Co właściwie oznacza “zdalne nauczanie”?

Nauczanie za pośrednictwem kamery internetowej łączy tradycyjne aspekty nauczania (ćwiczenia, lekcje, powtórki itp.) i możliwość pracy w domu.

Dzięki technologii cyfrowej możesz dotrzeć do uczniów z całego świata, a także dowiedzieć się czegoś o nowoczesnych gadżetach elektronicznych.

Dla wielu rodziców na pewno ma znaczenie fakt, że nauczyciel zna nowoczesne technologie.

Rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są obecnie nowoczesne technologie: jeśli nauczyciele chcą być na czasie i dodawać pewne umiejętności do swojego CV, powinni zaoferować wsparcie akademickie i korepetycje za pośrednictwem kamery internetowej.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

1. Mniej Scholastycznie

Korepetycje przez kamerę internetową stają się coraz bardziej popularne. Wielu uczniów ma problemy z nauką.

    Dla wielu uczniów przyczyną trudności z niektórymi przedmiotami było to, że nie dogadywali się ze swoimi nauczycielami.

Zdania uczniów są podzielone, że nauczyciel się na nich uwziął albo kompletnie nie zwraca na nie uwagi, co prowadzi to tego, że nie chcą być częścią społeczności w szkole. Z drugiej strony, usługi korepetycji online są dla ucznia o wiele bardziej spersonalizowane, a praca na komputerze jest o wiele mniej formalna niż praca w klasie.

Istnieją również korzyści z posiadania adresu e-mail lub adresu Skype korepetytora.

Kobieta pisząca coś w zeszycie
Zarówno dzieci jak i dorośli mogą czerpać korzyści z korepetycji (Źródło: Unsplash)

Zamiast zachowywać się w sposób czysto formalny, osoby uczące się mogą łatwiej skontaktować się ze swoim korepetytorem, co jest znacznie mniej stresujące dla ucznia. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy zmagają się z pracą domową lub nie rozumieją czegoś, co im powiedziano w klasie.

Wiek nauczycieli również może mieć znaczenie: nauczyciele oferujący korepetycje przez kamerę internetową są zwykle dość młodzi (od 20 do 30 lat), co również zmniejsza różnicę wiekową między uczniami i nauczycielami. Nauka przez kamerę internetową umożliwia zarówno zabawną i poważną wymianę zdań, jak i lekcje indywidualne.

2. Elastyczne Godziny

Elastyczność jest jedną z największych zalet korepetycji przez kamerę internetową. Sprawy są mniej skomplikowane, ponieważ Twój grafik nie jest tak napięty.

Wyobraź sobie, że kończysz pracę o 16, a masz lekcję o 18. Udzielając lekcji "na żywo" nie byłbyś w stanie odbyć godzinnej lekcji w tym czasie. Dzięki korepetycjom przez kamerę internetową wystarczy włączyć komputer i rozpocząć nauczanie.

Jeśli masz wolną godzinę, zawsze możesz skorzystać z usługi czatu, aby szybko zaplanować zaimprowizowaną lekcję z uczniem.

Najpopularniejsze pory nauczania to:

 • Popołudnia
 • Weekendy
 • Wakacje i ferie
 • Święta państwowe
 • Wieczory

Dzięki możliwości zdalnego nauczania, nawet jeśli jesteś na wakacjach w innym kraju, możesz pozostać w kontakcie ze swoimi uczniami i uczyć według planu.

3. Zdalne Nauczanie jest Tańsze

Jeśli rzucisz okiem na stronę SuperProf, zobaczysz, że korepetycje przez kamerą internetową są na ogół tańsze niż tradycyjne zajęcia prywatne.

Dlaczego?

Gdy nauczyciele nie muszą płacić za transport, mogą pobierać mniejszą opłatę. Co jest dla Ciebie korzystne.

Osoba licząca pieniądze
Ludzie lubią korepetycje przez kamerkę internetową, ponieważ są tańsze niż zwykłe korepetycje (Źródło: Unsplash)

Rodzice chętnie płacą mniej, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwość wyboru korepetytorów z całego świata.

