Gdy tylko urodzi się dziecko, stajecie się pełnoetatowymi rodzicami. Czy myślałeś już o nauczeniu swoich dzieci angielskiego jako drugiego języka?

Czy myślisz, że zanim zaczną żłobek, będą posługiwać się dwoma językami?

Nie zaczynaj jeszcze uczyć ich słownictwa, czasowników i gramatyki angielskiej. Nie musisz się spieszyć. Jest dużo czasu, aby nauczyć ich angielskiego jako drugiego języka.

Zaleca się jednak, abyś jak najszybciej zaczął uczyć swoje dziecko języka angielskiego, ponieważ może to dać mu przewagę w szkole i w przyszłej karierze. Jeśli nie jesteś w stanie sprostać temu zadaniu, prawdopodobnie będziesz musiał najpierw poprawić swoje umiejętności językowe podczas kilku lekcji. Nie zapominaj, że język angielski jest tematem wielu szkoleń, które możesz realizować dzięki kurs angielskiego online i rozmowom przez Skype z native speakerem.

Nauka języków obcych może poprawić rozumienie i rozwój poznawczy, nie wspominając o świadomości kulturowej.

Kiedy dzieci uczą się od najmłodszych lat, zwykle opanowują język angielski na bardzo wysokim poziomie. Wielu z nich będzie mówić po angielsku lepiej niż ludzie, dla których język angielski jest językiem urzędowym!

Jak możesz zachęcić swoje dziecko do nauki języka?

Jak możesz upewnić się, że nie będzie miało dość nauki języka?

Jak możesz uczyć dzieci angielskiego? Czy potrzebujesz prywatnego nauczyciela?

Dziewczynka przy klawiaturze komputerowej.
Jak możesz zacząć uczyć swojego dziecka angielskiego? | źródło: Unsplash - Bermix Studio

Nauczanie dzieci angielszczyzny wymaga użycia określonych metod. Musisz przyjąć interaktywne i zabawne podejście do nauki języków.

Dziecko w wieku od 4 do 12 lat wciąż uczy się interakcji i wartości społecznych. To najlepszy czas, aby przyzwyczaić ich do nauki English.

Dzieje się tak, ponieważ na tym etapie ich mózg jest bardzo plastyczny, a nowe słowa zostaną całkowicie zakorzenione w ich pamięci. Możesz z nimi ćwiczyć wyrażenia, przymiotniki, czasy i angielską wymowę.

Istnieje wiele materiałów, z których mogą korzystać rodzice lub nauczyciele, ucząc swoje dzieci angielszczyzny. Oto kilka interesujących źródeł, z których możesz skorzystać, aby pomóc swojemu dziecku w nauce English w szkole podstawowej.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Angielski
Pola
5
5 (11 oceny)
Pola
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (10 oceny)
Agnieszka
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
5
5 (9 oceny)
Sylwia
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (7 oceny)
Katarzyna
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sebastian
5
5 (8 oceny)
Sebastian
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nawojka
5
5 (4 oceny)
Nawojka
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (14 oceny)
Aleksandra
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Pola
5
5 (11 oceny)
Pola
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (10 oceny)
Agnieszka
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
5
5 (9 oceny)
Sylwia
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (7 oceny)
Katarzyna
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sebastian
5
5 (8 oceny)
Sebastian
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nawojka
5
5 (4 oceny)
Nawojka
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (14 oceny)
Aleksandra
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Angielski dla najmłodszych - jak uczyć

Ważne jest, by język angielski dla początkujących dzieci był przyjemny i aby czuły się komfortowo, w przeciwnym razie może całkowicie odrzucić cały pomysł.

Ucząc dziecko angielszczyzny, staraj się trzymać z dala od metod, których używa się w szkole. Upewnij się, że zajęcia są zabawne i interaktywne (angielski korepetycje).

Czarny telefon i klawiatura komputerowa.
Język angielski dla dzieci to świetna zabawa dzięki nowoczesnej technologii. | źródło: Unsplash - Nubelson Fernandes

Istnieje wiele źródeł edukacyjnych, które mogą pomóc twojemu dziecku nauczyć się pierwszych słów w języku angielskim. Dziecko musi przyzwyczaić się do nowego języka tak, jakby był jego własnym. Tak jak zrobiłby to gitarzysta, jeśli chodzi o naukę nowego gatunku muzycznego.

