Jako osoba dorosła możesz chcieć przystąpić do egzaminu, aby zrobić postęp w swojej karierze lub przebranżowić się. Dorośli mogą zdawać różnego rodzaju egzaminy na różnych poziomach, ale znalezienie odpowiednich materiałów edukacyjnych i wsparcia nie zawsze jest łatwe.

Na przykład egzaminy z prawa, rachunkowości i medycyny są powszechnie zdawane wśród dorosłych, którzy przygotowują się do nowej kariery lub rozwoju zawodowego. Kursy te wymagają specjalistycznej uwagi i korepetycji, co bardzo często odbywa się poprzez kształcenie na odległość za pośrednictwem wyspecjalizowanej instytucji.

osoba robiąca notatki przy kawie
Uczenie się do egzaminów w wieku dorosłym może być frustrujące, wystarczy znaleźć odpowiednie wsparcie. (Źródło: Unsplash)

Dorośli muszą zdawać nie tylko specjalistyczne egzaminy zawodowe. Niektórzy ludzie uważają, że aby zmienić zawód lub awansować na pewien poziom, mogą potrzebować matury lub studiów z kierunku, z którego nie mają jeszcze żadnych kwalifikacji ani umiejętności na podstawowym poziomie.

Jeszcze więcej egzaminów na poziomie podstawowym z liczenia i czytania i pisania dla dorosłych wymaga od ludzi poświęcenia dużo czasu i wysiłku na przygotowanie i praktykę. Dlatego wielu dorosłych zwraca się do prywatnych korepetytorów.

Prywatne korepetycje, niezależnie od tego, czy są korepetytorami online, czy w domu, korepetytorzy mogą zapewnić ludziom precyzyjne wsparcie edukacyjne wraz z nauką od eksperta. Jeśli znajdziesz korepetytora ze szczególnym doświadczeniem w udzielaniu korepetycji do egzaminu, do którego przystępujesz, skorzystasz z jego wiedzy w zakresie formatu egzaminu oraz jego treści.

Nauka do egzaminu dla osoby dorosłej może być trudna, gdy musisz dopasować ją do pracy w pełnym wymiarze godzin i innych obowiązków. Może być trudno wiedzieć, od czego zacząć przygotowanie do egzaminu, nie mówiąc już o tym, jak właściwie się przygotować i nauczyć wszystkiego, czego potrzebujesz.

I właśnie dlatego zatrudnienie osobistego korepetytora jest tak doskonałym wyborem! Możesz spotykać się w dowolnym miejscu i czasie, a nawet prowadzić lekcje za pośrednictwem czatu wideo, jeśli nie masz czasu na podróżowanie na zajęcia twarzą w twarz.

Niektórzy dorośli mogą zdecydować się na zdanie egzaminu maturalnego lub zawodowego, czy to w celu ubiegania się o określoną pracę lub kwalifikacje, czy też w celu podniesienia pewnych umiejętności. Jest to o wiele trudniejsze, niż gdybyś przystąpił do egzaminów w docelowej grupie wiekowej, ponieważ nie masz zajęć w szkole, którą większość uczniów otrzymuje w ramach przygotowań.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justine
Justine
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adam
Adam
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna-maria
Anna-maria
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysiek
5
5 (2 oceny)
Krzysiek
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justine
Justine
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adam
Adam
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna-maria
Anna-maria
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysiek
5
5 (2 oceny)
Krzysiek
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak wybrać dostawcę usług edukacyjnych lub prywatnego korepetytora?

Jest to największa przeszkoda dla większości dorosłych uczniów, ponieważ potrzeba wielu badań i eksploracji rynku, aby dowiedzieć się, z którego dostawcy usług edukacyjnych chciałbyś skorzystać. Dostawca usług edukacyjnych to agencja lub firma, której płacisz za dostarczenie Ci programu nauczania i zasobów edukacyjnych.

Większość firm oferuje nauczanie online lub szczegółowe materiały edukacyjne, które są dostępne do użytku w dogodnym dla Ciebie czasie, dzięki czemu możesz usiąść i uczyć się, kiedy tylko masz czas. Oznacza to, że nauka i przygotowanie do egzaminu można wygodnie dopasować do harmonogramu i pracy.

kobieta siedząca przed komputerem z kawą i teczką o zachodzie słońca przy otwartym oknie
Poświęć trochę czasu, aby usiąść i zbadać swoje możliwości uczenia się.

Znalezienie renomowanego dostawcy usług edukacyjnych może być nieco trudne, więc upewnij się, że naprawdę przeszukujesz Internet i rozmawiasz z ludźmi, jeśli możesz, aby znaleźć legalnego i niezawodnego dostawcę usług edukacyjnych, który poprowadzi Cię na drodze do sukcesu.

Musisz upewnić się, że każda firma, którą bierzesz pod uwagę, może zapewnić wysoki standard materiałów szkoleniowych i korepetycji, a także, że jest to warte Twoich pieniędzy.

Wiele osób korzysta z usług dostawców nauczania na odległość, ponieważ jest to wygodne w dopasowaniu do innych zobowiązań. Zazwyczaj nie zapewniają jednak zindywidualizowanego nauczania, co jest problemem dla niektórych osób.

Jeśli nie masz pewności co do dostawców usług nauczania na odległość lub chcesz sprawdzić ich wiarygodność, możesz zajrzeć na stronę Komisji Europejskiej. KE określa i kontroluje dostawców usług edukacyjnych, aby upewnić się, że wszystko dzieje się zgodnie z europejskimi standardami.

Czasami dostawcy usług edukacyjnych dla dorosłych przystępujących do egzaminów nie zawsze mogą udzielić osobistych wskazówek i wsparcia, których potrzebujesz, aby naprawdę przygotować Cię do egzaminów. Chociaż otrzymasz program nauczania, którego potrzebujesz, nadal możesz czuć się trochę zagubiony.

