Znajdziesz wiele różnych powodów, dla których warto skorzystać z pomocy prywatnego nauczyciela. Indywidualne korepetycje to dobry pomysł w rozmaitych okolicznościach. Może:

 • Chcesz poprawić swoje oceny z fizyki w szkole,
 • Próbujesz utrwalić matematyczne elementy fizyki, takie jak wzory,
 • Potrzebujesz dodatkowej motywacji do nauki,
 • Chcesz poprawić swoje ogólne wyniki w nauce...

Prywatny nauczyciel może być naprawdę pomocny.

Chociaż istnieje wiele ważnych powodów, dla których warto uczyć się fizyki, studenci kierunków fizycznych często odkrywają, że ​​elementy matematyczne przedmiotu bywają trudne, niezależnie od tego, czy wynika to z ilości formuł, których muszą się nauczyć, czy z natury lub złożoności niektórych tematów.

W związku z tym uczniowie mogą sporo skorzystać na współpracy z prywatnym nauczycielem fizyki, który może również pomóc im poprawić ogólne umiejętności matematyczne.

Korzyść jest podwójna, ponieważ dodatkowe lekcje matematyki nie tylko powinny pomóc ci podnieść umiejętności związane z fizyką, ale pomogą również osiągnąć lepsze wyniki na lekcjach matematyki. Biorąc pod uwagę fakt, że uczniowie przygotowujący się do matury rozszerzonej z fizyki często uczą się również matematyki (matura na poziomie podstawowym, a nawet rozszerzonym), posiadanie opiekuna, który pomoże ci poprawić się z dwóch przedmiotów, jest nie lada gratką.

Chociaż na początku znalezienie nauczyciela fizyki może wydawać się trudne, równie ciężko oszacować, jaką kwotę zapłacić dobremu nauczycielowi. W tym artykule opisano, w jaki sposób należy szukać korepetytora z fizyki i matematyki za odpowiednią cenę.

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki fizyki? Na stronie Superprof po wpisaniu przykładowej frazy "kursy fizyka" w kilka chwil znajdziesz odpowiedniego dla siebie nauczyciela w swoim mieście. Jeśli potrzebujesz tradycyjnych zajęć, wyszukaj np. „korepetycje fizyka Wrocław” na platformie.

Równania matematyczne na białej kartce.
Nauczyciel fizyki i matematyki może naprawdę pomóc, jeśli chodzi o elementy matematyczne twoich studiów z zakresu nauk ścisłych. | źródło: Pixabay - Licht-aus
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Fizyka
Bartosz
5
5 (19 oceny)
Bartosz
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (17 oceny)
Stanisław
120 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mikołaj
5
5 (8 oceny)
Mikołaj
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
5
5 (9 oceny)
Bartosz
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (13 oceny)
Leszek
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
5
5 (6 oceny)
Jakub
55 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tadek
5
5 (11 oceny)
Tadek
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Przemek
5
5 (7 oceny)
Przemek
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
5
5 (19 oceny)
Bartosz
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (17 oceny)
Stanisław
120 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mikołaj
5
5 (8 oceny)
Mikołaj
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
5
5 (9 oceny)
Bartosz
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (13 oceny)
Leszek
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
5
5 (6 oceny)
Jakub
55 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tadek
5
5 (11 oceny)
Tadek
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Przemek
5
5 (7 oceny)
Przemek
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Określ Typ Nauczyciela Fizyki, Którego Potrzebujesz

Jest wielu nauczycieli nauk ścisłych i przyrodniczych, którzy oferują korepetycje akademickie, więc warto wcześniej zastanowić się, jakiego rodzaju pedagoga szukasz, ponieważ będzie to mieć wpływ na stawkę, jaką ostatecznie zapłacisz za zajęcia.

Jeśli chodzi o wybór nauczyciela fizyki i matematyki, należy przestrzegać kilku ogólnych zasad:

Koszt korepetycji wzrasta z doświadczeniem i kwalifikacjami instruktora. Nauczyciel, który posiada doktorat z fizyki lub jest wykładowcą uniwersyteckim tego przedmiotu, będzie cenił wartość swojej pracy wyżej niż student, który obecnie studiuje na kierunku fizyka lub matematyka albo ma tytuł licencjata jednej z nauk przyrodniczych.