Dlaczego zabawa jest tak ważna?

Jeśli język angielski podczas nauki stanie się nudny, dziecko straci zainteresowanie i nie będzie się uczyć tak szybko.

Kiedy po raz pierwszy zaczynają uczyć się English, rodzic lub nauczyciel może na przykład nauczyć je piosenek lub grać w gry. Jest to bardzo łatwe w dzisiejszych czasach, gdy urządzenia cyfrowe są na porządku dziennym.

Ucz się angielskiego z muzyką i śpiewem

Muzyka i śpiew mogą wprawić cię w dobry nastrój. Pomaga to w szybszej nauce języka. Nauka języka obcego z muzyką może uprzyjemnić całe doświadczenie.

Piosenki i kołysanki są bardzo skuteczne i nie zapominaj, że w Internecie jest mnóstwo bezpłatnych materiałów w języku angielskim. Nawet jako dorośli wciąż pamiętamy piosenki, których uczyliśmy się jako dzieci. Weźmy na przykład piosenkę alfabetu. Pamiętasz, jak to idzie, prawda? A, B, C ... itd.

Dziecko mogło bardzo łatwo nauczyć się alfabetu w języku angielskim, śpiewając piosenkę. Można też znaleźć angielskie wersje popularnych kołysanek z innych języków, na przykład Frère Jacques.

Nie zapominajmy, że muzyka anglojęzyczna dominuje na świecie od drugiej połowy XX wieku. Istnieje wiele angielskich piosenek rockowych, popowych i bluesowych, przy których twoje dziecko może z przyjemnością śpiewać.

Ponieważ globalizacja pomaga również szerzyć angielski na całym świecie, twoje dziecko prawdopodobnie dorośnie, słuchając piosenek w języku angielskim i kopiując ulubione anglojęzyczne gwiazdy pop.

Chociaż dzieci nie zrozumieją tekstu od razu, przyzwyczają się do słuchania angielszczyzny, co pomoże im w przyszłości, gdy zaczną pisać lub mówić po angielsku.

W ten sposób możesz się również bawić podczas nauki angielskiego.

Język angielski na warsztatach muzycznych jest bardzo popularnym sposobem na naukę. Jest to oryginalna, prosta i zabawna metoda, którą przede wszystkim dzieci uwielbiają!

Ucz się angielskiego z grami

Granie w gry to najszybszy sposób na naukę języka, ponieważ zabawa sprawia, że ​​cały proces uczenia się wcale nie wygląda na pracę!

Dzięki Internetowi każdy może nabrać płynności po prostu grając w kilka gier. W dzisiejszych czasach dzieci nie wiedzą, jak mają dobrze.

Dostępnych jest tak wiele źródeł cyfrowych dla osób, które chcą się nauczyć angielskiego, a internet dostarcza je bezpośrednio do nas za pomocą jednego kliknięcia myszą. Istnieją gry, w których dzieci mogą nauczyć się liczyć w języku angielskim do 100 i więcej.

Szybkie wyszukiwanie przyniesie tysiące wyników dla różnych gier, w które możesz grać z dzieckiem, aby pomóc mu w nauce English. Możesz na przykład pobierać arkusze, pracować nad wymową i rozwiązywać krzyżówki w języku angielskim.

Spraw, aby nauka angielskiego była przyjemnością

Warsztaty języka angielskiego

Poszukaj wydarzeń w swojej społeczności, podczas których rodzice i ich dzieci spotykają się, aby uczyć się angielskiego. Warsztaty często łączą naukę angielskiego z innymi zajęciami, takimi jak muzyka lub sztuka. To świetny sposób, aby twoje dzieci mogły uczyć się angielskiego, nawet nie zdając sobie sprawy, że się uczą.

Lekcje angielskiego przez Skype

Niezależnie od tego, czy współpracujesz z przyjacielem korespondencyjnym czy prywatnym korepetytorem, Skype to świetny sposób, aby twoje dziecko uczyło się angielskiego. Istnieją tysiące wspaniałych native speakerów, którzy oferują prywatne korepetycje dla dzieci (i dorosłych) przez Skype.

