Skrzypce to piękny instrument muzyczny, który często kojarzy się z klasyką.

Styl muzyczny, który zwykle grają skrzypkowie, jest głównie związany z muzyką klasyczną, ale to nie znaczy, że skrzypkowie nie mogą opanować nowych sztuczek i manipulować dźwiękiem swoich instrumentów smyczkowych, aby brzmiały bardziej nowocześnie.

Czy chciałbyś być wśród tych, którzy potrafią wydobywać ze skrzypiec piękną muzykę?

Jeśli nigdy wcześniej nie uczyłeś się gry na instrumencie, poszukaj nauczyciela w okolicy, który pomoże w nauce gry na skrzypcach. Jeśli jednak uczyłeś się już gry na skrzypcach, możesz po prostu poszukać korepetytora lub instruktora skrzypiec, który pomoże z poprawą i rozwojem stylu.

Tutaj przyjrzymy się niektórym z najlepszych miejsc do nauki gry na skrzypcach w głównych miastach Polski. Ale najpierw dowiedzmy się trochę więcej o skrzypcach i akcesoriach do nich.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Skrzypce
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
5
5 (7 oceny)
Dominika
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Teresa
Teresa
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Fiodor
Fiodor
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jagoda
5
5 (3 oceny)
Jagoda
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (2 oceny)
Kacper
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
5
5 (7 oceny)
Dominika
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Teresa
Teresa
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Fiodor
Fiodor
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jagoda
5
5 (3 oceny)
Jagoda
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (2 oceny)
Kacper
zł60
/h
1-sza lekcje za darmo>

Czego potrzebujesz do gry na skrzypcach

Skrzypce wiszące w witrynie sklepu.
Nawet jako początkujący będziesz musiał mieć własny sprzęt do nauki gry na skrzypcach. | źródło: Unsplash - James Wainscoat

Prywatny korepetytor nie będzie miał zapasowych instrumentów, które możesz wypróbować podczas sesji treningowych, a nawet gdyby zdarzyło się, że ma jakiś pod ręką, skrzypce niekoniecznie będą odpowiadać każdemu uczniowi. To dlatego, że musisz znaleźć instrument, który jest wygodny do trzymania, mając na uwadze, że każdy ma różną długość ramion, więc będzie czuł się swobodnie trzymając swoje drewniane skrzypce w nieco innych pozycjach. To czy jesteś leworęczny czy praworęczny również jest istotne.

Możesz wypożyczyć skrzypce, ale lepiej je kupić, ponieważ jest tak wiele stylów do wyboru.

Kiedy uczysz się grać na skrzypcach, łatwo dać się zwieść myśleniu, że wszystko, czego potrzebujesz, to sam instrument. Jednak każdy skrzypek, obok zaufanego instrumentu, potrzebuje akcesoriów, takich jak:

 • dobry smyczek,
 • futerał,
 • kalafonia (włosie smyczka wymaga tarcia, aby wydać dźwięk, więc lepka kalafonia jest nakładana, aby wywołać wibracje, a następnie pozostawia osad, który należy usunąć),
  statyw (pulpit) pod nuty,
 • ołówki i gumki (do robienia notatek),
 • metronom (urządzenie, które pomaga utrzymać rytm),
 • dobre oświetlenie (przy którym można czytać muzykę i ćwiczyć grę).

Aby kupić skrzypce, musisz nastawić się na wydatek rzędu od 300 zł do kilku tysięcy złotych, w zależności od rodzaju, jakości i miejsca zakupu. Możesz również zdecydować się na wypożyczenie skrzypiec, jeśli nie masz pewności co do zakupu, co może kosztować od 30 zł miesięcznie. Jeśli przeliczysz ten koszt w skali roku, będziesz płacić co najmniej 360 złotych rocznie, więc zastanów się, czy warto wynająć instrument, czy lepiej zaryzykować i kupić własny.

Teraz, gdy już wiesz jakich narzędzi będziesz potrzebować, aby rozpocząć naukę gry na skrzypcach, skupmy się na tym, w jaki sposób możesz nauczyć się grać na instrumencie.

