Korzystanie z pomocy korepetytora nie jest przeznaczone jedynie dla uczniów, którzy mają trudności z nauką biologii; nie musicie oblać przedmiotu, aby skorzystać z dodatkowej pomocy. Nie musicie też być pewni tego, co chcecie robić w przyszłości. Uzyskanie najlepszego możliwego startu w edukacji w postaci korepetycji przyczyni się do poszerzenia się Waszych możliwości.

Nawet jeśli nie jesteście nastawieni na karierę naukową, istnieje wiele powodów, by pokochać biologię.

Mikroskop
Sukces może oznaczać różne rzeczy, ale wczesna nauka biologii może otworzyć przed Wami wiele możliwości zawodowych. (Źródło: Unsplash)

Zajęcia z prywatnym nauczycielem są bardzo opłacalną inwestycją, ponieważ są oni w stanie zaoferować uczniom indywidualną pomoc w nauczaniu. Zajęcia te są dostosowane do potrzeb edukacyjnych oraz tempa każdego ucznia. Ponadto, korepetytor może pomóc w budowaniu Waszego poczucia komfortu w nauczanej dziedzinie.

Tak więc, nawet jeśli czujecie, że nie macie podstaw w nauce biologii, dobry nauczyciel może pomóc Wam przekonać się, że mimo wszystko możecie odnieść sukces w tym przedmiocie. Będziecie zaskoczeni, jak skuteczne okażą się dodatkowe zajęcia i może nawet polubicie biologię. Korepetytorzy będą w stanie przekazać Wam wiedzę na temat skomplikowanych procesów biologicznych w prosty sposób.

Aby uzyskać jak najwięcej cennych informacji od swojego korepetytora, musicie najpierw upewnić się, że wybraliście korepetytora odpowiedniego dla Waszych potrzeb. Ale skąd będziecie wiedzieć, kogo powinniście wybrać? A co, jeśli zatrudnicie korepetytora, a potem zdacie sobie sprawę, że to nie odpowiednia osoba dla Was? Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam wybrać odpowiedniego nauczyciela.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Biologia
Aniela
5
5 (4 oceny)
Aniela
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maks
5
5 (10 oceny)
Maks
55 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Klaudia
5
5 (10 oceny)
Klaudia
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
5
5 (3 oceny)
Sylwia
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (5 oceny)
Izabela
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michalina
5
5 (1 oceny)
Michalina
35 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ernest
5
5 (6 oceny)
Ernest
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maciej
5
5 (4 oceny)
Maciej
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aniela
5
5 (4 oceny)
Aniela
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maks
5
5 (10 oceny)
Maks
55 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Klaudia
5
5 (10 oceny)
Klaudia
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
5
5 (3 oceny)
Sylwia
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (5 oceny)
Izabela
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michalina
5
5 (1 oceny)
Michalina
35 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ernest
5
5 (6 oceny)
Ernest
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maciej
5
5 (4 oceny)
Maciej
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Zwróćcie uwagę na kwalifikacje nauczycieli

Jedną z głównych rzeczy do rozważenia jest wykształcenie potencjalnego nauczyciela. Na przykład, jeśli  znacie korepetytora, który specjalizuje się w chemii, może on nie posiadać umiejętności i wiedzy biologicznej wymaganej w Waszej szkole lub na uczelni.

Wielu korepetytorów specjalizuje się w różnych powiązanych dziedzinach, więc nie należy wykluczać danej osoby, zanim nie odkryjecie jego zainteresowań. Ktoś z tytułem magistra chemii mógł równie dobrze studiować nauki biologiczne na poziomie licencjata i dzięki temu być w stanie doskonale nauczać tych dziedzin.

Jeśli przygotowujecie się do matury, ważne jest, abyście wiedzieli, że korepetytorzy także przystąpili do tego egzaminu, więc są w pełni świadomi poziomu wiedzy wymaganego do zdania i osiągnięcia wysokiego wyniku.

Ponadto, Wasz nauczyciel powinien zapoznać się z Waszym programem nauczania, niezależnie od tego, czy jest to wynikiem ich wcześniejszego doświadczenia w nauczaniu (poprzez nauczanie wielu innych uczniów, czy dzięki temu, że ich własne dzieci niedawno ukończyły te same podręczniki). Jedną z zalet korepetycji jest to, że nauczyciele mogą przekazywać wiedzę oraz udzielać wskazówek i rad, jak uzyskać wysokie wyniki na egzaminach!

Co więcej, powinniście sprawdzić czy dany nauczyciel jest godny polecenia. Najlepszą metodą jest wybranie osoby, która została polecona przez rówieśników, rodziców lub nauczycieli w Waszej szkole lub wybranie kogoś z profesjonalnej agencji edukacyjnej.

Korepetytorzy znalezieni za pośrednictwem agencji edukacyjnych przechodzą kontrole oraz testy, aby dowiedzieć się czy posiadają kwalifikacje, ale także, aby upewnić się, że nie są karani, co umożliwi im pracę z dziećmi w wieku poniżej 18 lat.

Przeczytajcie opinie innych uczniów

Zatrudnienie korepetytora z agencji edukacyjnej oznacza, że ​​ma on odpowiednie kwalifikacje do pełnienia tej roli. Ale skąd będziecie wiedzieć, czy rzeczywiście jest on dobry w swojej pracy?

Opinie uczniów to bardzo dobry sposób na odkrycie, kim są najciekawsi i najbardziej utalentowani nauczyciele z wybranego przedmiotu. Idealnym wyborem byłoby wybranie osoby, która jest pasjonatem biologii, ponieważ uczyni to ich nauczanie o wiele bardziej owocnym oraz ciekawym.

