Umiejętność płynnego mówienia w języku obcym, jakim jest angielski, stwarza wiele okazji, ale nie ma skuteczniejszej metody na poprawę angielskiego i zwiększenie motywacji niż lekcje u prywatnego nauczyciela.

Jednak jeśli chodzi o znalezienie idealnego nauczyciela, wielu uczniów jest w kropce.

Oto nasze rady dla osób uczących się języka angielskiego jako języka obcego, które szukają indywidualnego nauczyciela.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Angielski
Pola
5
5 (58 oceny)
Pola
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (17 oceny)
Anna
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (21 oceny)
Izabela
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (5 oceny)
Adrian
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
5
5 (4 oceny)
Tomasz
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (10 oceny)
Katarzyna
35 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Laura
5
5 (13 oceny)
Laura
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ju
5
5 (10 oceny)
Ju
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Pola
5
5 (58 oceny)
Pola
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (17 oceny)
Anna
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (21 oceny)
Izabela
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (5 oceny)
Adrian
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
5
5 (4 oceny)
Tomasz
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (10 oceny)
Katarzyna
35 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Laura
5
5 (13 oceny)
Laura
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ju
5
5 (10 oceny)
Ju
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Korzyści Płynące z Prywatnych Lekcji Angielskiego

 • Sesje Indywidualne Kontra Zajęcia Grupowe

W przeciwieństwie do lekcji grupowych, prywatne lekcje oznaczają, że uczniowie korzystają z pełnej, niepodzielnej uwagi nauczyciela i mają możliwość zadawania dowolnych pytań.

Prywatne korepetycje z angielskiego oznaczają, że lekcje mogą być dostosowane do tempa uczenia się poszczególnych uczniów, a nie zajęć.

W zależności od poziomu, na którym uczysz się angielskiego, twój nauczyciel będzie mógł uczyć cię zgodnie z twoimi potrzebami i celami uczenia się.

Korepetytorzy mogą korzystać z twojej aktualnej wiedzy, a także wspierać cię podczas nauki w szkole lub na uniwersytecie, śledząc twoje postępy dzięki regularnym testom pisowni i gramatyki języka angielskiego.

Te małe testy i quizy pomogą twojemu nauczycielowi zidentyfikować twoje mocne i słabe strony oraz wykorzystać je jako podstawę do przyszłych lekcji.

W ten sposób tutorzy są w stanie stworzyć plan nauki dostosowany do ciebie.

Ponieważ będziesz sam ze swoim korepetytorem, nie będzie presji, aby osiągać dobre wyniki w obecności innych uczniów i nie ma obaw przed zadawaniem głupich pytań! Ta spokojna atmosfera pomoże ci uczyć się bezstresowo.

 • Korepetycje Kontra Samokształcenie

Pierwszym pozytywnym aspektem nauki prywatnej jest to, że w przeciwieństwie do samodzielnej nauki języka, masz po swojej stronie kogoś, który pomoże ci poprawić wymowę i wykryć wszelkie błędy.

Angielski rozkwita jako język, a regularne ćwiczenia pomogą ci przyzwyczaić się do jego działania, dzięki czemu będziesz mógł używać go pewnie w codziennym życiu.

Jeśli chodzi o naukę języka, zasada numer 1 jest prosta: wykorzystuj, albo strać.

Lekcje z prywatnym nauczycielem angielskiego mogą pomóc zlikwidować różnicę w poziomie angielskiego w piśmie a umiejętnościami w mowie.

Kiedy zaczniesz uczyć się typowych zwrotów lub wyrażeń idiomatycznych z języka angielskiego, możesz poćwiczyć używanie ich w kontekście z nauczycielem. Używanie nowych słów jest najlepszym sposobem na zapamiętanie ich na przyszłość.

Twój nauczyciel będzie w stanie zasugerować przydatne zasoby edukacyjne dla twojego poziomu, które mogą ci bardzo pomóc.

kobieta przed laptopem gryząca ołówek z frustracji
Nie jesteś sam: Superprof ma ponad 1 milion korepetytorów gotowych cię wspierać ¦ źródło: Unsplash - JESHOOTS.COM

To tylko jedna z zalet nauki angielskiego z prywatnym nauczycielem. Korzystasz z jego wiedzy oraz doświadczenia w nauczaniu w swojej dyscyplinie, dzięki czemu pod koniec kursu (np. kurs angielskiego Kraków) będziesz w stanie płynnie komunikować się, dyskutować i debatować w języku angielskim.

Certyfikowany Nauczyciel Języka Angielskiego Czy Student?

Nie ma prawdziwych zasad dla tych, którzy chcą zostać nauczycielami, dlatego ta droga kariery jest tak atrakcyjna dla wielu studentów.

Ale skąd wiedzieć, czym się kierować w poszukiwaniu idealnego nauczyciela? Korepetytorzy, zwłaszcza ci, którzy uczą angielskiego, pochodzą z różnych środowisk. Niektórzy są przeszkolonymi nauczycielami szkolnymi, a inni studiują swój przedmiot na uniwersytecie.