Znajdź nauczyciela, z którym nauczysz się podstaw w swoim tempie lub przygotujesz się do egzaminu na studia. Istnieje wiele różnych metod nauki gry na skrzypcach: w szkole, na lekcjach grupowych lub w domu z korepetytorem.

Pamiętaj, że jest więcej sposobów na naukę, na przykład nauka gry ze słuchu lub korzystanie z samouczków wideo online, ale poniżej położymy nacisk na najskuteczniejszą metodę szybkiej nauki i dobrych rezultatów, znajdując korepetytorów i kursy w okolicy. Dla każdej lokalizacji zaproponujemy opcje, które warto rozważyć podczas poszukiwania lekcji gry na skrzypcach.

Poszukaj nauczyciela skrzypiec w pobliżu.

Lekcje skrzypiec Warszawa

Music School

Music School tworzy w centrum Warszawy wyjątkowe miejsce dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży, które chcą rozwijać muzyczne pasje. W ofercie znajdują się zajęcia wokalne, instrumentalne oraz kursy emisji głosu i dykcji dla managerów.

Pracownicy szkoły pomagają dorosłym, spełniającym się zawodowo osobom odnaleźć chwilę rozluźnienia po pracy. W Music School przygodę z muzyką możesz rozpocząć w każdej chwili – zapisy na zajęcia przyjmowane są przez cały rok. Wśród muzyków, którzy rozwijają swój talent w Music School, są zarówno osoby, traktujące grę na instrumencie jako hobby, które pozwala się odprężyć i zrelaksować po pracy, jak również osoby, które chcą profesjonalnie rozwijać muzyczną karierę.

Szkoła oferuje lekcję próbną, która jest co prawda odpłatna, ale w przypadku gdybyś nie zdecydował się na podjęcie nauki w Music School, opłata za pierwsze spotkanie zostanie zwrócona. Koszt takiej lekcji próbnej to 70 zł (30 min.) lub 90 zł (50 min.). Pakiet 4 zajęć indywidualnych, trwających 50 minut, kosztuje 440 zł.

„Music School to szkoła muzyczna dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Prowadzimy zajęcia zarówno w trybie indywidualnym jak i grupowym. Zajęcia mają miejsce w placówce w Warszawie (ul. Bracka 22) – przyjmujemy zapisy przez cały rok.”

Dlaczego Music School?

 • to jedyne miejsce skupione na ofercie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy nigdy wcześniej się nie uczyli,
 • otrzymujesz dostęp do najszerszej oferty zajęć muzycznych,
 • uczysz się w bezstresowej, przyjemnej atmosferze, poznając pozytywnie nastawionych ludzi, zmiana nauczyciela i terminu zajęć nie odbywa się bez wcześniejszych ustaleń,
 • dzięki współpracy z partnerami możesz brać udział w konkursach i wygrywać np. bilety do Opery Narodowej. będąc stałym uczniem dostajesz bezpłatny dostęp do wynajmu sali z instrumentami.

Znajdź lekcje gry na skrzypcach dla początkujących w okolicy.

Dziewczynka w niebieskiej sukience grająca na skrzypcach.
Wiele firm oferuje lekcje specjalnie dla dzieci. | źródło: Pixabay - sarab123

Możesz uzyskać więcej informacji na temat lekcji gry na skrzypcach w Warszawie.

Lekcje gry na skrzypcach Kraków

Pozytywka

Szkoła jest instytucją umuzykalniającą dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w muzyce.

Organizacja nie wymaga egzaminów wstępnych, ponieważ kadra uważa, że każdy powinien mieć szansę sprawdzić się w tej dziedzinie i samemu dokonać wyboru, czy chce się rozwijać w tym kierunku.

Wystarczy tylko rozmowa wstępna i odrobina chęci!

Atutem szkoły jest nauczanie indywidualne. Nauczyciele zdają sobie sprawę z tego jak istotny jest bezpośredni kontakt ucznia z opiekunem, dlatego nie tworzą klas wieloosobowych. Z doświadczenia wiedzą, że daje to dużo lepsze wyniki w nauce.

Lekcje odbywają się raz w tygodniu w ustalonym terminie, choć jest też możliwość indywidualnych ustaleń częstotliwości spotkań.

