W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się początkowo wydawać, zdalne nauczanie nie różni się niczym od nauczania twarzą w twarz! Ostatnie miesiące i ogólnoświatowa pandemia zmusiły miliony uczniów oraz nauczycieli do przestawienia się na edukację on-line. I chociaż początkowo wiązało się to z pewnymi trudnościami, zdecydowana większość osób sprostała wyzwaniu!

Chociaż tego rodzaju zajęcia mają wiele zalet (oszczędność pieniędzy na transporcie, elastyczne godziny itp.), nadal trzeba pomagać uczniowi w rozwoju poprzez regularne wsparcie edukacyjne.

Niezależnie od tego, czy pomagasz swoim uczniom w przygotowaniu do egzaminu lub testu, uczysz ich nowych umiejętności, czy pomagasz im nadrobić zaległości, Twoim zadaniem jest ich wysłuchać, zapewnić wsparcie akademickie i wykorzystać swoją wiedzę, aby poprowadzić je do sukcesu.

Istnieje bardzo wiele internetowych narzędzi, które nie tylko zapewnią ci niezbędną bazę do prowadzenia zdalnych zajęć, ale także pomogą w uatrakcyjnianiu nauki twoim podopiecznym. Wkrótce przekonasz się, że możliwości jest tak wiele, iż nawet nie sposób ze wszystkich skorzystać!

Jednak, jak to się mówi - od przybytku głowa nie boli!

Dowiedz się, jak zapewnić opiekę edukacyjną i zostać korepetytorem z prawdziwego zdarzenia!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Zakup Odpowiedniego Sprzętu do Zdalnego Nauczania

Podobnie jak we wszystkich dziedzinach pracy, aby zapewnić wysokiej jakości korepetycje online, będziesz potrzebować odpowiednich narzędzi.

Niektórzy nauczyciele ignorują techniczny aspekt korepetycji w domu. Nie zapomnij, jak bardzo odbiór Twojego przesłania zależy od zasobów cyfrowych zarówno w klasie, jak i poza nią!

Nie ma znaczenia, czy jesteś nauczycielem języka angielskiego, chemii, czy rachunkowości, aby skutecznie komunikować się ze swoimi uczniami i uczyć ich, obie strony muszą korzystać z odpowiedniego sprzętu.

Przy odpowiednim sprzęcie Twój przekaz będzie bardziej klarowny, nie będziesz musiał krzyczeć do mikrofonu, będzie tak, jakbyś siedział obok ucznia.

Grupa osób siedząca przy komputerze
Nie tak powinny wyglądać zdalne korepetycje w grupie (Źródło: Pixabay)

Twój budżet jest skromny?

Nie panikuj!

Za około 150 złotych możesz zdobyć dobre narzędzia by prowadzić korepetycje online:

 • Kamera internetowa (od 50 do 70 złotych). Większość laptopów ma już kamerę internetową. Często mają jednak niższą jakość i nie nadają się do prezentacji. Najlepiej kupić przyzwoitą kamerę internetową, aby uczeń lepiej Cię widział. Warto zainwestować w kamerę głównie dlatego, aby zapewnić płynność obrazu. Jeżeli nie posiadasz laptopu z najwyższej półki istnieje ryzyko, że transmisja obrazu będzie zakłócona. Nie musisz jednak od razu pędzić do sklepu po nowy komputer. Profesjonalna kamera rozwiąże ten problem.
 • Zestaw słuchawkowy (od 50 do 100 złotych). Dobrze być widzianym i słyszanym. Laptopy są również wyposażone we wbudowany mikrofon, ale rzadko są dobrej jakości. Aby uniknąć szumów i problemów z dźwiękiem, powinieneś zainwestować w porządny zestaw słuchawkowy. Mikrofon to podstawa - pracujesz przecież prowadząc rozmowę z uczniem. Najlepiej sprawdzają się bezprzewodowe zestawy słuchawkowe. Pamiętaj jednak, aby regularnie je ładować.

Nie wahaj się wspomnieć na swoim profilu ogłoszeniowym o jakości sprzętu, którego używasz. Kiedy potencjalny uczeń próbuje znaleźć korepetytora, może to mieć znaczenie! Twoi uczniowie chcą z lekcji wynieść absolutne maksimum tego, co możesz zaoferować. Odpowiednio dobrany sprzęt pozwoli zmaksymalizować ilość treści, które chcesz przekazać.

