Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli
z przedmiotu: szachy

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą, ze średnią oceną 5.0 ⭐️/ 31 opinii.

54 zł/h

Najlepsze ceny: 100% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo, a godzinna lekcja kosztuje średnio 54 zł

4 h

Nauczyciele odpowiadają średnio w 4h

Nauka nigdy nie była
tak prosta

2. Skontaktuj się

Szybcy jak błyskawica! Korepetytorzy odpowiedzą Ci ciągu kilku godzin! A jeśli nie możesz znaleźć idealnego nauczyciela, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.

3. Zorganizuj

Łatwo zaplanuj lekcje z nauczycielem lub trenerem, poprzez system wiadomości

Najczęściej zadawane pytania

📒 Jak wygląda nauka online, z przedmiotu: szachy?

Możesz kontaktować się ze swoim nauczycielem, bezpośrednio przez e-mail, lub telefon. Ich dane kontaktowe znajdują się w kolumnie po lewej stronie , w zakładce ,,prośby o lekcje".  Następnie możesz zdecydować z nauczycielem o preferowanym formacie zajęć.

Istnieje wiele możliwości : 

 • Skype;
 • Hangout;
 • Zoom;
 • Messenger;
 • WhatsApp;
 • FaceTime;
 • Telefon.

Szereg aplikacji umożliwia nam rozmowy audio, jak i 

wideo, gdzie możesz udostępniać swój ekran komputera/telefonu innym.


93 nauczycieli oferuje

lekcje online z przedmiotu: szachy.


🔎 W jaki sposób nauczyciele online, z przedmiotu: szachy, są wybierani?

Weryfikacje podanych danych osobowych i informacji

Weryfikujemy tożsamość, zdjęcie, dane kontaktowe (telefon, e-mail) oraz dyplomy/certyfikaty naszych nauczycieli.


100% sprawdzonych ocen - Siła społeczności

Dla każdego ogłoszenia korepetytora, oceny i rekomendacje od uczniów są w 100% rzetelne

Znajdź idealnego nauczyciela spośród 93 profili.

🎓 Ilu nauczycieli oferuje lekcje online z przedmiotu: lekcje szachy?

93 nauczycieli z przedmiotu: szachy jest dostępnych, by Ci pomóc. 


Możesz przeglądać ich profile i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, jednocześnie ucząc się w zaciszu własnego domu.

Znajdź idealnego nauczyciela spośród 93 profili.💸 Jaka jest średnia cena lekcji online, z przedmiotu: szachy?

Średnia cena zajęć online z przedmiotu: lekcje szachy to 54 PLN.


 Stawka różni się względem różnych czynników : 


 • doświadczenie nauczyciela z przedmiotu: szachy;
 • czas trwania zajęć.

97% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo, by lepiej poznać wzajemne oczekiwania co do zajęć.


Lekcje online są średnio o 20% tańsze, niż zajęcia bezpośrednie.


Sprawdź stawki nauczycieli online.

🖋 Jaka jest średnia ocena przyznawana nauczycielom online, z przedmiotu: szachy?

Ze wszystkich 31 wystawionych ocen, uczniowie przyznali średni wynik wynoszący:  5.0/5.


W razie jakichkolwiek problemów, obsługa klienta jest w stanie znaleźć szybkie rozwiązanie (mailowo, poprzez Instagram lub Facebook 5 dni w tygodniu).

(w tym okresie COVID-19 obsługa klienta Superprof jest dostępna przez dłuższy czas, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania)


Możesz  zapoznać się z opiniami uczniów, względem nauczyciela z kadego przedmiotu.

💻 Dlaczego warto wybrać lekcje online?

Przy tak wielu kontaktach tworzonych i utrzymywanych za pośrednictwem internetu, nauka online staje się coraz bardziej popularna wśród uczniów.

 • jest to bardzo proste, ponieważ zarówno uczniowie, jak i nauczyciele opanowali narzędzia cyfrowe, które służą do ułatwiania lekcji online.
 • jest to bezpieczne, proste i wygodne. Gdziekolwiek jesteś, możesz połączyć się z nauczycielem, dzięki kilku kliknięciom.


93 nauczycieli z przedmiotu: szachy  jest dosętpnych  tutaj, by Ci pomóc.

Chęć zgłębiania wiedzy?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Szachy nauka online, z prywatnym korepetytorem

Naucz się grać w jedną z najbardziej skomplikowanych logistycznie gier na świecie w szybki oraz skuteczny sposób bez wychodzenia z domu

Czy myślisz nad podjęciem się nowego hobby i nie jesteś pewien co wybrać? A może już chodzi Ci po głowie nauka gry w szachy, ale nie wiesz od czego zacząć? Wiesz, że szachy pozwalają rozwijać wiele różnych umiejętności przydatnych zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może masz problemy ze znalezieniem wymarzonego nauczyciela w pobliżu Twojego miasta lub okolic? 