Lekcje trwają 50 minut, a czas ten ustalony został na podstawie wieloletnich doświadczeń pracy z uczniami – jest to idealny okres dla koncentracji i wytrzymałości człowieka, podczas zdobywania wiedzy i doświadczeń manualnych.

Wpisowe do szkoły muzycznej Pozytywka wynosi 30 zł. Lekcje opłacane są w trybie miesięcznym: 188 zł dla nowych uczniów i 170 zł dla uczniów kontynuujących zajęcia kolejny rok. Pojedyncze lekcje poza pakietem miesięcznym kosztują 55 zł, a cały miesięczny abonament takich lekcji wynosi 170 zł.

Więcej informacji o lekcjach gry na skrzypcach w Krakowie znajdziesz w innym artykule.

Lekcje gry na skrzypcach Wrocław

Autorska Szkoła Muzyki Allegretto

Szkoła muzyczna, która skupia się na najmłodszych, oferując im specjalistyczny program przeznaczony dla takiej właśnie grupy wiekowej. Zajęcia prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki autorstwa Edwina Eliasa Gordona.

W Allegretto można rozwijać talenty muzyczne pociech już od najmłodszych lat na lekcjach, takich jak zajęcia gordonowskie dla niemowląt i małych dzieci. Ten wyjątkowy kurs przeznaczony jest dla dzieci już od okresu prenatalnego (kobiety w ciąży) do ukończenia 4 lat.

Nieco starsze dzieci mogą brać udział w zajęciach umuzykalniających i uczęszczać do klasy przygotowawczej, zanim osiągną odpowiedni wiek, aby wybrać się do szkoły muzycznej.

Lekcje w szkole muzycznej Alegretto składają się z:

 • Części umuzykalniającej, podczas której dzieci śpiewają piosenki, poruszają się w ich rytm. Uczą się rozumieć rytm nie poprzez tradycyjne liczenie, ale poprzez ruch. Słuchają różnorodnych melodii, w oryginalnych rytmach i bogactwie różnych stylów (od muzyki klasycznej, przez folklor rodzimy i innych narodów, aż po jazz. Czerpiąc z tego, wzbogacają własny słownik muzyczny.
 • Pracy z instrumentem. Młodzi adepci sztuki muzycznej grają śpiewane wcześniej piosenki, dowiadują się, jak samodzielnie ułożyć akompaniament do melodii. Grają indywidualnie i w duetach. Ćwiczą technikę instrumentalną. Uczą się komponować. Stają się niezależnymi muzykami!

Obie części lekcji swobodnie się przeplatają, dając dzieciom przestrzeń do rozwoju zgodnie z ich potrzebami i możliwościami.

Misją nauczycieli tej szkoły jest budzenie w dzieciach naturalnej dla nich wrażliwości na muzykę, rozwijanie ich predyspozycji i talentów w tym zakresie oraz praca z nimi w taki sposób, by czerpały ogromną radość i satysfakcję z tworzenia muzyki i występów scenicznych.

To nie wszystko. Dzieci od maleńkości zanurzone w świecie dźwięków mają wyższe uzdolnienia matematyczne, szybciej także uczą się języków obcych, łatwiej zapamiętując ich melodię.

Udowodniono, że obcowanie z muzyką przez kobiety w ciąży, niemowlęta czy przedszkolaki powoduje wytwarzanie się w mózgach maluchów nowych połączeń nerwowych. Ucząc dzieci muzyki, dbamy więc o ich wszechstronny rozwój. To najlepsza inwestycja, a dla pociechy wartościowy dar na całe życie.

Znajdź inne lekcje skrzypiec we Wrocławiu.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Skrzypce
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
5
5 (7 oceny)
Dominika
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Teresa
Teresa
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Fiodor
Fiodor
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jagoda
5
5 (3 oceny)
Jagoda
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (2 oceny)
Kacper
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
5
5 (7 oceny)
Dominika
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Teresa
Teresa
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Fiodor
Fiodor
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jagoda
5
5 (3 oceny)
Jagoda
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (2 oceny)
Kacper
zł60
/h
1-sza lekcje za darmo>

Lekcje gry na skrzypcach Gdańsk

Empire Music School

Empire Music School to szkoła muzyczna, dbająca o rozwój swoich uczniów i studentów na każdym etapie ich edukacji. W szkole rozwój muzyczny odbywa się poprzez:

 • poznawanie i ćwiczenie współczesnych gatunków muzyki,
 • praktyczne ćwiczenia sceniczne,
 • pracę w studio nagraniowym,
 • udział w koncertach i wydarzeniach muzycznych.