Nauczyciele zwykle posiadają znajomość różnych obszarów wiedzy. Często spotyka się korepetytorów, którzy reklamują się jako eksperci w przygotowaniu do zakończenia określonych etapów programu nauczania, takich jak przygotowanie do matury z fizyki i matematyki, lub spotyka się nauczycieli, którzy specjalizują się w pomaganiu uczniom w zdobywaniu pewności siebie, aby dobrze poradzili sobie na studiach w szkole wyższej i osiągnęli sukces akademicki.

Znalezienie korepetytora, który ma doświadczenie w pomaganiu innym uczniom na etapie edukacji podobnym do twojego jest bardzo przydatne.

Im bardziej szczegółowe są twoje wymagania dotyczące pracy na zajęciach, tym wyższe mogą być koszty korepetycji. Jeśli szukasz opiekuna, który pomógłby przy powtórce materiału i przejrzał z tobą ogólne aspekty programu nauczania fizyki, takie jak dowolne tematy z elementami liczbowymi, w tym elementami algebry lub rachunku różniczkowego, możesz nie ponieść kosztów tak wysokich, jak ktoś, kto ma konkretny powód do skorzystania z usług prywatnego pedagoga, na przykład, aby przygotować się do zbliżającego się egzaminu.

Okres trwania nauki na zajęciach prywatnych może mieć wpływ na wysokość opłat. To zależy od nauczyciela, ale ogólnie rzecz biorąc, im więcej korepetycji potrzebujesz, tym więcej zapłacisz. Pamiętaj jednak, że twój nauczyciel fizyki i matematyki może również pobierać wyższe opłaty za szczególnie intensywne bloki lekcyjne, na przykład przed egzaminami.

Polskie banknoty i monety.
Przed zatrudnieniem nauczyciela fizyki powinieneś ustalić swój budżet. | źródło: Pixabay - Gosia K.

Przemyśl Swój Budżet, zanim Wybierzesz Nauczyciela Fizyki i Matematyki

Nie chcesz znaleźć się w sytuacji, w której zaczynasz naukę z korepetytorem fizyki i matematyki, tylko po to, by odkryć, że musisz przerwać lekcje na kilka tygodni, ponieważ skończyły się fundusze na dalsze opłacanie korepetycji.

Aby tego uniknąć, najlepiej przeprowadzić szczerą rozmowę, zarówno z samym sobą, jak i ze swoim nauczycielem, aby zrozumiał twoje ograniczenia budżetowe i był świadom twoich limitów i oczekiwań finansowych. Powinno to pomóc obu stronom rozpocząć rzetelną formę nauki, z nadzieją, że lekcje będą kontynuowane tak długo, jak będzie tego potrzebował uczeń.

Ogólnie rzecz biorąc, nauczyciele fizyki pobierają opłaty za godzinę. Chociaż stawki korepetytorów mogą się różnić w zależności od różnych czynników, z których niektóre zostały opisane powyżej, średnio możesz spodziewać się zapłaty od 30 do 60 PLN za godzinę lekcji fizyki. Oczywiście znajdziesz też specjalistów, którzy ustalają ceny od 100 złotych w górę za godzinę zajęć - stawka taka jest często dobrze uzasadniona.

Najlepiej byłoby, gdybyś wiedział, ile możesz zapłacić za naukę zanim zaczniesz szukać opiekuna, a użycie powyższego zakresu jako wskazówki może pomóc ci zrozumieć, czy masz fundusze na opłacenie pedagoga.

Biorąc pod uwagę to, co zostało przedstawione powyżej, istnieją sposoby, aby zaoszczędzić na korepetycjach i obniżyć koszty, co jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto posiada skromny budżet lub szuka najlepszego korepetytora (np. korepetycje fizyka Poznań) za niewielkie pieniądze.

Wskazówki, Jak Zaoszczędzić Pieniądze na Korepetycjach

Istnieje wiele różnych sposobów ograniczenia wydatków na lekcje, na przykład:

 • Przejście z indywidualnego nauczania na lekcje zdalne,
 • Prowadzenie zajęć grupowych zamiast korepetycji indywidualnych,
 • Skrócenie lekcji lub ograniczenie ich ilość w stosunku do planowanych,
 • Poproszenie opiekuna o zniżkę.

Spójrzmy poniżej na te oszczędne pomysły.

Przejście na Lekcje Zdalne

Cena pobierana przez nauczyciela może zależeć od tego, gdzie się znajduje. Na przykład, średni koszt godzinowy korepetytora będzie prawdopodobnie wyższy w mieście takim jak Warszawa, w porównaniu z miejscem bardziej wiejskim, ze względu na wyższe koszty utrzymania.

