„Powtórka jest nagrodą sama w sobie”. -Marianne Moore

Powtórka to pomyślne sprawdzenie informacji przed egzaminem w celu przypomnienia podstawowych faktów. Niemniej jednak konieczne jest stwierdzenie, że nawet przypadkowi uczniowie powinni przejrzeć poszczególne tematy, aby upewnić się, że poprawnie zrozumieli przedmiot.

     Co jednak można wykorzystać, aby pomyślnie zapoznać się z podstawowymi faktami dotyczącymi geografii?

Nie bój się, Superprof jest tutaj! Przeszukaliśmy Internet wzdłuż i wszerz, aby zapewnić naszym drogim uczniom geografii najlepsze zasoby do nauki tego przedmiotu.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Geografia
Andrzej
5
5 (2 oceny)
Andrzej
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
Tomasz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patrycja
Patrycja
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
Jakub
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Piotr
5
5 (2 oceny)
Piotr
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
5
5 (2 oceny)
Paweł
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Andrzej
5
5 (2 oceny)
Andrzej
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
Natalia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
Tomasz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patrycja
Patrycja
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
Jakub
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Piotr
5
5 (2 oceny)
Piotr
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
5
5 (2 oceny)
Paweł
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Najlepsze strony internetowe do nauki geografii

loga różnych mediów społecznościowych i platform streamingowych na czarnym tle
Pamiętaj, że internet to coś więcej niż media społecznościowe; powtórki materiału z takich dyscyplin akademickich, takich jak geografia, można przeprowadzić online. (Źródło: Unsplash)

W 1989 roku wynaleziono i odkryto piękną rzecz, która na zawsze zmieniła świat; co to było? Sieć ogólnoświatowa.

Od czasu powstania sieci WWW lub Internetu, ludzie mają dostęp do pełnego wachlarza, jeśli chodzi o informacje. Możemy wejść do przeglądarki internetowej takiej jak Google Chrome, Safari czy Firefox i znaleźć bogactwo wiedzy na dowolny temat.

Dlatego wszelkie informacje dotyczące powtórek z poszczególnych dyscyplin naukowych, takich jak historia, matematyka lub geografia, można znaleźć na stronach informacyjnych.

Oczywiście istnieje kilka świetnych książek, z których można pouczyć się geografii i które mogą być niezwykle pomocne dla każdego, kto przygotowuje się do egzaminów. Jednak Internet oferuje również nieprzezwyciężoną liczbę stron internetowych poświęconych temu tematowi. Jedynym problemem jest nie zgubienie się w ogromnej zawartości i znalezienie tych najbardziej przydatnych.

Dlatego, aby pomóc dziecku, nastolatkowi lub dorosłemu uczniowi walczyć z prokrastynacją i znaleźć odpowiednie zasoby internetowe, Superprof przeprowadził swoje badania, aby znaleźć najbardziej polecane strony internetowe do nauki geografii.

Geografia24

Strona poświęcona w całości geografii, tworzona przez uczniów – pasjonatów i nauczycieli przedmiotu. Znajdziesz tam liczne opracowania dotyczące rozmaitych zagadnień.

Dostęp do wiedzy zebranej na stronie geografia24.pl jest w 100% darmowy. Można z niej dowolnie korzystać dla celów edukacyjnych i naukowych. Najnowsze opracowania publikowane są na fanpage’u strony na Facebooku.

Misją autorów jest możliwość nauki geografii online z wykorzystaniem najlepszych źródeł i materiałów. Dążą do popularyzacji wiedzy geograficznej.

National Geographic

Jedno z największych towarzystw edukacyjnych non-profit na świecie, National Geography Society, zostało założone w 1888 roku i nadal koncentruje swoją uwagę na dziedzinach geografii, archeologii i nauk przyrodniczych.

Odwiedź ich stronę informacyjną, aby przeczytać intrygujące artykuły i zobaczyć zapierające dech w piersiach obrazy o zwierzętach, środowisku, eksploracji i przygodzie oraz podróżach.

Niektóre z prezentowanych artykułów w temacie kierunki i adventure dotyczą takich tematów, jak wędrówki po wysokich szczytach, takich jak K2, zwiedzanie wysp w Kanadzie, zabytki, takie jak Stonehenge i jaskinie na Borneo.

