Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli polskiego we Wrocławiu

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 23 opinii.

39 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 39 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

Nauka języka polskiego nigdy nie była
tak prosta we Wrocławiu

2. Organizuj swoje lekcje 📅 język polski Wrocław

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💸 Ile wynosi stawka za godzinę zajęć z języka polskiego, w mieście: Wrocław i niedaleko?

W mieście: Wrocław, średnia cena za godzinę lekcji z języka polskiego to 39 zł.

 

Ceny za korepetycje z języka polskiego są zależne od kilku elementów:

 

 • Doświadczenia Twojego prywatnego korepetytora;
 • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (online czy w domu ucznia),
 • Częstotliwość i długość trwania indywidualnych korepetycji języka polskiego,
 • Zadanie Twoich lekcji (uczysz się języka polskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

9 na 10 indywidualnych korepetytorów na Superprof oferuje swoje pierwsze korepetycje bez konieczności opłaty. Dzięki prostemu wyszukiwaniu, będziesz w stanie porównać stawkę lekcji z korepetytorem języka polskiego, dostępnym w pobliżu Ciebie.

 

Przejrzyj ceny naszych prywatnych nauczycieli języka polskiego już dziś!

🖋Ile wynosi średnia punktacja, przyznana przez użytkowników dla nauczycieli języka polskiego w mieście: Wrocław i niedaleko?

Coraz więcej osób jest zainteresowanych lekcjami języka polskiego, ze względu na wysokie znaczenie dobrej znajomości języka ojczystego, zarówno w szkole jak i w życiu codziennym. Dlatego w Superprof posiadamy bogatą ofertę lekcji języka polskiego w mieście: Wrocław i na przedmieściach.

 

Poza tym, wszyscy nasi nauczyciele otrzymują opinie od swoich uczniów. W sumie jest to 23 ewaluacji,  przyznanych przez uczniów Superprof, a średnia ogólna wynosi 5.0 na 5.0.

 

Pamiętaj, że nasz zespół Superprof jest dostępny od poniedziałku do piątku, aby pomóc Ci przy napotkanych trudnościach poprzez wiadomość e-mail.

 

Odkryj najczęściej zadawane pytania przez uczniów i nauczycieli.

💻 Czy jest możliwe branie lekcji z języka polskiego przez kamerę internetową?

Większość naszych prywatnych nauczycieli języka polskiego, także proponuje zajęcia na odległość. Dodatkowo, te pomocne indywidualne korepetycje, są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Indywidualne lekcje online języka polskiego zapewnią Ci świetną okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania aktualnych technologii.

💡 Jakie są plusy rozpoczęcia indywidualnych lekcji języka polskiego już dziś?

😍 Popraw swoją powszednią polszczyznę

 

Polski, matematyka i nauki przyrodnicze to trzy kluczowe przedmioty nauczane w szkołach. Dzieje się tak, ponieważ rozumiejąc podstawowe pojęcia każdej z tych dziedzin, uczniowie zdobywają umiejętności zastosowania swojej wiedzy i zrozumienia świata, który ich otacza.

 

Nauka polskiego w szkole jest szczególnie ważna, ponieważ obejmuje wiele zagadnień, które pojawiają się w codziennym życiu, od tworzenia wiadomości e-mail po czytanie gazety. Dlatego nikt nie może pozwolić sobie na zaniedbanie nauki polskiego lub rezygnację przy pojawieniu się pierwszych oznak trudności, ponieważ nieuchronnie wpłynie to na ich życie. Umiejętności czytania i rozumienia są szczególnie ważne, gdy przychodzi czas na zdawanie egzaminów lub wejście w świat pracy, w którym umiejętności te zostaną wystawione na próbę niezależnie od sytuacji.

 

Uzyskanie wsparcia od prywatnego nauczyciela może sprawić różnicę między trudnościami a sukcesem w życiu dorosłym.