Jeśli chodzi o młodsze dzieci, zawsze możesz umówić się na wirtualną „zabawę” z anglojęzycznym przyjacielem. Mogą grać w gry on-line i rozmawiać ze sobą.

W końcu większość bardzo małych dzieci nie przejmuje się tym, czy ich przyjaciele mówią tym samym językiem, co oni, czy nie.

Skuteczna metodyka lekcji angielskiego dla dzieci

Gdy już wybierzesz język obcy, którego chcesz nauczać swoje dziecko, upewnij się, że robisz to skutecznie.

To może wydawać się oczywiste. Jest jednak tak wiele metod nauki języka angielskiego, że wybór odpowiedniej może być trudny.

Kolorowe książki na białym regale.
Istnieje wiele różnych sposobów uczenia się. | źródło: Unsplash - Luisa Brimble

Oto kilka sprawdzonych metod:

Akademie angielskie

Możesz wysłać swoje dzieci do prywatnej akademii języka angielskiego, gdzie będzie uczyć się angielskiego z innymi dziećmi w jego wieku. Podejście na zajęciach jest zwykle inne niż w szkole i mogą spędzać czas śpiewając, tańcząc i grając, a wszystko to podczas nauki.

Little Pim

Little Pim udostępnia filmy dla dzieci w wieku do 6 lat do nauki angielskiego. Dlaczego tylko do 6?

Dzieje się tak, ponieważ Little Pim chce uczyć dzieci języka angielskiego w optymalnym wieku, kiedy ich mózg jest nastawiony na naukę języka.

To ciekawa koncepcja, która przyzwyczaja dziecko do słuchania angielskiego, mimo że nie potrafi jeszcze czytać, pisać ani liczyć. To nauczanie języka angielskiego, które koncentruje się na umiejętności słuchania.

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było dwujęzyczne (język polski i angielski), musisz jak najszybciej zacząć je oswajać z drugim językiem!

Proszę bardzo. Będą mówić po angielsku, zanim jeszcze nauczą się czytać. Zanim się zorientujesz, będą chcieli studiować za granicą.

Podróż do kraju anglojęzycznego

Wyjazd do kraju anglojęzycznego jest zazwyczaj najszybszym i najskuteczniejszym sposobem nauki języków obcych. Kraje, które zachęcają do studiowania za granicą, oferują zwykle wyższy poziom umiejętności, jeśli chodzi o mówienie po angielsku.

Angielski, którego uczysz się w szkołach średnich, zwykle nie wystarcza, aby mówić tak, jak w Londynie czy Nowym Jorku. Jeśli chcesz poćwiczyć mówiony angielski i umiejętności słuchania, dobrze jest to zrobić z innym rodzimym użytkownikiem mowy angielskiej. Tak się składa, że ​​Londyn i Nowy Jork są pełne rodzimych użytkowników języka angielskiego!

Proporczyki z flagą brytyjską.
W kraju anglojęzycznym bardzo łatwo jest zostać dwujęzycznym w młodym wieku. | źródło: Unsplash - Hello I'm Nik 🎞

Twoje dziecko nauczy się bardzo dużo na kursie języka angielskiego, jeśli jest również otoczone kulturą anglojęzyczną i mieszka z anglojęzyczną rodziną.

Jak to zorganizować?

Istnieje wiele różnych organizacji oferujących programy wymiany.

Twoje dziecko będzie miało wyjątkową okazję spędzenia czasu w krajach anglojęzycznych, takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada itp. Po spędzeniu każdego dnia na rozmowie z native speakerami, twoje dziecko może wrócić do domu i mówić po angielsku jak rodowity Brytyjczyk, Amerykanin czy Kanadyjczyk!

Zaleca się, aby nie wysyłać młodszych dzieci na drugi koniec świata. Wielka Brytania jest nadal jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych dla Europejczyków, jeśli chodzi o programy wymiany językowej.

Starsi uczniowie mogą podróżować dalej, do miejsc takich jak Nowa Zelandia czy Australia. Na całym świecie jest tak wiele wspaniałych miejsc, w których mówi się po angielsku, do których mogliby się udać!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uczyć angielskiego dzieci z dysleksją, czytaj nasz artykuł na ten temat!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.