Chociaż korepetycje przez kamerę internetową istnieją już od wielu lat, niektórzy korepetytorzy wciąż nie są pewni, jak zacząć! Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania!

Jeśli chodzi o tego rodzaju usługi korepetycji, wszystko się zmienia: materiały, sposób przygotowywania lekcji i sposób mówienia do uczniów…

Najlepiej się przygotuj, ponieważ możesz teraz pomóc uczniom odnieść sukces na każdym etapie ich edukacji.

Aby poradzić sobie z technologiami cyfrowymi, które są coraz częściej stosowane w szkołach, nie ma nic lepszego niż korepetycje online.

Poprzez bezpośrednią interakcję z komputerem będziesz mógł pomóc uczniom w poprawie ich wyników w szkole i zmotywować ich za pomocą technologii cyfrowych.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak Prowadzić Zajęcia Przez Internet?

Użyj odpowiedniego sprzętu

Aby zostać korepetytorem online przygotowującym prywatne zajęcia akademickie, potrzebujesz odpowiednich narzędzi.

Nauczanie online ma wiele zalet. Jeśli jednak masz wadliwy sprzęt, może to szybko zamienić się w koszmar.

Jak możesz pomóc w nauczaniu matematyki lub przygotować kogoś do egzaminu, jeśli uczeń Cię nie słyszy ani nie widzi?

Po pierwsze, powinieneś zdobyć odpowiednie narzędzia:

 • Przyzwoitą kamerę internetową do efektywnych wideokonferencji można znaleźć w dowolnym miejscu od 50 do 70 złotych lub można kupić aparat cyfrowy, który działa również jako kamera internetowa, od 300 do 700 złotych.
 • Zestaw słuchawkowy do komunikacji ze studentem (od 50 do 100 zł).
 • Opcjonalnie nowy komputer z systemem Windows 10.
Wyrzucony stary komputer
Stary komputer nie nadaje się do prowadzenia korepetycji online (Źródło: Pixabay)

Oczywiście dobry sprzęt to nie wszystko, czego potrzebujesz. Musisz także dokładnie przemyśleć, z których programów będziesz korzystać:

 • Platformy i programy do przesyłania wiadomości błyskawicznych (Skype, Messenger, WhatsApp itp.)
 • Usługi przechowywania i udostępniania plików w chmurze (na przykład Dropbox)
 • Użyj programu do planowania zadań (Podio itp.)
 • Biblioteki wideo online, na przykład YouTube.

Dysponując takimi zasobami powinieneś być już gotowy, aby zostać korepetytorem!

Sprawdź swoje łącze internetowe

Nawet przy najlepszym sprzęcie lekcje online mogą szybko stać się koszmarem, jeśli Twoje połączenie internetowe nie jest wystarczające!

Aby prowadzić efektywne korepetycje przez Internet, obie strony muszą upewnić się, że ich połączenie internetowe jest szybkie i stabilne.

Najlepiej wybrać światłowodowy internet (dostępny u większości dostawców usług internetowych), który ma bardzo małe opóźnienie. Zasadniczo usługi światłowodowe nie są znacznie droższe niż usługi ADSL. Powinieneś również sprawdzić połączenie z uczniem przed zaakceptowaniem rozpoczęciem jakichkolwiek zajęć.

Istnieje wiele witryn, w których można sprawdzić szybkość połączenia internetowego.

Korzystanie z źródeł online

Korzystaj w pełni pracując online!

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, czy uczniów szkół średnich, dostępnych jest wiele materiałów edukacyjnych online.

Możesz organizować samouczki dotyczące zdalnego nauczania bezpośrednio online.

