„W przyszłości studenci będą potrzebować wsparcia w nauce adekwatnego do ich sytuacji lub kontekstu. Nic dodać nic ująć. I ta pomoc powinna zostać udzielona w momencie, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie wcześniej, nie później. Urządzenia mobilne będą kluczową technologią zapewniającą wsparcie w nauce. ” Dr Marcus Specht

We wcześniej przytoczonym cytacie wspomniano, że studenci przyszłości będą używać urządzeń mobilnych lub nowoczesnych technologii, aby opanować podstawowe pojęcia z wielu różnych dyscyplin naukowych. Szanowni Państwo, żyjemy w tej właśnie przyszłości. Uczniowie z różnych środowisk na całej planecie korzystają z nowoczesnych technologii, aby kontynuować swoją edukację w czasie i miejscu, które najlepiej odpowiadają ich wyjątkowej sytuacji.

Biblioteki są wspaniałymi oazami wiedzy; jednak wycieczka do biblioteki, aby wypożyczyć książkę w celu zdobycia wiedzy na określony temat, należy już do przeszłości. 

Czas jest teraz najcenniejszą walutą... Aby go nie marnować uczniowie w każdym wieku, od szkoły podstawowej po uniwersytet, znajdują bezcenne strony internetowe, aby opanować podstawy dowolnej dyscypliny akademickiej. 

A co z bardziej złożonymi przedmiotami, takimi jak fizyka?

Nie ma się co dziwić, że w dzisiejszym współczesnym świecie powtórzenie podstawowych elementów fizyki można zorganizować w zaciszu własnego domu, korzystając z pomysłowych witryn internetowych. Superprof przedstawia najbardziej polecane strony do nauki fizyki.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Fizyka
Stanisław
5
5 (13 oceny)
Stanisław
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mikołaj
5
5 (5 oceny)
Mikołaj
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
5
5 (5 oceny)
Kasia
zł90
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patryk
5
5 (7 oceny)
Patryk
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
5
5 (4 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (13 oceny)
Stanisław
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mikołaj
5
5 (5 oceny)
Mikołaj
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
5
5 (5 oceny)
Kasia
zł90
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patryk
5
5 (7 oceny)
Patryk
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
5
5 (4 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego warto uczyć się fizyki?

Dłonie wskazujące na elementy układanki.
Podczas nauki fizyki rozwija się umiejętności rozwiązywania problemów. | źródło: Pixabay - Tumisu

Fizyka to dyscyplina naukowa, która obejmuje badanie materii, jej ruchu i zachowania w czasie i przestrzeni. Podstawowym celem fizyki jest zrozumienie, jak zachowuje się wszechświat. Fizyka jest jedną z najstarszych dyscyplin akademickich, a uczeni zajmują się nią od wieków.

Znani fizycy to Albert Einstein, Isaac Newton, Richard Feynman i Marie Curie. 

Jak widać ci, którzy zdecydują się poświęcić karierze fizyka, znajdą się w wyśmienitym towarzystwie!

Niemniej jednak, fizyka to trudny przedmiot z wieloma złożonymi koncepcjami, co może zniechęcić uczniów do studiowania tej dyscypliny akademickiej. Pamiętaj, to co wartościowe, nie przychodzi łatwo.

Poszukaj korepetytora z fizyki i matematyki.

W związku z tym, bez dalszych ceregieli, rozważymy teraz niektóre z najlepszych i najbardziej satysfakcjonujących powodów, dla których warto studiować fizykę:

  • Rozwija umiejętności rozwiązywania problemów: fizyka różni się od innych dyscyplin akademickich, w których konieczne jest zapamiętywanie reguł, dat i faktów. Fizyka zachęca studentów do wykorzystywania nowo poznanych koncepcji fizycznych do skutecznego rozwiązywania problemów. Poprzez różne badania naukowcy wykazali, że studenci fizyki rozwijają umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, które są niezwykle przydatne w życiu codziennym,
  • Wyjaśnia rzeczy logicznie: zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niebo jest niebieskie i dlaczego świat się kręci? Odpowiedzi na te pytania zostaną szczegółowo wyjaśnione podczas nauki fizyki. Odpowiedzi na codzienne pytania dotyczące spraw naukowych można często udzielić za pomocą fizyki,
  • Sprawia, że wszystko jest możliwe: podczas nauki fizyki uczniowie dowiadują się, że bez fizyki nie byłoby żarówek, aparatów cyfrowych, samochodów, telefonów komórkowych, komputerów i płasko ekranowych telewizorów, z których korzystamy na co dzień. Zdobycie wiedzy, jak działa każdy z wcześniej wymienionych wynalazków, jest intrygujące i głęboko satysfakcjonujące. Gdy dowiesz się, jak działają te sprzęty, nigdy nie będziesz patrzeć na żarówkę lub telefon komórkowy w ten sam sposób,
  • Zwiększa atrakcyjność kandydata do pracy w oczach przyszłych pracodawców: ponieważ wcześniej uczyłeś się fizyki w szkole średniej, jesteś lepszym kandydatem na miejsce na wymarzonym uniwersytecie lub w wybranej firmie. Pomyśl o tym w ten sposób: gdybyś był wielkim szefem, czy zatrudniłbyś magistra fizyki zamiast kogoś, kto ledwo zdał maturę? Tu nie ma się nad czym zastanawiać, oczywiście, że wybrałbyś faceta od fizyki!

