Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: skrzypce

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 82 opinii.

69 zł/h

Najlepsze ceny: 99% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 69 zł

5 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 5 h.

Nauka z przedmiotu Skrzypce nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Skrzypce

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Uczniowie
ocenili naszych nauczycieli z przedmiotu: Skrzypce

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Skrzypce?

Średnia cena zajęć z: Skrzypce wynosi: 69 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: skrzypce
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Skrzypce?

Z pomocą nauczyciela z: Skrzypce, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Skrzypce online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Skrzypce oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje skrzypce online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Skrzypce jest dostępnych?

311  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Skrzypce, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 311 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Skrzypce?

Na przykładzie 82 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się z przedmiotu Skrzypce?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Skrzypce!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Lekcja gry na skrzypcach w Twoim mieście - z pomocą najlepszych nauczycieli

Jak nauczyć się gry na skrzypcach?

Nie jest możliwe by z dnia na dzień stać się się świetnym skrzypkiem, a trzy lekcje to za mało, by z powodzeniem zagrać "Koncert skrzypcowy" Beethovena! Opanowanie skrzypiec jest zdecydowanie trudniejsze niż zostanie gitarzystą lub pianistą. W istocie, skrzypek musi mieć dobrze rozwinięty słuch, aby nadać nutom niezbędną precyzję. Ale trzeba mieć nie tylko dobry słuch, ale także trzeba mieć pasję i koncentrację. Słuchanie muzyki klasycznej i barokowej lub orkiestry kameralnej to czynności, które z czasem pomogą miłośnikom skrzypiec poczynić trwałe postępy. 

 

Osoba, która postanawia nauczyć się grać na skrzypcach, instynktownie zadaje sobie pytanie, jaka jest granica wieku, w którym powinno się zacząć naukę gry na tym instrumencie. Po pierwsze, trzeba wiedzieć, że ta nauka wymaga pasji, bardzo dużo czasu i zaangażowania. Nie możesz być częścią orkiestry symfonicznej tylko po trzech latach nauki gry na skrzypcach. Jeśli chodzi natomiast o wiek ucznia, nauczanie gry na skrzypcach będzie oczywiście dużo łatwiejsze dla dziecka lub nastolatka niż dla osoby dorosłej. Dziecko może rozpocząć naukę gry na tym instrumencie strunowym już od siódmego roku życia. Palce siedmio rocznego dziecka są już przygotowane do trzymania łuku, a ramiona są już wystarczająco duże, aby móc trzymać skrzypce. Nastolatek, który pasjonuje się muzyką klasyczną nauczy się grać na skrzypcach łatwiej niż dorosły.

 

W rzeczywistości, to właśnie w dorosłym życiu nauka gry na skrzypcach staje się bardziej skomplikowana. Jednak z determinacją i efektywnością zajęć, dorosły również może rozpocząć naukę tego instrumentu lub jakiegokolwiek innego instrumentu smyczkowego (np. wiolonczela, czy skrzypce elektryczne). Na początkowym etapie nauki zaleca się wypożyczyć skrzypce zamiast kupować je w specjalistycznym sklepie. Dotyczy to w szczególności dzieci, które stale rosną i będą musiały szybko zmienić rozmiar swojego instrumentu. Zakup tunera również może ułatwić zadanie.

Jakie są powody by stać się skrzypkiem? 

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na lekcje gry na skrzypcach, aby zostać zawodowym skrzypkiem, czy też po prostu dla przyjemności, istnieje tysiąc powodów, aby nauczyć się grać na tym instrumencie! Po pierwsze, musimy pamiętać o emocjach, jakie ten instrument przekazuje. Właśnie dlatego, że jest w stanie przekazywać jednocześnie radość i smutek, a nawet melancholię, wiele reklam ucieka się do niego, aby wywołać głębsze uczucia u widzów. Ponadto, nauka gry na skrzypcach pomaga rozwijać wiele umiejętności. Wymaga ona dużo koncentracji, wytrwałości i cierpliwości. Wszyscy skrzypkowie, zarówno amatorzy, jak i bardziej doświadczeni, zgadzają się co do jednego; gra na skrzypcach relaksuje.