Jeżeli urządzenia, z jakich korzystasz zawieszają się lub spowalniają pracę - traci na tym przede wszystkim twój uczeń. Uniknij tego i przygotuj się odpowiednio, a na pewno zyskasz w oczach klienta.

Przygotowanie Korepetycji z Wykorzystaniem Zabawnych Materiałów

Nowe technologie są dostępne dla uczniów i korepetytorów online!

Nie musisz koniecznie wychodzić z domu, aby zaplanować jak będziesz prowadzić swoje zajęcia online.

W rzeczywistości za pomocą samego komputera możesz uzyskać dostęp do wielu lekcji online i przydatnych narzędzi edukacyjnych, które pomogą Ci stać się dobrym prywatnym nauczycielem! Jeśli twoje korepetycje są starannie zaplanowane, uczeń odniesie więcej korzyści i zrobi większy postęp w szkole.

Nowe technologie w nauce
Dzięki nowoczesnym technologiom zawsze masz dostęp do doskonałych zasobów edukacyjnych (Źródło: Pixabay)

Aby poprawić swoje umiejętności nauczania, upewnij się, że korzystasz ze wszystkich dostępnych zasobów:

 • MOOC: masowe otwarte kursy online są otwarte dla wszystkich, a ludzie z całego świata mogą uczyć się swoich ulubionych przedmiotów. Możesz nawet skontaktować się bezpośrednio z profesorami, którzy pomogą Ci w lekcjach!
 • Krajowy program nauczania: istnieją strony internetowe z zasobami do przeglądu programu nauczania dla szkoły podstawowej lub liceum. Te materiały są naprawdę przydatne, jeśli masz uczniów, którzy są jeszcze w szkole.
 • Witryny specjalizujące się w Twoim przedmiocie: niezależnie od tego, czy uczysz matematyki czy muzyki, możesz znaleźć witryny oferujące filmy i artykuły dotyczące interesującego Cię tematu. Możesz sprawić, by twoje lekcje były przyjemniejsze dla uczniów dzięki różnym źródłom.
 • Aplikacje: możesz znaleźć aplikacje edukacyjne na komputery i smartfony. Niektóre z nich, takie jak Busuu dla języków obcych, są dość popularne wśród uczniów i pomogą Ci znaleźć odpowiednie ćwiczenia, które możesz wykorzystać na zajęciach.

Dzięki tym wszystkim zasobom możesz pomóc uczniowi w rozwoju. Wykorzystując odpowiednie metody będziesz w stanie regularnie pomagać uczniom w nauce.

Doskonale sprawdzają się także dokumenty Google, które mogą pełnić funkcję interaktywnej tablicy, edytowanej w czasie rzeczywistym. W trakcie lekcji czasem trzeba coś zanotować. Dobrze będzie, gdy zarówno twój uczeń jak i ty będziecie mieli dostęp do powstających notatek. Na dysku Google możesz utworzyć specjalny folder. Udostępniasz go później swojemu podopiecznemu i w ten sposób zyskujecie przestrzeń do wzajemnego udostępniania sobie plików.

Jest to bardzo proste i intuicyjne narzędzie, z którego obsługą poradzi sobie dosłownie każdy. Jeżeli martwisz się o dostępną pamięć takiego folderu - śpij spokojnie! Google oferuje możliwość dokupienia dodatkowej pamięci. Koszt takiej usługi to zaledwie kilka złotych miesięcznie.

Zanim jednak zdecydujesz się na którekolwiek z opisanych powyżej narzędzi, upewnij się, iż twój uczeń rozumie zasady jego funkcjonowania. Poświęć kilka minut korepetycji na wyjaśnienie, jak użytkować daną aplikację, witrynę lub platformę.

Pamiętaj, że to twoim zadaniem jest zapewnienie uczniowi warunków do internetowej nauki, to ty masz przewagę w postaci doświadczenia i umiejętności - podziel się nimi, a już wkrótce wspólnie będziecie cieszyć się z kolejnych postępów w nauce i innych edukacyjnych sukcesów!

Jak Możesz Pozostać w Kontakcie ze swoimi Uczniami Między Zajęciami

Prowadzenie zajęć od czasu do czasu może nie wystarczyć! Aby upewnić się, że uczniowie w pełni wykorzystują wiedzę wyniesioną z lekcji, musisz zrobić coś więcej niż tylko uczyć ich podczas korepetycji.

