„Nauczyciele muszą bezproblemowo zintegrować technologię z programem nauczania, zamiast traktować ją jako dodatek, refleksję lub wydarzenie.” - Heidi-Hayes Jacobs

Obecnie żyjemy w XXI wieku (na wypadek, gdybyś mieszkał pod kloszem i nie został o tym poinformowany), a nasze metody nauczania i uczenia się muszą to odzwierciedlać.

Na pedagogach spoczywa ogromna odpowiedzialność zachęcenia uczniów do wdrażania technologii w celu przyswajania nowych koncepcji akademickich. Nie możemy być ignorantami i nadal używać archaicznych metod w szkole; wydaje się, że dzisiejsza młodzież rodzi się z urządzeniami elektronicznymi w rękach i pozytywnie reaguje na e-learning.

Strony internetowe, e-booki, aplikacje i podcasty mogą być wykorzystywane w klasie i później do odrabiania prac domowych. 

Ponieważ żyjemy w epoce informacji, Internet oferuje wiele opcji zapewniających pomoc uczniom w różnych dyscyplinach akademickich. Jednak głównym problemem wydaje się być nadmiar alternatyw edukacyjnych co utrudnia znalezienie opcji pasującej do twojego unikalnego stylu uczenia się.

Nie bój się Superprof przychodzi z pomocą!

Przeszukaliśmy internet w poszukiwaniu najbardziej polecanych aplikacji i podcastów na telefony komórkowe, które pomogą opanować podstawowe wiadomości z fizyki w klasie i poza nią.

Czym byłby artykuł na temat nauki fizyki bez kilku przydatnych sugestii? Zgadza się, dodatkowe wskazówki od wykwalifikowanych ekspertów dotyczące odpowiedniego opanowania  pojęć fizyki zostały zatem przedstawione i w tym artykule, aby uczynić naukę fizyki doświadczeniem pożytecznym i przyjemnym.

Najciekawsze aplikacje, dzięki którym opanujesz podstawowe wiadomości z fizyki

Ikona google na telefonie.
Sklep Google Play i Apple App Store są pełne aplikacji do nauki fizyki. | źródło: Unsplash - Brett Jordan

Sklep Google Play lub Apple App Store są pełne wszelkiego rodzaju aplikacji. Szczerze mówiąc, wydaje się, że prawie wszystko zostało wymyślone lub odkryte!

Według szacunków firmy Statista z 2018 roku w Google Play Store jest ponad 2,1 miliona aplikacji, a w Apple App Store jest ponad 2 miliony.

Popularne kategorie aplikacji obejmują Zdrowie i fitness, Rozrywka, Zdjęcia i wideo, Jedzenie i napoje, Finanse i oczywiście Edukacja.

Istnieje wiele różnych aplikacji edukacyjnych dostępnych do pobrania w głównych sklepach z aplikacjami, które pomagają osobom uczącym się nowego języka, obcej koncepcji lub dyscypliny akademickiej.

Przeanalizujemy niektóre z najbardziej zalecanych aplikacji które są przydatne, aby zrozumieć podstawowe wiadomości z fizyki.

Nauka online to za mało? Poszukaj korepetytora z fizyki i matematyki.

Khan Academy

Khan Academy to organizacja non-profit, która stara się edukować wszystkich zainteresowanych w każdej dyscyplinie akademickiej, która budzi ich ciekawość. Aplikacja mobilna Khan Academy pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o wszystkim, gdziekolwiek się znajdują.

Istnieje wiele filmów i artykułów, które pomogą uczniom poznać podstawowe wiadomości z fizyki. Istnieją również pytania praktyczne, które zawierają wskazówki krok po kroku, aby upewnić się, że uczeń w pełni korzysta z edukacji. Aplikacja oferuje nawet dostęp offline do cennych informacji z zakresu fizyki, dzięki którym możesz się dalej uczyć w drodze do pracy lub szkoły.

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna, niezwykle edukacyjna i zdecydowanie zalecana dla uczniów w każdym wieku, którzy chcą dowiedzieć się więcej o fizyce. 

Fizyka na 5!

Fantastyczna aplikacja, która skupia się wyłącznie na nauce fizyki, do twojej dyspozycji. Aplikacja jest w 100% darmowa i koncentruje się tylko na kluczowych tematach, które są niezbędne do odniesienia sukcesu.