Głównym celem placówki jest rozwijanie muzykalności uczniów i studentów. Nauczyciele wierzą także, że praca nad swoim talentem uczy samodyscypliny, potrzebnej do regularnego ćwiczenia.

Nauka w Empire Music School ma także na celu rozwój empatii, niezbędnej do gry w zespole, oraz otwartości i dociekliwości, jako elementów niezbędnych do rozwoju kreatywności.

Ważne dla Empire Music School jest także stworzenie przyjacielskiej atmosfery, w której uczniowie i studenci będą mogli swobodnie rozwijać swoje pasje i poznawać się nawzajem.

Grupa ludzi grających na skrzypcach.
Jednym z najlepszych sposobów na profesjonalizm jest podjęcie studiów muzycznych. | źródło: Unsplash - Larisa Birta

Jest oczywiście o wiele więcej miejsc do nauki gry na skrzypcach w Gdańsku.

Lekcje gry na skrzypcach Łódź

School od Music

Grając na skrzypcach, operujesz najmniejszym instrumentem smyczkowym, wydając jednocześnie najwyższe brzmienie.

Skrzypce pięknie prezentują się solo. Nadają wydarzeniom elegancji i szyku, dlatego tak często stanowią oprawę muzyczną ważnych wydarzeń w naszym życiu.

Mimo swej zwiewności i lekkości są również wykorzystywane w muzyce rockowej, metalowej, gdzie niejednokrotnie grają „pierwsze skrzypce”.

School Of Music dopasowuje repertuar pod kątem ucznia. Rozwija już nabyte umiejętności (poziom średnio zaawansowany, zaawansowany), jak również uczy od podstaw (poziom podstawowy).

Styl grania dopasowany jest do zamiłowań słuchacza, aczkolwiek nie jest zamknięty wyłącznie na ukierunkowaną stylistykę.

Nauczyciele gwarantują początkującym muzykom wsparcie w doborze i zakupie instrumentu. Mając na uwadze koszty z tym związane, szkołą podjęła współpracę z kilkoma sklepami w Polsce, które zaoferowały jej korzystne rabaty.

Lekcje są prowadzone przez aktywnych artystycznie muzyków w specjalnie przygotowanej sali ćwiczeniowej. Jako nieliczni na rynku dają  możliwość skorzystania ze studia nagrań, a zarazem rejestrowania swoich poczynań

Poznaj szczegółowe informacje na temat nauki gry na skrzypcach w Łodzi.

Skrzypce i instrument klawiszowy.
Często musisz zabrać ze sobą własny instrument na lekcje gry na skrzypcach. | źródło: Unsplash - David Lusvardi

Lekcje gry na skrzypcach Poznań

Chociaż znalezienie odpowiedniego korepetytora dla ciebie może zająć trochę czasu, jest kilka korzyści z posiadania dobrego nauczyciela gry na skrzypcach. Na przykład:

 • Dobry nauczyciel pomoże podbudować pewność siebie ucznia podczas gry na instrumencie,
 • Korepetytor zachęci ucznia do grania bardziej wymagających utworów, czy to klasyka, jazz czy pop,
 • Szybciej opanujesz grę an instrumencie.

Jeśli chodzi o naukę gry na skrzypcach w Poznaniu, masz do wyboru wiele opcji, niezależnie od tego, czy nigdy w życiu nie miałeś do czynienia ze skrzypcami, czy uczęszczasz do szkoły muzycznej.

Dla bardziej zaawansowanych graczy, poważnie myślących o karierze muzycznej, można by rozważyć formalną edukację muzyczną na studiach licencjackich lub podyplomowych w zakresie muzyki.