Jako nauczyciel Twoim celem jest przyswojenie przez ucznia informacji, które przekazujesz podczas prywatnych lekcji.

Dlatego dobrze jest zachęcić ich do nauki także w czasie wakacji, w weekendy i wieczorami. Im częściej to robią, tym łatwiej będzie pod koniec roku, podczas egzaminów.

Aby pomóc im w odrabianiu lekcji, rozwiązaniu zadania, przygotowaniu do egzaminu lub udzieleniu odpowiedzi na pytania, możesz skorzystać z niektórych z tych źródeł online:

 • Używanie aplikacji do planowania (Podio)
 • Szybka I łatwa komunikacja (Messenger, WhatsApp, etc.)
 • Komunikacja drogą mailową (Gmail, Yahoo, etc.)

Uwaga! Nie zapominaj o tym, że jako korepetytor masz prawo do prywatności i nie musisz odbierać telefonów w trakcie czasu wolnego. Dlatego najlepiej sprawdzającą się praktyką jest ustalenie z uczniem, w jaki sposób będziecie się komunikować. Zaproponuj swoim podopiecznym reguły pozostawania w kontakcie i wyznacz granice. Twój uczeń powinien widzieć twoje zaangażowanie, ale nie musisz spędzać nadprogramowych godzin na elektronicznej korespondencji.

Komunikacja przez media społecznościowe jest nadal najskuteczniejszym sposobem na utrzymywanie kontaktu z uczniami. Nie chcesz utonąć w mailach!

Jest to prawdopodobnie jedna z największych zalet korepetycji przez kamerkę internetową!

Kobieta relaksująca się z laptopem
Wielu uczniów uważa, że podczas korepetycji online mogą być bardziej zrelaksowani (Źródło: Unsplash)

Programy planowania zadań mogą pomóc w udostępnianiu materiałów uczniom oraz sprawdzeniu i poprawieniu ich pracy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o internetowe wsparcie akademickie dla uczniów szkół średnich czy szkoły podstawowej, istnieje wiele programów, które mogą znacznie ułatwić Ci pracę.

Ponadto istnieją specjalne źródła dotyczące różnych przedmiotów. Na przykład nauczyciele uczący języków mogą znaleźć materiały pomocne przy pisaniu eseju, a nauczyciele nauk ścisłych mogą znaleźć gry i pomysły na eksperymenty.

Oczywiście obserwowanie eksperymentu wykonywanego przez korepetytora online nie jest tak interesujące, jak samodzielne wykonanie, dlatego powinieneś znaleźć takie pomysły na doświadczenia naukowe, które uczeń może wykonać bezpiecznie we własnym domu.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak Dbać o Przygotowanie do Zajęć i Zawsze Być Profesjonalnym

Istnieje wiele sposobów na to, aby dbać o swoje merytoryczne zaplecze i profesjonalnie prowadzić zajęcia. Ważna w tym wszystkim jest organizacja materiałów.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz uczniów do egzaminów, szkolnych sprawdzianów - czy po prostu nadrabiasz z nimi bieżące zaległości, pamiętaj, aby ciągle być na bieżąco z podstawą programową.

Korepetycje do matury

Jeżeli pracujesz z maturzystami, poświęć czas na lekturę wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dowiedz się, jakie są standardy oceniania maturalnych odpowiedzi i arkuszy.

Pobierz odpowiednie informatory maturalne i zbiory zadań (na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dostępne są takie pliki do każdego z przedmiotów).

Stwórz sobie na komputerze specjalne foldery, w których zgromadzisz arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat. Korzystaj z różnych wydawnictw. W Internecie znajdziesz maturalne zestawy z matur próbnych Operona, Nowej Ery, czy UJK.

Zwróć szczególną uwagę na to, czy arkusze, które przygotowujesz, są dostosowane do nowej formuły matury (obowiązującej od 2015 roku).

Koniecznie korzystaj z kluczy maturalnych, stworzonych przez egzaminatorów, aby w pełni poprawnie weryfikować odpowiedzi twoich uczniów. Poleganie na własnej wiedzy, intuicji lub nawet dużym doświadczeniu może okazać się nie wystarczające przy sprawdzaniu matur, ponieważ klucze odpowiedzi bywają specyficzne. Pamiętaj, że zawsze lepiej się upewnić, czy konkretna odpowiedź ucznia faktycznie zaowocowałaby zdobyciem punktu na egzaminie.

