Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Kielce

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 1 opinii.

45 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 45 zł

Nauka z przedmiotu Biologia nigdy nie była
tak prosta w mieście Kielce

2. Organizuj swoje lekcje 📅 biologia Kielce

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💳 Jak dużo kosztuje godzina korepetycji z biologii, w mieście: Kielce i w pobliżu?

Średnia cena za lekcje biologii, w mieście: Kielce, to 45 zł.

 

Stawki nauczycieli za lekcje z biologii są zależne od kilku czynników:

 

Doświadczenia Twojego nauczyciela biologii, miejsca gdzie odbędą się lekcje (online czy w dowolnej wybranej lokalizacji), ilość zajęć i długość trwania zajęć, zadanie Twoich lekcji. (uczysz się biologii dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

9 na 10 korepetytorów na Superprof oferuje swoją pierwszą lekcję bez konieczności opłaty. Dzięki prostemu wyszukiwaniu, będziesz w stanie zobaczyć cenę lekcji z nauczycielem biologii, dostępnym w Twojej okolicy.

 

Przejrzyj ceny naszych prywatnych korepetytorów biologii już dziś!

🖋 Jak wysoko uczniowie recenzują swoich prywatnych nauczycieli biologii w mieście: Kielce i na przedmieściach?

Jest wiele osób zainteresowanych nauką biologii, dlatego Superprof oferuje wielu nauczycieli dla każdego kursu i poziomu. Korzystając z funkcji wyszukiwania, możesz szybko znaleźć idealnego prywatnego nauczyciela w mieście: Kielce lub na przedmieściach.

 

Uczniowie przyznali średnią ocenę: 5.0/5 wszystkim prywatnym korepetytorom biologii w mieście Kielce i na przedmieściach.

 

W Superprof nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy masz pytanie związane z zajęciami. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail.

 

Odkryj sekcję FAQ.

👩‍💻 Jak mogę uczyć się biologii prywatnie z korepetytorem przez internet?

4 na 5 prywatnych korepetytorów Superprof, proponuje zarówno korepetycje z biologii prowadzone osobiście jak i przez internet. Ponadto, te praktyczne lekcje, pozwalają na większą elastyczność w organizacji.

 

Dodatkowe zajęcia online zapewnią Ci idealną okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

🚀 Jakie są zalety prywatnych lekcji biologii z korepetytorem?

✍️ Spersonalizowana pomoc Doskonałe uzupełnienie programu szkolnego

 

Chociaż biologia to przedmiot, który jest fascynujący, wyniki w szkole nie zawsze są najlepsze. Jeśli masz problemy  z zaliczeniem tego przedmiotu lub martwisz się o wyniki swoich dzieci, nie myśl o tym więcej i zatrudnij wykwalifikowanego nauczyciela. W trakcie korepetycji, biologia może stać się coraz trudniejsza twardym orzechem do zgryzienia, ale dzięki spersonalizowanym zajęciom pozytywne wyniki pojawią się w mgnieniu oka.

 

🏆 Zainwestuj w przyszłość swoją lub swoich dzieci

 

Biologia jest w wielu przypadkach podstawowym przedmiotem, aby dostać się wybrany uniwersytet. Korzystając z lekcji indywidualnych, w tym istotnym okresie, egzamin wstępny może być znacznie prostszy. Ponadto, jeśli wybierzesz karierę związaną z naukami ścisłymi lub medycyną, jest bardzo prawdopodobnie, że ten przedmiot znów będą potrzebne w trakcie Twoich studiów.

 

😍 Dowiedz się więcej o otaczającej nas przyrodzie, oraz o nas samych

 

Biologia jest nauką, która bada żywe organizmy i ich procesy, a jej nauka nie musi skupiać się okresie studenckim. Bez względu na to w jakim jesteś wieku, korzystając z indywidualnych lekcji biologii, będziesz w stanie odkrywać, krok po kroku i we własnym tempie, więcej świecie, których nas otacza.

