Figurka Yody i skrzypce.

Gra na skrzypcach – poradnik dla początkujących

„Talent, bez znajomości techniki, to nic innego jak zwykły nawyk.” - George Brassens (1921-1981) Nauka gry na skrzypcach to świetny pomysł, zwłaszcza jeśli jesteś prawdziwym entuzjastą muzyki! Musisz jednak nauczyć się skomplikowanej techniki smyczkowej, zaawansowanego strojenia i prawdopodobnie będziesz musiał spędzić miesiące na lekcjach gry na skrzypcach dla początkujących, aby móc grać czysto i rozwijać […]

25 lutego 2021 ∙ 6 minut by przeczytać

Chłopiec w garniturze stojący tyłem, grający na skrzypcach

Fakty Dotyczące Skrzypiec: Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Skrzypcach

Kupno skrzypiec to dobry pomysł, ale wiedza o tym instrumencie jest o wiele bardziej przydatna. Zarówno jako wynalazek XVI wieku jak i instrument muzyczny, skrzypce są niesamowite oraz pełne historii. Od Mozarta do Vivaldiego skrzypce przeszły kilka zmian, a lutnicy, tacy jak Stradivarius (jeden z najsłynniejszych lutników), pomogli stworzyć instrument, którego wszyscy mogą dzisiaj podziwiać. […]

17 lutego 2020 ∙ 6 minut by przeczytać

Czy Twoim marzeniem jest gra na skrzypcach?

Czy Ty również słyszałeś, że gra na skrzypcach jest trudna?

Szczerze mówiąc, to prawda że czasem może się to wydawać skomplikowane, ale nie jest to powód do zniechęcania się. Z dobrym nauczycielem, solidnymi ćwiczeniami i wytrwałością opanujesz grę na tym pięknym instrumencie!

Jeśli masz trudności, nie martw się, nie jesteś jedyną osobą! Każdy choć raz miał trudności z niektórymi aspektami tego instrumentu – Na Superprof znajdziesz nauczyciela skrzypiec, który pomoże jak najskuteczniej opanować grę na skrzypcach! Przejrzyj naszą listę nauczycieli oferujących lekcje i zacznij uczyć się już dzisiaj, w Twoim mieście, lub online.

Może interesują Cię lekcje gry w Warszawie? Lub, może poszukujesz zajęć  w Rzeszowie, czy Łodzi? Sprawdź także lekcje prywatne oferowane we Wrocławiu, oraz Krakowie!