Najczęstszym powodem, dla którego rodzice decydują się na zatrudnienie prywatnego korepetytora, jest zapewnienie swoim dzieciom korepetycji w domu i pomocy w odrabianiu prac domowych lub nadrabianiu zaległości w klasie. Również dlatego, aby uczyć je dodatkowych przedmiotów oraz pomóc im rozwijać swoje umiejętności. Najważniejsze jest jednak to, że prywatni korepetytorzy poświęcają swoim uczniom stuprocentową uwagę, co jest prawie niemożliwe do osiągnięcia w przypadku większości nauczycieli szkolnych. Korepetycje z prywatnym nauczycielem są niezwykle pomocne i dzięki nim znacznie poszerzycie swoją wiedzę i umiejętności!

Z racji tego, że dzieci często tworzą lepsze relacje z korepetytorami niż z nauczycielami, nauczanie domowe może zwiększyć osiągnięcia dziecka w szkole, jego pewność siebie oraz pobudzić dodatkowe zainteresowanie danym przedmiotem.

Prywatny korepetytor może również pomóc rozwinąć umiejętności uczenia się, które są niezwykle potrzebne uczniom na dłuższą metę i sprawdzą się podczas nauki wielu przedmiotów.

Oferty korepetytorów nie są przeznaczone tylko dla uczniów! Uczniowie podchodzący do matury oraz studenci mogą także potrzebować pomocy prywatnego nauczyciela.

Wielu uczniów i studentów otrzymuje pomoc od prywatnego nauczyciela na pewnym etapie swojej edukacji. Statystyki podają, że w Polsce z korepetycji korzysta około 40% uczniów.

Przy tak dynamicznie rozwijającym się rynku nie jest zaskakujące, że wszędzie pojawiają się reklamy prywatnych zajęć. Prywatnych korepetytorów jest wiele i czasami trudno jest znaleźć odpowiedniego nauczyciela dla siebie.

Jednak Superprof jest tutaj, aby pomóc i oferuje przewodnik na temat tego jak znaleźć korepetycje zarówno stacjonarne jak i online.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Historia
Arkadiusz
5
5 (10 oceny)
Arkadiusz
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzegorz
5
5 (10 oceny)
Grzegorz
zł29
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jan krzysztof
Jan krzysztof
zł28
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartłomiej
5
5 (2 oceny)
Bartłomiej
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marcin
Marcin
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mariusz
5
5 (6 oceny)
Mariusz
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
Łukasz
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oskar
Oskar
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Arkadiusz
5
5 (10 oceny)
Arkadiusz
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzegorz
5
5 (10 oceny)
Grzegorz
zł29
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jan krzysztof
Jan krzysztof
zł28
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartłomiej
5
5 (2 oceny)
Bartłomiej
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marcin
Marcin
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mariusz
5
5 (6 oceny)
Mariusz
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
Łukasz
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oskar
Oskar
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego warto uczyć się historii?

Czy pragniecie znaleźć korepetytora lub pomóc swojemu dziecku w nauce historii? Ale dlaczego w ogóle mielibyście uczyć się historii?

Świat zawodowy stał się bardzo konkurencyjny, a studenci mają tendencję do wybierania swojego przyszłego kierunku w zależności od tego jakie mają możliwości i zawsze biorą pod uwagę stan rynku pracy. Jaki kierunek zagwarantuje Wam znalezienie pracy? Ile można zarabiać w danym zawodzie? Są to bardzo częste pytania dla uczniów, którzy zdają sobie sprawę z trudności z jakimi borykają się dzisiaj ludzie szukający pracy.

Jeśli fascynuje Was przeszłość i pragniecie dowiedzieć się, jak ukształtuje ona Waszą przyszłość i przyszłość świata, powinniście pomyśleć o studiowaniu historii. Historia to dziedzina multidyscyplinarna, która zwiększy Waszą percepcję kulturową i moralne rozumienie świata.

Studiując historię, zyskacie różnorodne umiejętności, takie jak zdolność do analitycznego myślenia, doświadczenie w badaniach czy wiedzę ogólną. Co więcej, wiedza zdobyta dzięki studiowaniu historii jest również istotna w bardzo szerokiej gamie dyscyplin i może otworzyć bardzo różnorodne możliwości zatrudnienia.

Historia to wiele więcej niż tylko wiedza o tym, kiedy i gdzie coś się wydarzyło.