 

🥇 Korepetycje dostosowane do Twoich potrzeb

 

Główną korzyścią lekcji indywidualnych jest „prywatny” charakter nauczania.

 

Oznacza to, że uczniowie są nauczani w sposób indywidualny z korepetytorem, który może dostosować swoje metody do potrzeb i celów swojego ucznia, aby zapewnić spersonalizowany program.

 

Korepetytor Superprof języka polskiego często korzysta pierwszych lekcji ze swoim nowym uczniem, aby ocenić jego słabe i mocne strony, a także omówić cele nauki, aby opracować zindywidualizowany program nauczania dostosowany do jego konkretnych potrzeb.

 

Kolejną zaletą dostosowanego nauczania jest tempo.

 

Prywatny korepetytor języka polskiego upewni się, że uczeń w pełni rozumie całość treści korepetycji przed przejściem do kolejnego materiału, co oznacza, że ​​kurs jest prowadzony w tempie ucznia.

 

Zapewnia to spokojne środowisko do nauki, w którym uczeń nie odczuwa wstydu ani presji, aby nadążyć i może poświęcić odpowiednią ilość czasu na zrozumienie trudnych kwestii.

 

Zarezerwuj swoje pierwsze korepetycje języka polskiego już teraz!

👩‍🏫 Ilu prywatnych nauczycieli języka polskiego jest dostępnych by udzielić Ci lekcji w mieście: Wrocław i w pobliżu?

Jeśli chcesz nauczyć się, rozwijać swoje umiejętności z z języka polskiego, 170 prywatnych nauczycieli jest dostępnych w mieście: Wrocław, aby uczyć Cię zarówno w domu lub online.

 

By rozpocząć prywatną edukację i poprawić swoje umiejętności z dowolnego przedmiotu, na na naszej platformie dostępnych jest tysiące nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Wrocław, czy na przedmieściach, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki korepetycjom osobistym lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Korepetytorzy na naszej platformie spersonalizują Twoje lekcje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najkorzystniej dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Na co czekasz? Zarezerwuj pierwszą lekcję!

Chęć zgłębiania wiedzy z języka polskiego we Wrocławiu?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli polskiego we Wrocławiu

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Korepetycje z polskiego Wrocław, dlaczego warto z nich korzystać?

Język polski uważany jest za jeden z najpiękniejszych języków na świecie. Jako Polacy jesteśmy dumni z możliwości posługiwania się językiem polskim, szczególnie biorąc pod uwagę, że w przeszłości nie zawsze było to możliwe. W czasach Okupacji oraz Drugiej Wojny Światowej wielu rodaków oddało swoje życie za to, że nie chciało zaprzestać używania swojego rodzimego języka.

 

Dziś posługujemy się językiem polskim z dumą i honorem. Zawsze mówimy o tym, że język ten nie tylko jest niesamowicie piękny, ale również bardzo rozbudowany strukturalnie oraz leksykalnie. Otóż prawda jest taka, że język polski nie jest uważany za prosty do nauczenia się. O tyle o ile jako Polacy mamy z nim do czynienia zazwyczaj od urodzenia, dla obcokrajowca jest to trzeci najtrudniejszy język do nauczenia się zaraz po chińskim i węgierskim. 

 

Nic dziwnego, język polski potrafi być niesamowicie skomplikowany, a jego gramatyka w tym odmiana przez przypadki i deklinacja może przyprawić o ból głowy niejednego Polaka.

 

Otóż w związku z naszą historią, zawsze lubimy mówić o tym, że musimy dbać o nasz ojczysty język żeby utrzymać go w swojej pięknej formie przez kolejne pokolenia. Jednak jego użycie w dniu codziennym zaczyna powoli wymykać nam się spod kontroli.

 

Coraz częściej, bez względu na pokolenie, zaczynamy używać skróconych form oraz słów potocznych. Często wymykają nam z pamięci poprawne formy i dziesiątki synonimów. Nic dziwnego, zajęcia z języka polskiego z nastawieniem właśnie na strukturę języka kończą się już w podstawówce. Po krótkim wytłumaczeniu gramatyki i ortografii podczas zajęć z języka polskiego zajmujemy się raczej lekturą aż ukończenia szkoły średniej.