Najbardziej prestiżową szkołą, jaką można wybrać jest Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Akademia oferuje szereg kierunków studiów I, II i III stopnia:

 • dyrygentura, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej,
 • instrumentalistyka, jazz i muzyka estradowa,
 • kompozycja i teoria muzyki,
 • wokalistyka.

Studia na kierunku instrumentalistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia można podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności/ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Program przygotowuje studentów do szerokiej gamy możliwych ścieżek kariery, a absolwenci AMUZ odnoszą sukcesy w całej Polsce i na arenie międzynarodowej, takich jak: gra orkiestrowa, śpiew operowy, artysta solowy, kompozycja, nauczanie, zatrudnienie w mediach i administracja sztuką.

Możesz również znaleźć świetnego korepetytora gry na skrzypcach za pośrednictwem witryny internetowej z korepetycjami, takiej jak Superprof. Superprof ma bazę danych pełną nauczycieli doświadczonych w grze na różnych instrumentach muzycznych, od skrzypiec po fortepian i gitarę, więc dlaczego nie poszukać korepetytora w Poznaniu?

Wybór instrumentu

Warto również zauważyć, że na lekcjach gry na skrzypcach przez większość czasu możesz zostać o poproszony przyniesienie ze sobą własnego instrumentu na zajęcia. Jeśli nie masz własnych skrzypiec, zazwyczaj masz do wyboru dwie opcje. Albo kupisz skrzypce, lub możesz je wynająć.

Przy wyborze instrumentu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład skrzypce są dostępne w wielu różnych rozmiarach, od 1/32 aż do 4/4, rozmiar oznaczający pełnowymiarowe skrzypce. Istnieją również różne marki skrzypiec, od Hidersine po Stentor i nie tylko. Tak samo będziesz musiał wybrać pomiędzy tradycyjnymi skrzypcami akustycznymi a skrzypcami elektrycznymi.

Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj instrumentu wybrać w oparciu o budżet, poziom umiejętności i rozmiar, spróbuj porozmawiać z doświadczonym pracownikiem sklepu muzycznego i dowiedz się więcej o tym, których skrzypiec potrzebujesz.

Jeśli nie jesteś pewien zakupu, być może ze względu na cenę, lub jeśli nie masz pewności, czy będziesz grać na skrzypcach w dłuższej perspektywie, to wypożyczenie instrumentu może być odpowiednią opcją. Niektóre sklepy muzyczne, takie jak Muzyczna Szafa, oferują usługę wypożyczenia niektórych rozmiarów skrzypiec.

Mężczyzna grający na skrzypcach.
Jeśli jesteś zaawansowanym skrzypkiem, być może myślisz o studiowaniu muzyki na uniwersytecie. | źródło: Unsplash - Patrick Schneider

Lekcje gry na skrzypcach Katowice

Niezależnie od tego, czy jesteś młody czy stary, początkujący czy doświadczony, Katowice mają bogatą ofertę lekcji gry na skrzypcach.

W Katowicach jest wiele szkół muzycznych, które chętnie pomogą trenować i przygotowywać do egzaminów swoich podopiecznych, ale równie dobrze, jeśli wolisz grać dla zabawy, są korepetytorzy, którzy chętnie udzielają swojej pomocy.

Przy tak dużej różnorodności oferty nauczania muzycznego poniżej znajdują się tylko niektóre instytucje, które warto rozważyć przy wyporze lekcji gry na skrzypcach w Katowicach.

Forte

Szkoła Forte jest mobilną szkołą muzyczną, która oferuje indywidualny tok nauczania gry na wybranych instrumentach, z dojazdem do domu.

Dla nauczycieli Forte nie jest ważne, czy umiesz grać, czy dopiero zaczniesz. Wyznają zasadę, że wszyscy mogą grać. Grają każdą muzykę – rozrywkową, okolicznościową, klasyczną, filmową itp. Taką, która uczniowi gra w duszy.

Najważniejsza jest relacja między nauczycielem a uczniem, dlatego tak bardzo cenią sobie swobodną atmosferę na zajęciach. Lekcje odbywają się w dogodnym dla klienta terminie i miejscu – u ucznia, u nauczyciela lub zdalnie.

