„Muzyka robi wiele rzeczy dla wielu ludzi. Na pewno przenosi cię gdzieś indziej. Jest w stanie zabrać cię z powrotem, lata wstecz, do momentu, w którym pewne rzeczy wydarzyły się w twoim życiu. To podnosi na duchu, dodaje otuchy, wzmacnia.” - Aretha Franklin

Wielu ludzi gra na instrumencie muzycznym.

Czy chcesz zostać jednym z nich lub stać się sławnym gitarzystą?

Możesz nauczyć się grać na gitarze dla zabawy, nauczyć się dwóch lub trzech piosenek i zaimponować znajomym na imprezie. Jednak nauka gry na gitarze wymaga wysiłku. Daje ci to szansę na rozbudzenie wyobraźni, poprawę słuchu, a nawet rozładowanie stresu. Niezależnie od tego, czy szukasz bezpłatnej lekcji gry na gitarze, lekcji gry na gitarze online dla początkujących, czy po prostu chcesz nauczyć się grać na gitarze dla zabawy. Nauka gry na gitarze ma wiele zalet.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Gitara
Konrad
5
5 (9 oceny)
Konrad
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oskar
5
5 (10 oceny)
Oskar
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oskar
5
5 (13 oceny)
Oskar
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
5
5 (7 oceny)
Paweł
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Gabriel
5
5 (11 oceny)
Gabriel
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (6 oceny)
Mateusz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamil
5
5 (6 oceny)
Kamil
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bolesław
5
5 (9 oceny)
Bolesław
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Konrad
5
5 (9 oceny)
Konrad
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oskar
5
5 (10 oceny)
Oskar
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oskar
5
5 (13 oceny)
Oskar
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
5
5 (7 oceny)
Paweł
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Gabriel
5
5 (11 oceny)
Gabriel
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (6 oceny)
Mateusz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamil
5
5 (6 oceny)
Kamil
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bolesław
5
5 (9 oceny)
Bolesław
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Rozwiń swoją kreatywność za pomocą gitary

Naprawdę nie możesz nazywać się gitarzystą po nauczeniu się kilku podstawowych akordów. Musisz także być w stanie stworzyć riff, improwizować w różnych stylach muzycznych i skomponować własną muzykę.

Dwie osoby grające na gitarze przy zachodzącym słońcu
Gitara to świetny sposób na rozwinięcie kreatywności (Źródło: Unsplash)

Możesz popracować nad swoją kreatywnością od momentu, gdy sięgniesz po gitarę akustyczną, elektryczną lub basową. To samo dotyczy większości działań artystycznych, musisz trochę improwizować, aby nauczyć się i rozwinąć własny styl. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się muzyką, sztuką czy tańcem, zachęcaj do wyrażania siebie i rozwijania własnych stylów.

Na lekcji gry na gitarze nauczyciel może poprosić cię o improwizację przed innymi uczniami przy użyciu określonego arpeggio, skali pentatonicznej lub określonego akordu gitarowego.

Jeśli uczysz się, będziesz musiał zmusić się do tego rodzaju nauki i poprawić kilka aspektów gry na gitarze:

 • Ucho
 • Oddech
 • Gra
 • Koordynacja prawej i lewej ręki
 • Technika
 • Kreatywność

Jeśli staniesz się bardziej kreatywny z gitarą, możesz nawet zacząć tworzyć własne piosenki i kompozycje. Im więcej improwizujesz, tym wygodniej się z tym poczujesz. Wkrótce zaczniesz grać solówki! Jeśli potrzebujesz pomocy, wpisz np. nauka gry na gitarze Łódź na Superprof.

Nauka gry na gitarze przez dołączenie do zespołu

Nauczenie się gry na gitarze może być dobre na początku, gdy nauczysz się czytać tabulaturę, stroić gitarę i korzystać z kostki. Jednak bardzo szybko może ci się to znudzić.

Mężczyzna trzymający gitarę na plecach
Dołączenie do zespołu to świetny sposób na podzielenie się swoją pasją do muzyki (Źródło: Unsplash)

Możesz ciągle powtarzać te same ćwiczenia, nie wiedząc, jak grać ani nie robić postępów. Możesz bardzo szybko zacząć się demotywować i rozważać rezygnację z gry na gitarze. Oczywiście, jeśli pobierasz lekcje gry na gitarze u nauczyciela, nadal może się to zdarzyć. Jednak zawsze możesz z nim o tym porozmawiać, jeśli potrzebujesz motywacji, jak np. zajęcia grupowe, abyś mógł uczyć się razem z innymi gitarzystami.

Dlaczego nie poszukać zespołów?

Muzykę można udostępniać, niezależnie od tego, czy chodzi o innych muzyków czy o publiczność. Muzyka przekazuje nasze emocje, pozwala zapomnieć o problemach i sprawia, że chcemy ​​tańczyć...

Niezależnie od tego, czy chcesz grać na gitarze bluesowej, rockowej czy jazzowej, granie w zespole daje możliwości by zagrać koncert. Jednak najpierw musisz na to zapracować.

Jako początkujący gitarzysta najłatwiej jest dołączyć do zespołu, który już istnieje. Oznacza to, że nie musisz nic organizować, wszystko powinno już być uporządkowane.