Większość doświadczonych korepetytorów, niezależnie od tego, czy pracują za pośrednictwem agencji, czy samodzielnie, uczyło wystarczającą liczbę uczniów, aby móc udzielić pewnych informacji zwrotnych na temat swoich usług (w tym bardzo dobrych wyników, jeśli chodzi o oceny ich uczniów). Posiadanie przed oczami tych wysokich wyników często będzie wystarczającym dowodem ich umiejętności jako nauczycieli!

Jeśli dowiedzieliście się od kogoś o usługach danego korepetytora, pamiętajcie, aby zadać mu/jej pytania i dowiedzieć się, czy ma stronę internetową lub profil, który możesz zobaczyć, zanim dokonacie decyzji.

Jeśli jednak zdarzy Wam się trafić w Internecie na osobę, która wyda Wam się idealnym korepetytorem, weźcie pod uwagę wszelkie jej oceny i nie bójcie się do nich napisać, a nawet poprosić o spotkanie z nimi, zanim zdecydujecie się na jakiekolwiek finansowe umowy.

Kobieta korzystająca z Google na laptopie
Poszukiwanie korepetytora przez Internet nie oznacza, że ​​musicie korzystać z usług nieznajomego. (Źródło: Unsplash)

Warto spotkać się z wybranym nauczycielem lub przeprowadzić z nim rozmowę, zwłaszcza jeśli nie znacie tej osoby, aby upewnić się czy na pewno jesteście zainteresowani jego/jej ofertą.

Ważna jest lokalizacja i dostępność korepetycji

Pamiętajcie, że najlepiej byłoby odbywać co najmniej dwugodzinną sesję raz w tygodniu (lub godzinę, jeśli macie mniej niż 14 lat i nie uczycie się złożonych pojęć). Jeśli Wasz preferowany nauczyciel ma czas tylko na jedną lub dwie krótkie lekcje w miesiącu, być może będziecie musieli rozważyć znalezienie kogoś, kto poświęci Wam więcej czasu.

Z racji tego, że korepetycje są usługą stosunkowo krótkoterminową, powinniście dążyć do maksymalnego wykorzystania tych lekcji, aby zapewnić sobie długoterminowe korzyści.

Może się to wydawać oczywiste, ale kiedy szukacie korepetytora (szczególnie online) pamiętajcie, aby najpierw szukać osób pracujących w okolicy.

W niektórych przypadkach bardziej wykwalifikowani korepetytorzy mogą znajdować się nieco dalej, niż byście sobie tego życzyli i będziecie musieli rozważyć zalety i wady ich korepetycji na odległość.

Zadajcie sobie następujące pytania: czy będą do Was przyjeżdżać, czy też Wy będziecie musieli znaleźć środek transportu, aby dojechać do nich? Jeśli będą przyjeżdżać, to czy mają wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić Wam wystarczająco dużo czasu? Czy będą pobierać opłaty za paliwo? I czy zgodziliby się uczyć Was przez Skype lub przy użyciu innego komunikatora?

Tramwaj od środka
Czy Wasz korepetytor przyjedzie do Was, czy będziecie musieli dojechać do niego? (Źródło: Unsplash)

W idealnej sytuacji Wasz prywatny nauczyciel będzie mieszkał lub pracował blisko Was, abyście mogli odbywać regularne sesje. To pozwoli Wam nadrobić zaległości, utrzymać tempo nauki oraz da możliwość zaplanowania częstszej liczby spotkań przed egzaminami.

Poznajcie ich przed zaplanowanymi korepetycjami

Bardzo ważne jest, abyście mieli dobre stosunki ze swoimi korepetytorami. Nie ma nic gorszego (dla Was i dla nauczyciela) niż lęk przed następnym spotkaniem i niechęć do spędzenia razem czasu.

Dlatego osobista rekomendacja to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie korepetytora. Jeśli ktoś kogo znacie poleca daną osobę i nie słyszeliście nic innego poza pochwałami na temat ich metod, to ​​bardzo prawdopodobne, że i Wy będziecie zadowoleni z ich usług.

Co więcej, nie każdy ​​zna kogoś kto ma kwalifikacje z biologii i potrafi dobrze przekazywać swoją wiedzę. Wiele osób korzysta z Internetu, aby znaleźć nauczyciela nauk ścisłych.

Nie oznacza to jednak, że musicie wybierać korepetytora, którego nie znacie, ponieważ zawsze możecie spotkać się z daną osobą, zanim zdecydujecie się skorzystać z jej usług.

Większość tutorów jest przyzwyczajona do spotkań z uczniami i ich rodzicami i często chętnie spotykają się z nimi twarzą w twarz, aby mogli wzajemnie uzgodnić do czego potrzebne są korepetycje i na jakim poziomie jest uczeń. W ten sposób będą wiedzieć jak częste powinny być biologia korepetycje.

Podsumowując, zatrudniając korepetytora spróbujcie zorganizować spotkanie z korepetytorem w towarzystwie rodzica lub opiekuna, aby poznać ich metody nauczania oraz to jak mogą Was zmotywować.

Spotkania takie jak te mogą mieć pozytywny wpływ na Wasze podejście do nauczania i mogą wzmocnić relacje między Wami a nauczycielem. Co więcej, dadzą Wam wiarę w Wasze zdolności do doskonalenia się i sprawią, że nie będziecie mogli się doczekać kolejnych zajęć z nimi. Wyszukajcie np. „korepetycje biologia Kielce”, aby znaleźć korepetytora w okolicy.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.