Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli gry w szachy

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 38 opinii.

56 zł/h

Najlepsze ceny: 99% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 56 zł

5 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 5 h.

Nauka z przedmiotu Szachy nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Szachy

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Szachy?

Średnia cena zajęć z: Szachy wynosi: 56 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

 • doświadczenie nauczyciela z: szachy
 • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
 • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Szachy?

Z pomocą nauczyciela z: Szachy, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Szachy online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Szachy oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje szachy online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Szachy jest dostępnych?

116  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Szachy, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 116 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Szachy?

Na przykładzie 38 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się z przedmiotu Szachy?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Szachy!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Trenerzy szachowi, którzy pomogą Ci rozwijać wiedzę i umiejętności

Nauka gry w szachy w Polsce dzięki zajęciom prywatnym z Superprof!

Gra w szachy jest doprawdy niesamowita. Służy ona świetnie jako rozrywka w gronie najbliższych, a jednocześnie rozwija umiejętności, które przydają się zarówno z życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

Obecnie wiele osób jest zainteresowanych nauką gry w szachy. Sukces ten po części zawdzięcza się serialowi wydanemu przez Netflix, Gambit Królowej. Jest to opowieść o spełnianiu marzeń, a także o tym, jak wielką cenę trzeba zapłacić, aby być na szczycie. Główna bohaterka odkrywa swój ogromny talent do szachów i stąd gra ta zaczyna wzbudzać niemałe zainteresowanie u publiki, która pokochała ten serial.

 

Nawet jeśli nie jesteś fanem serialu Gambit Królowej, jednak ciekawi Cię gra w szachy i chciałbyś spróbować w niej swojego szczęścia, nie ma na co czekać! Biorąc pod uwagę jak wiele korzyści przynosi nauka gry w szachy, warto spróbować w niej swoich sił. Zawsze pozwoli Ci to na wyrobienie w sobie umiejętności, które przydadzą Ci się w życiu.

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat szachów oraz jak opanować tą grę w szybki i skuteczny sposób w jakimkolwiek mieście w Polsce, to czytaj dalej nasz artykuł. Dowiesz się tego oraz wiele więcej! Zapraszamy!

Na czym polega gra w szachy?

Szachy są grą strategiczną, w której ogromną rolę odgrywa logiczne i szybkie myślenie oraz przewidywanie ruchów przeciwnika. Stąd opanowanie jej na satysfakcjonującym poziomie wymaga czasu oraz zaangażowania.

 

Poniżej naświetlamy Ci trochę wybrane reguły gry oraz na czym ona polega.

 

Szachownica, czyli czarno-biała plansza złożona jest z 64 pól. Wszystkie pola ponumerowane są od 1 – 8 i A – H, żeby było wiadomo jak się po nich poruszać. Podczas gry będziesz używał 16 pionków, tak samo jak Twój rywal. Jeden z Was będzie używał czarnych, a drugi białych.

 

Nie możesz poruszać się pionkami w dowolny sposób. Każdy z nich ma swój z góry określony zasadami gry ruch:

 • Pion – porusza się jedynie do przodu o jedno pole, zbija po ukosie, a pierwszy ruch możliwy jest o dwa pola do przodu.

 

 • Goniec – rusza się w linii ukośnej, może poruszać się o dowolną liczbę pól.

 

 • Wieża – porusza się jedynie po linii prostej, w poziomie lub w pionie o dowolną liczbę pól.

 

 • Hetman – może poruszać się po liniach pionowych, poziomych i na ukos o dowolną liczbę pól.

 

 • Król – porusza się jedynie o jedno pole wokół siebie.

 

 • Skoczek (konik) – porusza się po linii w kształcie litery L.

Pionki ustawia się u samego dołu planszy, nad oznaczeniami A – H. Na pozycjach A i H ustawia się wieże, na B i G skoczki, na C i F gońce, na polu D stoi hetman, na E król, a 8 pionów stoi w drugim rzędzie od dołu, przed figurami.

 

Gra zawsze rozpoczynana jest przez gracza, który posiada białe pionki. Pionki przesuwane są zgodnie z zasadami opisanymi powyżej do momentu gdy nie dojdzie do zbicia pionka przeciwnika. Ma to miejsce wtedy, gdy wejdzie się pionkiem na pole, na którym on stoi.

 

Fascynującą częścią gry, jest fakt, że musimy w niej sporo myśleć oraz być skupieni na naszych ruchach. Albowiem mogą w niej wystąpić różnego typu sytuacje, które trzeba rozwiązać.

 

Oto niektóre z tych sytuacji:

 

 • Pat – to pozycja, w której jeden z graczy nie może wykonać żadnego ruchu.

 

 • Szach – to zagrożenie zbicia króla przy kolejnym posunięciu. Gracz, którego król jest zagrożony, musi wykonać ruch, który wyeliminuje zagrożenie.

 

 • Promocja – pionek, który przeszedł już całą planszę, podczas tego ruchu może wymienić się na hetmana, gońca, wieżę bądź skoczka.