Studiowanie historii jest bardziej powszechne niż mogło by się wydawać. Rzeczywiście, z roku na rok historia terenowa pozostaje jedną z najpopularniejszych dyscyplin wśród absolwentów nauk humanistycznych. Wygląda na to, że nawet studenci studiów inżynierskich, pielęgniarskich, ścisłych, prawniczych, handlowych lub innych, mogą w ramach swoich zajęć zagłębiać się w historię.

„Można zauważyć, że nawet jeśli studenci są na pielęgniarstwie, medycynie, prawie, biznesie lub na innych kierunkach nie związanych z historią, to wielu z nich uwielbia poszerzać swoją wiedzę na temat historii w ramach swoich zajęć”.

Aby udowodnić, że dyplom z historii otworzy wiele drzwi w wielu różnych dziedzinach, oto niektórzy absolwenci studiów historycznych, którzy stali się sławni po studiach:

 • Ken Chenault, dyrektor generalny American Express
 • Carly Fiorina, były dyrektor generalny Hewlett-Packard
 • Lloyd Blankfein, prezes Goldman Sach
 • Brian Moynihan, dyrektor generalny Bank of America
 • Susan Wójcicki, prezes YouTube
 • Louis Theroux (Oxford)
 • Książę Karol (Cambridge)
 • George W. Bush (Yale)
 • Edward Norton (Yale)
 • Sacha Baron Cohen (Cambridge)
 • Gordon Brown
 • Steve Carell
The Doomsday Books historia
The Doomsday Books są jednymi z najstarszych zachowanych zapisów historycznych i zostały sporządzone za rozkazem Wilhelma Zdobywcy w 1086 r. (Źródło: Visualhunt)

Jakiego korepetytora powinniście szukać?

W zależności od poziomu ucznia i rodzaju pomocy, której może potrzebować, prawdopodobnie będą oni szukali różnych opcji, jeśli chodzi o zatrudnienie prywatnego nauczyciela.

Skorzystajcie z pomocy studenta

Jedną z najczęstszych opcji dla rodziców i uczniów szukających pomocy prywatnego korepetytora jest zatrudnienie studenta uczęszczającego na lokalny uniwersytet.

Jeśli potrzebujecie pomocy z historią, studenci historii z pewnością chętnie pomogą Wam w zamian za niewielką opłatą. Jeśli zatrudniacie kogoś, kto pasjonuje się historią na tyle mocno, aby pójść na studia historyczne, najprawdopodobniej włoży on/ona wiele chęci i pasji w pomoc edukacyjną swoim uczniom.

Ponadto, studenci często pobierają mniej niż certyfikowani prywatni korepetytorzy, ponieważ najprawdopodobniej nie posiadają tak dużego doświadczenia jak profesjonalni nauczyciele.

Zatrudnijcie certyfikowanego korepetytora

Jeśli uważacie, że możecie skorzystać z pomocy bardziej doświadczonego korepetytora, jest wielu certyfikowanych nauczycieli gotowych Wam pomóc, zajrzyjcie na stronę Superprof. Oprócz wieloletniego doświadczenia w pomaganiu uczniom w nauce do egzaminów maturalnych i innych, certyfikowani nauczyciele są często bardzo utalentowani w dostosowywaniu swoich lekcji i stylu nauczania do potrzeb danego dziecka.

Bez wątpienia takie lekcje mogą kosztować więcej, ale najczęściej ich wyniki są szybsze i bardziej efektywne, dlatego dość szybko powinniście zauważyć poprawę swoich ocen z historii.

A co z korepetycjami online?

Udowodniono, że korepetycje online w porównaniu z korepetycjami stacjonarnymi są skuteczniejszym oraz bardziej opłacalnym sposobem nauczania.

Dzięki technologii nauczyciele udzielający korepetycji online są w stanie zapewnić bardzo zbliżone wrażenia jak w prawdziwej klasie, przy pomocy wirtualnej tablicy, cyfrowych pisaków, aplikacji do udostępniania ekranu. Co więcej, korzystając z oprogramowania takiego jak Dokumenty Google lub Dropbox, uczniowie i korepetytorzy mogą edytować odpowiedzi i wprowadzać poprawki do tego samego dokumentu w tym samym czasie.

Z racji tego, że większość studentów w dzisiejszych czasach jest całkowicie zapoznana z komputerami i smartfonami i wie jak je obsługiwać, korzystanie z korepetycji online nie jest niczym niespotykanym.

Główną korzyścią jest obniżona cena: korepetytor online nie będzie musiał dojeżdżać do domu ucznia, dlatego zaoszczędzi swój czas i pieniądze. Ale jest to również bardziej elastyczna opcja dla uczniów, ponieważ potrzebują oni tylko laptopa i połączenia z Internetem, co oznacza, że w czasie lekcji ​​mogą być w domu, kawiarni, bibliotece lub w jakimkolwiek innym miejscu.

