zaznaczone ogniska koronawirusa na mapie świata

Geopolityka na Świecie

My, ludzie, jesteśmy zwierzętami stadnymi. Bycie istotą społeczną - wchodzenie w interakcje i współpraca pomimo naszych różnic, wiąże się głównie z zapewnieniem dalszego przetrwania. Częścią tego, co kształtuje nasze doświadczenia, jest środowisko, w którym żyjemy: dostępne zasoby i sposób ich wykorzystania, czy narody pożądają bogactw na innych ziemiach i jak ewentualnie rozwiązuje się takie konflikty. […]

28 września 20207 minut by przeczytać

dwa ludziki lego postawione na mapie

Korepetycje z Geografii

Krótki quiz: czy ktoś może wymienić trzech odkrywców żyjących ówcześnie? Łatwo przychodzą mi na myśl odkrywcy minionych czasów: kapitan Cook i Sir Walter Raleigh, Amerigo Vespucci i Hernan Cortez ... Wiele osób uważa, że ​​skoro każda szczelina świata jest już przeniesiona na karty atlasów, a nawet sama topografia naszej ziemi jest dostępna za pośrednictwem zdjęć […]

31 stycznia 20207 minut by przeczytać

Uzyskaj pomoc w nauce geografii z pomocą naszych nauczycieli geografii

Geografia to nauka o krajobrazach, ludach, miejscach i środowiskach Ziemi. Obejmuje wiele tematów i przydaje się nie tylko w pub quizach!

Niezależnie od tego, czy uczysz się do egzaminu maturalnego, studiujesz geografię na uniwersytecie, czy po prostu chcesz dowiedzieć się o otaczającym nas świecie, na stronie Superprof znajdziesz setki nauczycieli geografii, którzy chętni Ci pomogą.

Może interesują Cię korepetycje z geografii w Warszawie? Lub, może poszukujesz zajęć prywatnych w Rzeszowie, czy Łodzi? Sprawdź także lekcje prywatne oferowane we Wrocławiu, oraz Krakowie!

Nauczyciele proponują także lekcje online z geografii. Znajdź idealnego nauczyciela i kontynuuj naukę w zaciszu swojego domu.