Planuj, planuj i jeszcze raz planuj! Gdy zorientujesz się już, na jakim poziomie jest twój uczeń (w tym celu koniecznie przeprowadź diagnozujące testy, uważnie obserwuj go na zajęciach, sprawdzaj, ile się da i jak tylko się da) ustal, ile czasu potrzebujecie na osiągnięcie konkretnego celu. Planuj, jakie partie materiału opracujecie na każdym spotkaniu on-line i trzymaj rękę na pulsie, jeśli tempo spadnie.

Przygotowywanie ucznia do egzaminu maturalnego jest obarczone szczególną presją - wynikającą z tego, że maturalny wynik często determinuje szanse na edukację wyższą, a ewentualna porażka może pokrzyżować szyki twojego podopiecznego. Niemałym utrudnieniem jest też czas. Matura odbywa się w wyznaczonym terminie i nie da się jej przesunąć, tak jak np. egzaminów poświadczających znajomość języka, czy testu na prawo jazdy. Dbaj o to, żeby zapewnić uczniowi właściwe morale i dobrą organizacją zrównoważyć spadającą czasami formę maturzysty lub motywacyjne braki.

Zrób właściwy research na rynku pomocy naukowych, repetytoriów i zbiorów zadań. Powinieneś być dobrze zorientowany w tej płaszczyźnie, abyś mógł polecać swoim uczniom pozycje właściwe do ich potrzeb.

Warto wykonać ten wysiłek i przedrzeć się przez kilka wydawnictw, podręczników czy repetytoriów, bo przecież każdy z twoich uczniów ma inne preferencje w kwestii nauki. Dla jednego najbardziej optymalny może okazać się skrótowy skrypt, przepełniony hasłami, pojęciami i zadaniami, inny z kolei będzie wolał obszerny podręcznik, który szczegółowo i barwnie wyjaśni skomplikowane zagadnienia.

To twoją rolą jest dobrać narzędzia do poziomu, umiejętności i oczekiwań ucznia.

Nie zapominaj także o Internecie! Korepetycje on-line to doskonała okazja, by udostępniać uczniowi edukacyjne filmy, prezentacje czy samouczki. Na platformach takich jak Whereby czy Zoom możesz współdzielić swój ekran z twoim podopiecznym. To daje szansę na wyświetlenie krótkiego filmu w tym samym momencie na obu waszych komputerach. W każdym momencie możesz zrobić pauzę - a wtedy materiał video zatrzyma się również u ucznia, wtedy jest czas na rozwinięcie jakiejś kwestii, zadanie pytania, zwrócenie uwagi ucznia.

Korepetycje do egzaminu ósmoklasisty

Praca z młodzieżą wymaga od korepetytora dużej elastyczności, dynamiki i właściwej obserwacji ucznia oraz szybkiego reagowania.

Doskonale sprawdzą się w niej gry edukacyjne. Można korzystać w tym celu z różnych serwisów internetowych.

Przykładowo, zobacz jak można uczyć angielskiego podczas korepetycji on-line:

 • załóż konto na platformie Quizlet

Możesz dodawać tam uczniom słówka, pojęcia i definicje. Dzięki temu dziecko jest w stanie samodzielnie wykonywać powtórki. Na Quizlecie istnieją trzy główne możliwości nauki, są to: fiszki, dopasowania i nauka przez pisanie.

Dodatkową, jeszcze bardziej atrakcyjną opcją, jest gra! Jeżeli prowadzisz zajęcia grupowe, jesteś w stanie podzielić uczniów na drużyny, które na żywo będą rywalizować ze sobą w rozszyfrowywaniu słówek. To doskonała alternatywa na końcówkę każdych zajęć, bo wydobywa z uczniów energię, przełamuje nudę i podtrzymuje ich dynamikę! Używaj Quizleta również w ramach rozgrzewki. Z pewnością odniesiesz lepszy efekt niż gdybyś miał serwować uczniom przez pierwszych kilka minut nudny wykład o czasie Present Simple.

