Znani wykonawcy z Lublina:

 • Beata Kozidrak - piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka zespołu Bajm
 • Urszula - wokalistka rockowa oraz autorka tekstów
 • Krzysztof Zalewski - piosenkarz rockowy i popowy, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów, aktor
 • Zbigniew Hołdys - polski wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista
 • Bohdan Łazuka - aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, artysta estradowy
 • Piotr Szczepanik - piosenkarz, aktor i gitarzysta

Gdzie w Lublinie można znaleźć lekcje śpiewu? Czy szukacie formalnych lekcji w profesjonale szkole, czy wolicie uczyć się w chórze?

W tym artykule Superprof pomoże Wam znaleźć profesjonalne i nieprofesjonalne zajęcia wokalne, na których możecie ćwiczyć swój głos.

Gdzie szukać lekcji śpiewu w największych miastach Polski?

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Śpiew
Maja
5
5 (12 oceny)
Maja
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Iwona
5
5 (3 oceny)
Iwona
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
5
5 (7 oceny)
Kasia
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Angelika
5
5 (7 oceny)
Angelika
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (11 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (4 oceny)
Stanisław
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ksenia
5
5 (2 oceny)
Ksenia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maja
5
5 (12 oceny)
Maja
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Iwona
5
5 (3 oceny)
Iwona
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
5
5 (7 oceny)
Kasia
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Angelika
5
5 (7 oceny)
Angelika
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (11 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (4 oceny)
Stanisław
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ksenia
5
5 (2 oceny)
Ksenia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Nauczcie się śpiewać w chórze

Nauka śpiewu w chórze
Dołączenie do chóru to dobry sposób na zdobycie wskazówek, jak lepiej śpiewać! (Źródło: Unsplash)

Pomimo imponującej liczby wykonawców, zarówno zespołów, jak i solistów, którzy wywodzą się z okolic Lublina, nie każdy, kto tam mieszka, chce pielęgnować swój strzelisty wokal i wspiąć się na szczyty list przebojów.

Rzeczywiście, wielu śpiewaków po prostu lubi śpiewać w grupie. W końcu śpiew może być zarówno okazją towarzyską, jak i treningiem wokalnym.

Chór La Musica

Chór La Musica działa w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie i skupia przede wszystkim dzieci i młodzież ze szkół lubelskich. Prowadzi od 25 lat aktywną działalność koncertową w Polsce i za granicą.

Ma na swoim koncie wykonania muzyki klasycznej z Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej oraz udział w filmie "Biec w stronę TY" w reżyserii Hanki Brulińskiej.

Chór jest autorem dwóch projektów cyklicznych. „Opłatkowy Koncert Kolęd” organizowany nieprzerwanie, co roku od 1995 roku w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie w każdą, drugą sobotę stycznia, z gościnnym udziałem chórów polskich i zagranicznych. „Letni Koncert Mozaikowy” to projekt związany z obozami szkoleniowo – wypoczynkowymi, organizowany od 2010 roku, jako koncertowe podsumowanie letniego szkolenia chórzystów.

Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie jest najstarszym studenckim zespołem chóralnym w Lublinie po Chórze Akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Początki działalności artystycznej Chóru sięgają roku 1952. Z inicjatywy studentów Wydziału Rolniczego UMCS wiosną tego roku powstał zespół instrumentalno-wokalny, który już jesienią przerodził się w kilkudziesięcioosobowy chór.

Chór co jakiś czas zgłasza nabór, więc jeśli uczęszczacie na Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i interesuje Was darmowa nauka śpiewu, weźcie pod uwagę dołączenie do tego chóru!

Weźcie udział w lekcjach śpiewu z trenerem głosu

Lekcje śpiewu z nauczycielem
Jeśli Waszym celem jest zostanie profesjonalnym wokalistą, zdecydowanie zaleca się lekcje z trenerem śpiewu. (Źródło: Unsplash)

Jak wspomniano wcześniej, śpiewanie – nawet dla zabawy – oferuje wiele korzyści zdrowotnych.

Chociaż możecie czerpać wiele korzyści ze śpiewania nieformalnego z chórem, będą one jeszcze większe, jeśli nauczycie się śpiewać z pomocą trenera śpiewu.

Co więcej, lekcje głosu pomagają zwiększyć pewność siebie. W rzeczywistości śpiewanie jest bardzo techniczną czynnością, angażującą części ciała, które wcześniej wydawałyby się nie mieć znaczenia dla Waszych zdolności wokalnych.

Warto wspomnieć, że podczas takich ćwiczeń Wasza postawa zostanie poddana analizie.

Czy zauważyliście kiedyś, że śpiewacy trzymają głowę wysoko, a ramiona z tyłu? Być może będziecie musieli przejść odpowiednie ćwiczenia, aby nauczyć się tej postawy!