 

Do wszystkich tych powodów,  musimy dodać jeszcze jedną korzyść. Jeśli Twója obecna lub przyszła praca jest związana ze światem przyrody i zwierząt, wiedza, którą zdobędziesz w tej dziedzinie, może dać Ci przewagę jako profesjonalistę zarówno w teorii, jak i w praktyce.

 

Sprawdź stawki naszych nauczycieli biologii już teraz!

👩 Ilu prywatnych nauczycieli biologii jest aktualnie dostępnych w mieście: Kielce i w pobliżu?

Dzięki naszej stronie, możesz znaleźć 11 prywatnych korepetytorów biologii, którzy są dostępni w mieście: Kielce.

 

By rozpocząć prywatną edukację i poprawić swoje umiejętności z dowolnego przedmiotu, na naszej stronie internetowej dostępnych jest wielu nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Kielce, czy na przedmieściach, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie idealny. Dzięki lekcjom w domu lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Prywatni nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje korepetycje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najlepiej dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Na co czekasz? Zarezerwuj pierwsze zajęcia już teraz!

Chęć zgłębiania wiedzy z Biologia w mieście Kielce?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Biologia w mieście Kielce

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Korepetycje z biologii, z pomocą najlepszych nauczycieli w Kielcach

Kto powinien uczyć się biologii? 

Jeśli uwielbiasz uczyć się o żywych istotach i ich wzajemnych relacjach, nauka biologii może być dla Ciebie odpowiednim wyborem. Nauka biologii pozwoli Ci dogłębnie zrozumieć świat przyrody. Dzięki niej nauczysz się także prowadzić badania, rozwiązywać problemy, organizować i myśleć krytycznie.  

 

Co więcej, znakomita znajomość biologii otwiera drzwi do wielu ciekawych możliwości pracy. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię praca w środowisku, rolnictwie, dzikiej przyrodzie, botanice, usługach laboratoryjnych czy innej karierze związanej z naukami ścisłymi, będziesz miał wiele opcji do wyboru w ramach tej dyscypliny.

Podstawowe zasady współczesnej biologii

Współczesna biologia łączy w sobie cztery podstawowe zasady, które tłumaczą funkcjonowanie wszystkich istniejących na Ziemi gatunków stworzeń. Oto te zasady: 

 

  1. Teoria komórki to zasada, mówiąca o tym, że wszystkie żywe istoty zbudowane są z podstawowych jednostek zwanych komórkami, a wszystkie komórki pochodzą od wcześniej istniejących komórek.

 

  1. Teoria genów to zasada, mówiąca o tym, że wszystkie żywe istoty mają DNA, cząsteczki, które kodują struktury i funkcje komórek i są przekazywane potomstwu.

 

  1. Homeostaza to zasada, zgodnie z którą wszystkie żywe organizmy utrzymują stan równowagi, który umożliwia im przetrwanie w środowisku.

 

  1. Ewolucja to zasada opisująca, w jaki sposób wszystkie żywe istoty mogą się zmieniać, aby posiadać cechy, które umożliwiają im lepsze przetrwanie w ich środowisku. Cechy te wynikają z przypadkowych mutacji w genach organizmów, które są "wybierane" w procesie zwanym selekcją naturalną. Podczas selekcji naturalnej organizmy, które posiadają cechy lepiej przystosowane do środowiska, w którym żyją, mają większe szanse na przeżycie, a następnie przekazują te cechy swojemu potomstwu.

Biologia w życiu codziennym.