Problem na początku polega na tym, że może być trudno znaleźć zespół, który już istnieje i szuka członków. Gitarzyści nie są rzadkością i większość zespołów będzie mogła wybierać spośród kilku różnych. Będziesz zatem musiał dać z siebie wszystko na przesłuchaniu i upewnić się, że jesteś przygotowany.

Przed przesłuchaniem powinieneś prawdopodobnie poćwiczyć kilka piosenek, które zespół regularnie gra. Będziesz mniej zestresowany i będziesz mógł pochwalić się wszystkimi umiejętnościami gitarzysty.

Powinieneś także wiedzieć, że twój poziom niekoniecznie musi być wadą. Możesz znaleźć grupę początkujących, którzy mogą pomóc ci robić postępy w błyskawicznym tempie, pod warunkiem, że będziesz ćwiczyć także poza zaplanowanymi zajęciami.

Ponadto upewnij się, że czujesz się dobrze z grupą muzyków, do których dołączasz! Podobnie jak przy wyborze nauczyciela lub nauczyciela gry na gitarze, musisz czuć się z nimi dobrze, dogadać się z nim i stworzyć przyjazne środowisko pomiędzy wszystkimi członkami zespołu.

Znajdź swój rytm, grając na gitarze

Bycie członkiem zespołu to świetny sposób by pracować nad rytmem i mierzeniem czasu.

perkusista na koncercie
Perkusista może pomóc ci rozwinąć poczucie rytmu (Źródło: Unsplash)

Jeśli grasz na własną rękę, możesz także użyć metronomu. W zespole możesz także nauczyć się mierzyć czas, a perkusista zwykle działa jak twój metronom. Chociaż możesz ćwiczyć samodzielne mierzenie czasu, nadal musisz podążać za perkusistą, gdy grają. W końcu nie każdy ma swój naturalny rytm.

Ktoś, kto dorastał z muzykami lub tancerzami prawdopodobnie nauczy się grać na gitarze szybciej niż ktoś, kto tego nie robił. Ktoś bez doświadczenia muzycznego prawdopodobnie będzie musiał popracować nad rytmem, teorią muzyki i skalami.

Niestety praca nad rytmem nie jest tak prosta jak nauka akordów. Chociaż jest to bardziej skomplikowane, nie jest niemożliwe!

Powinieneś pracować nad słuchaniem, mierzeniem tempa, uderzeń i metrum każdej piosenki, którą słyszysz w radiu, telewizji, supermarkecie, a nawet w windach!

Oto kilka porad dotyczących pracy nad rytmem:

 • Uderzaj stopą
 • Pracuj nad rytmem
 • Pracuj z metronomem
 • Graj razem z piosenką
 • Zapisz się do zespołu

Może to zająć trochę czasu, ale w końcu będziesz równie dobry w graniu, jak Hendrix lub Clapton!

Jakie są psychologiczne korzyści z bycia gitarzystą?

Gra na gitarze online, nauka dla początkujących lub gra z innymi muzykami ma wiele zalet. Nie zapomnij o bezpłatnych lekcjach gry na gitarze i lekcjach gry na gitarze dla początkujących online.

Mężczyzna grający na gitarze dla kobiety
Gra na gitarze to świetny sposób na relaks (Źródło: Unsplash)

Gra na gitarze może rozluźnić palce, a także zapewnić następujące korzyści:

 • Rozwinięcie pamięci: aby nauczyć się akordów lub nowych piosenki, będziesz musiał użyć głowy. Nauczysz się koncentrować przez dłuższy czas i pracować nad pamięcią.
 • Pozbycie się stresu: ćwiczenie na instrumencie to dobry sposób na relaks. Musisz skupić się na nauce gry na gitarze, aby nie martwić się pracą lub życiem prywatnym. Stres jest przyczyną wielu codziennych problemów: przybierania na wadze, utraty apetytu, niewysypiania się, a nawet problemów sercowo-naczyniowych. Wyobraź sobie, że potrafisz to złagodzić, grając na gitarze!
 • Samodoskonalenie: Podczas gry na pianinie wystarczy nacisnąć klawisz, aby zagrać nutę, a podczas gry na gitarze, należy poprawnie nacisnąć na strunę, aby zagrać nutę. Może to zająć dużo pracy. Chociaż nie wszyscy uczą się z tą samą prędkością, wszyscy dojdą do etapu, w którym czują, że nie robią postępów lub stoją w miejscu. Musisz mieć stanowcze postanowienie, aby sobie z tym poradzić.
 • Przyjemność: podobnie jak w sporcie, gra na gitarze może pomóc uwolnić dopaminę i endorfiny, dwa hormony odpowiedzialne za przyjemność.
 • Wyrażanie emocji: muzyka jest przede wszystkim wyrazem naszych emocji, radości, melancholii, gniewu lub miłości. Jeśli masz dość, podnieś instrument i zacznij grać, a poczujesz się lepiej. Nie myśl o tym, po prostu wyrzuć to z siebie.
 • Poznawanie ludzi: gra na gitarze to także świetny sposób na poznanie innych muzyków, którzy dzielą tę samą pasję do muzyki, co ty. Dołączenie do zespołu może pomóc ci poznać nowych przyjaciół i dzielić wspólne zainteresowania.

Czy jesteś gotowy, aby zacząć grać na gitarze? Wpisz np. nauka gry na gitarze Warszawa w wyszukiwarkę Superprof.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.