Znajdziesz w niej wszystkie krytyczne pojęcia, równania i formuły fizyki, aby pomóc uczniom odświeżyć wiedzę po zajęciach lub przygotować się do zbliżającego się egzaminu.

Przez wielu uważana za najlepszą aplikację o fizyce dostępną na rynku Android. Podstawowe tematy świata fizycznego obejmują ruch liniowy, siłę, grawitację, fale, elastyczność, elektryczność, termodynamikę i astronomię.

Użytkownicy Androida powinni codziennie korzystać z aplikacji Fizyka na 5!, aby doskonalić się w fizyce przez cały rok szkolny. Pamiętaj, że krótkie lekcje każdego dnia są lepsze niż całe popołudnie powtarzania materiału raz w tygodniu.

Prawa Fizyki

Aplikacja pomocna uczniom, którzy chcą powtórzyć podstawowe wiadomości z fizyki. Opisuje krok po kroku zagadnienia dotyczące różnych praw i zasad fizycznych oddziałujących na codzienne przedmioty, takie jak druga zasada termodynamiki, kołyska Newtona, wyjaśnia ruch papierowego samolotu, jojo czy latawca.

Za pomocą czytelnych ilustracji opisuje historię i szczegóły funkcjonowania różnorakich praw rządzących fizyką. To nieodzowne narzędzie, kiedy przygotowujesz się do sprawdzianu czy egzaminu.

Teorie Fizyczne

Czy jesteś w szkole średniej i potrzebujesz pomocy z koncepcjami fizycznymi? Rozwiązaniem jest aplikacja Teorie Fizyczne, która obejmuje wiele istotnych tematów, oferując proste definicje pojęć ze świata fizycznego.

Niektórzy uczniowie twierdzą, że fizyka jest zbyt trudna, ponieważ używa się w niej zbyt dużo matematyki. Dlatego twórca aplikacji Teorie Fizyczne pomyślał o tym problemie i stworzył świetne narzędzie, które pozwala studentom skoncentrować się na fizyce bez zniechęcenia ich mnóstwem równań matematycznych.

Jeśli wolisz używać książki do nauki fizyki zamiast aplikacji, zapoznaj się z artykułem Superprof o najciekawszych podręcznikach do fizyki.

Najlepsze podcasty o fizyce

Mikrofony i słuchawki w studiu nagraniowym.
Podcasty pomogły zwykłym ludziom dowiedzieć się więcej o koncepcjach akademickich. | źródło: Unsplash - Jonathan Farber

W ostatnich latach podcasting stał się bardzo popularny; jest to bezpłatna usługa umożliwiająca słuchaczom pobieranie plików audio ze stron internetowych z podcastami w celu odsłuchania ich na komputerach osobistych lub cyfrowych odtwarzaczach audio. Termin ten jest połączeniem słów iPod i broadcasting.

Podcasting stał się chętnie używany i istotny w 2004 roku. Można słuchać wielu różnych kategorii, takich jak sztuka, uroda, biznes, komedia, zdrowie, hobby, muzyka i edukacja. 

Podcasty to fantastyczne narzędzie dla osób, które chcą uczyć się nowych rzeczy w drodze do pracy, na spacerze lub podczas ćwiczeń. 

Aby sprostać wymaganiom osób zainteresowanych podstawowymi pojęciami ze świata fizycznego, opracowano różne podcasty, które poruszają podstawowe wiadomości z fizyki. W związku z tym, bez dalszych ceregieli, rozważymy teraz niektóre z najlepszych i najbardziej polecanych podcastów dotyczących koncepcji fizycznych:

TokFM - Fizyka

Podcasty zamieszczone na TokFM mają charakter edukacyjny i można ich słuchać w dowolnym miejscu. Na stronie internetowej radia znajdziesz wiele polecanych podcastów o fizyce, pochodzących z różnych audycji nadawanych przez rozgłośnię, których warto posłuchać.

Istnieje kilkadziesiąt odcinków, które można pobrać i odsłuchać w najbardziej dogodnym dla siebie momencie.

Khan Academy Fizyka

Fantastyczny podcast edukacyjny, który należy zasubskrybować natychmiast! W sklepie iTunes Podcasts dostępnych jest ponad 100 odcinków (z tłumaczeniem niestety bywa różnie). Odcinki trwają zwykle 9–10 minut i omawiają podstawowe zagadnienia fizyczne, takie jak magnetyzm, płyny, ruch, prawa Newtona i termodynamika.