W zależności od tematu dostępnych jest wiele pomocnych materiałów:

 • Specjalistyczne strony dotyczące niektórych tematów
 • Darmowe aplikacje edukacyjne na smartfony (Duolingo, Busuu itp.)
 • MOOC (masowe otwarte kursy online)
 • Kursy wideo online (jest wielu YouTuberów specjalizujących się w treściach edukacyjnych)
 • Arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat
Komputer z otwartą główną stroną YouTube
YouTube jest nieocenionym źródłem by zaplanować swoje lekcje (Źródło: Pixabay)

Przygotowując się, możesz zorganizować zajęcia dostosowane do poziomu każdego ucznia. Nie ma nic lepszego niż zasoby cyfrowe, jeśli chodzi o naukę!

Jak Zorganizować Korepetycje Przez Internet?

Organizacja lekcji online ← przeczytaj więcej tu

Utrzymuj kontakt - Musisz upewnić się, że Twój uczeń nauczył się wszystkiego, czego uczył się podczas lekcji. Aby to zrobić, musisz być z nimi w kontakcie.

Niezależnie od tego, czy wolisz komunikować się poprzez wiadomości sms, czy e-mail, upewnij się, że masz dostęp do odpowiedzi na pytania uczniów.

Utrzymywanie kontaktu z uczniem oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić czas podczas lekcji. Zamiast spędzać 20 minut powtarzając coś, z czym mieli trudności na zajęciach, mogą nad tym popracować w czasie wolnym dzięki udzielonym odpowiedziom.

Nie wahaj się udostępnić kilku ćwiczeń online, aby im pomóc. Utrzymywanie kontaktu pozwala także uniknąć nieporozumień w związku z anulowaniem zajęć. Jeśli Tobie lub Twojemu uczniowi coś wypadło, możecie natychmiast się ze sobą skontaktować.

Na koniec możesz także użyć komunikacji cyfrowej do organizowania lekcji, aby lepiej wykorzystać swój czas.

Sprawdzanie pracy domowej

Możesz także udzielić pomocy online przy odrabianiu pracy domowej. Czy to za pomocą kamery internetowej, czy zeskanowanego dokumentu, uczeń może pokazać pracę domową, którą zadał mu nauczyciel w szkole, i możesz mu pomóc w trakcie korepetycji.

Dwoje uczących się dzieci
Korepetytor powinien motywować swojego ucznia, zwłaszcza kiedy ten sobie nie radzi (Źródło: Unsplash)

Testy online

Możesz udostępnić linki do ćwiczeń online lub umieścić je na stronach z planami zadań. Poprawiając pracę domową, możesz pomóc uczniowi poczynić znaczne postępy w wielu różnych dziedzinach.

Możesz udostępnić samouczki online na wiele różnych tematów:

 • Matematyka
 • Języki obce
 • Geografia
 • Filozofia
 • Fizyka
 • Chemia
 • Biologia

Poświęć trochę czasu na wyjaśnienie niektórych aspektów swojej dziedziny nauki. Lepiej przyłóż się bardziej na początku kursu, aby upewnić się, że uczniowie są na właściwej drodze. Uczniowie mogą robić duże postępy i zdawać egzaminy.

Słuchanie

Nie ma znaczenia, czy jesteś nauczycielem języka angielskiego, chemii czy matematyki. Ważne jest, aby nauczyciel słuchał swoich uczniów.

Większość rodziców uważa, że umiejętność słuchania jest jedną z najważniejszych cech u nauczyciela. Wielu nauczycieli ma problemy ze słuchaniem wszystkich swoich uczniów w liczniejszych klasach. Oznacza to, że rodzice oczekują, że będziesz uważnie słuchać ich dziecka, nawet jeśli znajdujesz się na drugim końcu kraju.

Celem jest zapewnienie skutecznego nauczania i uzyskanie dobrych wyników. Jeśli dobrze znasz swojego ucznia, możesz udzielić mu porady edukacyjnej, aby pomóc mu w nauce.

Podsłuchująca figura z brązu
Nauczyciel powinien słuchać swoich uczniów (Źródło: Pixabay)

Ponadto uczniowie doceniają współpracę z dobrym nauczycielem. Jeśli chcesz uzyskać dobre opinie na temat swojego profilu SuperProf, musisz spełnić, a nawet przerosnąć oczekiwania uczniów.

