Jest wiele zespołów oraz wykonawców pochodzących z Łodzi, a oto kilka z nich:

 • Melomani
 • Coma
 • Piotr Rogucki
 • Normalsi
 • O.S.T.R
 • Lilu
 • Afront
 • Ich Troje
 • Trubadurzy
 • Piotr Fronczewski
 • Dreadsquad

Gdybyśmy mieli wymienić wszystkich, których pochodzenie, muzyczne lub inne, wywodzi się z Łodzi, stanowiłoby to całość tego artykułu.

Jesteśmy o wiele bardziej zainteresowani tym, aby pomóc Wam znaleźć odpowiedniego nauczyciela śpiewu, wskazując Wam wiele możliwości nauki śpiewu w Łodzi.

Nauka śpiewu w Łodzi, mikrofon
Istnieje wiele placówek oferujących naukę śpiewu w Łodzi. (Źródło: Unsplash)
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Śpiew
Maja
5
5 (10 oceny)
Maja
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Iwona
5
5 (2 oceny)
Iwona
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
5
5 (7 oceny)
Kasia
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Angelika
5
5 (7 oceny)
Angelika
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (11 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (2 oceny)
Paulina
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (5 oceny)
Oliwia
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maja
5
5 (10 oceny)
Maja
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Iwona
5
5 (2 oceny)
Iwona
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
5
5 (7 oceny)
Kasia
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Angelika
5
5 (7 oceny)
Angelika
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (11 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (2 oceny)
Paulina
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (5 oceny)
Oliwia
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Zapiszcie się do szkół muzycznych w Łodzi

CASIO Szkoła Muzyczna

Projekt CASIO Szkoła Muzyczna powstał wiele lat temu w Japonii. W Polsce pierwsze szkoły powstały w 1996 roku i do dnia dzisiejszego wciąż powstają nowe.

CASIO Szkoła Muzyczna ma na celu wspieranie systemu edukacji w zakresie rozwijania uzdolnień artystycznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Powierzoną jej misję spełnia w stu procentach, ponieważ poprzez aktywne uczestnictwo uczniów w organizowanych kursach wyraźnie wzrasta ich zainteresowanie muzyką, zarówno rozrywkową jak i poważną.

Szkoła oferuje zarówno programy instrumentalne jak i wokalne. W skład wokalnych wchodzi nauka śpiewu estradowego. W zajęciach uczestniczą osoby, dla których śpiew to ważna część życia. Śpiewając solo lub w zespole znane przeboje muzyki rozrywkowej z towarzyszeniem różnego rodzaju akompaniamentu uczeń rozwija swoje zdolności oraz świetnie spędza wolny czas.

YAMAHA Szkoła Muzyczna

Od ponad 50 lat YAMAHA rozwija kursy nauczania muzyki dla osób w każdym wieku. Programy te są stosowane w Szkołach Muzycznych YAMAHA na całym świecie.

Lekcje śpiewu w tej szkole obejmują emisję głosu, naukę różnych technik wokalnych, koncentrują się szczególnie wokół muzyki popularnej i jazzowej. Zajęcia śpiewu są prowadzone przez wokalistów z dużym doświadczeniem i obyciem scenicznym, dla których praca z dziećmi i młodzieżą jest prawdziwą pasją. Co więcej, zajęcia mogą być grupowe lub indywidualne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Łódzka Szkoła Muzyczna uMuzyka.pl

Łódzka Szkoła Muzyczna uMuzyka.pl już od ponad 10 lat zajmuje się kształceniem muzycznym dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Indywidualne bądź grupowe zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli z wyższym wykształceniem muzycznym, oraz długoletnim doświadczeniem pedagogicznym.

W swojej ofercie Łódzka Szkoła Muzyczna uMuzyka.pl posiada następujące zajęcia:

 • lekcje gry na pianinie,
 • nauka gry na keyboardzie,
 • nauka gry na gitarze,
 • lekcje gry na skrzypcach,
 • lekcje gry na klarnecie,
 • lekcje gry na flecie,
 • nauka gry na perkusji,
 • lekcje śpiewu,
 • rytmika dla najmłodszych.
nuty do nauki śpiewania
Dołączenie do szkoły muzycznej to dobry sposób na ćwiczenie śpiewu. (Źródło: Unsplash)

Gdzie szukać lekcji śpiewu w największych miastach Polski?

Wzmacniajcie struny głosowe z pomocą trenera głosu

Być może macie wątpliwości co do jakości brzmienia Waszego głosu, ale nie macie czasu na poświęcenie kilku lat w szkole muzycznej.

Co zrobić, jeśli nie możecie zobowiązać się do rygorystycznego harmonogramu zajęć?