Biologia to nie tylko poznawanie ludzkiego ciała, ale także kontekstu naszego miejsca w środowisku, dzięki niej możemy dowiedzieć się jak organizmy polegają na sobie nawzajem, aby współistnieć na naszej planecie. Nauka o biologii zajmuje się głównie badaniem życia, ale również zapewnia ona dogłębne, naukowe zrozumienie tego, jak wszystkie żywe i nieożywione organizmy funkcjonują oraz daje wgląd w to, jak różnorodne są formy życia. Biologia towarzyszy nam w życiu codziennym non stop, a oto kilka przykładów jej codziennego wykorzystania:

 

  • W wymierzaniu sprawiedliwośc

 

Przestępcy często pozostawiają dowody swojej tożsamości na miejscu przestępstwa: na przykład mieszki włosowe, krew lub komórki skóry. Policja może wykorzystać informacje genetyczne, aby wykazać, czy dana osoba była obecna na miejscu przestępstwa. Na przykład, policja może wykorzystywać odciski palców do łapania przestępców.

 

  • W zrozumieniu ciała ludzkiego

 

Jakie elementy wpływają na budowę i masę ciała ludzkiego? Co jest powodem istnienia wielu ras? Co powoduje chrapanie? To tylko niektóre z pytań często stawianych przez społeczeństwo i to właśnie dzięki biologii odpowiedzi na te pytania zostały udzielone.

 

  • W wierzeniach kulturowych 

 

W przeszłości istniało przekonanie, że to kobieta jest odpowiedzialna za przypisanie płci potomstwu. Jednak liczne badania w zakresie biologii wykazały, że płeć dzieci jest determinowana przez plemniki mężczyzny, a nie przez komórki jajowe kobiety.

 

  • W człowieku

 

Biologia poczyniła ogromne postępy. Jako nauka ma ona na celu poprawę stylu życia istot ludzkich poprzez kontrolowane dziedziczenie, inżynierię genetyczną, badania nad witaminami i hormonami, badania nad rakiem i środowiskiem oraz wiele innych. Innymi słowy, dzięki znajomości biologii obecnie możliwe jest manipulowanie warunkami przyrody, aby uzyskać z niej jak najwięcej korzyści.

 

  • W przemyśle

 

Przemysł jedwabniczy, perłowy, kości słoniowej, rybny, itp. został rozwinięty dzięki wiedzy uzyskanej z biologii. Istnieje wiele szybko rozwijających się gałęzi przemysłu i opierają się one wyłącznie na wiedzy z zakresu nauk biologicznych.

Jakie znamy dziedziny biologii? 

Odkrywanie biologii najpierw rozpoczęło się od prostych rzeczy takich jak określanie gatunków zwierząt oraz poznawanie ludzkiego ciała, jednak z czasem (a dokładniej z około 2000 lat nauki i rozwijania tej nauki) biologia została podzielona na wiele różnych dziedzin. Żeby opisać je wszystkie musielibyśmy poświęcić na to ze dwa artykuły, dlatego tym razem zaprezentujemy Ci tylko kilka przykładów tych dziedzin: 

 

Etnobiologia - nauka o dawnych i obecnych interakcjach człowieka ze środowiskiem, na przykład o wykorzystaniu różnorodnej flory i fauny przez społeczeństwa tubylcze.

 

Biologia ewolucyjna - zajmuje się pochodzeniem i rozprzestrzenianiem się gatunków, a także ich zmianami w czasie, czyli ewolucją.

 

Biologia wód słodkich - nauka zajmująca się życiem i ekosystemami siedlisk słodkowodnych.

 

Geobiologia - nauka, która łączy geologię i biologię w celu badania interakcji organizmów z ich środowiskiem.

 

Mikrobiologia - dziedzina biologii zajmująca się mikroorganizmami i ich wpływem na inne organizmy żywe.

 

Biologia molekularna - dziedzina biologii zajmująca się powstawaniem, strukturą i funkcją makrocząsteczek niezbędnych do życia, takich jak kwasy nukleinowe i białka, a w szczególności ich rolą w replikacji komórek i przekazywaniu informacji genetycznej.

 

Mikologia - nauka o grzybach.