 

Nawet jeśli nie grają na tym instrumencie poprawnie: piękno, które emanuje ze skrzypiec jest niepowtarzalne. Jeśli masz okazję zagrać na emblematycznym Stradivariusie (skrzypcach włoskiego lutnika Antonio Stradivari), skrzypcach Amati, lub innego rodzaju, sam zauważysz, że już od pierwszej nuty skrzypek i instrument stają się jednym. Co więcej, nauka gry na skrzypcach pomaga dotrzeć do szerokiego repertuaru muzycznego. Skrzypek może grać jazz, rock lub tradycyjną muzykę cygańską. Będzie mógł zacząć od muzyki klasycznej i barokowej oraz poznać wiele innych gatunków muzycznych - może też zostać kompozytorem-wykonawcą! Kiedy decydujesz się na naukę gry na skrzypcach, bardzo często słyszysz, że nie jest to tania inwestycja.

 

To prawda, że niektóre skrzypce kolekcjonerskie mogą być bardzo drogie. Zazwyczaj są one wystawiane w muzeach i są uważane za prawdziwe dzieła sztuki. Nie musisz mieć tego typu skrzypiec, żeby zacząć grać. Szczególnie na początek, możesz wypożyczyć Twoje pierwsze skrzypce, aby zobaczyć, czy naprawdę lubisz ten instrument, czy nie. Później możesz zainwestować w niedrogie skrzypce, jeśli chcesz mieć swoje własne. Jak w każdej dyscyplinie, artystycznej lub sportowej, musisz mieć niezbędny sprzęt. Innymi słowy, nauka gry na skrzypcach niekoniecznie musi być droższa niż nauka gry na pianinie czy tańca. Na przykład, aby ćwiczyć taniec, będzie trzeba mieć tutu, a także buty baletowe. I to samo dotyczy nauki gry na skrzypcach, oprócz samych skrzypiec trzeba będzie kupić smyczek i poduszkę. 

Jak otrzymywać zajęcia z gry na skrzypcach w domu?

Z Superprof oczywiście! Niezależnie od tego czy mieszkasz w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku czy innym mieście w Polsce, bardzo łatwo będzie Ci znaleźć nauczycieli do nauki gry na skrzypcach. Wystarczy sprawdzić nasz katalog, w którym zamieszczone są darmowe ogłoszenia i wybrać tego nauczyciela, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, zaawansowany czy też chcesz zostać profesjonalistą w przyszłości, korzystanie z lekcji gry na skrzypcach pomoże Ci lepiej poznać wszystkie aspekty tego wspaniałego instrumentu. 

Nauka historii poprzez grę na skrzypcach

Nauczyciel, oprócz pomocy uczniowi w doskonaleniu gry na skrzypcach, będzie mógł opowiedzieć mu ciekawe anegdoty oraz fakty historyczne aby ten o wiele lepiej zrozumiał instrument, który trzyma w rękach. Nie wiedząc dlaczego, pojawienie się sznurków przecieranych smyczkiem miało miejsce już w X wieku i jednocześnie w Cesarstwie Bizantyjskim, Cesarstwie Chińskim i w świecie arabskim. W tym czasie sznurki były przymocowane, tak jak w przypadku liry. Instrument ten, prawdopodobnie wprowadzony w Europie przez Hiszpanów, nazywany był "rebab" (arabski termin). Nawiasem mówiąc, nadal istnieje on w arabskiej muzyce klasycznej. Można powiedzieć, że był to przodek altówki. Ale dopiero na początku XXI wieku zaczęto używać słowa "skrzypce", a pierwszy instrument powstał w warsztacie włoskiej rodziny Amati, lutnika z Cremonu. 

 

Czy czujesz prawdziwą pasję do odkrywania historii tego instrumentu i do nauki gry na nim? Aby dobrze wybrać Twojego nauczyciela skrzypiec, musisz określić cele, które chciałbyś osiągnąć. Niektórzy nauczyciele, na przykład, włączają nauczanie solfeggio do swoich zajęć. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś lekcji muzyki, ta opcja może być dla Ciebie idealna. Twój nauczyciel wyjaśni Ci struny, które składają się na skrzypce lub zaproponuje Ci wizyty w różnych muzeach, ekspozycjach lub wydarzeniach muzycznych, mających na celu rozbudzenie ucha muzycznego swoich uczniów. Ci, którzy nie mają bogatej kultury muzycznej, mogą skorzystać z tej możliwości, aby ją rozwijać! Są też nauczyciele, którzy nagrywają swoich uczniów, aby ci sami mogli siebie ocenić. Inni gromadzą swoich uczniów, aby zagrać w duecie, a nawet w kwartecie. Metod jest mnóstwo!

