Strona główna
Zostań nauczycielem

Korepetycje z biologii

🥇 Najlepsi z najlepszych
💻 987 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Gdzie chcesz się uczyć?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: biologia

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 102 opinii.

38 zł/h

Najlepsze ceny: 100% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 38 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

1

Znajdź swojego idealnego nauczyciela z: Biologia

Przeglądaj profile swobodnie i skontaktuj się ze swoim fantastycznym nauczycielem zgodnie z Twoimi kryteriami (ceny, dyplom, opinia, lekcje w domu lub przez kamerę internetową).

2

Zorganizuj swoje lekcje z: Biologia

Wymień się wiadomościami z nauczycielem, omówcie wzajemne potrzeby co do zajęć oraz dostępność. Zaplanuj swoje lekcje i płać za nie bezpiecznie z pomocą skrzynki odbiorczej.

3

Przeżyj nowe doświadczenia

Niesamowita przepustka studencka zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów i zajęć przez 1 miesiąc. Miesiąc na odkrywanie nowych pasji ze wspaniałymi ludźmi.

Uczniowie
ocenili nauczycieli z przedmiotu: biologia

Przejrzyj wszystkie nasze lekcje: Biologia

Korepetycje z biologii, z prywatnym nauczycielem Superprof

W poszukiwaniu idealnego nauczyciela

Biologia to nauka o życiu i organizmach żywych, o tym, jak działają i jak oddziałują na otaczający nas świat. Przygląda się ona zachowaniom roślin, zwierząt i bada życie mikroorganizmów w postaci komórek, wirusów i bakterii.

 

Biologia to bardzo ważny i przydatny przedmiot, i chociaż jest mnóstwo uczniów, którzy uwielbiają się go uczyć i poznawać – nie można zapominać, że jest też sporo dzieci, które go nie cierpią z powodu ilości wiedzy, jaką muszą przyswoić. Mimo, że dla wielu osób biologia jest fascynująca, jest to jak najbardziej zrozumiałe, że wcale nie wszyscy muszą tak uważać.

 

W kolejnych częściach artykułu postaramy się przedstawić, w jaki sposób nauka biologii może pomóc Ci w osiągnięciu sukcesywnej kariery zawodowej oraz omówimy wyzwania, jakie możesz napotkać podczas swojej przygody z tym przedmiotem. Porozmawiamy też o wiedzy, jaką należy opanować, aby pomyślnie i bez stresu przejść przez maturę z biologii i w jaki sposób korepetytorzy mogą pomóc Ci w zrozumieniu tego przedmiotu i ułatwić jego naukę.

Dlaczego warto jest uczyć się biologii

Jesteśmy ludźmi – istotami żywymi. Dlatego też studiowanie biologii pomaga nam lepiej zrozumieć to, kim jesteśmy, czym jest świat, w którym żyjemy i w jaki sposób funkcjonujemy jako organizmy. Biologia jest też bardzo ważna ze względu na jej ścisły związek z medycyną i zdrowiem. Głębsze zrozumienie tego, jak działa życie, może nauczyć nas, w jaki sposób dbać o zdrowie i stan naszego organizmu.

 

Biologia i inne nauki ścisłe są o tyle ważne, że ustalono je jako obowiązkowe przedmioty szkolne do samego końca toku nauki. Jeśli zatem chcesz ukończyć szkołę średnią (aż do matury), jesteś niestety (albo i stety) zmuszony uczyć się tych przedmiotów aż do samego końca szkoły. Niezależnie od tego, czy uczysz się biologii jako pojedynczego przedmiotu, czy w formie ogólnej (np. jako tzw. „przyroda”), czeka Cię sporo spędzonych z nią godzin…

 

Dodatkowo, po ukończeniu studiów z dziedziny biologii masz możliwość podjęcia mnóstwa ciekawych karier zawodowych. Od nauczania, po prowadzenie badań w laboratoriach – tytuł naukowy z biologii otwiera przed Tobą wiele drzwi. Absolwenci biologii mają też o wiele większe szanse na uzyskanie pracy w medycynie, niż studenci innych nauk ścisłych. Biologia, podobnie jak chemia i fizyka, może również nauczyć Cię całego szeregu umiejętności, które możesz później wykorzystywać w różnych aspektach życia.

Z jakimi wyzwaniami mierzą się uczniowie?

Biologia to bardzo rozległy przedmiot skupiający się na wielu obszarach, dlatego może ona przysparzać uczniom nie jednego problemu. Wymaga ona tak wiele rzeczy do poznania i zapamiętania, że nawet najlepszy nauczyciel i prywatny korepetytor nie może zagwarantować uczniowi, że ten stanie się specjalistą z tej dziedziny.

 

Biologia przygląda się również życiu mikroorganizmów, a działy z nimi związane są zazwyczaj dość rozbudowane i zawiłe, co bywa często trudne do zrozumienia dla niektórych uczniów. To nie to samo, co zajęcia z chemii, gdzie podczas eksperymentu często możemy na własne oczy przyglądać się zachodzącym reakcjom. Tak samo jak podczas nauki na fizyce o wielkim wszechświecie i siłach na niego oddziałowujących, zrozumienie rzeczy zarówno na tak gigantyczną skalę, jak i tę mikroskopijną bywa bardzo ciężkie.

 

Istnieją też pewne kwestie etyczne, z którymi uczniowie niektórych szkół muszą się mierzyć. Z racji tego, że biologia to nauka o życiu i organizmach żywych, zdarza się, że niektóre zajęcia poświęcone są realnym doświadczeniom na organizmach, które niegdyś żyły… Większość szkół, które praktykują takie metody nauki pozwalają tym bardziej „wrażliwym” uczniom na opuszczanie tego typu zajęć, jednak wiąże się to niekiedy z pominięciem potencjalnie ważnych dla nich informacji, a wiedza z tego zakresu tak czy inaczej musi zostać opanowana.