 

 • Mat – szachowanie ruchu króla, gdy nie ma on żadnego możliwego ruchu, by się obronić lub uciec. Ta sytuacja kończy partię.

 

 • Remis – koniec gry zakończony remisem. Jest on ustalany przez graczy lub gdy wystąpi w grze pat.

 

Jest to tylko kilka przykładowych sytuacji, które mogą się wydarzyć podczas partii. Jednak gdy zaczniesz grać, sam zobaczysz, że jest ich o wiele więcej i to dzięki temu gra w szachy to prawdziwe wyzwanie, które wyrabia w nas wiele umiejętności.

Jakie umiejętności wyrabiamy w sobie podczas nauki gry w szachy?

Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w życiu codziennym. Niektóre przydatne są w życiu zawodowym, inne w życiu prywatnym, jednak wszystkie zdecydowanie polepszą jakość naszego życia.

 

Oto kilka wybranych umiejętności, które nabywamy podczas gry w szachy:

 • Logiczne myślenie oraz umiejętność przewidywania

Podczas gry w szachy prawdopodobnie najbardziej rozwijanymi umiejętnościami są logiczne myślenie, które musisz stale wykorzystywać oraz umiejętność przewidywania, ponieważ musisz być w stanie przewidzieć kolejny ruch Twojego rywala w celu wygrania partii.

 • Koncentracja

Jest to kolejna ważna umiejętność, bez której nie będziesz w stanie dobrze rozegrać partii szach. Podczas gry, musisz być w stu procentach skoncentrowany na ruchach Twojego przeciwnika tak, aby nie umknął Ci żaden szczegół. Zdecydowanie jest to cecha, którą mimowolnie w sobie wyrobisz.

 • Kompetencje społeczne 

O ile wiele hobby możesz wykonać samemu, o tyle partii szachów nigdy nie będziesz mógł odegrać sam. Chcąc nie chcąc zawsze będziesz miał do czynienia z drugą osobą, a to znacznie polepszy Twoje umiejętności społeczne.

 • Szacunek

Młody człowiek nabiera szacunku do drugiego, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć.

 • Wytrwałość

Gra w szachy również uczy wytrwałości oraz braku strachu przed porażką. Oczywiście nie zawsze będziesz wygrywał partie, jednak nauczysz się, że to nie koniecznie wygrana jest ważna, a raczej to czego nauczysz się podczas gry oraz jak ją rozegrasz. Gracze szachowi raczej starają się brać porażkę jako lekcję, a przy kolejnej partii starają się nie popełniać tych samych błędów i szukają innych kreatywnych sposobów na wygraną.

 • Pobudza wyobraźnię 

Wyobraźnia jest zdecydowanie cechą, którą wyrobisz sobie podczas gry w szachy. Będziesz jej potrzebował w celu uniknięcia wielu sytuacji, które mogą doprowadzić Cię do przegranej.

 

Jest to oczywiście tylko kilka wybranych umiejętności, jednak jest ich o wiele więcej, a między innymi znajdzie się tam również cierpliwość, punktualność, determinacja oraz gra według zasad fair play. Rozpocznij naukę, a sam się o tym przekonasz!

Jaki jest najlepszy sposób na naukę gry w szachy?

Istnieje wiele sposobów na naukę gry w szachy w Polsce, ale my znamy jeden, który przynosi 100% satysfakcji i gwarancję na sukces! Mówimy tu oczywiście o zajęciach prywatnych.

 

Dzięki Superprof, nie ważne gdzie w Polsce mieszkasz, czy jest to wielkie miasto, małe miasteczko czy wioska, dosłownie każdy może nauczyć się grać w szachy jak mistrz za cenę, na którą może sobie pozwolić!

 

Na naszej stronie dostępnych jest aż 40 pasjonatów szachowych, którzy w sposób skuteczny oraz profesjonalny sprawią, że opanujesz tę grę na mistrzowskim poziomie. Wybierz tego, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom dotyczącym perfekcyjnego nauczyciela i skontaktuj się z nim. Pamiętaj żeby poprosić o pierwszą lekcję za darmo! Dzięki temu będziesz w stanie upewnić się, że dany sposób prowadzenia zajęć Ci odpowiada.

 

Zajęcia prywatne z Superprof w Polsce nie tylko pozwolą Ci na znalezienie nauczyciela w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania za niewielką cenę, ale również dadzą Ci możliwość otrzymywania zindywidualizowanej pomocy. Twój korepetytor omówi z Tobą Twoje cele oraz sprawdzi Twoją dotychczasową wiedzę, po czym dopasuje specjalnie wybrany dla Ciebie program, podczas którego będziesz sukcesywnie poznawał tajniki gry w szachy.

 

Dzięki pomocy zindywidualizowanej Twoje zajęcia będą bardziej efektywne, a nową wiedzę będziesz mógł nabywać w Twoim własnym tempie. Szybko nauczysz się wszystkich zasad, wyrobisz w sobie potrzebne umiejętności oraz dowiesz się jakie są sekrety na wygraną. Nie zwlekaj dłużej i zacznij przygodę z szachami już dziś!

 

Czego chcesz się nauczyć?