W tym przypadku korepetycje są naprawdę przydatne – i są one bardzo potrzebne! Nawet jeśli robisz kurs na odległość lub uczęszczasz na zajęcia, naprawdę korzystne jest uzyskanie indywidualnego wsparcia, które pomoże Ci w kursie.

Wielu dorosłych uczniów nadal potrzebuje tego indywidualnego nauczania z prawdziwym nauczycielem. Niezależnie od tego, czy online, czy osobiście, prywatne lekcje mogą być świetnym sposobem na odpowiednie przygotowanie się do egzaminów i zdanie ich w doskonały sposób.

Istnieje wiele sposobów na znalezienie osobistego korepetytora, w tym wyszukiwanie lokalnych ogłoszeń w lokalnej społeczności, wyszukiwanie w Internecie i poprzez znajomych. Znalezienie świetnego prywatnego korepetytora nie zawsze jest łatwe, więc upewnij się, że sprawdzasz recenzje i referencje, gdy zastanawiasz się, kogo zatrudnić.

Upewnij się, że znajdziesz dla siebie odpowiedniego nauczyciela, aby otrzymać odpowiedni rodzaj nauczania, którego potrzebujesz. Jeśli podejmujesz kwalifikacje księgowe, takie jak na przykład kadry i płace, możesz określić, że Twój nauczyciel ma doświadczenie zawodowe w rachunkowości lub doświadczenie w jej nauczaniu.

Jeśli przygotowujesz się do egzaminu specjalistycznego, takiego jak na przykład rachunkowość lub prawo, będziesz musiał znaleźć korepetytora, który jest wykwalifikowanym ekspertem w tej dziedzinie, aby mógł zapewnić Ci dostosowane i wysokiej jakości nauczanie oraz przygotowanie do egzaminów.

Potrzebujesz pomocy przy aplikowaniu na studia?

Jak zdawać egzaminy?

Po całym wysiłku, jaki włożyłeś w znalezienie dostawcy usług edukacyjnych lub prywatnego korepetytora, znalezienie miejsca, w którym faktycznie przystąpisz do egzaminów, do których się uczysz, może być nieco trudne.

Kiedy jesteś uczniem w szkole, na uczelni lub na uniwersytecie, po prostu uczysz się treści kursu na zajęciach i podchodzisz do egzaminów na koniec kursu. W przypadku uczenia się na odległość lub na własną rękę to od Ciebie zależy cała organizacja i znalezienie miejsca do zdawania egzaminów.

Po wybraniu dostawcy usług edukacyjnych nie trać czasu na szukanie miejsca, w którym można podejść do egzaminów. Usiądź i poszukaj instytucji w Twojej okolicy, a nawet w miejscu, do którego możesz się bezpośrednio udać.

osoba zaznaczająca odpowiedzi na karcie podczas testu
Znalezienie miejsca, w którym można przystąpić do egzaminów, nie zawsze jest łatwe, ale dobre rozeznanie pomoże! (Źródło: Unsplash)

Może to być dość proste w przypadku wielu rodzajów egzaminów - szczególnie jeśli uczysz się do egzaminu, który jest częścią krajowego programu nauczania, takiego jak matura lub egzamin zawodowy cy językowy, ponieważ możesz zarejestrować się, aby przystąpić do tych egzaminów jako kandydat zewnętrzny w lokalnej szkole lub uczelni, a to zwykle nie kosztuje zbyt wiele.

W przypadku większości kursów na niższym poziomie najprawdopodobniej będziesz musiał zdawać egzaminy w danej instytucji jako kandydat zewnętrzny lub w centrum egzaminacyjnym, więc daj sobie wystarczająco dużo czasu na wykonanie odpowiednich telefonów i aplikacji, aby zdążyć na czas i przystąpić do egzaminu, kiedy trzeba.

W przypadku bardziej specjalistycznych egzaminów na wyższym poziomie najprawdopodobniej będziesz musiał zdać je na uczelni, która oferuje kurs, lub w centrum egzaminacyjnym. Musisz sprawdzić online lub telefonicznie, czy Twój egzamin jest oferowany w Twojej okolicy lub w miejscu, do którego możesz się udać, i czy możesz się zarejestrować, aby do niego przystąpić.

Niektórzy popełniają błąd, zakładając, że opłaty, które płacą za swojego dostawcę nauki, będą również obejmować organizację egzaminu i rejestrację. W rzeczywistości Twój dostawca nauki zapewni Ci materiały szkoleniowe i wsparcie nauczyciela, ale rejestracja na egzamin zależy od Ciebie, studenta.

Upewnij się, że uwzględniłeś koszty rejestracji na egzaminy, kiedy rozpoczynasz kurs. Jeśli na przykład chcesz podejść do matury i będziesz musiał zarejestrować się jako kandydat zewnętrzny, aby przystąpić do egzaminów.

Upewnij się również, że robisz wszystko z dużą ilością wolnego czasu. Jeśli spóźnisz się z rejestracją na egzamin, ryzykujesz, że nie dotrzymasz terminu, a tym samym przegapisz sesję egzaminacyjną, na którą chciałeś przystąpić. Jeśli spieszysz się, aby podejść do egzaminu lub potrzebujesz kwalifikacji przed określoną datą, upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś daty sesji egzaminacyjnej i zgłoś się na tą, której potrzebujesz w odpowiednim czasie.

Znasz kogoś, kto ma przystąpić do egzaminu na koniec szkoły podstawowej? Przeczytaj o znalezieniu korepetytora do nauki do egzaminu ósmoklasisty.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.