Zapoznaj się z ich artykułami, aby poznać imponujące miejsca z całego świata.

Noizer

Fantastyczny edukator online dla tych, którzy interesują się tym, co dzieje się na świecie!

Poznaj serwis dla nastolatków ciekawych świata. Oprócz zagadnień szkolnych znajdziesz tam wyjaśnienia aktualnych wydarzeń, porady z różnych dziedzin życia i pomysły na ciekawe spędzanie czasu wolnego. Sprawdź koniecznie!

Geografia to nauka przyrodnicza o Ziemi, jej powstawaniu, zróżnicowaniu, o obszarach i regionach geograficznych, strefach klimatycznych, a także o wynikającej z tego działalności człowieka i powiązaniach społeczno-gospodarczych. W tej sekcji poznasz ciekawe regiony świata, które warto odwiedzić. Dowiesz się, jak działalność człowieka wpływa na przyrodę. Poznasz różne, mniej lub bardziej znane zjawiska przyrodnicze i atmosferyczne, które nam towarzyszą i dowiesz się, jak się wobec nich zachować. Sprawdź, jakie jeszcze ciekawostki geograficzne znajdziesz w serwisie Noizer!

Strona jest genialna i zaspokoi pragnienia wszystkich entuzjastów geografii.

Najlepsze blogi do nauki geografii

okno tytułowe w procesie tworzenia bloga na platformie wordpess
Istnieje wiele blogów pisanych przez ekspertów od geografii na różne tematy geograficzne. (Źródło: Pixabay)

Zacznijmy tę sekcję od zadania krytycznego pytania, czym różnią się blogi od stron internetowych?

Cóż, blogi to rodzaj strony internetowej; mają jednak często aktualizowaną treść, która jest chronologicznie prezentowana na stronie głównej i zazwyczaj są bardziej nieformalne niż witryny.

Dlatego bez zbędnych ceregieli przyjrzymy się najlepszym blogom geograficznym, które można odwiedzić, aby przejrzeć i uzyskać dodatkowe informacje geograficzne.

Notatki geografia

Fantastyczny blog, na którym można dowiedzieć się więcej o geografii, kartografii i mapach, znany jest jako Notatki geografia; pisane są fantastyczne artykuły z geografii fizycznej i geografii społeczno-ekonomicznej.

Podtematy prezentowane w dziale geografia społeczno- ekonomiczna obejmują treści dotyczące ludności, energetyki, przemysłu czy demografii.

Z kolei artykuły pisane i zamieszczane na blogu o geografii fizycznej obejmują procesy endogeniczne i egzogeniczne.

Artykuły są dedykowane dla uczniów poszczególnych klas szkół podstawowych, ale uczniowie liceum także mogą korzystać ze strony w ramach odświeżenia swojej wiedzy.

Aby wzbudzić zainteresowanie miłośników geografii, ostatnie artykuły zamieszczone na stronie głównej bloga dotyczą krajobrazów polskich, gospodarki światowej, układu słonecznego i zmian klimatycznych.

Blog Notatki geografia jest godny odwiedzenia dla tych, którzy kochają geografię!

Eloblog

Serwis o nazwie Eloblog.pl jest prowadzony przez Grzegorza, który po prostu pisze o tym, co go interesuje. Na jego blogu znajdziesz artykuły związane głównie z historią i szeroko rozumianą turystyką. Odnajdziesz tu ciekawe miejsca, niezwykłe historie, atrakcje warte odwiedzenia. Zamieszcza stare filmy, mapy i fotografie. Sporadycznie pisze również o nowych technologiach, aplikacjach mobilnych i Internecie. Na swoim blogu publikuje również artykuły napisane przez jego przyjaciół, sympatyków, osób podzielających zainteresowania autora. Prowadzi również kanał na YouTube o nazwie Podróżnik w czasie.

Pan od geografii

Autor bloga, Karol Kubak, ukończył studia geograficzne na UMCS i od 5 lat jest edukatorem. Odnalazł swoją pasję w opowiadaniu innym o Ziemi – o procesach fizycznych i chemicznych, które ją kształtują oraz relacji pomiędzy człowiekiem a środowiskiem.