 • zaloguj się na WordWall

Ten serwis jest pomocy w tworzeniu rozmaitych gier. Do wyboru są dziesiątki szablonów, za pomocą których łatwo i szybko stworzysz interesującą i zindywidualizowaną grę dla twoich podopiecznych. Wszystko działa bardzo intuicyjnie, więc nie musisz być programistą, grafikiem czy informatykiem, aby podołać wyzwaniu. Proces stworzenia jednej gry, gdy dojdziesz do małej wprawy, nie powinien zająć ci więcej niż 10 minut. Twoi uczniowie będą zachwyceni!

 • wykorzystaj Kahoot

Na tej witrynie możesz przygotować quizy o różnej tematyce. To także nie zabierze ci zbyt wiele czasu, a z pewnością urozmaici każdą lekcję on-line! Nastolatkowie są miłośnikami takich odmian, przepadają za rywalizacją i doceniają, gdy korepetycje wyglądają nieco inaczej niż lekcja w szkole.

Poświęć Początek każdych Zajęć Online na Sprawdzenie Pracy Domowej Ucznia

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, nauczania, powinieneś sprawdzić efekty nauki ucznia.

Weź pod uwagę, z czym zmaga się uczeń w szkole, i zadaj sobie następujące pytania:

 1. Dlaczego uczeń miał problem z rozwiązaniem zadania?
 2. Czy są pojęcia, których nie potrafi zrozumieć?
 3. Czy istnieją pewne tematy, które reflektuje? (Uczeń radzi sobie z algebrą lub geometrią)
 4. Które zagadnienia sprawiają, że ma trudności w szkole?
 5. Jakie rodzaje zadań lubi rozwiązywać najbardziej?

Prześledź jakie błędy popełnia, by wiedzieć gdzie leży problem i wytłumaczyć uczniowi wszystko krok po kroku. Spraw, by wrócił do lekcji i wytłumaczył Ci dane zagadnienie, abyś miał pewność, że zrozumieli: celem nie jest robienie z ucznia małpy cyrkowej, ale zachęcenie do wyjaśniania pojęć własnymi słowami.

Biblioteka dużo książek
Nie potrzebujesz aż tyle miejsca by przechowywać materiały cyfrowe (Źródło: Unsplash)

Niezależnie od przedmiotu, którego uczysz, zawsze możesz sprawdzić, czy zrozumieli najistotniejsze aspekty danego działu:

 • Matematyka (włączając algebrę, rachunkowość, ekonomię, trygonometrię, statystykę, itp.)
 • Języki obce (gramatyka, czytanie, pisanie, mówienie, itp.)
 • Geografia
 • Fizyka, Chemia, Biologia
 • Filozofia
 • Psychologia

Jeśli podczas korepetycji, pomaganie w odrabianiu lekcji trwa dłużej niż oczekiwałeś, nie martw się! Nie ma sensu się spieszyć: najlepsi korepetytorzy pomagają uczniowi zrozumieć podstawy przed przejściem do jakiegokolwiek kolejnego tematu. Twoi uczniowie na pewno to docenią.

Niezależnie od tego, czy uczysz drugoklasistę, szóstoklasistę czy licealistę, poświęć czas na przemyślenie koncepcji zamiast bombardować ich informacjami.

Dostosuj strategie nauczania do indywidualnych potrzeb osoby, z którą pracujesz. Nie bój się zmieniać koncepcji. Znalezienie właściwych narzędzi do proces, który wymaga nie tylko elastyczności, ale także cierpliwości.

Z pewnością warto poświęcić czas na szukanie optymalnych rozwiązań, bo tylko takie zaprowadzą was do osiągnięcia wspólnie wyznaczonego celu - wysokiego wyniku na egzaminie, poprawy ocen, uzyskania certyfikatu.

Zasoby Cyfrowe są w Porządku, ale Nauczyciele wciąż Muszą Słuchać!

Twój komputer nie powinien być narzędziem dystansującym Cię od uczniów!

Nie należy zapominać o swoich umiejętnościach nauczania podczas korzystania z zasobów cyfrowych. Dyskusje między uczniami i nauczycielami zawsze muszą mieć charakter edukacyjny.

Jeśli wiesz, co lubią Twoi uczniowie, możesz działać jako doradca edukacyjny, kierując ich nauką i pracując nad ich długoterminowymi celami. Ponadto nie wahaj się ich lepiej poznać.

Jeśli uczeń nie zaliczy egzaminu, spróbuj przyjrzeć się jego stylowi uczenia się w szerszym kontekście i pokazać mu korzyści z tego płynących.