Ten dobrze opracowany podcast z Khan Academy jest idealnym rozwiązaniem dla uczniów zmagających się z fizyką i mających napięty harmonogram. Codzienny podcast o teoriach fizycznych pozwala uniknąć złych ocen!

Nauka XXI wieku

Tutaj znajdziesz nieco szerzej pojętą wiedzę, ale zapewniamy, że odcinków o fizyce nie brakuje! Niezwykle pouczający podcast o fizyce przedstawia tematy takie jak: czarne dziury, magnetyzm ziemski, termoelektryczność czy elektrownia jądrowa.

Na Spotify znajdziesz ponad 100 odcinków audycji naukowej, które rozwiną twoje horyzonty i wiedzę, jeśli chodzi o podstawowe wiadomości z fizyki, ale również te bardziej zaawansowane.

Fizyka z Charakterem

Fizyka z Charakterem to kolejna pozycja na Spotify, obok której nie można przejść obojętnie. Dr Bronisław Psiuk z pasją opisuje zagadnienia z dziedziny fizyki w odcinkach trwających od 10 do 20 minut.

Niektóre z tematów poruszonych do tej pory to: termowizja, nieważkość, nadprzewodniki, energia cieplna i zjawiska rezonansowe.

Przydatne wskazówki, o których należy pamiętać podczas nauki fizyki

Ponieważ fizyka, obok chemii i biologii, jest jedną z najtrudniejszych dyscyplin akademickich, której uczą się uczniowie w szkole podstawowej, średniej i na uniwersytecie, pomocne wskazówki są zawsze mile widziane, aby zapewnić efekty.

Aby odnieść sukces w fizyce, potrzebne są skuteczne metody nauki. 

Bez zbędnych ceregieli, poniżej przedstawiono niektóre z najbardziej przydatnych sugestii, które pomogą z powodzeniem przygotować się do egzaminu z fizyki:

  • Myśl koncepcyjnie: fizyka jako dyscyplina akademicka różni się od innych przedmiotów, takich jak historia i sztuki językowe, gdzie zapamiętywanie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Ucząc się koncepcji fizycznych, uczniowie powinni wykorzystywać koncepcyjne myślenie w szerszym kontekście. Przed przejściem do bardziej złożonych koncepcji należy poprawnie zrozumieć podstawy. Podejście koncepcyjne pomaga uczniom rozłożyć problemy na proste kroki. Pamiętaj, że nie od razu Kraków zbudowano; był murowany cegła po cegle lub kamień po kamieniu. To samo dotyczy przedmiotów ścisłych; praca przez małe kroki skutecznie pomoże uczniom rozwiązać bardziej masywne problemy fizyczne,
  • Ustal harmonogram nauki: wyłącz telefon, znajdź ciche miejsce i unikaj zewnętrznych zakłóceń. Dzięki znalezieniu spokojnego miejsca nauka zagadnień fizycznych stanie się bardziej produktywna. Jeśli korzystasz z popularnej strony do nauki fizyki, upewnij się, że powiadomienia e-mail i inne rozpraszające elementy są wyłączone. Pamiętaj, że zaplanowanie kilku minut każdego dnia, aby powtórzyć podstawowe wiadomości z fizyki jest niezbędne do sukcesu akademickiego,
  • Rozwijaj miłość do matematyki: udowodniono, że uczniowie przodują w przedmiotach, które lubią. Dlatego rozwijaj w sobie uznanie dla matematyki, ponieważ jest ona warunkiem koniecznym do odniesienia sukcesu w fizyce. Postrzeganie równań matematycznych jako bolesnego zadania tylko pogorszy sprawę i zniechęci cię do rozwijania umiejętności matematycznych. Jeśli masz problem ze zmotywowaniem się na lekcjach matematyki, zatrudnij dynamicznego prywatnego nauczyciela, który omówi niezbędne podstawy algebry, trygonometrii i rachunku różniczkowego.

Powtarzanie materiału fizycznego nie musi być traumatycznym doświadczeniem. Z pomocą współczesnych narzędzi do nauki, takich jak podcasty i aplikacje, można skutecznie zrozumieć podstawowe wiadomości z fizyki!

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Fizyka ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 1 głos(y)
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.