Strona główna
Zostań nauczycielem
,
Wyszukaj niedaleko mnie Online

Top ville

Strona główna
Zostań nauczycielem
Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: historia

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 41 opinii.

35 zł/h

Najlepsze ceny: 100% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 35 zł

1 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 1 h.

Nauka nigdy nie była
tak prosta

2. Zorganizuj swoje lekcje z: Historia

Wymień się wiadomościami z nauczycielem, omówcie wzajemne potrzeby co do zajęć oraz dostępność. Zaplanuj swoje lekcje i płać za nie bezpiecznie z pomocą skrzynki odbiorczej.

3. Przeżyj nowe doświadczenia

Niesamowita przepustka studencka zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów i zajęć przez 1 miesiąc. Miesiąc na odkrywanie nowych pasji ze wspaniałymi ludźmi.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Historia?

Średnia cena zajęć z: Historia wynosi: 35 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: historia
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Historia?

Z pomocą nauczyciela z: Historia, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Historia online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Historia oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: historia lekcje online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Historia jest dostępnych?

572  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Historia, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 572 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Historia?

Na przykładzie 41 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chęć zgłębiania wiedzy?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Historia korepetycje, z prywatnym nauczycielem Superprof

Poznaj nasz sposób na naukę historii, w ciekawy, i skuteczny sposób

Czy chciałbyś polepszyć Twoje oceny z historii, ale ciężko jest Ci się przemoc, ponieważ masz wrażenie, że ten przedmiot jest jednym z nudniejszych nauczanych w szkole? Prawda niestety jest taka, że zajęcia z historii podczas naszej nauki zarówno w szkole podstawowej jak i średniej często bywają nużące, a daty bitew i traktatów zdają się nigdy nie kończyć. To oczywiste, że większość uczniów może mieć problemy z tym przedmiotem oraz uważać go za nieinteresujący. Jednak nic bardziej mylnego! Oprócz miliona dat do nauczenia, historia to tak naprawdę jeden z najbardziej fascynujących dziedzin nauki! Dzieję się tak dlatego, że nasz świat pełen jest niesamowicie ważnych jak i interesujących wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości, ale których skutki często odczuwamy jeszcze we współczesnym świecie.

 

Powodem, przez który nauczyciele w szkołach często nie są w stanie opowiedzieć nam ciekawostek historycznych ani zatrzymać się na dłużej przy ciekawych opowieściach jest to, że są oni często objęci z góry nałożonym materiałem, który muszą z nami przerobić i po prostu nie starcza im czasu na podzielenie się z nami dodatkowymi informacjami. Zajęcia indywidualne są zupełnie czymś odwrotnym, ponieważ materiał jest dopasowany do Ciebie i opracowywany w tempie, które Tobie odpowiada. Oznacza to, że korepetytor może poświęcić więcej czasu na pewne tematy i mniej na inne w celu sprawienia by Twoje zajęcia były nie tylko pouczające, ale również fascynujące.

 

Czytaj dalej żeby dowiedzieć się kilku niesamowicie interesujących ciekawostek dotyczących historii oraz tego jak szybko i skutecznie stać się specem od historii.

Ciekawostki historyczne dotyczące Polski, oraz reszty świata

Korzystając z okazji, że zainteresowałeś się tym artykułem, chcielibyśmy opowiedzieć Ci kilka ciekawostek, zarówno dotyczących Polski jak i reszty świata, żeby udowodnić Ci, że znajomość historii jest nie tylko ważna, ale i bardzo ciekawa!

 

1. Zacznijmy od bardzo ciekawego faktu dotyczącego położonej u brzegów Afryki, jednej z największych wysp na świecie; Madagaskar. Otóż jak się okazuje wyspa ta miała szansę stać się w przeszłości polską kolonią. A jak do tego doszło? Otóż Liga Morska i Kolonialna domagała się kolonii zamorskich, które byłyby źródłem tanich surowców i siły roboczej. Dodatkowo chodziło również o miejsce gdzie mogłaby zamieszkać mniejszość żydowska. W tamtym okresie czyli w latach 30. XX wieku, najbardziej realne było odkupienie od Francji Madagaskaru. Wstępnie Francuzi nawet na to przystali, jednak postawili warunek by na wyspę trafili Żydzi nie tylko z Polski, ale i innych krajów Europy. Ostatecznie jednak wybuchła Druga Wojna Światowa, a sam plan nie wypalił, a to szkoda, bo dziś zamiast na wakacje nad polskie morze czy do Zakopanego moglibyśmy polecieć na polski Madagaskar.

 

2. Z zajęć historii na pewno pamiętasz Egipska Królową Kleopatrę oraz starożytne piramidy. Często łączymy ze sobą te dwie rzeczy myśląc, że piramidy powstały między innymi za czasów jej panowania. Jednak prawda jest zupełnie inna. Te ikoniczne piramidy w Gizie były tak samo starożytne dla Kleopatry jak ona sama dla nas. Dla przykładu, starożytna Piramida Cheopsa powstała około 2560 roku p.n.e., a Kleopatra zmarła w 30 roku p.n.e. Oznacza to, że bliżej jest legendarnej, egipskiej królowej do naszego świata współczesnego, internetu i Facebooka, niż do ikonicznych elementów krajobrazu Gizy.