Tak, zdalnie! Szkoła weszła w ten nowy wymiar nauczania i nic się nie zmieniło – lekcje są pełnowartościowe i efektywne. Wystarczy telefon, laptop, tablet i dostęp do internetu. A uczestnicy nadal czują się jak podczas lekcji muzyki w domu. Jednym słowem mobilnie, znaczy także online.

Ceny lekcji:

 • zajęcia online lub u nauczyciela - 280 zł/mc,
 • zajęcia z dojazdem do ucznia - od 350 zł do 600 zł/mc w zależności od lokalizacji.

Greń Elżbieta - Studio umuzykalniające

Wszystkie zajęcia odbywają się indywidualnie, prowadzący dostosowują godziny zajęć do planu dnia ucznia. Lekcje mogą się odbywać w Domu kultury Katowice Piotrowice, lub prywatnie w domu.

Nauczyciele dojeżdżają gdy odległość od Katowic - Piotrowic nie będzie zbyt duża. Nauczyciele to zasłużeni artyści Opery i Operetki śląskiej z dużym doświadczeniem muzycznym i scenicznym- absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach.

Nauczyciele mają uprawnienia pedagogiczne odpowiednie do wykonywania zawodu,również wieloletni staż w szkołach muzycznych I-go i II go stopnia.

Czy istnieje „typowa” lekcja gry na skrzypcach?

Jak widać powyżej, w Katowicach jest wiele szkół muzycznych i nauczycieli oferujących naukę gry na skrzypcach. W rezultacie prawdopodobnie będzie pewna różnica między lekcjami gry na skrzypcach, które będziesz mieć w jednej szkole, w porównaniu z inną. Różnice mogą wynikać z takich czynników, jak::

 • Czy chcesz uczyć się dla zabawy, czy przygotowujesz się do egzaminów,
 • Czy nigdy nie grałeś na skrzypcach lub innym instrumencie smyczkowym wcześniej czy jesteś wysoko wykwalifikowanym muzykiem,
 • Jaki styl muzyki chcesz grać,
 • Jak długo trwają twoje lekcje i jak doświadczony jest nauczyciel.

W rezultacie, szukając nauczyciela gry na skrzypcach, spróbuj znaleźć takiego, który wydaje się być dobrym partnerem, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak doświadczenie, długość lekcji, koszt i jakość.

Lubelskie stare miasto.
Masz wiele opcji, jeśli chodzi o znalezienie nauczyciela gry na skrzypcach w Lublinie. | źródło: Pixabay - Mexxicana

Lekcje gry na skrzypcach Lublin

Jeśli chcesz nauczyć się gry na skrzypcach w Lublinie, to masz wybór, jeśli chodzi o korepetytorów, niezależnie od poziomu umiejętności i wieku.

W rzeczywistości powinieneś być w stanie znaleźć korepetytora, nawet jeśli zaczynasz od początku, chcąc nauczyć się podstaw gry na skrzypcach i czytać nuty lub jeśli jesteś doświadczonym skrzypkiem, który dąży do poprawy aspektów wydajności, a także umiejętności technicznych.

Doświadczeni skrzypkowie

Jeśli jesteś zaawansowanym skrzypkiem, być może wybierzesz drogę pozyskania formalnych kwalifikacji w muzyce.

Jeśli zastanawiasz się nad uzyskaniem dyplomu z muzyki, jedną z instytucji do rozważenia jest Instytut Muzyki, Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który oferuje muzyczna studia licencjackie.

Uczelnia ma fantastyczną reputację i daje studentom możliwość odbycia szkolenia na kierunku Jazz i muzyka estradowa.

Celem studiów na kierunku Jazz i muzyka estradowa jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności artystycznych w zakresie muzyki rozrywkowej. Kierunek przygotowuje do wykonawstwa estradowego i podejmowania twórczych inicjatyw w tej dyscyplinie. Daje możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych na poziomie wyższym, pogłębienia wiedzy humanistycznej i ogólnomuzycznej oraz specjalizowania się w wykonawstwie wokalnym lub wykonawstwie instrumentalnym (gitara, gitara basowa, kontrabas, perkusja, saksofon, trąbka, skrzypce, puzon, fortepian).