Przy obecnych zmianach, przekształceniach środowiska geograficznego oraz wzrostu znaczenia zjawisk przestrzennych w podejmowaniu działań biznesowych, geografia nabiera nowego znaczenia.
Jako geograf chce wspomóc uczniów swoją wiedzą, doświadczeniem, pasją i uporem w realizacji celów poszczególnych czytelników poprzez świetnie zdaną maturę oraz zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na otrzymanie wymarzonej pracy.

Niezbędnik geografa

Niezbędnik geografa to miejsce, gdzie systematycznie są gromadzone ciekawe treści dotyczące geografii znalezione w różnych zakamarkach internetu.

W czterech działach tematycznych: Środowisko, Społeczeństwo, Gospodarka i Wyzwania są przedstawione linki do ciekawych artykułów, filmików na YouTube, materiałów graficznych, stron internetowych, aplikacji, filmów, seriali i książek, które mogą pomóc w ich zgłębieniu. Ostatni dział Pomoc to tak naprawdę blog, gdzie publikowane wpisy z treściami dotyczącymi różnych tematów.

Przydatne wskazówki, jak pomyślnie uczyć się geografii

kobieta siedząca przy stole z laptopem z wielkim kubkiem kawy i otwartym notatnikiem
Aby odnieść sukces, niezbędne jest znalezienie spokojnego miejsca do nauki. (Źródło: Pixabay)

Podobnie jak w przypadku każdej dyscypliny akademickiej, potrzebne są przydatne wskazówki, aby pomyślnie przyswoić główne działy i tematy z geografii. Niezależnie od tego, czy uczysz się do egzaminu, czy dla przyjemności, poniżej znajdują się najbardziej pomocne wskazówki od ekspertów, aby śpiewająco opanować przedmiot geografii:

  • Używaj technik zapamiętywania: ponieważ nasz świat jest domem dla pięciu oceanów, siedmiu kontynentów i prawie 200 uznanych krajów, pamiętanie wszystkiego może wydawać się przytłaczające; jednak przy użyciu technik mnemonicznych, powiązania informacji krótkimi frazami, które rytmicznie, konkretne fakty i szczegóły mogą być szybko zapamiętane. Porządkowanie danych w logiczne kategorie jest istotną taktyką wykorzystywaną do przywoływania przydatnych informacji, takich jak wszystkie stolice kontynentu.
  • Ucz się tematów stopniowo: geografia jest jedną z najbardziej warstwowych dyscyplin akademickich; dlatego nie można odnieść sukcesu, jeśli wszystkie niezbędne informacje zostały wepchnięte do głowy zaledwie kilka dni przed egzaminem. Ponadto, dla uczniów, przyswajanie nowych tematów będzie bardziej zabawne, jeśli uczą się ich stopniowo, a nie od razu. Pisanie czytelnych notatek lub map myśli, które można później przejrzeć, zmniejszy przewagę i sprawi, że nauka stanie się przyjemniejsza dla wszystkich typów uczniów.
  • Znajdź najlepsze miejsce do nauki: aby pomyślnie przyswoić tematy z geografii, uważaj na słuchanie muzyki i naukę w hałaśliwym otoczeniu. Udowodniono, że lepiej analizujemy informacje, gdy znajdujemy się w cichych i pozbawionych zakłóceń miejscach; dlatego znajdź miejsce wolne od zakłóceń. Może to być mały kącik w kawiarni, na zewnątrz w ogrodzie lub w bibliotece; wybór należy do Ciebie!

Istnieje wiele niesamowitych zasobów internetowych dotyczących geografii. Bez względu na to, kim jesteś, każdy musi się uczyć przed przystąpieniem do egzaminu lub testu z geografii. Ogrom edukacyjnych witryn internetowych, blogów i innych zasobów ma na celu pomóc Ci w tym przedsięwzięciu, więc upewnij się, że korzystasz ze wszystkich zasobów, którymi dysponujesz.

I pamiętaj, powtórka materiału z geografii nie musi przyprawiać o ból głowy; może to być wciągające i niezapomniane przeżycie, które przygotuje Cię do życia pełnego radości ze wszystkich tematów geograficznych... zwłaszcza jeśli skorzystasz ze wszystkich dostępnych materiałów edukacyjnych!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.