Zajęcia przez kamerę internetową są również dobrą okazją do uczenia kilku uczniów jednocześnie. Za pomocą programów takich jak Skype możesz organizować wideokonferencje i prowadzić zajęcia wyrównawcze dla grup uczniów.

Chociaż tego rodzaju zajęcia mogą pomóc rodzicom zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nauczyciel może mieć mniejszą stawkę, pozwala także korepetytorom dotrzeć do większej liczby uczniów. W związku z tym, że uczniowie z całego kraju zmagają się z trudnościami w szkole, będziesz mieć coraz więcej uczniów.

Ponadto nie musisz inwestować w tradycyjne materiały dydaktyczne, takie jak artykuły papiernicze, ponieważ będziesz pracować cyfrowo. Dzięki ćwiczeniom online i MOOC możesz planować zajęcia bez konieczności wyjmowania portfela.

Internetowe wsparcie akademickie to świetne rozwiązanie dla uczniów z całego kraju, którzy chcą posunąć się naprzód lub nadrobić zaległości.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

4. Wybór Najlepszych Korepetytorów z Całego Świata

Jako nauczyciel potrzebujesz naprawdę dobrego profilu, jeśli chcesz, aby rodzice brali Cię pod uwagę.

Wielu rodziców, przy wyborze korepetytora, głównie kieruje się tym, czy nauczyciel posiada specjalistyczną wiedzę i dobrą umiejętność słuchania.

Musisz jednak być kimś więcej niż dobrym nauczycielem. Niektórzy z potencjalnych uczniów ocenią Cię wyłącznie na podstawie Twoich kwalifikacji. Jeśli posiadasz kwalifikacje z dobrych uniwersytetów lub profesjonalne certyfikacje nauczycielskie, możesz świetnie poradzić sobie jako korepetytor przez kamerę internetową.

W rzeczywistości rodzice z mniejszych miast i wsi w całym kraju często mają trudności ze znalezieniem mentora o dobrych kwalifikacjach. I tutaj zdalne nauczanie okazuje się naprawdę przydatne: za pomocą komputera rodzice mogą skontaktować się z wykwalifikowanymi nauczycielami z całego kraju.

Możesz uczyć niemal każdego przedmiotu za pośrednictwem kamery internetowej, w tym:

 • Języków obcych (gramatyka, czytanie, pisanie, mówienie, słuchanie, itd.)
 • Matematyki (włączając rozwiązywanie równań, algebrę, statystykę, geometrię, itd.)
 • Fizyki, Chemii, Biologii
 • Filozofii
 • Geografii
 • Muzyki
 • Ekonomii
Sfrustrowany mężczyzna siedząca przed komputerem
Jeśli nie jesteś pewien, jak zarobić pieniądze podczas studiów, udzielanie korepetycji może być odpowiedzią! (Źródło: Unsplash)

Możesz pomóc uczniom szkół podstawowych i liceum przygotować się do egzaminów (ósmoklasisty lub maturalnego) lub pomóc uczniom mającym trudności z nadrobieniem zaległości.

5. Najlepszy Użytek z Nowoczesnej Technologii Podczas Nauki Online

Internet to fantastyczny wynalazek. Wraz z pojawieniem się nowych technologii byliśmy w stanie zrewolucjonizować sposób uczenia się. Dawno minęły czasy niekończącego się przeszukiwania podręczników i ich przepisywania. Za pomocą samego komputera możesz wysyłać dokumenty do swoich uczniów za pomocą kilku kliknięć.

Aby komunikować się ze swoim uczniem przez Internet, możesz użyć kilku następujących metod:

 • Usługi czatu z udostępnianiem plików (Skype, Messenger, WhatsApp itp.)
 • Użycie poczty e-mail (Yahoo, Gmail, Onet itp.)
 • Usługi udostępniania plików w chmurze (Dropbox, Dysk Google itp.)