 

I oczywiście miałoby to większy sens jeżeli rzeczywiście czytalibyśmy wielkie dzieła zastanawiając się i analizując formy gramatyczne oraz słowa w nim zawarte, ale oczywiście praktycznie nigdy tego nie robimy. Co więcej, większość uczniów raczej stara się omijać temat lektur pomagając sobie krótkimi streszczeniami.

 

Takie podejście w życiu dorosłym objawia się często problemami z ortografią oraz brakiem możliwości wyszukiwania odpowiednich słów oraz synonimów podczas głębszych rozmów na różne kwestie. Boryka się z tym niejeden Polak i jest to niestety dość powszechne zjawisko.

 

To jest właśnie czas kiedy powinniśmy zastanowić się nad pielęgnacją naszego pięknego języka, o której tak często mówimy. Uważamy, że każdy w życiu dorosłym powinien rozważyć uczestnictwo w zajęciach z języka polskiego w celu przypomnienia sobie zasad gramatycznych, ale również w celu rozszerzenia słownictwa. Otóż w wieku dorosłym Twoja potrzeba nazywania konceptów i zjawisk jest znacznie bardziej rozbudowana niż w przypadku dziecka w wieku szkoły podstawowej.

 

Żeby podjąć się takiego wyzwania na pomoc przychodzą korepetytorzy z Superprof, eksperci od spraw językowych, którzy z przyjemnością pomogą Ci w pielęgnowaniu Twojego użycia języka polskiego. Sam zobaczysz jak Twoje wypowiedzi nabiorą niesamowicie elokwentnego kształtu godnego pozazdroszczenia!

O języku polskim

Język polski należy do zachodniosłowiańskiej grupy języków indoeuropejskich. Zaliczany jest do języków fleksyjnych ze względu na swoją strukturę. Do tej samej grupy językowej należą również języki takie jak: czeski, słowacki, kaszubski oraz łużycki.

 

Warto wspomnieć o tym, że znana nam dziś polszczyzna w przeszłości wcale nie wyglądała tak samo. Język polski kształtował się przez długie lata i był narażony na niemałe wpływy innych języków w związku z różnymi wydarzeniami historycznymi.

 

Jako odrębny język polski zaczął kształtować się w X wieku. Najdawniejsze zachowane dokumenty napisane właśnie w tym języku pochodzą dopiero z XII wieku. Jednak nie są to nawet jeszcze pełne zdania, a raczej pojedyncze słowa. Otóż jeśli chodzi o pełne zdanie to najstarsze zachowane brzmi „Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj”. Znaleziono je w łacińskim tekście z 1270 roku.

 

Do XIV wieku posługiwano się polszczyzną głównie w wersji mówionej. Dopiero w czasach renesansu zaczęto pasjonować się słowem pisanym. To właśnie wtedy powstało mnóstwo świetnych dzieł polskich poetów, którzy znacznie przyczynili się do rozwoju języka polskiego.

 

Podczas tak wielu ciężkich momentów w historii narodu polskiego, to właśnie rola języka była najważniejsza. Zaznaczał on polskość i dodawał siły i motywacji do obrony naszego kraju.

 

Obecnie liczbę użytkowników języka polskiego szacuje się średnio na ponad 45 milionów osób, z czego ok. 38 milionów mieszka w Polsce. Językiem polskim posługują się liczne grupy Polaków lub osób polskiego pochodzenia mieszkających poza granicami Polski, m. in. w USA, Kanadzie, Australii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Islandii, a także w Białorusi, Kazachstanie, na Litwie i na Ukrainie.

Słowa obcego pochodzenia włączone do języka polskiego.