 

Nie martw się dłużej, ponieważ my mamy dla Ciebie rozwiązanie! Dzięki zajęciom prywatnym z korepetytorem z Superprof masz szansę otrzymywać zajęcia z gry w szachy bez wychodzenia z domu! A to wszystko dzięki innowacyjnej metodzie nauki przez internet! Koniec z traceniem czasu na dojazdy oraz na szukanie profesjonalisty w Twoim mieście! Dzięki naszej platformie nauczyciele z całej Polski oraz świata są w zasięgu zaledwie kilku kliknięć! Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej! 

Historia szachów w Polsce na świecie. 

Prawda jest taka, że historia dotycząca przybycia szachów do Polski, nadal jest niepewna. Mówi się natomiast, że mogły one zostać sprowadzone z Rosji, że dotarły do naszego kraju drogą morską lub, że zostały przywiezione przez rycerzy wracających ze swoich wypraw. 

 

To co jest pewne, to fakt, że szachy do dnia dzisiejszego są bardzo popularną grą, która sprawia wiele radości osobom w każdym wieku.

 

Przez wiele lat, gdy szachy były już popularne w Europie i na świecie, w Polsce nadal bardzo trudno było zdobyć podręcznik, który uczyłby nas tajników tej gry. Dopiero w 1835 roku wydano drukiem polski podręcznik na temat gry w szachy, którego autorem był Kazimierz Krupski. Do teraz uważa się go za pierwszy polski podręcznik do nauki gry w szachy. 

 

Jednak ciekawi Cię kto tak właściwie wpadł na pomysł wynalezienia szachów? Otóż miało to miejsce jeszcze w trzecim ćwierćwieczu VI wieku naszej ery, a kraj, który uważany jest za kolebkę tej gry to Indie. To właśnie z tego kraju powędrowały one razem z kupcami prosto do Persji, gdzie szybko zyskały w sobie wielu zwolenników. Po podbiciu Persji przez Arabów szachy rozprzestrzeniły się na inne kraje, a z czasem na cały świat. 

 

To właśnie z perskiego wywodzi się jedno z najbardziej znanych wszystkim powiedzenie „szach mat”. Termin ten po przetłumaczeniu oznacza "król jest martwy"/ "król umarł".  

 

Oczywiście szachy, które znamy dziś, znacznie różnią się od tych, które powstały jeszcze w dawnych Indiach. Z czasem gra została ulepszona i wzbogacona o nowe sposoby rozgrywania partii. Możemy to zawdzięczać przede wszystkim arabskim entuzjastów, którzy nie mogli się pogodzić z jedną wersją tej gry i stale ją ulepszali. 

 

Do zmiany zasad gry doszło również dzięki włoskim szachistom na końcu XV wieku. Zaproponowali oni tylko zmianę ruchów dwóch figur, a jednak w istotny sposób wpłynęło to na atrakcyjność gry. To właśnie po wprowadzeniu wyżej wspomnianych zmian, zaczęto również tworzyć podręcznik do nauki gry w szachy. Pierwszy taki podręcznik ukazał się jeszcze w 1497 roku.

Jakie umiejętności nabywamy podczas gry w szachy?

Powszechnie mówi się o fascynujących korzyściach, które niesie ze sobą gra w szachy. Prawie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednak czy wiesz dokładnie jakie umiejętności wyrobisz w sobie jeśli zdecydujesz się na naukę gry w szachy? Jeśli nie, to my Ci je przedstawimy! 

 • Koncentracja,
 • Pobudza wyobraźnię,
 • Logiczne myślenie,
 • Cierpliwość,
 • Szacunek do rywala,
 • Wytrwałość,
 • Przestrzeganie zasad fair play (tzw. uczciwe współzawodnictwo),
 • Determinacja,
 • Rozbudza twórcze zdolności,
 • Rozwija abstrakcyjne myślenie, 
 • Doskonali pamięć,
 • Rozwija wyobraźnię przestrzenną,
 • Umiejętności interpersonalne,
 • Pomaga w radzeniu sobie z porażkami, niepowodzeniami i trudnymi emocjami,
 • Uczy wielozadaniowości,
 • Daje pewność siebie,
 • Rozwija zmysł obserwacji,
 • Odpowiedzialność za własne decyzje,
 • Myślenie strategiczne,
 • Ustalanie celów,
 • Ustalanie planów realizacji zamierzonych celów,
 • Podejmowanie szybkich decyzji w trudnych sytuacjach,
 • Rozwiązywanie trudnych, skomplikowanych problemów,
 • Szukanie ukrytych motywów,
 • Odczytywanie zasadzek i pułapek ze strony przeciwnika.

