Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli
z przedmiotu: skrzypce

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą, ze średnią oceną 5.0 ⭐️/ 62 opinii.

71 zł/h

Najlepsze ceny: 99% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo, a godzinna lekcja kosztuje średnio 71 zł

6 h

Nauczyciele odpowiadają średnio w 6h

Nauka nigdy nie była
tak prosta

2. Skontaktuj się

Szybcy jak błyskawica! Korepetytorzy odpowiedzą Ci ciągu kilku godzin! A jeśli nie możesz znaleźć idealnego nauczyciela, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.

3. Zorganizuj

Łatwo zaplanuj lekcje z nauczycielem lub trenerem, poprzez system wiadomości

Uczniowie ocenili swoich nauczycieli
z przedmiotu: skrzypce

Najczęściej zadawane pytania

📒 Jak wygląda nauka online, z przedmiotu: skrzypce?

Możesz kontaktować się ze swoim nauczycielem, bezpośrednio przez e-mail, lub telefon. Ich dane kontaktowe znajdują się w kolumnie po lewej stronie , w zakładce ,,prośby o lekcje".  Następnie możesz zdecydować z nauczycielem o preferowanym formacie zajęć.

Istnieje wiele możliwości : 

 • Skype;
 • Hangout;
 • Zoom;
 • Messenger;
 • WhatsApp;
 • FaceTime;
 • Telefon.

Szereg aplikacji umożliwia nam rozmowy audio, jak i 

wideo, gdzie możesz udostępniać swój ekran komputera/telefonu innym.


204 nauczycieli oferuje

lekcje online z przedmiotu: skrzypce.


🔎 W jaki sposób nauczyciele online, z przedmiotu: skrzypce, są wybierani?

Weryfikacje podanych danych osobowych i informacji

Weryfikujemy tożsamość, zdjęcie, dane kontaktowe (telefon, e-mail) oraz dyplomy/certyfikaty naszych nauczycieli.


100% sprawdzonych ocen - Siła społeczności

Dla każdego ogłoszenia korepetytora, oceny i rekomendacje od uczniów są w 100% rzetelne

Znajdź idealnego nauczyciela spośród 204 profili.

🎓 Ilu nauczycieli oferuje lekcje online z przedmiotu: lekcje skrzypce?

204 nauczycieli z przedmiotu: skrzypce jest dostępnych, by Ci pomóc. 


Możesz przeglądać ich profile i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, jednocześnie ucząc się w zaciszu własnego domu.

Znajdź idealnego nauczyciela spośród 204 profili.💸 Jaka jest średnia cena lekcji online, z przedmiotu: skrzypce?

Średnia cena zajęć online z przedmiotu: lekcje skrzypce to 71 PLN.


 Stawka różni się względem różnych czynników : 


 • doświadczenie nauczyciela z przedmiotu: skrzypce;
 • czas trwania zajęć.

97% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo, by lepiej poznać wzajemne oczekiwania co do zajęć.


Lekcje online są średnio o 20% tańsze, niż zajęcia bezpośrednie.


Sprawdź stawki nauczycieli online.

🖋 Jaka jest średnia ocena przyznawana nauczycielom online, z przedmiotu: skrzypce?

Ze wszystkich 62 wystawionych ocen, uczniowie przyznali średni wynik wynoszący:  5.0/5.


W razie jakichkolwiek problemów, obsługa klienta jest w stanie znaleźć szybkie rozwiązanie (mailowo, poprzez Instagram lub Facebook 5 dni w tygodniu).

(w tym okresie COVID-19 obsługa klienta Superprof jest dostępna przez dłuższy czas, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania)


Możesz  zapoznać się z opiniami uczniów, względem nauczyciela z kadego przedmiotu.

💻 Dlaczego warto wybrać lekcje online?

Przy tak wielu kontaktach tworzonych i utrzymywanych za pośrednictwem internetu, nauka online staje się coraz bardziej popularna wśród uczniów.

 • jest to bardzo proste, ponieważ zarówno uczniowie, jak i nauczyciele opanowali narzędzia cyfrowe, które służą do ułatwiania lekcji online.
 • jest to bezpieczne, proste i wygodne. Gdziekolwiek jesteś, możesz połączyć się z nauczycielem, dzięki kilku kliknięciom.


204 nauczycieli z przedmiotu: skrzypce  jest dosętpnych  tutaj, by Ci pomóc.

Chęć zgłębiania wiedzy?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Lekcje gry na skrzypcach online, z prywatnym nauczycielem

Naucz się gry na skrzypcach bez wychodzenia z domu dzięki Superprof!