Jeśli poprzednie powody nie są wystarczające, aby przekonać cię do rozważenia nauki fizyki w celu opanowania podstaw, nie wiem, czego potrzeba!

Najciekawsze strony do nauki fizyki

Komputer podłączony do sieci.
W Internecie dostępne są różne witryny internetowe zawierające filmy i interaktywne pytania dotyczące podstaw fizyki. | źródło: Pixabay - Dhiraj Gursale

Podstawy fizyki można opanować dość skutecznie, bez psychicznej udręki, przeszukując Internet w poszukiwaniu oryginalnych witryn. Informacje o fizyce podane na niektórych stronach pomagają uczniom uczyć się interaktywnie.

Dlatego bez dalszych ceregieli rozważymy jedne z najlepszych obecnie dostępnych stron internetowych, na których można nauczyć się podstaw fizyki.

Media Nauka - Fizyka

Świetna nazwa dla jeszcze wspanialszej strony internetowej. Witryna oferuje szeroki wybór bezpłatnych, interaktywnych lekcji fizyki. Rodzice, słyszeliście coś podobnego? BEZPŁATNYCH!

Media Nauka to nie tylko portal do nauki fizyki. Znajdziesz tam również inne przedmioty ścisłe. Autor większości materiałów, Krzysztof Trawiński, stara się uczynić fizykę atrakcyjną, interaktywną i ciekawą. Witrynę internetową można porównać do DuoLingo, ale z punktu widzenia fizyki.

Zainteresowani mogą rozpocząć naukę podstaw fizyki z tematami takimi jak: Alfabet grecki, Wielkości fizyczne i ich pomiar, Czas, Gęstość i wiele innych. Po opanowaniu podstaw, uczniowie mogą przejść dalej, aby zagłębić się w tajniki następujących zjawisk: Mechanika, Termodynamika, Elektromagnetyzm a nawet Fizyka Kwantowa.

Zanim zakończymy rozmowę o tym fantastycznym zasobie internetowym poświęconym fizyce, mamy kilka ekscytujących wiadomości! Portal powstał w 2008 roku i stale się rozwija. Oprócz lekcji i ciekawych artykułów znajdziesz tam Kalkulator jednostek, Dynamiczny układ okresowy czy Tablice fizyczne. Kategoria Symulacje z fizyki jeszcze bardziej przybliży ci tę fascynującą dziedzinę.

Khan Academy Fizyka

Praca, którą Khan Academy wkłada w rozwój naukowy fascynatów nauk ścisłych jest niezwykła. Celem witryny jest zapewnienie bezpłatnej, światowej klasy edukacji dla wszystkich i wszędzie. Khan Academy oferuje ćwiczenia praktyczne, filmy instruktażowe i pulpit do nauki, który pozwala uczniom przyswoić podstawy dowolnej koncepcji akademickiej poza salą lekcyjną w czasie, który im najbardziej odpowiada.

Sekcja fizyczna w Khan Academy zachęca początkujących do nauki podstaw fizyki i zaczyna od wprowadzenia do fizyki.

Podsumowanie kursu obejmuje takie tematy, jak ruch jednowymiarowy, ruch dwuwymiarowy, siły i prawo ruchu Newtona, siła dośrodkowa i grawitacja, praca i energia, uderzenia i pęd liniowy, moment obrotowy i pęd, oscylacje i fale mechaniczne, płyny, termodynamika i ładunek elektryczny, pole i potencjał.

Na stronie znajdują się fantastyczne filmy, które pomagają uczniom na wszystkich poziomach rozwijać rozumienie fizyki.

Chcesz rozpocząć naukę fizyki?. Na stronie Superprof po wpisaniu przykładowej frazy "fizyka kursy" w kilka chwil znajdziesz odpowiedniego dla siebie nauczyciela w swoim mieście.

Fizyka Dla Każdego

Bezpłatny serwis internetowy zaprojektowany tak, aby pomóc uczniom i nauczycielom w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy z zakresu fizyki.