Możesz bez wysiłku udostępniać uczniom materiały z matematyki, linki do stron w języku obcym lub biblioteki wideo.

W ramach roli mentora Twoim celem jest stworzenie akademickiego programu wsparcia, który zachęci uczniów do nauki.

6. Przygotowanie do Zajęć z Pomocą Aplikacji lub Programów Edukacyjnych

Czym właściwie jest aplikacja edukacyjna?

Podobnie jak inne aplikacje, aplikacje edukacyjne możesz pobierać na swojego smartfona lub komputer za pośrednictwem sklepów internetowych:

 • Sklep Play
 • Sklep Apple
 • Sklep Windows

Możesz znaleźć tradycyjne metody nauczania, ćwiczenia językowe, testy, quizy, przewodniki sprawdzające wiedzę itp. Jako prywatny nauczyciel możesz korzystać z dowolnych zasobów, które uznasz za odpowiednie.

Osoba trzymająca smartfona pełnego aplikacji
Możesz pobrać darmową aplikację w przeciągu kilku sekund (Źródło: Pixabay)

Aplikacje mogą być przydatne dla Twojego ucznia, aby ćwiczyć między zajęciami lub uczyć się niektórych aspektów przedmiotu. Weryfikacja wiedzy jest znacznie lepsza, jeśli jest przyjemna!

Aplikacje mogą również pomóc Ci zaplanować lekcje. Możesz używać poważnych aplikacji do monitorowania swoich uczniów i egzaminów, ponieważ wiele z nich zostało zaprojektowanych przez specjalistów ds. edukacji. Dołączone ćwiczenia mogą nawet zainspirować Cię do poprowadzenia kolejnych zajęć.

7. Łatwiejsze do Zorganizowania

Wszyscy zdalni korepetytorzy powiedzą Ci, że organizowanie lekcji przez Internet jest znacznie łatwiejsze. Nie musisz myśleć o planowaniu trasy, możesz po prostu skupić się na samych zajęciach!

Oprócz oszczędzania pieniędzy możesz uczyć z dowolnego miejsca na Ziemi. Wielu studentów uniwersytetów decyduje się na udzielanie korepetycji. Dzięki nauczaniu przez kamerę internetową możesz uczyć podczas okienka między zajęciami i zarobić trochę pieniędzy.

Niezależnie od tego, czy jesteś w kawiarni, w domu czy w innym miejscu, nie musisz wychodzić z roli korepetytora. Za pomocą kilku kliknięć możesz skontaktować się ze swoimi uczniami.

8. Krótkie i Ukierunkowane Dyskusje

Korepetycje przez kamerę internetową pozwalają uczniom komunikować się ze swoim nauczycielem w czasie rzeczywistym. Nie musisz tracić czasu na rozłożenie i wyciąganie wszystkich materiałów, możesz bezpośrednio odpowiedzieć uczniowi.

Jeśli Twój uczeń ma problem z określoną koncepcją, możesz przesłać mu linki do przydatnych ćwiczeń, które mogą być pomocne podczas nauki. Będą gotowi na następne zajęcia, a to pomoże im zrobić większy postęp. Co więcej, często nie musisz użerać się z zatroskanymi rodzicami. Uczeń może sam kontrolować swoją naukę.

Zdalne nauczanie również nie wymaga niekończących się pogawędek. Możesz skupić się na zadaniu, skuteczniej uczyć swojego ucznia i zwiększać jego morale.

Większość ludzi przyznaje, że lubiło dany przedmiot w szkole ze względu na uczącego go nauczyciela.

Jeśli więc chcesz inspirować uczniów z całego kraju bez wychodzenia z domu, dlaczego by nie zostać osobą udzielającą wsparcia edukacyjnego?

Zarejestruj się w SuperProf i stwórz własny profil. Pamiętaj o swoich kwalifikacjach, sprzęcie i narzędziach, z których korzystasz, a także o swoim doświadczeniu jako nauczyciel lub korepetytor!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.