 

Umiejętność gry na skrzypcach jest pożądana przez wiele osób. Jednak prawda jest taka, że często ciężko jest nam się zabrać za naukę czegoś nowego, tym bardziej jeśli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z żadnym instrumentem. W dodatku często słyszymy, że opanowanie skrzypiec jest zdecydowanie trudniejsze niż gitary czy pianina. Oczywiście nic nie jest niemożliwe i na wszystko są sposoby. 

Wiadome jest, że z dnia na dzień nie staniesz się się świetnym skrzypkiem, a po trzech lekcjach nie zagrasz z powodzeniem  "Koncertu skrzypcowego" Beethovena, jednak my znamy sposoby na to aby znacznie przyspieszyć naukę gry na skrzypcach, tak abyś w zawrotnym tempie zaczął dostrzegać efekty!

Jednak pamiętaj, że nauka gry na skrzypcach wymaga wiele ciężkiej pracy, koncentracji oraz zaangażowania, które będziesz musiał włożyć podczas procesu. Słuchanie muzyki klasycznej i barokowej lub orkiestry kameralnej to czynności, które również znacznie pomogą Ci poczynić postępy. W istocie, skrzypek musi mieć dobrze rozwinięty słuch, aby nadać nutom niezbędną precyzję. 

Czytaj dalej, a dowiesz się więcej na temat skrzypiec oraz jak skutecznie nauczyć się grać na tym niesamowitym instrumencie bez wychodzenia z domu.

 

W jakim wieku najlepiej zacząć uczyć się gry na skrzypcach?

 

Osoba, która postanawia nauczyć się grać na skrzypcach, instynktownie zadaje sobie pytanie, jaka jest granica wieku, w którym powinno się zacząć naukę gry na tym instrumencie. Oczywistym jest, że dużo łatwiej będzie nauczyć się opanować nowy instrument dla dziecka lub nastolatka niż dla osoby dorosłej. Jeśli chodzi o dziecko, to może ono rozpocząć naukę gry na tym właśnie instrumencie strunowym już od siódmego roku życia. Palce siedmio rocznego dziecka są już wystarczająco ukształtowane żeby mógł on trzymać łuk, a ramiona są już wystarczająco duże, aby mógł on trzymać skrzypce. Nauka gry na skrzypcach powinna być też dość łatwa dla młodzieży. W rzeczywistości, to właśnie w dorosłym życiu nauka gry na skrzypcach staje się bardziej skomplikowana. Jednak nie oznacza to, że dorosły nie może nauczyć się tej czynności, bo z determinacją i efektywnością zajęć, dorosły również może rozpocząć naukę tego lub jakiegokolwiek innego instrumentu. 

Na początkowym etapie nauki zaleca się wypożyczyć skrzypce zamiast kupować je w specjalistycznym sklepie. Dotyczy to w szczególności dzieci, które stale rosną i będą musiały szybko zmienić rozmiar swojego instrumentu. 

 

Dlaczego warto uczyć się gry na skrzypcach?

 

Jest wiele powodów by uczyć się gry na skrzypcach i zazwyczaj jest to oczywiście pasja, którą uczeń odczuwa w stosunku do tego właśnie instrumentu. Jednak prawda jest taka, że nauka gra na skrzypcach ma wiele korzyści dla naszego umysłu oraz ciała. 

Gra na skrzypcach znacznie wpływa na współpracę obojga uszu i obu półkul mózgowych, co również ma wpływ na całościowe przyjmowanie informacji słuchowych. Dominująca półkula i ręka leżące po tej samej stronie ciała, wpływają na sposób komunikacji i zręczność kinestetyczną. Ćwiczenia gry na skrzypcach wspierają zatem proces obustronnej integracji, co poprawia zręczność rąk i możliwość manipulowania przedmiotami. Ułatwia także swobodę komunikacji werbalnej, pisemnej oraz przez gesty. 

Poza tym, skrzypce są zdecydowanie instrumentem, który potrafi wywołać falę emocji. Jest on w stanie przekazywać jednocześnie radość, smutek, a nawet melancholię. Z tego powodu, zauważ, że wiele reklam ucieka się do skrzypiec, w celu wywołania głębszego uczucia u widzów. Wszyscy zgodzimy się tu jednogłośnie, że piękno jakie emanuje z tego instrumentu jest niepowtarzalne.

Ponadto, nauka gry na skrzypcach pomaga rozwijać wiele umiejętności takich jak koncentracja, wytrwałość i cierpliwość.

Świetne jest również to, że gra na skrzypcach pomaga dotrzeć do szerokiego repertuaru muzycznego. Skrzypek może grać jazz, rock lub tradycyjną muzykę cygańską. Będzie mógł zacząć od muzyki klasycznej i barokowej oraz poznać wiele innych gatunków muzycznych - może też zostać kompozytorem-wykonawcą.

Dzięki grze na skrzypcach rozwiniemy wszystkie te opisane powyżej umiejętności, a najlepsze jest to, że wcale nie ma tu znaczenia czy uczysz się grać jak profesjonalny skrzypek czy po prostu robisz to dla przyjemności oraz relaksu. 