Jak twierdzi nauczycielka języka angielskiego Paulina:

"Cenię sobie indywidualne podejście. Każdy jest inny, każdy inaczej przyswaja. Grunt to wiedzieć po co się coś robi i w ten sposób się motywować."

Zdalna nauka to dobry sposób na odróżnienie tradycyjnego nauczania od korepetycji: korzystając z zasobów cyfrowych, będziesz bardziej się różnił od typowych nauczycieli, których znają ze szkoły. Może to pomóc korepetytorom w budowaniu zaufania uczniów i wdrażaniu strategii, które zwiększą skuteczność ich samodzielnej nauki.

lekcje przez internet
Dbaj o dobre relacje ze swoimi uczniami, nawet podczas zajęć na odległość! (Źródło: Unsplash)

Stwórz osobistą więź między Tobą a uczniem, aby Twoje zajęcia nie były zbyt formalne, dzięki czemu będą czuć się swobodniej. Dlatego też wielu uczniów woli korepetycje w domu niż swoje zajęcia w szkole.

Oczywiście, zbytnio się nie spoufalaj! Najlepiej ustalić swoje granice: oczywiście Twoim zadaniem jest słuchać, ale oni też muszą Cię szanować.

Każdorazowo dbaj o atmosferę na zajęciach. Zapewniaj uczniowi optymalny klimat do nauki. Nie bój się zaproponować minutowej przerwy, jeżeli widzisz, że twój podopieczny jest zmęczony i nie może się skupić. Korzystaj z różnego rodzaju materiałów: audio, video, prezentacji. Im bardziej urozmaicisz sposób prowadzenia lekcji, tym większa szansa, że utrzymasz zainteresowanie ucznia tematem.

Jako nauczyciel możesz udzielać korepetycji bez wychodzenia z domu. Pamiętaj tylko, aby dbać o kontakt i porozumienie z uczniem. Wyzwaniem jest skrócenie dystansu, który cechuję edukację zdalną. Z gamą przedstawionych powyżej narzędzi na pewno okaże się to nie tylko możliwe, ale także niezwykle proste i skuteczne.

5 Zalet Korepetycji Online

Wiesz już, jak prowadzić korepetycje online. Ale czy aby na pewno masz świadomość, jak wiele plusów niesie z sobą ten rodzaj pracy dydaktyczno-edukacyjnej?

Po pierwsze, nie musisz poświęcać czasu na dojazd, a jeżeli do tej pory pracowałeś w domu - to po prostu nie czekasz na uczniów, którym zdarza się spóźniać. Włączenie komputera i zalogowanie się do odpowiedniej platformy zajmuje zaledwie kilka sekund, zatem po prostu nie tracisz czasu!

Po drugie, możesz pogodzić pracę z domu z innymi obowiązkami. Jesteś cały czas na miejscu, więc łatwiej ci zaopiekować się domowymi zwierzętami, przypilnować obowiązków czy zająć chorym członkiem rodziny. Jeżeli z kolei męczą cię interakcje z ludźmi na żywo i jesteś introwertykiem, tym lepiej sprawdzisz się jako zdalny korepetytor. Będziesz oddawał się pracy, którą lubisz, jednocześnie nie nadwyrężając swoich zasobów i nie odczuwając dyskomfortu.

Po trzecie, koniec ze zgubionymi kartkami, zjedzoną pracą domową i zapodzianym podręcznikiem. W internetowym folderze nic nie ginie! Materiały udostępniasz w sekundę, widzisz, czy uczeń je wyświetlił, a przede wszystkim - czy ma do nich dostęp! Na pewno nie usłyszysz też, że twój podopieczny zapomniał zeszytu, więc nie ma ze sobą zadania domowego. Trudno przecież zgubić... laptopa!

Po czwarte, masz łatwy dostęp do wielu opisanych w artykule narzędzi ułatwiających naukę. A gdy jedno ci się znudzi, na jego miejsce w kilka sekund znajdziesz następne. Koniec z nudą, rutyną i brakiem inwencji! Internet to prawdziwe bogactwo aplikacji, programów i platform czyniących naukę efektywną bardziej niż kiedykolwiek!

Po piąte, dbasz o bezpieczeństwo swoje i innych. W dzisiejszych czasach to najważniejsze!

Znajdź pracę korepetytora odpowiadającą Twoim umiejętnościom (nowo nabyta sztuczka z kamerą internetową).

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (3 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.