Korepetycje online są często tańsze niż indywidualne zajęcia, co oznacza, że ​​można skorzystać z większej ilości lekcji za niższą cenę.

Warszawa z lotu ptaka, historia
Polska posiada starą i bogatą historię. Pierwsza wzmianka o Warszawie pochodzi z 23 kwietnia 1313, kiedy to miejscowość pojawiła się w tytulaturze książęcej Siemowita II. (Źródło: Unsplash)

Dowiedzcie się na jakie kategorie dzieli się historia oraz tego dlaczego warto uczyć się historii.

Jaka jest cena korepetycji z historii?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, cena korepetycji może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników:

 • poziom doświadczenia korepetytora
 • poziom ucznia
 • lokalizacja ucznia lub nauczyciela
 • przedmiot nauki

Na szczęście prywatne lekcje historii są tańsze niż korepetycje z nauk ścisłych, takich jak matematyka czy fizyka, więc nie będą Was tyle kosztować.

Jeśli mieszkacie w Warszawie, gdzie czynsze, transport i koszty utrzymania są droższe niż w pozostałej części kraju, spodziewajcie się, że zapłacicie więcej za korepetycje. Stawka prywatnego korepetytora to średnio 50 złotych za godzinę, co oczywiście może się różnić w zależności od poziomu doświadczenia danego korepetytora.

Jeśli mieszkacie poza stolicą, prawdopodobnie zaoszczędzicie kilka złotych, co przez cały rok szkolny może znacznie wpłynąć na Wasz budżet. Na przykład w Łodzi powinniście spodziewać się stawki około 30-40 złotych za godzinę.

Gdzie szukać korepetytora?

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie wykwalifikowanego korepetytora jest rozmowa. Zapytajcie wśród znajomych, czy ktoś kiedykolwiek zatrudnił korepetytora z historii, a jeśli tak to czy go poleca. Są szanse, że nie będziecie pierwszym uczniem, który potrzebował pomocy w nauce na temat starożytnego Rzymu lub epoki elżbietańskiej. Jeśli ktoś poleci Wam jakiegoś korepetytora, będziecie mogli przestać zastanawiać się, czy wybraliście właściwego.

Często rady szkolne posiadają listę zalecanych nauczycieli, więc zawsze dobrze jest poprosić nauczyciela w szkole o wskazówki podczas szukania korepetytora. Możecie również skorzystać z bezpłatnych zajęć dodatkowych w małej grupie lub nawet indywidualnych korepetycji, jeśli takie są dostępne w Waszej szkole.

Możecie też zapytać w centrum korepetycji, gdzie z pewnością będą dostępni korepetytorzy z historii specjalizujący się zarówno w nauce wydarzeń historycznych jak i pisania esejów.

Możecie też zajrzeć na tablice ogłoszeniowe, na których studenci miejscowych uczelni często oferują prywatne zajęcia. W każdym razie, nawet jeśli korepetytor jest polecany, zawsze warto porozmawiać telefonicznie lub osobiście przed skorzystaniem z jego lub jej usług, aby sprawdzić, czy będzie odpowiedni/a dla Was lub Waszego dziecka.

Nauka historii w domu, książki historyczne
Nawet z pomocą korepetytora nadal powinniście pracować samodzielnie, aby poprawić swoje oceny i wiedzę ogólną z historii. (Źródło: Visualhunt)

Jeśli szukacie korepetytora przez Internet, prawdopodobnie znajdziecie setki różnych stron internetowych oferujących prywatne korepetycje. Aby to uprościć, Superprof stworzył prostą platformę wyszukiwania z tysiącami najlepszych korepetytorów zarejestrowanych w całej Polsce i nie tylko. Po prostu wpiszcie swoją lokalizację i określcie jakiego nauczyciela szukacie, a za jednym kliknięciem otrzymacie listę wszystkich nauczycieli danego przedmiotu w pobliżu.

Na Superprof można również znaleźć korepetytora z matematyki, angielskiego, chemii i wszelkiego rodzaju inne korepetycje szkolne.

Ta prosta i łatwa platforma daje również możliwość przeczytania recenzji pozostawionych przez poprzednich uczniów, co jest doskonałym sposobem na upewnienie się, że wybierzecie odpowiedniego nauczyciela dla siebie.

Odkryjcie wszystkie ścieżki kariery, które stoją otworem przed Wami jako absolwentami historii...

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.