Jeśli tak jest, możecie wziąć udział w lekcjach wokalnych z trenerem.

Nauka Śpiewu Łódź - Karolina Biernacka

Karolina Biernacka jest wokalistką i nauczycielką śpiewu, a także absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, na kierunku wokalistyka jazzowa, gdzie ukończyła studium pedagogiczne. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi zdobyte w trakcie lekcji indywidualnych jak i zajęć grupowych.

Karolina oferuje zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Więcej informacji znajdziecie na jej stronie internetowej.

Szkoła Muzyczna Artyz

Szkoła Muzyki Artyz została założona w 2010 roku przez małżeństwo muzyków Martę i Marcina Gargała i znajduje się na ul. Wieniawskiego 40 w Łodzi.

Artyz to nowoczesna szkoła, która wychodzi poza schematy i stereotypy w nauczaniu. Jej nadrzędnym celem jest kształcenie muzyczne na możliwie najwyższym poziomie w sprzyjających i komfortowych warunkach. Aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów stawiamy na jakość, pasję i entuzjazm w nauczaniu.

Jako pewni siebie wokaliści możecie przejść do bardziej zaawansowanych zajęć, a nawet śpiewać z innymi, którzy lubią ten sam styl muzyczny co Wy.

Nawet jeśli nie macie dużo czasu na dopracowanie dykcji i sposobu wypowiadania się, na pewno znajdzie się nauczyciel, który pomoże Wam osiągnąć Wasz cel wieczorami czy w weekendy.

Mężczyzna śpiewa na scenie z mikrofonem
Dobry trener głosu nauczy Was prawidłowo oddychać podczas śpiewania. (Źródło: Unsplash)

Jak wyglądają lekcje śpiewu

Jeśli macie to samo pragnienie, co wielu innych, którzy chcą wyrażać siebie w wzniosłych piosenkach - takich jak te Shayne Warda - musicie opanować kilka technicznych aspektów śpiewu.

 • Kontrola oddechu: umiejętność podtrzymania nuty wymaga wydychania powietrza z przepony
  • z kolei łagodniejsze, bardziej tęskne nuty powinny mieć łagodniejszy charakter
 • Znalezienie swojego rejestru: możecie aspirować do śpiewania w pełnym lirycznym sopranie, jak Charlotte Church
  • nie byłoby to fizycznie możliwe, gdybyście mieli rodzaj głosu alt!
 • Kultywowanie vibrato: Ed Sheeran jest doskonałym przykładem tej jakości wokalu, tak niezbędnej dla bogatego tonu śpiewu
 • Szkolenie słuchu: Mandy Harvey jest wyjątkową piosenkarką, która tak dobrze przyswoiła sobie tę umiejętność, że teraz, całkowicie głucha, wciąż jest w stanie śpiewać anielskie melodie, a także bardziej żwawe, współczesne piosenki rockowe dla dorosłych.

Każdy dobry nauczyciel muzyki lub trener wokalny może nauczyć Was teorii muzyki i pomóc rozwinąć Waszą technikę, ale nie może dać Wam pasji, tak ważnej w nauce śpiewu.

Jednak wykwalifikowany trener śpiewu może pomóc Wam pielęgnować ten ogień, jednocześnie odkrywając i rozwijając Wasze umiejętności śpiewania.

Nauczcie się śpiewać z prywatnym korepetytorem

Nie każdy, kto śpiewa i zna teorię muzyki, jest zdolny do bycia nauczycielem głosu. Dlatego ważne jest, aby znaleźć właściwego trenera dostrojonego do Waszego głosu i potrzeb związanych ze śpiewem.

Korepetytorzy na stronie Superprof są biegli w udzielaniu wskazówek dotyczących śpiewania, zarówno stacjonarnie, jak i online.

Niezależnie od stylu muzyki, nad którym chcecie pracować, korepetytor Superprof może przeprowadzić Was przez ćwiczenia rozgrzewające i wzmacniające struny głosowe oraz nauczyć Was tego, jak prawidłowo oddychać podczas śpiewania.

Możecie wziąć udział w lekcjach w ich domu lub w swoim, a także wybrać lekcje śpiewu online.

Wielu korepetytorów Superprof oferuje swoją pierwszą lekcję za darmo: jest to świetna zachęta do wyboru lekcji śpiewu online!

Czy macie wątpliwości co do skuteczności tej metody?

Brett Manning, amerykański trener głosu, którego uczniami są Taylor Swift i Leona Lewis, odniósł zdumiewający sukces, przygotowując pełny program do nauki śpiewu.

A dla osób spoza tego miasta: dowiedzcie się, jak nauczyć się śpiewać w dowolnym miejscu w Polsce, niezależnie od tego, czy mieszkacie w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie czy Bydgoszczy!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.