W przypadku nauczycieli języka angielskiego istnieje również wielu native speakerów, którzy chętnie pomagają innym w nauce języka angielskiego, jako drugiego języka.

 • Studenci

Studenci są często dobrzy w nauczaniu młodszych uczniów, ponieważ mogą identyfikować się ze ich ścieżką edukacyjną i są w zbliżonym wieku, co odróżnia ich od wielu innych nauczycieli.

Z tego powodu ich podejście jest często bliższe programowi szkolnemu i z łatwością będą mogli pomóc uczniowi w zapoznaniu się z tym, czego szukają egzaminatorzy. Jest to dobry sposób na angielski dla początkujących jak i na wyższym poziomie.

Studenci są również w doskonałej pozycji, aby pomóc uczniom w taktyce powtórki materiału, aby nauczyć się na przykład koniugacji trudnych czasowników.

 • Wykwalifikowani Nauczyciele

Oczywiście nauczyciele mają bogate doświadczenie i wiedzę, której uczniowie jeszcze nie mają.

Nauczyciele wiedzą, czego szukają ich uczniowie i jakie mają nadzieje na już przed pierwszą sesją, a także wiedzą, z jakimi tematami uczniowie mogą mieć problemy.

Uzbrojeni w tę przydatną wiedzę nauczyciele mogą przygotować lekcje i uczniów na wszelkie trudne pytania, które mogą się pojawić, i zastosować środki wspierające ucznia w przypadku napotkania jakichkolwiek przeszkód.

Jako profesjonaliści, wykwalifikowani nauczyciele wiedzą gdzie znaleźć najlepsze ćwiczenia gramatyczne i arkusze, które pomogą ci w nauce.

 • Decyzja Należy do Ucznia

Ostatecznie to uczeń wybiera swojego nauczyciela.

Oprócz wyboru w swoim przedziale cenowym, student woli kogoś, kto może łatwo dostosować się do jego potrzeb i eliminuje presję wywieraną przez naukę.

Chociaż niektórzy czują się spokojniejsi wybierając doświadczonych certyfikowanych nauczycieli, inni wolą identyfikować się z młodszymi nauczycielami, którzy sami nadal się kształcą.

Podstawowe Cechy Twojego Idealnego Nauczyciela Języka Obcego

Aby maksymalnie wykorzystać kursy angielskiego w Warszawie (wyszukaj korepetycje angielski Warszawa) lub w innych częściach Polski, musisz zoptymalizować swoje lekcje.

Można to osiągnąć na kilka sposobów, w tym:

 • Zrób Listę Swoich Potrzeb

Może się to wydawać oczywiste, ale od pierwszej lekcji angielskiego z twoim nauczycielem ważne jest, abyś ty i twój nauczyciel wiedzieli, w jakiej sytuacji się znajdujesz.

pspba robiąca listę w zeszycie
Czy cechy twojego nauczyciela odpowiadają twoim potrzebom? ¦ źródło: Unsplash - Glenn Carstens-Peters

Pomoże to nauczycielowi zaplanować przyszłe lekcje i zapewni odpowiednie materiały do ​​nauki.

 • Zdecyduj, Które Tematy Chcesz Omówić na Korepetycjach

Czy chciałbyś poprawić zasób swojego słownictwa? A może zrewidować koniugację, umiejętność czytania i rozumienia ze słuchu lub też stosowanie czasów? Niezależnie od tego, czy chcesz popracować nad techniczną stroną języka angielskiego, czy też wolisz ćwiczyć brytyjski akcent i uczyć się slangu, twój nauczyciel może ci w tym pomóc.

 • Pamiętaj, Aby Używać Angielskiego Poza Lekcjami

Im więcej mówisz po angielsku i ćwiczysz swoje umiejętności pisania, tym bardziej będzie to dla ciebie naturalne.

Dlaczego więc nie oglądać filmów i programów telewizyjnych w języku angielskim lub zagłębić się w dobrą literaturę angielską?

Co Zatem Czyni Nauczyciela Dobrym?

Dobrzy nauczyciele języka angielskiego są profesjonalistami i mają rodzime lub prawie rodzime umiejętności mówienia po angielsku, którymi dzielą się ze swoimi uczniami przy użyciu skutecznej metodologii.

Jeśli chodzi o gramatykę, wysokiej jakości nauczyciele nauczą każdego tematu, kiedy jest on istotny dla ucznia, zamiast podawać zasady gramatyki do nauki na pamięć.

Nauczyciele powinni również upewnić się, że ich lekcje w równym stopniu obejmują wszystkie aspekty języka angielskiego. Oznacza to, że nie skupia się zbytnio na słownictwie, ale także koncentruje się na ekspresji pisemnej, umiejętności mówienia i słuchania.

Nie należy zaniedbywać żadnego aspektu nauki języków.