Program studiów obejmuje m.in. instrument lub śpiew, kształcenie słuchu, harmonię klasyczną i jazzową, historię muzyki, historię jazzu i pop music, propedeutykę instrumentacji i aranżacji, zespół instrumentalny lub wokalny. Indywidualna forma prowadzenia zajęć takich przedmiotów jak fortepian, instrument i śpiew zapewnia optymalne doskonalenie umiejętności wykonawczych.

Początkujący i średnio zaawansowani skrzypkowie

Chociaż wiele osób może aspirować do miana zaawansowanego skrzypka, musisz poświęcić wiele godzin praktyce gry na skrzypcach, aby osiągnąć ten poziom!

Więc jeśli po prostu zaczynasz swoją skrzypcową podróż, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest znalezienie nauczyciela gry na skrzypcach, który pomoże rozwijać umiejętności muzyczne, czy to dzięki Metodzie Suzuki czy metodzie tradycyjnej.

Jednak wiek jednym z czynników, który może mieć wpływ na to, do którego nauczyciela muzyki się zwrócisz. Chociaż możesz rozpocząć naukę gry na instrumencie w każdym wieku, niektórzy korepetytorzy są bardziej skoncentrowani na nauczaniu małych dzieci, podczas gdy inne szkoły muzyczne i nauczyciele oferują kursy skierowane do dorosłych.

Na przykład Ognisko Muzyczne Meluzyna w Lublinie, posiada ofertę skierowaną głównie do dzieci. Nauczyciele tej szkoły z reguł skupiają się na pomaganiu dzieciom – idealny wybór, jeśli szukasz lekcji muzyki dla swojej pociechy, ale nie tak dobry, jeśli szukasz lekcji gry na skrzypcach jako dorosły.

Na szczęście istnieją inne opcje dla dorosłych uczących się skrzypiec. Możesz wybrać Rock Music School, szkołę która oferuje zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i przyjmuje uczniów na wszystkich poziomach zaawansowania, od początkującego do średnio zaawansowanego i zaawansowanego.

Oczywiście, jeśli nie możesz znaleźć korepetytora w Lublinie, pamiętaj, że istnieją strony internetowe z korepetycjami, takie jak Superprof które oferują szereg nauczycieli muzyki w okolicy, gotowych do pomocy na drodze do rozwoju umiejętności muzycznych uczniów!

Znajdź prywatnego korepetytora z Superprof

Jeden z najlepszych sposobów na znalezienie doświadczonego korepetytora gry na skrzypcach jest strona Superprof, wiodąca platforma dla nauczycieli i uczniów. Korzystając z przyjaznej dla użytkownika strony internetowej Superprof, możesz natychmiast zlokalizować oferty korepetytorów muzycznych w swojej okolicy, a także tych, którzy mogą oferować naukę online.

Koniecznie przeczytaj o swoim potencjalnym nauczycielu i skorzystaj z bezpłatnej pierwszej lekcji, abyś mógł poznać jego metody nauczania, żeby sprawdzić czy będziecie się dogadywać w profesjonalny sposób.

Pamiętaj, że koszt nie zawsze odzwierciedla doświadczenie i kwalifikacje nauczyciela(najtańsi korepetytorzy niekoniecznie odnoszą mniejsze sukcesy w nauczaniu uczniów, a drożsi nie zawsze są najlepszymi nauczycielami), ale to powiedziawszy, dostajesz to, za co płacisz, więc nie chcesz zapłacić za dobrego korepetytora, nie narzekaj, że nie nauczyłeś się tego, czego chciałeś!

Ważne jest, aby mieć dobre relacje z korepetytorem, na naukę powinieneś wybierać się z przyjemnością, zamiast bać się każdego spotkania z korepetytorem.

Jeśli wybierzesz korepetytora, który nie mieszka w pobliżu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz od niego linki do filmów instruktażowych i tutoriali, a także zaplanujecie kilka wirtualnych lekcji przez Skype lub rozmowę wideo, aby mieć pewność, że korzystasz z interakcji w czasie rzeczywistym i natychmiastowych informacji zwrotnych, zamiast czytać nuty i grać na instrumencie bez nadzoru.

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Skrzypce ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 1 głos(y)
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.