Czego uczy biologia w szkole?

W Polsce biologia jest do pewnego poziomu przedmiotem łączonym z innymi przedmiotami ścisłymi i omawia tematy np. również z dziedziny fizyki i chemii. Na późniejszych etapach nauki przedmiot ten jest rozdzielany na poszczególne, oddzielne zajęcia. Wówczas dogłębniej omawia się zakres wiedzy obowiązujący z każdego z nich.

 

Podczas nauki biologii jako samodzielnego przedmiotu, uczniowie poznają między innymi wiedzę  dotyczącą struktury komórkowej, procesów życiowych roślin i zwierząt - w tym omawiana jest fotosynteza, odżywianie, trawienie, oddychanie, oddychanie, układ nerwowy czy hormony. Uczniowie głębiej poznają też wiedzę o genetyce, inżynierii genetycznej i chromosomach, omawiają poszczególne układy takie jak układ krążenia czy układ odpornościowy. Podczas nauki biologii w formie łączonej z innymi przedmiotami ścisłymi, tematy te również są po części przedstawiane, jednak nie jest to tak szczegółowe.

Prywatne korepetycje z biologii

Jeśli potrzebujesz pomocy w nauce biologii w szkole lub nawet na studiach, prywatne zajęcia mogą Ci się bardzo przydać. Podczas zajęć jako jedyny podopieczny swojego korepetytora, masz możliwość korzystania z zajęć dostosowanych odpowiednio do Ciebie, Twoich umiejętności i potrzeb. Dodatkowo to Ty ustalasz, w jaki sposób chcesz się uczyć i z jakiego zakresu materiału.

 

Niezależnie od tego, czy to matematyka, chemia, fizyka, czy biologia – możesz uczęszczać na prywatne korepetycje z każdego z tych przedmiotów i są one dostępne na każdym poziomie nauki. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele mogą zapewnić Ci nieporównywalny sposób nauczania w szerokim zakresie przedmiotów.

 

Tak, jak wspomnieliśmy przedtem, podczas korepetycji z naszymi nauczycielami, to Ty jesteś szefem i Ty masz możliwość wyboru tego, czego chcesz się uczyć. Porozmawiaj ze swoim korepetytorem o tym, co sprawia Ci trudności w zrozumieniu albo o czym chciałbyś uczyć się więcej.

 

Prywatne zajęcia mogą być wykorzystywane jako pomoc w nauce w szkole i na studiach, kiedy chcesz poprawić swoje wyniki i dobrze przygotować się do egzaminów. Niektórzy decydują się na prywatne zajęcia dla własnej przyjemności i rozwoju. Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś w szkole, na studiach, a może nawet już pracujesz, zawsze możesz skorzystać z pomocy oferowanej przez korepetytorów.

Dlaczego warto korzystać z korepetycji?

Jeśli potrzebujesz poprawić wyniki w nauce z biologii lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o tym przedmiocie, szukanie prywatnego korepetytora nigdy nie było prostsze. Wystarczy, że wyszukasz w lupce na Superprof nauczycieli w pobliżu Twojej lokalizacji i możesz skontaktować się z wybranymi przez siebie kandydatami jeszcze dziś!

 

Wielu nauczycieli oferuje pierwsze zajęcia za darmo, dzięki czemu możesz spotkać się z kilkoma wybranymi, porozmawiać z nimi o swoich oczekiwaniach i wymaganiach, o tym jak chciałbyś aby wyglądały zajęcia, czego chcesz się uczyć, o jakiej porze, w jakie dni i gdzie. Możesz sprawdzić, w jaki sposób poszczególni korepetytorzy prowadzą zajęcia i ostatecznie wybrać odpowiedniego dla siebie.

 

Przejrzyj dostępne na naszej platformie profile, zapoznaj się z opiniami ich poprzednich podopiecznych i pozostań w kontakcie z wybranymi korepetytorami, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

 

Upewnij się, że dobrze dogadujesz się ze swoim nauczycielem. Dobre relacje są w tym przypadku bardzo ważne i potrzebne. W końcu będziesz widywać się z nim regularnie i raczej stosunkowo często, więc lepiej jest zapewnić sobie odpowiednią atmosferę wspólnej pracy.

Zajęcia dodatkowe z biologii w Polsce

Coraz więcej uczniów w Polsce sięga po pomoc w postaci prywatnych korepetycji. Ze względu na warunki w większości szkół, wielu nauczycieli miewa trudności z efektywnym nauczaniem swoich uczniów. W klasie pełnej uczniów trudno jest dać odpowiednio wystarczająco uwagi każdemu z nich i podejść do niego indywidualnie.

 

Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z prywatnych korepetycji, a negatywne nastawienie do nich należy już do przeszłości. Kiedyś uważało się, że osoby uczęszczające na zajęcia dodatkowe są w pewnym sensie „gorsze” i muszą więcej czasu spędzać na nauce danego przedmiotu. Nie należy się jednak wstydzić swoich ambicji do poprawienia ocen czy poszerzenia wiedzy.

 

Doświadczony, wykwalifikowany prywatny korepetytor może naprawdę zdziałać cuda, a zajęcia prowadzone pod jego okiem to prawdopodobnie jedna z najlepszych i najbardziej efektywnych sposobów na poprawę wyników z każdego przedmiotu, nie tylko samej biologii!

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Biologia?

Średnia cena zajęć z: Biologia wynosi: 38 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: biologia
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Biologia?

Z pomocą nauczyciela z: Biologia, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Biologia online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Biologia oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: biologia lekcje online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Biologia jest dostępnych?

987  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Biologia, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 987 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Biologia?

Na przykładzie 102 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..