Zalety Nauki Online

Rodzice i nauczyciele mogą zaoszczędzić pieniądze

Korepetycje przez kamerę internetową są nie tylko fajne, ale także tanie. W rzeczywistości zdalne nauczanie kosztuje o wiele mniej niż zajęcia "na żywo", ponieważ koszty transportu są niższe. Możesz otrzymać pełne wynagrodzenie bez konieczności płacenia za benzynę lub transport publiczny.

Możesz także organizować konferencje wideo, które kosztują rodziców mniej niż zajęcia grupowe, ale korepetytorzy zarabiają przy tym więcej. Jeśli Twój uczeń chce wziąć udział w zajęciach z przyjaciółmi, ostatecznie zarobisz więcej pieniędzy i uzyskasz więcej pozytywnych recenzji.

Wszyscy wygrywają!

Więcej uczniów

Zdalne korepetycje są idealne dla wielu różnych typów nauczycieli:

 • Kwalifikowani korepetytorzy: jeśli masz świetne CV, możesz znaleźć uczniów w całym kraju. Nie ma znaczenia, jakie są Twoje kwalifikacje, ważne żeby wyróżniały Cię i przyciągały potencjalnych uczniów.
 • Wyspecjalizowani korepetytorzy: jeśli masz specjalizację (przygotowanie do egzaminu, angielski w biznesie), to da Ci przewagę nad innymi nauczycielami. Im rzadsza jest Twoja specjalizacja, tym więcej warte są Twoje korepetycje.
 • Korepetytorzy mówiący w obcym języku jako ojczystym: jeśli uczysz języków obcych, w tym swojego ojczystego języka, poradzisz sobie dobrze. W rzeczywistości wielu rodziców chce znaleźć nauczyciela obcego pochodzenia. W niektórych mniejszych miejscowościach może być również trudno znaleźć zagranicznych mówców oferujących korepetycje z domu. Nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem zainteresowanych uczniów!

Jeśli szukasz tylko uczniów, którzy mieszkają w Twojej okolicy, ryzykujesz, że dostaniesz mniej pieniędzy lub nie będziesz mógł znaleźć uczniów w ogóle. Z drugiej strony, jeśli oferujesz zdalne korepetycje, możesz dotrzeć do znacznie większej liczby uczniów w całym kraju. Możesz także kontaktować się z uczniami w innych krajach, w których mówi się, na przykład, po angielsku.

Prosta organizacja

Prowadzenie zdalnych korepetycji nigdy nie było łatwiejsze, a zajęcia przez kamerkę internetową to świetny sposób na nauczanie uczniów.

Możesz uczyć z dowolnego miejsca. Jeśli jesteś studentem, możesz uczyć ich będąc na uczelni, w kawiarni lub w innym kraju. Pożegnaj się z ograniczeniami geograficznymi!

Twój uczeń może uczyć się podczas wakacji, o ile przyniesie ze sobą komputer.

Możesz użyć tej metody, aby pomóc im w nauce do egzaminów:

 • Maturalnego
 • Ósmoklasisty
 • Kolokwiów
 • Sesji egzaminacyjnej

Ponieważ nie będziesz marnować czasu na podróże, możesz poświęcić więcej czasu na nauczanie. Internetowe korepetycje mogą pomóc w stworzeniu lepszej relacji z uczniem. Możesz skupić się na swoim uczniu i zapewnić mu większą autonomię w nauce.

Nie musisz tracić czasu na wyciąganie i rozkładanie swoich rzeczy. Wszystkie Twoje dokumenty i materiały są na Twoim komputerze i dostępne za pomocą kilku kliknięć.

Zauważysz, że łatwiej jest obu stronom znaleźć czas, który im odpowiada. Czas zaoszczędzony na podróżowaniu można wykorzystać, aby uczyć więcej i zarabiać więcej. Teraz, by nauczać, możesz używać nowoczesnych technologii!

Więcej o korzyściach przeczytasz tutaj!

8 Powodów by Zostać Korepetytorem Online

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (2 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.