Pamiętaj również o wizytach w różnych muzeach, ekspozycjach lub wydarzeniach muzycznych, mających na celu rozbudzenie Twojego ucha muzycznego.

 

Czy rozpoczęcie gry na skrzypcach to bardzo droga inwestycja?

 

Kiedy decydujesz się na naukę gry na skrzypcach, bardzo często słyszysz, że nie jest to tania inwestycja. To prawda, że niektóre skrzypce kolekcjonerskie mogą być bardzo drogie. Jednak zazwyczaj tego typu skrzypce są wystawiane w muzeach i są uważane za prawdziwe dzieła sztuki. Żeby zacząć naukę gry na tym instrumencie, wcale nie musisz mieć tego typu skrzypiec. Szczególnie jeśli chodzi o początek, możesz wypożyczyć Twoje pierwsze skrzypce, aby zobaczyć, czy tak naprawdę podoba Cię się gra na skrzypcach i generalnie czy lubisz ten instrument, czy może wolisz spróbować czegoś innego. Z czasem, jeśli okaże się, że gra na skrzypcach bardzo Cię kręci oraz jest to coś dla Ciebie, wtedy możesz zainwestować w niedrogie skrzypce, jeśli chcesz mieć swoje własne. Jak w każdej dyscyplinie, artystycznej lub sportowej, musisz mieć niezbędny sprzęt. Innymi słowy, nauka gry na skrzypcach niekoniecznie musi być droższa niż nauka gry na pianinie czy tańca, ale przygotuj się na to, że będziesz musiał zaopatrzyć się również w kilka dodatkowych gadżetów. To znaczy, że oprócz samych skrzypiec trzeba będzie kupić smyczek, poduszkę itd.

 

Jak właściwie powstały skrzypce?

 

Nie wiadomo dokładnie dlaczego, jednak pojawienie się sznurków przecieranych smyczkiem miało miejsce już w X wieku i jednocześnie w Cesarstwie Bizantyjskim, Cesarstwie Chińskim i w świecie arabskim. W tym czasie sznurki były przymocowane, tak jak w przypadku liry. Instrument ten, prawdopodobnie wprowadzony w Europie przez Hiszpanów, nazywany był "rebab" (arabski termin). Nadal istnieje on w arabskiej muzyce klasycznej. Można powiedzieć, że był to przodek altówki. Ale dopiero na początku XXI wieku zaczęto używać słowa "skrzypce", a pierwszy instrument powstał w warsztacie włoskiej rodziny Amati, lutnika z Cremonu. 

 

Jak skutecznie nauczyć się gry na skrzypcach?

 

Najbardziej popularnym sposobem na naukę gry na skrzypcach jest oczywiście zapisanie się na zajęcia. Zazwyczaj są to zajęcia grupowe, które odbywają się wieczorami lub w weekend, podczas których nauczysz się najważniejszych technik związanych z grą na skrzypcach. 

My jednak polecamy inny sposób, który według nas jest najbardziej skuteczny. Mianowicie mówimy tu o zajęciach prywatnych online z Superprof. Niezależnie od tego gdzie znajdujesz się w Polsce czy na świecie, na stronie Superprof z pewnością znajdziesz świetnych nauczycieli, którzy czekają na to by wprowadzić Cię w świat muzyki tego niesamowitego instrumentu. 

Skrzypce są instrumentem, który ma reputację bardzo trudnego do opanowania, ponieważ potrzebne są cechy, które nie każdy ma wrodzone. Nauczyciel z Superprof będzie wiedział, jak pomóc uczniowi rozwinąć te cechy, aby ten mógł lepiej grać na skrzypcach. Szybko znajdzie słabości ucznia, a przy odpowiednim rygorze i praktyce sprawi, że one znikną. 

Aby dobrze wybrać Twojego nauczyciela, musisz przede wszystkim określić cele, które chciałbyś osiągnąć. Jeśli nigdy wcześniej nie uczęszczałeś na lekcje muzyki, opcja prywatnych zajęć online będzie dla Ciebie idealna. Twój nauczyciel wyjaśni Ci wszystko od samego początku, włączając w to ciekawe anegdoty. 

Dzięki temu, że zajęcia odbywają się przez internet, nie musisz martwić się już o dojazd. Twoje zajęcia będą się odbywały w komforcie Twojego domu. Otwiera to wiele możliwości, a między innymi fakt, że wachlarz nauczycieli jest zdecydowanie szerszy wiedząc, że może to być nauczyciel z jakiegokolwiek miasta czy państwa. Zajrzyj na naszą stronę już dziś i sprawdź profile naszych dostępnych korepetytorów! 

Czego chcesz się nauczyć?