzą z różnych środowisk i mają różne poziomy doświadczenia, główne cechy, na które należy zwrócić uwagę, to:

 • Jak doświadczony jest korepetytor, jeśli chodzi o nauczanie programu,
 • Czy korepetytor posiada specjalizację, która jest dla Was interesująca,
 • Czy nauczyciel jest dostępny, aby uczyć Was tyle, ile potrzebujecie.

Oczywiście są inne rzeczy, nad którymi warto się zastanowić. Na przykład, powinniście zastanowić się, czy chcecie mieć korepetycje indywidualne czy w grupie, lekcje online czy stacjonarnie.

Zastanówcie się też, czy wolicie prywatne lekcje, czy też chętnie uczycie się wśród małej grupy przyjaciół.

Kiedy już dowiecie się jaki jest najlepszy sposób, w jaki chcielibyście się uczyć, łatwiej będzie znaleźć korepetytora, który będzie dla Was odpowiedni. Zawsze możecie znaleźć różnych korepetytorów ekonomii na stronach takich jak Superprof, co znacznie ułatwi ten proces.

Ogólnie rzecz biorąc, zanim zatrudnicie korepetytora ekonomii, musicie się nad tym zastanowić. Jednak korzyści płynące z nauczania indywidualnego, czy to stacjonarnie czy za pośrednictwem kamerki internetowej, są ogromne. Nauczyciel może pomóc i nauczyć Was dyscypliny potrzebnej do zdawania egzaminów i osiągania doskonałych wyników podczas pisania esejów lub pracy na zajęciach.

Co więcej, nauczyciel ekonomii może zwiększyć Waszą pewność siebie i pomóc wyjaśnić wszelkie tematy, niezależnie od tego, czy chodzi o mikroekonomię, makroekonomię czy cenową elastyczność popytu.

Jak pokazaliśmy wcześniej, czesne z ekonomii nie muszą być drogie. Korepetycje to inwestycja, którą może naprawdę opłacić się w dłuższej perspektywie, szczególnie jeśli chcecie dostać się do wymarzonego uniwersytetu lub chcecie zrobić w przyszłości karierę w ekonomii lub pokrewnych dziedzinach, takich jak rachunkowość. Więc na co czekacie?

Istnieją witryny internetowe, takie jak Superprof, które oferują usługi entuzjastycznych i pomocnych nauczycieli ekonomii, którzy chcą, aby ich uczniowie osiągnęli sukces. Przejrzyjcie ich oferty już dziś!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.