 

3. Zapewne nie ma osoby, która nie znałaby firmy Samsung. Firma ta odgrywa ważną rolę w naszym codziennym świecie, jako że wyrabiają oni wiele urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania na co dzień. Może i nie jest to aż tak ważny fakt historyczny dla naszego świata, jednak wiąże się z tą firmą historia, która zdecydowanie jest ciekawostką interesującą fanów jej produktów. Otóż czy słyszałeś może o tym, że ta koreańska firma powstała w 1938 roku zaczynała jako sklep z makaronami i innymi tego typu produktami? Wydaje się to niesamowite jak bardzo się rozwinęła i od makaronów urosła do tego stopnia, że większość urządzeń, które używamy dziś w domu takich jak telewizory, telefony i tym podobne są wyprodukowane właśnie przez Samsunga. Jednak to nie wszystko, ponieważ zasięg tej firmy jest tak ogromny, że posiada ona własne wojsko! Taka pozornie nieważna anegdota może służyć dla każdego jako motywacja by dążyć do postawionych sobie celów oraz spełniać swoje marzenia.

Znajomość historii zarówno w celach zawodowych, jak i turystycznych

Znajomość historii przydaje się w wielu sytuacjach, a w szczególności w kwestiach zawodowych oraz turystycznych. Jesteś ciekaw dlaczego? Czytaj dalej a wkrótce się tego dowiesz!

 

Jeśli chodzi o wykorzystanie historii w celach zawodowych, to musisz wiedzieć, że znajomość tego przedmiotu, pomimo błędnego wierzenia, wcale nie prowadzi do wykonywania tylko zawodów powszechnie uważanych za nudne takich jak rola nauczyciela czy bibliotekarza. Otóż znajomość historii jest kluczowa do wykonywania wielu fascynujących zawodów takich praca w mediach (prasa, telewizja, radio), w archiwach państwowych, jako archeolog podróżujący po świecie oraz nawet jako przewodnik turystyczny. A jeśli dodatkowo posługujesz się językiem obcym to możesz również podjąć się tłumaczeń tekstów źródłowych napisanych greką, łaciną czy hebrajskim.

 

A skoro już poruszyliśmy temat turystyki to powiedzmy sobie o czymś bardzo ważnym. W dobie globalizacji kiedy poruszanie się po świecie jest tak łatwo dostępne i kiedy większość z nas wyjeżdża na wakacje do najdalszych zakątków świata, znajomość historii wydaje się być ważniejsza niż kiedykolwiek. Otóż ważne jest by zdać sobie sprawę z tego, że historia ma ogromny wpływ na to jakie wrażenie zrobi na nas dane miejsce. W momencie gdy znamy historię odwiedzanego miejsca jesteśmy bardziej skłonni do zrozumienia kultury społeczeństwa, które tam żyje.

 

Weźmy dla przykładu naszą Polskę. Często obcokrajowcy przyjeżdżający do naszego kraju są bardzo zdziwieni, że Polacy tak mało się do siebie uśmiechają. Wielu nie jest w stanie zrozumieć skąd bierze się u nas taka powaga. Jednak w momencie gdy odwiedzają oni nasz kraj znając jego historię (czasy okupacji, czasy Drugiej Wojny Światowej, komunizm itd.), to zdecydowanie łatwiej zrozumieć im naszą kulturę oraz pojąć wpływ jaki te przeszłe wydarzenia mają na nasze zachowanie w teraźniejszości. Taka osoba patrzy wtedy na nas z zupełnie innej perspektywy.

 

Jak sam widzisz, czasami znajomość historii jakiegoś kraju lub jej brak może diametralnie zmienić nasze podejście do tego kraju oraz do ludzi tam żyjących. Stąd bardzo ważne jest, żeby mieć pewne pojęcie na jej temat zanim wybierzesz się w Twoją podróż, szczególnie w celu uniknięcia ignorancji oraz złej interpretacji kultury.

Jak uczyć się historii w ciekawy sposób?

Na to pytanie mamy dla Ciebie bardzo łatwe rozwiązanie; zajęcia prywatne z Superprof. Nasza platforma pozwala osobom chcącym nauczyć się historii (niezależnie czy jest to w celu polepszenia ocen czy pogłębienia wiedzy przez pasje i zainteresowanie) łatwo znaleźć profesjonalistów, którzy w dostępny na każdą kieszeń oraz interesujący sposób pomogą Ci w osiągnięciu Twoich celów. Ogromnym plusem takich zajęć jest fakt, że są one zupełnie zindywidualizowane co oznacza, że opracowywany materiał będzie w stu procentach dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Jeśli chcesz poświęcić mniej czasu na jakiś temat lub więcej na inny, albo poznać wszystkie ciekawostki danego tematu czy kraju, to Twój prywatny korepetytor z pewnością Ci w tym pomoże!

 

Kolejnym plusem jest fakt, że zajęcia mogą odbywać się w różnych miejscach, zarówno u Ciebie w domu jak i w domu Twojego korepetytora, w parku czy nawet przez internet! Jest to świetna opcja dla osób, które mają mało czasu by poświęcić go na dojazd lub które mieszkają daleko od miejsca zamieszkania swojego korepetytora.

 

W celu znalezienia tego, który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie, wejdź na naszą stronę oraz sprawdź ofertę dostępnych korepetytorów w mieście, które Cię interesuje. Zapoznaj się z każdym profilem gdzie wszelkie potrzebne Ci informacje takie jak: metoda nauczania, doświadczenie, kwalifikacje, cena za godzinę, a nawet opinie byłych uczniów!

 

Zapraszamy Cię już dziś do sprawdzenia naszej strony Superprof i skontaktowania się z wybranym przez Ciebie korepetytorem w celu umówienia się na bezpłatną lekcję próbną! Stań się ekspertem w dziedzinie historii i spraw by otaczająca Cię rzeczywistość była znacznie bardziej interesująca niż dotychczas!

Czego chcesz się nauczyć?