Aby być lepszym niż przeciętny wokalista, musicie nauczyć się prawidłowego oddychania. W tym celu nauczyciel śpiewu zademonstruje Wam specjalne techniki oddychania i to jak prawidłowo kontrolować oddech.

Trening słuchu to kolejny ważny aspekt nauki śpiewania. Rzeczywiście, niewprawne ucho będzie Was powstrzymywać od rozróżniania wysokości i tonu, powodując, że będziecie fałszować.

Wasz nauczyciel nauczy Was również teorii muzyki oraz tego jak czytać nuty. Co więcej, powinniście znać teorię muzyki, aby kompetentnie mówić językiem muzyków.

Jaka jest różnica między barytonem a tenorem? Jakie jest tempo piosenki?

Nie musicie się martwić, że nauczyciele wokalni są tak naprawdę zamaskowanymi profesorami ze szkoły, którzy chcą Was zmusić do wkuwania w domu masy teorii. Tak naprawdę są bardziej zainteresowani przekazywaniem technik głosowych i dbaniem o Wasze zdrowie głosu, upewniając się, że unikacie niepotrzebnego napinania strun głosowych.

Weźcie udział w prywatnych lekcjach z korepetytorem

Dziecko śpiewa do mikrofonu
Prywatni korepetytorzy oferują lekcje śpiewu zarówno młodym jak i starszym osobom. (Źródło: Unsplash)

Wiele możecie nauczyć się z chórem – w gronie przyjaznych i entuzjastycznych ludzi.

Obie te opcje wymagają spełnienia kilku kryteriów: musicie czuć się wystarczająco pewnie, aby wyjść ze swojej strefy komfortu i poddać się krytyce. Biorąc lekcje głosu z nauczycielem muzyki, możecie być poddani o wiele większej wiedzy, niż chcielibyście się nauczyć tylko po to, by realizować się w śpiewaniu.

Co jeśli powiemy Wam, że istnieje trzecia opcja; taka, która może obejść potrzebę śpiewania przed ludźmi, przed którymi czujecie się niepewnie?

Nauczyciele śpiewu, a więc ludzie, którzy studiowali teorię muzyki i prawdopodobnie sami są wokalistami, mogą być najlepszymi nauczycielami dla Was.

Tacy nauczyciele posiadają zarówno wykształcenie, jak i doświadczenie. Ale zamiast iść do ich studia muzycznego, przyszliby do Waszych domów i zaczęli Was uczyć prywatnie.

Oczywiście nadal będziecie musieli dbać o swoją postawę i wykonywać ćwiczenia oddechowe; możecie nawet śpiewać skale, aby rozgrzać struny głosowe, tak jak w studiu głosowym.

Wasz nauczyciel przekaże Wam techniki śpiewania odpowiednie do stylu muzycznego, którego chcecie nauczyć się śpiewać, od muzyki współczesnej po wokalizację jazzową.

A jeśli będziecie chcieli zagłębić się w teorię muzyki, powinien być w stanie powiedzieć Wam wszystko, co powinniście wiedzieć!

Zaangażowanie prywatnego korepetytora w lekcje śpiewu byłoby szczególnie wspaniałe, jeśli jesteście studentami, którzy planują zarejestrować się w programie studiów muzycznych na uniwersytecie i dołączyć do chóru uczelni!

Jakich korepetytorów szukać?

Możecie być tak chętni do nauki śpiewu, że zapomnicie zadać swojemu przyszłemu nauczycielowi najbardziej istotnych pytań:

 • Jakie miałeś szkolenie?
 • Jakie masz doświadczenie w uczeniu innych?
 • Czy masz jakieś referencje? Czy mogę je zobaczyć?
 • Jaki jest twój ulubiony styl muzyczny?
 • Czy kiedykolwiek występowałeś/łaś przed publicznością?

Technologia sprawia, że ​​znalezienie korepetytorów jest bardzo łatwe: można odwiedzić stronę Superprof lub dowolną tego typu witrynę ogłoszeniową i natknąć się na dużą liczbę osób oferujących prywatne lekcje w zakresie szkolenia wokalnego.

Zaletą Superprof jest to, że każdy korepetytor posiada własną stronę, na której znajduje się lista jego referencji, doświadczenia i metod nauczania. Możecie przeczytać referencje od innych uczniów, z którymi korepetytor pracował, a także koszty zajęć.

Większość nauczycieli Superprof zapewnia wstępną lekcję bezpłatnie. Oprócz nich Superprof dysponuje niezliczoną liczbą innych nauczycieli, którzy z przyjemnością nauczą Was śpiewać przez kamerę internetową.

Tak więc, jeśli zostaliście zaproszeni do śpiewania na weselu  lub zapisaliście się na konkurs karaoke lub po prostu chcecie się dobrze bawić, w Lublinie znajdziecie mnóstwo okazji do doskonalenia swojego głosu.

Dowiedzcie się, gdzie znaleźć lekcje śpiewu w innych miastach w Polsce, w tym w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu czy Bydgoszczy!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.