 

Neurobiologia - dział biologii zajmujący się anatomią i fizjologią oraz patologią układu nerwowego.

 

Paleobiologia - nauka o formach życia istniejących w czasach prehistorycznych lub geologicznych, reprezentowanych przez skamieniałości roślin, zwierząt i innych organizmów.

 

Parazytologia - nauka o pasożytach i pasożytnictwie.

 

Patologia - nauka o naturze choroby, jej przyczynach, procesach, rozwoju i konsekwencjach.

 

Farmakologia - nauka o przygotowywaniu i stosowaniu leków i leków syntetycznych.

 

Fizjologia - biologiczne badanie funkcji organizmów żywych i ich części.

 

Psychobiologia - nauka o funkcjonowaniu psychicznym i zachowaniu w powiązaniu z innymi procesami biologicznymi.

 

Toksykologia - nauka o tym, jak naturalne lub stworzone przez człowieka trucizny wywołują niepożądane efekty w organizmach żywych.

 

Wirusologia - nauka o wirusach.

 

Herpetologia - nauka o gadach i płazach.

 

Ornitologia - nauka o ptakach.

 

Mammalogia - nauka o ssakach.

 

Primatologia - nauka zajmująca się naczelnymi.

Co można robić w Kielcach? 

Jeśli interesuje Cię biologia oraz przyroda, to masz szczęście, bo w Kielcach znajdziesz miejsca, które mogą Cię zafascynować! W obrębie miasta znajdziesz Park Miejski, który uchodzi za jeden z najstarszych parków w Polsce. Jego początki sięgają lat trzydziestych XIX wieku. W parku znajduje się kilka pomników, między innymi Stanisława Staszica oraz Stefana Żeromskiego. 

 

Poza miastem, nie może Cię zabraknąć w licznych rezerwatach oraz Ogrodzie Botanicznym. Znajdziesz tam zarówno rodzime gatunki roślin, jak i kilka „egzotycznych” ciekawostek. W zależności od pory roku ogród będzie wyglądał inaczej. 

 

Jeśli chodzi o pobliskie rezerwaty to warto zwiedzić Wietrznię, Ślichowicę oraz Karczówkę. Jesteśmy pewni, że nie będziesz się tam nudzić otoczony naturą!

Naucz się biologii skutecznie dzięki zajęciom prywatnym z Superprof w Kielcach! 

Zawsze to powtarzamy i nigdy nie znudzimy się powtarzaniem tego, że jeśli chcesz nauczyć się dobrze jakiekolwiek przedmiotu, w tym biologii, to musisz mieć dobrego nauczyciela i nie ma lepszej opcji niż nauka z nim vis-a-vis. To dzięki temu powstała platforma naukowa Superprof gdzie możesz znaleźć najlepszego nauczyciela w Kielcach, który pomoże Ci w opanowaniu biologii na takim poziomie jaki sam sobie postanowisz. 

 

W Kielcach dostępnych jest aż 14 nauczycieli nauczających biologii. Ten wybór pozwoli Ci na nawiązanie kontaktu z tym, który najbardziej sprawdzi się według Ciebie w roli Twojego nauczyciela. Każdy uczeń ma inne cele i inne motywację, a zaletą zajęć prywatnych z wybranym przez siebie nauczycielem jest fakt, że materiał będzie dopasowany w taki sposób by spełniał indywidualne potrzeby ucznia. Taki charakter zajęć daje gwarancję sukcesu. 

 

Jeśli chcesz przekonać się o tym, że jest to najlepszy sposób nauki, przeczytaj opinie byłych uczniów lub umów się na pierwsze zajęcia gratis. To zdecydowanie pomoże Ci w podjęciu decyzji czy ten typ zajęć jest dla Ciebie. 

 

Sprawdź naszą ofertę zajęć prywatnych z biologii w Kielcach już dziś i przekonaj się sam, że nauka biologii może być prosta i przyjemna!

Czego chcesz się nauczyć?