Kobieta w czerwonym berecie gra w szachy

Poradnik szachowy dla początkujących

„Szachy to sztuka analizy” - Michaił Botwinnik Powstała ponad 1500 lat temu gra w szachy jest jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Czy nie macie pojęcia jak grać w szachy, ale bardzo chcielibyście się nauczyć? Czy zawsze marzyliście o graniu jak Garry Kasparov lub Magnus Carlsen? Przygotujcie się na wygraną! W tym artykule przyjrzymy […]

24 czerwca 2021 ∙ 5 minut by przeczytać

Chcesz nauczyć się grać w szachy?

Gra w szachy to niesamowita dyscyplina sportowa, która w korzystny dla nas sposób ćwiczy mózg oraz rozwija zdolności intelektualne. Służy się ona świetnie jako rozrywka w gronie najbliższych, a jednocześnie kształtuje umiejętności, które przydają się zarówno z życiu prywatnym jak i zawodowym. Nie sposób więc, się dziwić, że szachy są niezwykle popularne w Polsce, jak i na całym świecie.

Główne korzyści nauki gry w szachy to: poprawa zdolności intelektualnych, zwiększenie poziomu IQ, poprawa umiejętności arytmetycznych, wyostrzenie zdolności językowych, i wiele więcej!

Cóż, trzeba przyznać, że gra w szachy, choć powszechnie znana, jest raczej skomplikowaną sprawą, której nie da się nauczyć ot tak. Dlatego na Superprof znajdziesz szereg ofert w formie lekcji osobistych w Twoim mieście lub online.

A może interesują Cię lekcje gry w szachy w Warszawie? Lub poszukujesz zajęć szachowych w Rzeszowie, czy Łodzi? Sprawdź także kursy nauki gry w szachy oferowane we Wrocławiu, oraz Krakowie!