Oczywiście jest ich znacznie więcej, ale na ten moment zatrzymamy się tutaj. Jak sam widzisz umiejętności, które możesz nabyć jest niemało. I nie są one w żaden sposób naciągane, ponieważ temat szachów jest często badany przez naukowców, a sam przedmiot gry w szachy jest powoli wprowadzany do szkół, aby dzieci od najmłodszych lat mogły wyrabiać w sobie te cechy. Powstało również wiele książek, które mają na celu uświadomienie nam tych wartościowych informacji. Jedna z nich, napisana jest nawet przez największego mistrza szachów jaki stąpał po naszej ziemi Garri Kasparow.

Dlaczego zajęcia prywatne przez internet to najlepszy sposób na naukę?

Nauka przez internet ma wiele zalet, dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Poniżej omawiamy kilka powodów, które często są decydujące jeśli chodzi o podjęcie się zajęć prywatnych przez internet: 

 • Oszczędność czasu 

Wiele osób decyduje się na zajęcia przez internet, ze względu na fakt, że jest to ogromna oszczędność czasu. Obecnie, w naszym zabieganym świecie, każda minuta na znaczenie. Decydując się na zajęcia online, w przypadku gdy lekcja ma 60 minut, to dokładnie tyle czasu potrzebujesz. Nie musisz się już martwić o wcześniejsze wyjechanie na zajęcia, podróż autobusem, korki czy brak miejsc parkingowych. A zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na powtórkę lub cokolwiek innego.

 • Oszczędność pieniędzy 

Otóż robiąc kurs przez internet, nie tylko oszczędzasz czas, ale również pieniądze. Nie musisz się już martwić tym, że będziesz musiał zapłacić za bilet autobusowy albo na metro ani tym bardziej za paliwo! Logując się na zajęcia z domowego zacisza, wcale nie będziesz musiał myśleć o kosztach transportu!

 • Większa dostępność nauczycieli

Gdy wybierasz zajęcia z korepetytorem w Twoim domu, zawsze musisz upewnić się, że mieszka on w pobliżu Ciebie, tak byście mogli się spotykać. Natomiast w przypadku zajęć przez internet, lokalizacja Twojego nauczyciela nie ma znaczenia, może on być z Twojego miasta, z drugiego końca Polski lub z drugiego końca świata! Daje Ci to możliwość wyboru wymarzonego nauczyciela między tysiącami, którzy zalogowani są na naszej stronie internetowej Superprof. Jesteśmy pewni, że nie będziesz miał problemu by go znaleźć! 

 • Zindywidualizowane zajęcia 

Cechą charakterystyczną zajęć prywatnych jest to, że są one w stu procentach dopasowane do Ciebie oraz Twojego trybu życia. Oznacza to, że lekcje będą się odbywać w dzień i o godzinie, która najbardziej Ci pasuje, a materiał będzie dopasowany w taki sposób, żebyś mógł osiągnąć bardzo duże postępy w krótkim czasie. Jest to ogromna zaleta zajęć prywatnych nad kursami grupowymi. 

Jak rozpocząć naukę gry w szachy w Superprof?

Jest to niesamowicie proste! Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę internetową Superprof i zalogujesz się na niej by cieszyć się możliwością otrzymywania zindywidualizowanych lekcji w zakresie gry w szachy przez internet. 

 

Sprawdź katalog naszych dostępnych korepetytorów i przeczytaj informacje o nich zawarte na każdym profilu. Znajdziesz tam zarówno informacje o jego doświadczeniu, zweryfikowane kwalifikacje, cenę za godzinę nauczania jak i recenzje i opinie byłych uczniów, które znacznie pomogą Ci w podjęciu decyzji. Wybierz tego korepetytora, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom. Skontaktuj się z nim i poproś o pierwszą lekcję za darmo! To pomoże Ci zweryfikować czy dany sposób prowadzenia zajęć Ci odpowiada. Twój korepetytor omówi z Tobą cel nauki oraz sprawdzi Twoją dotychczasową wiedzę. Kolejnie dopasuje specjalnie wybrany dla Ciebie program, podczas którego będziesz sukcesywnie zbliżał się do osiągnięcia Twoich celów.

 

Dzięki pomocy zindywidualizowanej Twoje zajęcia będą bardziej efektywne, a nową wiedzę będziesz mógł nabywać w Twoim własnym tempie przez co nauka gry w szachy zamieni się w świetną zabawę!

Czego chcesz się nauczyć?