Pedagogika nauczyciela gry na skrzypcach, w celu szybkiego postępu

W Superprof istnieje duża różnorodność profili w momencie poszukiwania korepetytora do gry na skrzypcach. Od nauczycieli, którzy ukończyli konserwatoria muzyczne, do zawodowych muzyków, każdy znajdzie coś dla siebie! Niektórzy są prawdziwymi profesjonalistami, którzy opanowali ten instrument, a inni nawet takie instrumenty jak altówka czy wiolonczela. Ale w każdym razie, uczęszczanie na prywatne lekcje skrzypiec pomoże uczniowi dokonywać ogromnych postępów. Skrzypce są instrumentem, który ma reputację bardzo trudnego do nauczenia się, ponieważ potrzebne są cechy, które nie każdy ma wrodzone. Nauczyciel z Superprof będzie wiedział, jak pomóc uczniowi rozwinąć te cechy, aby ten  mógł lepiej grać na skrzypcach. Szybko znajdzie słabości ucznia, a przy odpowiednim rygorze i praktyce sprawi, że one znikną. Oczywiście, aby lekcje gry na skrzypcach były naprawdę skuteczne, należy pamiętać, że muszą być kontynuowane przez długi okres czasu i w sposób ciągły. Stopniowo, współudział, jaki powstaje między nauczycielem a uczniem, pozwoli uczniowi również na rozwinięcie wiary w siebie.

 

Nauczyciel skrzypiec z Superprof całkowicie dostosowuje swoją metodologię do osobowości ucznia, aby ten mógł szybciej się rozwijać. Warto wspomnieć, że lekcje gry na skrzypcach pomagają również rozwijać słuch muzyczny i nawiązać szczególną relację z tym instrumentem. Niezależnie od tego czy nauczyciel jest muzykiem, czy uczniem konserwatorium, wie on już, że nie trzeba w kółko powtarzać tych samych nut, czekając, aż wreszcie zadziałają. Lepiej zrozumieć, że do odnalezienia swojej muzycznej harmonii potrzebna jest cierpliwość, a tym samym unikniemy frustracji. Granie na skrzypcach to bardzo osobisty akt. Oczywiście, instrument jest przeznaczony do gry publicznej, ale relacja między muzykiem a jego skrzypcami jest wyjątkowa. Nauczyciel w ogóle nie łamie tej szczególnej relacji uczeń-skrzypce. Jest tam tylko po to, by ją zintensyfikować, wzmocnić i sprawić, by uczeń poczuł jeszcze większą więź. Kiedy ktoś chce nauczyć się grać na skrzypcach, nauczyciel będzie wiedział, jak wydobyć z ucznia to, co najlepsze, tak aby technika i przyjemność zmieszały się, a rezultatem była niebiańska muzyka.

Skrzypkowie jako prywatni nauczyciele

Nasi prywatni nauczyciele to profesjonalnymi skrzypkowie, nauczyciele gry na skrzypcach oraz pasjonaci. Mają oni wystarczające doświadczenie by nauczać gry na tym pięknym instrumencie na każdym poziomie. Niektórzy z naszych nauczycieli udzielają również zajęć z gry na innych, podobnych instrumentach takich jak na przykład altówka. Oferujemy również prywatne lekcje gry na kontrabasie i wiolonczeli. 

 

Jednak pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na naukę gry na skrzypcach, będziesz musiał ćwiczyć praktycznie codziennie, a dwa pierwsze lata muszą być zazwyczaj nienaganne. Po zakończeniu tego etapu, praktyka staje się prawdziwą przyjemnością, która sprawi, że zapomnisz o wszystkich poprzednich trudnościach.

 

Średnia cena lekcji za godzinę to od 40 PLN do 70 PLN. Wydaje nam się jednak, że jest to inwestycja, która jest tego warta, ponieważ kiedy nauczysz się grać na tym pięknym instrumencie, będziesz mógł uciekać do niego zawsze w celu relaksu lub podczas imprez rodzinnych. Nie wahaj się dłużej! A my trzymamy za Ciebie kciuki!

Czego chcesz się nauczyć?