Jedna z najczęściej używanych sekcji w witrynie to Edukacja, która obejmuje podstawowe zagadnienia fizyki z wykorzystaniem wykresów informacyjnych i łatwego do zrozumienia stylu języka. Wszystkie jednostki są podzielone na sekcje i podsekcje, aby nauka była zorganizowana i skuteczna. Teoria, wzory, poradniki, zadania - znajdziesz tam wszystkie materiały, których potrzebuje początkujący uczeń fizyki!

Odwiedź witrynę internetową i natychmiast rozpocznij naukę podstaw fizyki lub zapisz się na kurs maturalny fizyka online.

Podcasty na temat fizyki

Dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o fizyce, ale nie mają wystarczająco dużo czasu by zwolnić, podcasty o fizyce to fantastyczne rozwiązanie. Podcasty zamieszczone na TokFM mają charakter edukacyjny i można ich słuchać w dowolnym miejscu.

Na stronie internetowej radia znajdziesz wiele polecanych podcastów o fizyce, pochodzących z różnych audycji nadawanych przez rozgłośnię, których warto posłuchać.

Nauka podczas jazdy autobusem do pracy lub szkoły nigdy nie była tak łatwa!

Nauka w Polsce

Cel serwisu to pobudzenie zrozumienia świata dla osób zainteresowanych wszelakimi aspektami życia. Mimo, że nie znajdziesz tutaj zakładki bezpośrednio określonej fizyką, możesz zagłębić się w tematy, które są z nią zdecydowanie powiązane: Kosmos, Ziemia, Materia i Energia oraz Technologia.

Artykuły na tej stronie, która może służyć również jako platforma do nauki fizyki, dotyczą współczesnych wydarzeń i zagadnień fizycznych. 

Ponieważ strona prowadzona jest przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, znajdziesz tu również informacje dotyczące fizyki od strony akademickiej, poznasz innowacyjne rozwiązania, nad którymi pracują specjaliści i odkryjesz różnorodność społeczności fascynującej się fizyką na cały świecie.

Porady dla uczniów powtarzających materiał z fizyki

Zeszyt z wzorami, kalkulator i ołówek.
Umiejętność efektywnego korzystania z matematyki stanowi podstawę do nauki bardziej złożonych koncepcji fizyki. | źródło: Pixabay - Mario Aranda

Prawa fizyki są wokół nas. Jednak nie czyni to tej dyscypliny naukowej łatwiejszą do zrozumienia. Chociaż dla zdecydowanej większości fizyka jest absolutnym koszmarem, dla niektórych może być bardzo intrygująca.

Uzyskaj pomoc w odrabianiu lekcji, znajdź korepetytora fizyki i matematyki, aby poprowadził indywidualne korepetycje dostosowane do twoich potrzeb. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na kurs fizyki online, ponieważ jest to bardzo wygodna forma nauki.

Oto najbardziej przydatne wskazówki, dzięki którym skutecznie nauczysz się zagadnień fizycznych:

  • Opanuj podstawy: bez solidnego zrozumienia podstaw fizyki prawie niemożliwe jest efektywniejsze uczenie się. Podstawy stanowią bazę do dalszego zrozumienia świata fizycznego. Bardziej złożone koncepcje fizyki opierają się na niektórych centralnych teoriach, takich jak teoria względności, termodynamika, elektromagnetyzm, mechanika klasyczna i mechanika kwantowa. Opanujesz teorie fizyczne, czytając te książki do fizyki. Należy zauważyć, że stworzenie mapy myśli łączącej podstawowe metody z bardziej złożonymi jest korzystną sugestią,
  • Poznaj matematykę: ponieważ fizyka zawiera wiele elementów matematycznych, niezwykle korzystne byłoby posiadanie biegłości w rozwiązywaniu wielu formuł i problemów. Studiowanie matematyki wraz z fizyką to genialny pomysł, który uprzyjemni całe doświadczenie powtarzania materiału z fizyki,
  • Korzystaj z rysunków i efektownych wizualizacji: korzystając z rysunków i pomocy wizualnych, podstawowe pojęcia fizyki będą bardziej zrozumiałe; ta metoda jest szczególnie użyteczna dla uczniów, którzy mają bardziej wizualny umysł. Mapa myśli lub prosty rysunek pomogą wzmocnić ważną koncepcję, której nie można zapomnieć podczas okresu egzaminacyjnego.

Powyższe sugestie to tylko kilka z wielu ważnych wskazówek, które pomogą uczniom odnieść sukces podczas nauki fizyki.

W dzisiejszej nowej erze mediów, technologia jest często używana wszędzie do różnych zadań. Sektor edukacji ewoluował drastycznie, umożliwiając uczenie się koncepcji akademickich online i za pomocą aplikacji i podcastów aby sprostać potrzebom dzisiejszej młodzieży.

W związku z tym, dzięki informacjom znajdującym się na pomocnych stronach internetowych, poznanie fizyki nie musi być skomplikowane. Zacznij uczyć się już dziś, Einstein byłby dumny!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.