Podczas tak długiej historii języka polskiego, różne kraje i języki miały swój wpływ na jego rozwój. Początkowo odbywał się on pod silnym wpływem języków sąsiadów czyli niemieckiego i czeskiego, a także łaciny. W późniejszych wiekach znaczny wpływ miał język francuski, natomiast obecnie podobnie jak inne języki europejskie, przejmuje on wiele nowoczesnych słów z angielskiego.

 

Najobszerniejsze słowniki języka polskiego obejmują ponad 130 000 słów, z czego ok. 20 tysięcy znajduje się w codziennym użyciu. Warto jest poznać również te, których nie używa się na poziomie komunikacji codziennej, ale które są bardziej wyszukane i pozwolą nam nie tylko lepiej zrozumieć literaturę ale również tworzyć spójniejsze wypowiedzi.

 

Warto również dowiedzieć się na temat genezy różnych polskich słów, ponieważ okazuje się, że wiele z nich jest zupełnie obcego pochodzenia. Są to często słowa tak zakorzenione w języku polskim, że nigdy nie zdalibyśmy sobie sprawy z tego, że zostały one do nas zwyczajnie przywiezione.

 

Oto krótka lista zapożyczonych słów:

 • ŁACINA

absolutorium, diabeł, ołtarz, cmentarz 

 • NIEMIECKI

dach, blacha, jarmark, gmach, ratusz, durszlak 

 • WĘGIERSKI

hejnał, orszak, giermek

 • ROSYJSKI

czort, nieudacznik, zagwozdka

 • CZESKI

masarz , władać, brama, hańba

 • WŁOSKI

fontanna, gracja, pomidor, parapet

 • FRANCUSKI

bagaż, bilet, bukiet, romans, wizyta, szofer, fryzjer, taboret, burdel 

 • TURECKI

czajnik, torba, bohater, chałwa i tapczan

 • ANGIELSKI

trener, komputer, dyskietka, biznesmen, folder, mikser, drybling, relaks, keczup, dżinsy, sport, mecz, weekend

Jak podszkolić język polski we Wrocławiu?

Obecnie coraz więcej osób zgłasza się o pomoc w celu podszkolenia swojego języka polskiego. Nic dziwnego tak jak wcześniej pisaliśmy jest to dość skomplikowany język nawet dla jego rodzimych użytkowników.

 

Przy tak ogromnym napływie informacji na różne tematy i w różnych dziedzinach jako osoby dorosłe coraz częściej zdajemy sobie sprawę z braków w słownictwie jakie mamy w języku polskim co w większości przypadków niesie za sobą chęć doskonalenia naszych umiejętności w zakresie języka polskiego.

 

Najlepszy sposób na szkolenie Twoich umiejętności językowych jest uczęszczanie na zajęcia prywatne z korepetytorem z Superprof. Pomoże Ci on w nauce wyszukanego słownictwa, zrozumieniu zasad gramatycznych, odkrywaniu synonimów oraz poprawie odpowiedniej dykcji.

 

Zajęcia te są przydatne w szczególności osobom, które chciałyby pracować w telewizji, radiu czy dziennikarstwie, ale również osobom publicznym lub przyszłym pisarzom w celu uzyskania niesamowitej elokwencji oraz poziomu wypowiedzi budzącego zachwyt.

 

Zaloguj się na naszej stronie internetowej Superprof i sprawdź katalog dostępnych korepetytorów od polskiego we Wrocławiu. Przejrzyj uważnie informacje na ich profilach i za pomocą naszej strony skontaktuj się z tym, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

 

Umów się na pierwszą lekcję gratis i sprawdź czy dany sposób prowadzenia zajęć Ci się podoba. Jeśli tak, to nie czekaj dłużej i zacznij współpracę już dziś! A jeśli nie, sprawdź kolejnego nauczyciela! Jesteśmy pewni, że znajdziesz na naszej stronie takiego, który pomoże Ci w szybkim osiągnięciu Twoich celów! Powodzenia!

Czego chcesz się nauczyć?