Najlepsi korepetytorzy podczas sesji mówią w języku angielskim tak dużo, jak to możliwe, aby zachęcić uczniów do interakcji w tym języku, aby korzystanie z języka angielskiego było bardziej naturalne.

Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Na przykład, jeśli uczeń ma problemy z określonym punktem i nie rozumie angielskiego wyjaśnienia, nauczyciel powinien na krótko przejść na język ojczysty swojego ucznia.

Ćwicząc mówiony angielski, Twój nauczyciel powinien pozwolić ci wyrazić się bez przerywania i poprawiania. Dobrzy korepetytorzy wolą robić notatki, gdy ich uczeń mówi, a następnie omawiać poprawki.

Najważniejsze punkty dla rozwoju dobrej znajomości języka angielskiego to to, że uczeń ma motywację do ćwiczenia mówionego angielskiego i może swobodnie wyrażać się w języku obcym.

Zachęcanie uczniów do nauki języka angielskiego zwiększy ich pewność siebie, co doprowadzi do lepszej znajomości języka angielskiego.

Twój nauczyciel da ci zadanie domowe do wykonania po lekcjach. Może to być tekst do przeczytania lub lista słówek.

Najlepsi nauczyciele będą mieli znakomitą wymowę angielską, którą uczeń może naśladować, aby poprawić swoją własną. Jest to istotna część rozwijania dobrego angielskiego akcentu.

Możesz zacząć angielski kurs online z korepetytorem Superprof.

Gdzie Szukać Najlepszych Korepetytorów Języka Obcego, Którzy Nauczą Cię Mówić po Angielsku

Ważne jest, aby być dokładnym w poszukiwaniu idealnego nauczyciela języka angielskiego.

 • Reklamy Lokalne

Śledź reklamy w gazetach i na tablicach informacyjnych w twojej okolicy.

Korepetytorzy domowi często reklamują się w okolicy, z której mogą podróżować do domów uczniów, aby prowadzić lekcje.

plik gazet
Sprawdź lokalną prasę, aby zobaczyć, co jest dostępne ¦ źródło: Unsplash - AbsolurVision

Jednak wadą lokalnych reklam nauczania języka angielskiego jest to, że nie zawsze możesz być pewien, że dostajesz najlepszą ofertę.

Dostępni tutorzy mogą nie mieć poziomu kwalifikacji odpowiedniego do twoich potrzeb lub ich stawka godzinowa może być zbyt wysoka dla twojego budżetu.

Cokolwiek się stanie, powinieneś zachować ostrożność okazując zainteresowanie tymi korepetytorami. Jeśli ich numer telefonu lub adres e-mail znajduje się w reklamie, nie wahaj się skontaktować, aby dowiedzieć się więcej o ich ofercie.

Lub jeszcze lepiej, możesz umówić się na spotkanie z nimi osobiście. To daje ci możliwość zobaczenia, jak sobie radzisz przed rozpoczęciem nauki.

 • Agencje Edukacyjne

Zaletą korzystania z usług firm korepetytorskich w celu znalezienia korepetytora z języka angielskiego jest to, że pracownicy troszczą się o konkretny przypadek, w tym potrzeby i cele.

Opłata godzinowa jest ustalana przez agencję, która sprawdza szczegóły każdej rodziny, a także kwalifikacje swoich opiekunów. Dopasowuje korepetytora z uczniem na podstawie dostępności, poziomu nauki i celów.

Korepetytorzy są często monitorowani przez swoje agencje i muszą składać sprawozdania z postępów swoich uczniów.

Chociaż ta procedura może uspokoić rodziców i uczniów, może być nudna dla wychowawców, którzy mogą nie czuć się swobodnie w stosowaniu własnej metodologii podczas nauczania. Dowiedz się, jak brać udział w kursach języka obcego jako osoba dorosła tutaj.

 • Media Społecznościowe i Poczta Pantoflowa

Poproś przyjaciół, nauczycieli i współpracowników o radę w znalezieniu najlepszego nauczyciela języka angielskiego dla ciebie.

Zaletą szukania informacji wśród znajomych jest to, że znasz i ufasz tym, którzy ci doradzają.

 • Strony i Platformy Internetowe

Istnieje wiele stron internetowych z korepetycjami, które oferują inną perspektywę na rynku korepetycji.

Niektóre strony internetowe koncentrują się na nauczaniu języków obcych, podczas gdy inne są bardziej ogólne.

Przez większość czasu zespoły pracujące za każdą z tych witryn filtrują nauczycieli, prosząc ich o uzupełnienie profilu zawierającego ich specjalizacje, dostępność i stawki, które pobierają.

Dzięki temu platformy mogą reklamować tylko nauczycieli, którzy poważnie podchodzą do dzielenia się swoją wiedzą.

Podobnie jak w przypadku lokalnych korepetytorów, zalecamy, aby potencjalni uczniowie skontaktowali się i zaplanowali spotkanie z korepetytorami przed wybraniem korepetytora na dłuższy okres. Dowiedz się, ile czasu zajmie nauka angielskiego tutaj.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.