W rezultacie zatrudnienie pedagoga zapewniającego zajęcia online w miastach, w których koszty utrzymania są wysokie, może być tańsze, ponieważ nie będzie musiał podróżować, aby cię odwiedzić. Zdalne korepetycje online mogą być nadal bardzo skuteczne, a dzięki niezawodności łączy szerokopasmowych i aplikacji takich jak Skype komunikacja z korepetytorem przez Internet nigdy nie była łatwiejsza.

Wybór Nauki Grupowej

Każdy, kto chce zaoszczędzić trochę pieniędzy na kosztach zajęć z prywatnym nauczycielem, może również rozważyć wybór lekcji grupowych zamiast innych metod nauczania. W przypadku lekcji grupowych koszt korepetycji zostanie podzielony między uczestników, co ogólnie doprowadzi do tańszych lekcji.

Jeśli znasz inne osoby w szkole, które są zainteresowane korepetycjami z fizyki lub matematyki, powinieneś bez większych trudności znaleźć uczniów chętnych do udziału w lekcjach grupowych.

Korepetytorzy z fizyki i matematyki oferują zajęcia grupowe, często ze zniżką!

Otwarty zegarek kieszonkowy na brązowym blacie.
Mniejsza liczba lekcji z nauczycielem fizyki i matematyki pomoże zaoszczędzić pieniądze na kosztach korepetycji. | źródło: Unsplash - Jake Nelson

Zmniejszenie Liczby Lekcji

Jak wspomniano powyżej, prywatny korepetytor zazwyczaj pobiera opłaty za godzinę. W rezultacie, jeśli możesz skrócić czas spędzony z korepetytorem, koszt korepetycji powinien się zmniejszyć. Może to oznaczać, że skracasz lekcje do 45 minut zamiast jednej godziny lub planujesz grafik korepetycji na 6 tygodni, zamiast na cały semestr.

Prośba o Rabat

Chociaż nie każdy korepetytor zaakceptuje zniżki, nie zaszkodzi zapytać, czy jest skłonny pracować po obniżonej stawce. Ostatecznie, szczerość na temat ograniczeń budżetowych w rozmowie z potencjalnym nauczycielem pomoże ci znaleźć odpowiedniego opiekuna w cenie, na którą cię stać.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, wśród czynników wpływających na to, ile powinieneś zapłacić nauczycielowi fizyki i matematyki, jest wiele zmiennych do przemyślenia, takich jak: ile godzin lekcyjnych potrzebujesz, co chciałbyś zyskać na takich dodatkowych zajęciach, czy wolisz korepetycje zdalne, indywidualne lub lekcje grupowe, a także jak bardzo doświadczonego pedagoga poszukujesz.

Mając już na uwadze swój budżet, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest rozważenie czynników omówionych powyżej, a także poświęcenie czasu na rozejrzenie się w celu znalezienia odpowiedniego pedagoga.

Na przykład, Superprof posiada szeroką ofertę zawierającą ogłoszenia zarówno nauczycieli fizyki, jak i matematyki, z różnymi poziomami doświadczenia, którzy oferują wybór opcji uczenia się osobiście, w małych grupach i online.

Przeglądanie prywatnych witryn z korepetycjami, takich jak Superprof, powinno dać ci najlepszą szansę na poznanie różnych korepetytorów i ostatecznie wybranie najlepszych nauczycieli, którzy:

 • Spełnią twoje wymagania naukowe i finansowe,
 • Pomogą nabrać większej pewności siebie w nauce fizyki,
 • Udzielą wskazówek i nauczą strategii, które pomogą odnieść sukces podczas egzaminów.

Nauka fizyki nie jest łatwa, ale inwestycja w korepetycje z tego przedmiotu jest dobrym posunięciem. Jeśli potrzebujesz wsparcia z innych przedmiotów szkolnych takich jak chemia, biologia, historia albo interesuje cię rozwijanie znajomości języka polskiego, języka angielskiego, na Superprof znajdziesz kursy fizyka w różnej tematyce, niezależnie czy potrzebujesz lekcji dla dzieci w szkole podstawowej, młodzieży w liceum bądź dorosłych na studiach i tych, którzy już zakończyli oficjalną edukację.

Jeśli uznasz te informacje za przydatne, zajrzyj na nasze blogi o nauce fizyki i o tym, jaką pracę możesz wykonywać po uzyskaniu dyplomu fizyki!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.